R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zagrożona wolność słowa - koniecznie przeczytaj!
Autor Wiadomość
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2005-12-08, 16:17   Zagrożona wolność słowa - koniecznie przeczytaj!

Są miasta, w których przedstawiciele prawa zapomnieli o Konstytucji. Zyją jakby w skansenie z minionego okresu.

http://poland.indymedia.org/pl/2005/12/17448.shtml
http://www.dysydent.home.pl/
http://hotnews.pl/artpolska-639.html
http://sdiprasa.org/viewtopic.php?t=73
http://www.generacja.org....topic.php?t=181
http://prawica.net/index.php?q=node/2020
http://www.bezcenzury.net...images=thumb180
http://www.doprzodu.pl/mo...article&sid=118
http://www.platformakocie...ly_news&id=6732
http://pl.indymedia.org/pl/2005/12/17448.shtml
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-08, 16:40   

Ot nasza piekna Polska cala... zreszta co sie dziwic. Komornik podlega pod sąd...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2006-01-17, 20:23   

Są takie miejsca, gdzie istnieją układy z PRL-u i brak wolności słowa.

Czy Bytów leży na Kaszubach? Czy na Białorusi?

Policja zrobiła ze mnie bandytę. Jestem podejrzany o popełnienie przestępstwa. Grozi mi grzywna albo kara ograniczenia wolności
Zrobiono ze mnie przestępce!
poniedziałek, 16 stycznia 2006
Leszek Szymczak
Czy Bytów leży na Kaszubach? Geograficznie tak. Jednak wydaje się, że prokurator Jan Zborowski, który był prokuratorem jeszcze za socjalistycznego PRL-u, wolałby chyba, aby leżał na Białorusi. Dlaczego? Aby mnie nastraszyć? Zamknąć usta? Skazać? Pokazać, kto rządzi na prawdę? Starzy komuniści mawiali – dajcie mi człowieka, a znajdziemy na niego paragraf. Ku mojemu przerażeniu powiedzenie to nie straciło na aktualności w wolnej i demokratycznej Polsce, kraju należącym do Unii Europejskiej.
Przypomnijmy. Sprawa zaczęła się od komornika Wojciecha D., który stanął nie tak dawno przed sądem w Kościerzynie za pobicie bibliotekarki Haliny Witkowskiej. Zwrócił się on do Zborowskiego z wnioskiem o ściganie forumowiczów, którzy zapewne w przypływie emocji napisali, co o nim myślą widząc jego bulwersujące zachowanie prezentowane w programie TVN Uwaga czy Superwizjer. Prokurator mimo, że zapewnił mnie, iż nie lubi Wojciecha D. bardzo szybko zajął się tą sprawą. Zażądał ode mnie ujawnienia numerów IP komputerów, z których dokonywano wpisów. Wpisy te zdaniem komornika i prokuratora nawoływały do popełnienia przestępstwa na komorniku. Śledztwo jednak nie doprowadziło do wykrycia autorów wpisów na naszym forum. Prokuratura je umorzyła. Jednak Jan Zborowski nie dał za wygraną. Otwarcie dał mi do zrozumienia, że chce dobrać mi się do skóry. Zrobił to.
W dniu, w którym dowiedziałem się o umorzeniu postępowania zadzwonił do mnie na komórkę i powiedział, że w stosunku do mojej osoby będzie prowadzone oddzielne postępowanie. Machina ruszyła. Przesłuchano mojego, bogu ducha winnego, kolegę. A ze mnie zrobiono podejrzanego. Dziś postawiono mi zarzuty i zrobiono fotografie – jak kryminaliście. Postawiono mi zarzut z art. 49 a ustawy prawo prasowe: redaktor, który nieumyślnie dopuścił się opublikowania materiału prasowego zawierającego znamiona przestępstwa podlega karze. Chodzi o wypowiedzi napisane przez naszych Czytelników na forum dyskusyjnym. To tak jakby producent noży odpowiadał za to, że kogoś tym nożem zabito, albo właściciel płotu, tablicy ogłoszeń odpowiadał za plakat, który na nim wywieszono. Drugi zarzut to prowadzenie gby.pl nielegalnie. W takim razie nielegalne są wszystkie strony www i portale podające aktualne wiadomości – rządowe również.
Bardzo szybko uzyskaliśmy pomoc od dziennikarzy z innych mediów, z prasy, radia i telewizji, którzy już nagłaśniają paranoję do jakiej doszło w Bytowie. Prokurator i policja zamiast ścigać autentycznych przestępców znajduje paragrafy na lokalnego dziennikarza. Mecenas Wojciech Sowa uspokaja mnie.
- Proszę się nie martwić. Zamieszczone teksty na forum dyskusyjnym nie są materiałami własnymi, redakcyjnymi, artykułami, felietonami, itp. sporządzonymi przez dziennikarza lub inną osobę współpracującą z GazetąBytowską.pl, lecz są tylko wypowiedziami Czytelników. Teksty redakcyjne oraz materiały prasowe publikowane są na stronach portalu. Czytelnicy natomiast mogą je komentować i dyskutować na forum dyskusyjnym. Wpis na forum nie jest zatem materiałem własnym redakcji, dziennikarza, ale wypowiedzią, wymianą zdań, poglądów Czytelników. Dyskusja na forum normowana jest regulaminem oraz moderowana. Tak też jest w innych portalach – np. w tych największych np. Wirtualnej Polsce, czy Onet.pl. Redakcja i wydawca ponoszą odpowiedzialność za materiały prasowe publikowane na stronach zasadniczych portalu. Dyskusję na forum określa regulamin. Portale oprócz swobody wypowiedzi na forum, dają również Czytelnikom możliwość dyskusji, rozmów na tzw. czatach tematycznych. Za treści publikowane na forach i czatach ponoszą odpowiedzialność osoby dyskutujące, dokonujące wpisów i wypowiedzi na dany temat. Absurdalne jest więc karanie dziennikarza i wydawcy, za wpisy Czytelników – powiedział nam mecenas Wojciech Kobus, współpracujący z Radiem Gdańsk.
Ja nie jestem prawnikiem i w mojej ocenie krytyczne wypowiedzi na pierwszy rzut oka nie nosiły znamion przestępstwa. Były reakcją Czytelników na pokazanie błędów funkcjonariusza publicznego jakim jest komornik. Czytelnicy reagowali i komentowali na forum jego zachowanie i przekroczenie uprawnień. Jeśli komornik powiadomiłby nas, a miał przecież taką możliwość, natychmiast zwrócilibyśmy szczegółową uwagę na treść tych pięciu wypowiedzi i je usunęli. Pod artykułami dotyczącymi działalności komornika zamieszczonych było kilkaset wypowiedzi forumowiczów.
Publikując własne materiały redakcyjne (artykuły) na ten temat kierowałem się interesem i dobrem społecznym, bo jest to naczelne zadanie naszego portalu - służba społeczeństwu. Krytyka poczynań komornika w mojej ocenie była zasadna, gdyż pokazywała społeczeństwu jak zachowuje się funkcjonariusz publiczny – arogancja, zawyżanie kosztów komorniczych, brak jasności i przejrzystości w jego rozliczeniach, itp.
Poprosiłem o komentarz Halinę Witkowską, która wciąż toczy swoją walkę o sprawiedliwość.
- W mojej sprawie prokuratura postawiła mi zarzut pobicia na podstawie telefonicznego zgłoszenia komornika bez jakiegokolwiek uzasadniającego ten fakt materiału dowodowego. Jego osobę przez trzy lata bronili bytowscy prokuratorzy. Teraz stawia zarzut wydawcy gby.pl za teksty zamieszczane na forum dyskusyjnym. To absurdalne i również ze zgłoszenia komornika. "Cnota prawdy się nie boi - lecz prawda strasznie boli" - powiedziała Halina Witkowska.
Obserwując działania prokuratora Jana Zborowskiego – podkreślę kolejny raz, bo to należy podkreślać - prokuratora, który pełnił swoją funkcję w czasach znienawidzonego przez Polaków komunizmu, zastanawiam się czy żyję w wolnej i demokratycznej Polsce, gdzie panuje wolność słowa, czy na Białorusi? Nie boję się stanąć przed sądem panie prokuratorze. Jeśli postawi mnie pan przed sądem dojdzie do precedensowej rozprawy a szum rozniesie się po całej Polsce. Zresztą już się roznosi. Dziennikarze bardzo zainteresowali się działalnością bytowskich organw ścigania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-01-17, 21:01   

Ferbik napisał/a:
Ot nasza piekna Polska cala... zreszta co sie dziwic. Komornik podlega pod sąd...


W sumie to nie podlega (jest to całkowicie odrębny podmiot), sąd jedynie sprawuje kontrolę nad egzekwowaniem wyroków/nakazów itd. Ale faktem jest, że w wielu ośrodkach, zwłaszcza tych lokalnych, powstaje sitwa, która mówić brutalnie kontroluje obieg pieniądza. Jeżeli w powiecie jest tylko jeden komornik (w określonym trybie można kierować sprawy do innego komornika, ale to czysta fikcja) to będzie on zainteresowany tylko tymi sprawami, na których może zarobić. Resztą zajmie się do momentu gdy ściągnie swoje należne czyli 15%. Po uzyskaniu tej kasy aktywność komornika znacznie spada.
:grin:
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2006-01-17, 22:49   

cogito, czy ta sprawa dotyczy Ciebie, bo tak można wnioskować :?:
Jeśli nie, to proszę podaj/waj źródło takich newsów.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-01-18, 12:21   

Dla mnie to paranoja... dokladnie jak to ktos okreslil. Odnosnie wypowiedzi czytelnikow na forum, to moglbym porownac do zaistnialej sytuacji, jak sprzedawalem w hurtowni budowlanej i koles kupowal u mnie butapren, po czym przyszla jego stara i nabluzgala na mnie, ze mu syna narkotyzuje :evil: A moze to byla zona tego komornika ?? Bo tok rozumowania identyczny.

I jak ktos zajmujacy stanowisko komornika moze nie znac prawa ?? Od razu bym go do OHP wyslal.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2006-01-18, 16:49   

J_a_r_o_ napisał/a:
cogito, czy ta sprawa dotyczy Ciebie, bo tak można wnioskować :?:
Jeśli nie, to proszę podaj/waj źródło takich newsów.


Żródłem jest "Gazeta Bytowska" adres: gby.pl .
Sprawa mnie nie dotyczy, ale naczelny gazety, to mój dobry znajomy.
Jednak interesuję się tym z innych względów. Często przebywam w tej miejscowości. Panuje tam taki dziwny klimat i układy lokalne. Kilka razy był nawet program w TVN.
Ot i cała tajemnica.

[ Dodano: 2006-02-26, 09:03 ]
Jest i ciąg dalszy. Na Kaszybach ograniczanie swobody wypowiedzi staje się normą.
Czyżby wracało STARE?

http://trojmiasto.pl/wiad...l?id_news=18724

[ Dodano: 2006-02-26, 09:05 ]
Koniecznie to przeczytajcie. Idzie NOWE stare.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW