R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Gdzie na masaż?
Autor Wiadomość
rafalekjan 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 1171
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2010-07-21, 13:05   

Póki co odwiedziłem gabinet swojego lekarza, cud się stał, że przepisał mi od razu skierowanie. Z wstępnych ustaleń (bez konsultacji z ortopedą) czeka mnie półroczna rehabilitacja.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-21, 13:13   

Jakie badanie? Ten lekarz ma rentgen w oczach że wie bez wyników co ci jest? :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
rafalekjan 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 1171
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2010-07-21, 13:22   

No przecież napisałem, że dostałem skierowanie na rtg. Mam się skonsultować z ortopedą, a kolejki są takie, że czeka się po 2 miesiące... Więc szukam jakiegoś prywatnie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-21, 13:54   

Napisałeś:
rafalekjan napisał/a:
przepisał mi od razu skierowanie.

Więc z tego nie wynika na jakie badanie.


rafalekjan napisał/a:
No przecież napisałem, że dostałem skierowanie na rtg.

Wcześniej pisałeś że prześwietlenie nic nie dało a teraz znów dali Ci skierowanie na zwykłe zdjęcie RTG? Po co? Aby Cię zbyć?

Wg mnie to poszukaj lepiej neurologa albo neurochirurga, skoro masz promieniujący ból.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
rafalekjan 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 1171
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2010-07-21, 14:06   

Już prostuję. Pierwsze zdjęcie rtg miałem na prawą nogę gdzie promieniował ból. Lekarz sądził, że widocznie powstał jakiś ucisk, ale na zdjęciu nic nie było widać, albo on nic nie widział ;) Teraz miałem rtg kręgosłupa na odcinku L3-L5 (o ile dobrze pamiętam).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ryngolec 
Dojeżdża PKSem
usiądż i pomyśl ..



Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 112
Piwa: 4/9
Skąd: pod lasem
Wysłany: 2010-07-21, 16:42   

Polecam dr Sobocińskiego , przyjmuje prywatnie na ul Popiełuszki :)
_________________
Jesteśmy tylko chwilę ..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jozefina22 
Dojeżdża PKSem
jozefina22


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 216
Skąd: tutejsza
Wysłany: 2010-07-21, 18:14   

Administrator napisał/a:

jozefina22 napisał/a:
Tylko, niech tę konieczność określi fachowiec a nie kolega administrator.


Zdjęcie RTG to było dobre 30 lat temu. Żaden specjalista nie postawi diagnozy na podstawie zdjęcia tylko wyśle na badanie TK lub RM. Tak się składa że miałem kiedyś problem z kręgosłupem który zakończył się na stole operacyjnym, a z jednym z najlepszych neurochirurgów z Łodzi jestem na Ty. Po co ma się chłopak męczyć, niech naciska ostro lekarza pierwszego kontaktu na skierowanie do specjalisty (neurolog) a tego z kolei na skierowanie na badanie. Z takim badaniem w ręku radzę udać się prywatnie do naprawdę znanego lekarza i dzięki temu zapłacimy za 1 wizytę a nie za 2, bo bez tego to jedyne co zrobi lekarz do popuka nas w kolano młoteczkiem :mrgreen:
(...).

No admimistratorze....robisz na mnie wrażenie..... "jesteś na Ty" z jednym z nalepszych specjalistów z Łodzi.... :wink: Mam tylko nadzieję, że to nie wbija Ciebie w poczucie, że stałeś się z tego powodu też specjalistą ? :roll:
Swoją drogą....nie wiesz z kim ja jestem na Ty..... :lol:
No dobra, dość żartów.
Jeszcze raz podkreślę, że jestem zdziwiona łatwością z jaką (niektórzy) udzielają autorytatywnych porad zdrowotnych, przez sieć. Cóż...pozostanę ze swoim zdziwieniem.
Tak się akurat składa, że mam pewne doświadczenia z ze słynnym neurochirurgiem łódzkim.
Sprawa wyglądała tak....
1. wizyta prywatna z wykonanym już rezonansem ( skierowanie na kasę chorych ( wtedy nie było NFZ )
2. skierowanie od słynnego specjalisty do Kliniki której szefuje z ustalonym terminem operacji.
3. przyjęcie do Kiliniki i.......czekanie....czekanie....czekanie....
( dni lecą )
4. olśnienie....i uświadomienie ( przez innych chorych ), że kasa za wizytę prywatną to nic....zero....
5. decyzja i wizyta w gabinecie szefa kliniki z kopertą ( stawka z giełdy szpitalnej)
6. w dniu następnym operacja - biegusiem.....
7. mija dwa lata i nawrót dolegliwości.
8. okresowa rehabilitacja i zapomniano ( nie ja, bo to opis "dziejów" kogoś z mojej najbliższej rodziny) o dolegliwościach.
Wniosek - wysokiej klasy specjaliści nie są Bogami a niestety czasami są osobami dla których "bożkiem" jedynym jest kasa, kasa i kasa.....nawet na państwowym sprzęcie i w państwowym szpitalu lub klinice. Pozdrawiam.
_________________
Głupota, to pewien rodzaj używania mózgu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-21, 20:25   

Zapewne mówisz o Radku - ten Pan już nie operuje od kilku lat.

W tej chwili zabieg można wykonać praktycznie od ręki (2-3 dni), a bywa i tak że wykonuje się "planowane" zabiegi np o 19 czy 20 :D

Skąd wiem? Rozmawiałem niedawno z lekarzem w sprawie kolegi o którym pisałem kilka postów wyżej.

Józefina jedyne co sugerowałem koledze to wykonanie badania, nikomu to nie zaszkodzi, w najgorszym przypadku pacjent dowie się, że mu nic nie dolega. Lubisz kiedy ktoś leczy Cię na oślep? W tym nasza służba zdrowia jest genialna.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-21, 21:25   

ryngolec napisał/a:
Polecam dr Sobocińskiego , przyjmuje prywatnie na ul Popiełuszki

Niestety NIE POLECAM. Dlaczego? Przykład 1: Po operacji stawów (wstawienie sztucznych panewek) parę ładnych lat wstecz pan doktor stwierdził, że to miało prawo się zużyć i trzeba się szykować na kolejną operację w najbliższym czasie. Błąd. Minęły dwa lata od wizyty i bóle ustały i nic się nie dzieje w temacie pogorszenia (konsultacja u innego lekarza uspokoiła pacjenta).
Przykład 2: pojechałem na pogotowie z urazem złamania rzepki w niecałe pół godziny po urazie. Pan doktor stwierdził prosto w oczy, że to nie mogło się stać w tym samym dniu.

Ps. Oczywiście mówimy o ojcu, bo jest jeszcze syn, który jest ortopedą o ile mam dobre info.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2010-07-22, 09:14   

Jak w temacie pytacie gdzie na masaż. W jednym z marketów znalazłam ciekawe ogłoszonko. Oferuje się P. Izabela Wróbel, że robi masaże. Miałam okazję być przy jednym z nich <Nie mnie przypadło być w "jej ręcach">. Najciekawsze, że nie wie nawet jak człowiekowi za plecy złapać,a co dopiero mówić o czymś więcej, co oferuje jako masaż. Numer tel był podany w miejscu publicznym: 723922825. A może ktoś miał okazję się poddać masażowi tej pani to może opisze swoje zdanie na ten temat. A może też się ktoś przejechał jak kilku moich znajomych. :razz:
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
rafalekjan 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 1171
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2010-07-22, 09:44   

ryngolec napisał/a:
Polecam dr Sobocińskiego

Do niego właśnie zostałem skierowany. Skierowany bez skierowania... lekarz osądził, że lepiej jeśli pójdę prywatnie, bo po co marnować druczki..
Więc jeśli ktoś ma nr do tego Pana dr. to z chęcią przyjmę.

A rtg oczywiście nic nie wykazało. Póki co mam 10 masaży fizjoterapeutycznych.

Znów jestem w punkcie startu...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-22, 09:58   

rafalekjan napisał/a:


A rtg oczywiście nic nie wykazało.


Jozefina22 no i? Może robić kolejne zdjęcia i tak aż do skutku?

Tak jak pisałem wcześniej - zamiast znaleźć przyczynę, to oni leczą jedynie objawy.

Rafalekjan musisz wziąć sprawy w swoje ręce, szkoda zdrowia na leczenie się poprzez publiczną służbę zdrowia (porządne badania i wizyta u specjalisty neorologa lub neurochirurga)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
rafalekjan 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 1171
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2010-07-22, 11:02   

Wszystko fajnie, ale kasa, kasa...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jozefina22 
Dojeżdża PKSem
jozefina22


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 216
Skąd: tutejsza
Wysłany: 2010-07-22, 13:53   

Administrator napisał/a:


Jozefina22 no i? Może robić kolejne zdjęcia i tak aż do skutku?

Tak jak pisałem wcześniej - zamiast znaleźć przyczynę, to oni leczą jedynie objawy.

No i nic..... :lol:
Admistratorze, jeżeli chcesz dobrze zrozumieć intencje mojego głosu w tym temacie, to dodam jeszcze raz.
1. O konieczności wykonania tego czy innego badania powinien decydować specjalista z danej dziedziny a nie laik lub pacjent ( nawet jak jest z kimś na Ty ) ;-)
2. Wracając do bólów kręgosłupa, ludzi z tymi problemami są w samym Wieluniu i okolicy zapewne tysiące i co.....każdy z nich wymaga tomografu, rezonansu, bo go "strzyka" w plecach ?
3. Nie wiem czy wiesz, ale te badania są dość kosztowne....nie tylko jak za nie płacisz, ale nawet jak robisz je w ramach NFZ. Wystarczy poczytać strony NFZ lub popytać lekarzy by się o tym dowiedzieć i znać limity roczne na ich wykonywanie. RM lub TK dla każdego ?
Nie masz szans i nikogo na świecie na to nie stać. Dlatego pewnie musi być m.in odsiew...czyli wybor tych osób z koniecznością ich wykonania.
4. Nie znam się, ale.....każdy kogo "strzyka" w plecach jest potencjalnym klientem neurochirurga......? Wierzysz, że wszystko da się załatwić skalpelem ? Ja nie, i mam w rodzinie na to dowody + wiedzę z konsultacji z lekarzami.
5. Przykład - czy każdy ból np. głowy wymaga tomografii ? Ilu ludzi boli głowa ? Kto zdecyduje, ze temu proszki a temu tomograf bo może ma guza ? Chory ? Porada przez sieć ? Może jednak specjalista ?
O to mi tylko biega.....bo wszak z resztą się zgadzam i nie widzę sporu. Pozdrowienia.
_________________
Głupota, to pewien rodzaj używania mózgu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-25, 21:45   

A bioenergoterapeutę ktoś zna z okolic Wielunia?

Czy to tylko w większych miastach można znaleźć taką osobę?
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW