R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Brak apetytu..
Autor Wiadomość
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-27, 22:14   Brak apetytu..

No właśnie, a to może macie jakąś rade? ja od jakiś paru miesięcy się z tym męczę, w ciągu dnia jestem tak zabiegana, że nie mam czasu jeść, a już mam chwile to nie jestem głodna. Tylko mnie tak niemiło mdli jak to z głodu nie raz, i niby chce jeść ale nie mogę. Nie wiem czy to blokada psychiczna czy fizyczna, ale zaczyna mnie to martwić, bo ciuchy ze mnie spadają po kolei i mi się często słabo robi :( Nie mówiąc o tym, że na nic nie mam siły.

HELP
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-07-27, 22:35   

Zrób sobie badania krwi. Też tak kiedyś miałam. Doprowadziłam się do anemii, schudłam, nie miałam apetytu, brak żelaza we krwi. Przy omdleniach już się wystraszyłam. Są jakieś suplementy na apetyt, nazwy nie pamiętam. Niemniej jednak zaczęłabym od badań krwi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-27, 22:42   

Dominika napisał/a:
Niemniej jednak zaczęłabym od badań krwi.

Badania mam w planie w przyszłym tyg. w tym nie mam czasu.
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-27, 22:57   

Ja myslę, ze to może być od stresu-miałam podobnie, wsystko na głowie i po prostu nie mogłam nic w siebie wepchnąć, blokada, nawet miałam sytuację, kiedy już byłam z tego powodu tak wyczerpana, ze w końcu dostałam skierownie do szpitala i jechalam na kroplowce parę dni. Doprowadzili mnie do porządku i stwierdzili jedynie zaburzenia jelitowe. Później tak jadłam, że sporo przytyłam :p Nie mogłam się nacieszyć jedzeniem, że wreszcie moge jeść. :wink:

Także tak-badania to na pewno, ale spróbuj tez jakichś ziołowych tabletek na uspokojenie, trudno coś poradzić, bo wszystko zalezy od osoby.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-07-27, 23:03   

Leveile Soleile napisał/a:

Także tak-badania to na pewno, ale spróbuj tez jakichś ziołowych tabletek na uspokojenie, trudno coś poradzić, bo wszystko zalezy od osoby.


Ja natomiast byłabym daleka od stosowania leków uspokajających. Basia, podstawą są badania, wizyta choć u lekarza pierwszego kontaktu.
W wieku 20 kilku lat i jechać na tabletkach uspokajających? :shock: Poradźcie jeszcze jakiś "deprim, persen", albo może od razu "prozac" :?: :!: :?: :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-27, 23:32   

Dominika, Tobie też polecam :wink:


Tak swoją drogą na uspokojenie delikatne ziołowe nie zaszkodzą, nie demonizuj ich tak, czasem są przydatne,a wiek nie jest ważny,bo nie mamy po 10 lat, tylko po dwadziescia parę, wiec jestesmy dorosłe. Chyba mi nie powiesz, ze tylko starsi ludzie biora tabletki na uspokojenie?? Przecież nie piszę o Relanium, tylko o jakichś delikatniejszych ziołowych. Przy okazji - deprimu nie polecam, bo nie działa, w każdym razie na mnie.
Ostatnio zmieniony przez Leveile Soleile 2009-07-27, 23:38, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-07-27, 23:37   

Dzięki, obejdzie się. Zastanów się co piszesz i co komuś radzisz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-27, 23:39   

Ty też się zastanów nad tonem swoich wypowiedzi. Basia pytała o porady, to doradzam, nie musisz sie z tym zgadzać, ale ja mam prawo do wypowiedzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-07-27, 23:45   

Ja również mam prawo do wypowiedzi tak samo jak i Ty, i tak samo nie muszę się z Tobą zgadzać, tak jak Ty ze mną.
Nie radzisz tutaj przy zwykłym bólu głowy, zatwardzeniu czy rozwolnieniu. Co również nie zawsze jest takie "zwyczajne".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-27, 23:48   

Piszę jak uwazam, nie musisz zaraz wylatywac z tekstami niczym pani nauczycielka. Nie zycze sobie tego.

Jak dla mnie koniec tematu-autorce wątku raczej nie zależało na tym, żebysmy sie sprzeczały tutaj.

Pzdr.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-28, 12:50   

Moje drogie panie, prosze o spokój! :D

Basiu, przejdź sie do lekarza, ale może to być na tle nerwowym, lub też możesz mieć rufluks żołądkowy, miałam kiedyś i też nie miałam apetytu i dużo schudłam.
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-28, 19:09   

Leveile Soleile napisał/a:
Ja myślę, ze to może być od stresu

w sumie może trochę, ale jakoś nie czuje wewnętrznie, żebym się stresowała.

Co do Deprimu kiedyś kupiłam, i humor mi się poprawił od samej świadomości, że je mam, nie zjadłam ani jednej tabletki także nie wiem czy działał :p
A ogólnie odnośnie leków uspokajających ziołowych, popieram Leveile Soleile, , nie widzę zagrożenia z ich strony. To tak jakby pić melisę..

glizda napisał/a:
ub też możesz mieć rufluks żołądkowy


oj nie wiem co to ale nie brzmi za dobrze :P


Trochę się poprawiło, dziś zjadłam mały obiad w pracy i później w domu i teraz chyba też pójdę coś przekąsić. Jak dla mnie to wszystko siedzi w mojej głowie, może faktycznie stres...
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Magduś 
Przyjeżdża na zakupy
Miss Forum 2007


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 07 Mar 2006
Posty: 464
Skąd: prawie Wieluń
Wysłany: 2009-07-28, 20:29   

Basia, jedyne co mi przychodzi teraz do głowy, jeśli nie masz apetytu rano, to picie wody. Zaraz po przebudzeniu napij się wody - pobudza leniwe jelitka z rana, żołądek i zaraz zacznie Ci się chcieć jeść. :wink:
Generalnie przed każdym posiłkiem, z jakieś 15 minut powinno się pić dużą ilość wody.

Jak dla mnie możesz spróbować też te leki na ukojenie nerwów. Życie w biegu to też jakiś stres dla organizmu. A środków jest taki wybór, że nie będę przytaczać jakichś nazw. :wink:

Hmmm a z takich ziółek pobudzających łaknienie to np. bylica, pewnie dostępna w jakichś mieszankach ziołowych. Surowce goryczowe mają działanie poprawiające apetyt i ogólnie polepszające trawienie. Musisz popytać w aptece. :smile:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-07-28, 21:38   

Widzę, że tylko ja jestem przeciwna swobodnemu brania leków. Być może po lekturze forum:

http://www.psychologia.apl.pl/forum/index.php

gdzie osoby, wymieniają się nazwami leków, dawkami jak nazwami smacznych cukierków. Pewnie jest wśród nich student medycyny, lekarz psychiatrii, niejeden pacjent.
Żadna z nas nie zna przyczyn braku apetytu w przypadku Basi. Według mnie każde środki mają coś w sobie uzależniającego. Znam przypadek, gdzie babeczka brała dziennie dwa opakowania ibupromu, "bo ją bolała głowa, kręgosłup". Należy pamiętać, że żadne "leki to nie cukierki" (to cytat Magduś, która w innym wątku miała inne zdanie na temat leków ogólnie ).
Z mojej strony to wszystko. Zdrowia życzę dla Wszystkich Babeczek.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Magduś 
Przyjeżdża na zakupy
Miss Forum 2007


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 07 Mar 2006
Posty: 464
Skąd: prawie Wieluń
Wysłany: 2009-07-28, 21:58   

Przecież nie mówimy Basi, żeby faszerowały się lekami, które mają nie przynieść rezultatu. Niech spróbuje, weźmie kilka tabletek, jak pomogą może później je odstawić i zobaczyć, czy się poprawi.

Myślę, że mądre osoby potrafią rozróżnić terapeutyczną dawkę leku od brania na zapas. I na pewno nic Basi się nie stanie po kilku tabletkach łagodnego leku. Nie mówimy tutaj o psychotropach, które mają mnóstwo działań niepożądanych i uzależniają.

Jasne, że leki to nie cukierki, ale nawet na cukierka raz na jakiś czas można sobie pozwolić? Co innego, jeśli ktoś łyka garściami np. leki p/bólowe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW