R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Panterka
2008-01-05, 11:44
Najslabsze ogniwo
Autor Wiadomość
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-08, 18:46   Najslabsze ogniwo

Wielu zapewne ta wiadomosc ucieszy:

Program Kazimiery Szczuki - 'Najsłabsze ogniwo' - pod koniec roku zniknie z TVN.
To już ostatnie dni emisji na antenie telewizji TVN teleturnieju "Najsłabsze ogniwo", który prowadzi Kazimiera Szczuka. Pożegnalny odcinek pojawi się przed świętami Bożego Narodzenia.

”Najsłabsze ogniwo”, program na licencji BBC, który można oglądać w TVN od wiosny 2004, ogląda średnio 1,2 mln widzów. W porównaniu z programami nadawanymi w tym samym paśmie w konkurencyjnych stacjach, liczba ta nie jest duża. Przykładowo, w tym samym momencie, TVP2 ogląda średnio ponad 8 mln widzów, TVP1 – 3 mln a Polsat ponad 2 mln.

Właśnie kiepskie wyniki oglądalności ,,Najsłabszego ogniwa’’ stoją za decyzją o planowanym zdjęciu programu z anteny. Potwierdza to Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN-u, deklarując chęć powalczenia w tym pasmie o większą widownię innym programem.

Kazimiera Szczuka nie zniknie z TVN. Nadal będzie prowadzić magazyn o książkach „Wydanie drugie, poprawione” a na wiosnę ma być gospodynią nowego programu rozrywkowego.


A ja tam czasami lubilem sobie na nią popatrzec ;-)
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-08, 18:56   

Pare spraw:
1) Nie lubilem Szczuki, ale zaczalem sie do niej przekonywac.... jej komentarze w tym programie sa tak adekwatne jak wiedza grajacych. Szkoda, ze ucieka. Kuba Wojewodzki to takze kontrowersyjna postac w TV. Tylko wiele osob uwaza go za kretyna. Szkoda, ze nie przeczytali ksiazki "Syzyfowe prace" Stefana Żeromskiego - mam tu na mysli znaczenie slow "gęba" i "(słowo wymoderowano)"... kreowanie postaci pod publike... moze ocena nie bylaby tak surowa i ludzie ci potrafiliby w koncu czytac miedzy wierszami.
2) TVN o niczym innym nie mowi ostatnio, jak tylko o tym, ze ma najwieksza ogladalnosc. Ciekaw tak naprawde jestem jak sa w stanie to stwierdzic, np. skad moga wiedziec, co ja teraz ogladam przez karte TV.
3) Moze by zaczeli patrzec na niektore swoje niedociagniecia ? Podpis pod imieniem i nazwiskiem tytulu osoby, z ktora przeprowadzali wywiad to raczej nie derektor... i wiele innych podobnych spraw.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-08, 19:00   

Ferbik napisał/a:

2) TVN o niczym innym nie mowi ostatnio, jak tylko o tym, ze ma najwieksza ogladalnosc. Ciekaw tak naprawde jestem jak sa w stanie to stwierdzic, np. skad moga wiedziec, co ja teraz ogladam przez karte TV.



Hehehe na Twojej osobie sie swiat nie konczy Ferbiczq, badanie ogladalnosci odbywa sie na wybranej, reprezentatywnej grupie mieszkancow wsi i miast, gdzie osrodek badawczy instaluje malutki duperelek ktory rejestruje jaki kanal i jak dlugo ogladales. Te wyniki sa potem zbierane i na ich podstawie wiadomo jaka jest ogladalnosc danego kanalu.
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-08, 19:09   

Blink, no wlasnie... a na naszym forum tylko mowia: nie uogolniaj nie uogolniaj, a telewizja robi to wysmienicie :twisted:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-08, 19:10   

To nie jest uogolnienie, to badanie. A to co innego.
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-08, 19:13   

Ale poprzez badanie uogolniaja, bo np. zaliczaja mnie potencjalnie do grona namietnie ogladajacych ich kanal. Nie mam racji ?? Bo mysle, ze te liczby to uogolnienie a nie prawdziwe wyniki, bo podejrzewam, ze nie stac by ich bylo (z roznych wzgledow - niekoniecznie finansowych) zeby zainstalowac i sledzic 10mln odbiornikow TV.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-08, 19:29   

Ta strona wyjasni ci to zagadnienie.

http://panel.pbi.org.pl/metodologia.php
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-08, 20:30   

Poczytalem, ale czy nie sadzisz ze 1000 osob to troche malo, zeby operowac w liczbach opartych o miliony ? Tak z czysto filozoficznego punktu widzenia. Chcialbym wiedziec, na jakiej zasadzie selekcjonuja ten 1000 osob, i wg tego ustalaja liczby mnoznone przez kolejny tysiac. Dodanie kilku zer do osiagnietego wyniku nie jest IMHO wiarygodne, bo pominieto ogromna wiekszosc. Inaczej maja sie badania internautow. Odsylam do www.ranking.pl gdzie to jest dla mnie wiarygodne zrodlo informacji, bo sprawdzone w 100%. Chodzi mi oczywiscie o internautow i widzow TV, a nie o to, ktora firma przeprowadza badania... bo akurat w tym przypadku robi to tez jedna firma. Tylko przebadanie internautow jest praktycznie dokladne co do 1 sztuki (chociazby dzieki plikom cookies, tak jak jest tam opisane - ale to tez nie jest 100% wyznacznik. Sklada sie na to kilka opcji), natomiast w badaniach ogladalnosci TV jest to uogolnianie wynikow pobranych z 1000 nie wiadomo jak wyselekcjonowanych ochotnikow.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-08, 22:18   

6 grudnia w POLSACIE leciał ten mikołajkowy blok reklamowy. Pieniądze były przeliczane przez ilość ludzi, oglądających ten blok.
To jak oni to podliczyli? Też przez 1000 ludzi? :| Bo jeżeli tak to kupa pieniędzy poszła w las.

[ Dodano: 2005-12-08, 22:19 ]
A co do najsłąbszego ogniwa - szkoda że to już koniec. Czasami lubiłam się pośmiać z textów Szczuki no i fajnie tak jest sprawdzić swoją wiedzę. :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-08, 22:20   

MaRtUsIcAaA napisał/a:
fajnie tak jest sprawdzić swoją wiedzę.

a ja czasami nie rozumialem pytan, bo w niektorych istotna sprawa byla poprawna wymowa gloski "r", czego Szczuka nie potrafi...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-08, 22:22   

No to jest fakt, ale ogólnie nieźle sobie radziła. Przynajmniej się starała z tą eRką ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-08, 22:34   

restrukturyzacja irracjonalna :) moze powinni jej formulowac pytania bez gloski "r" w tresci? Tak jak sie ktos smial, ze np. Rokita jezdzi VW Golfem czy jakos tak, bo tylko ta nazwe potrafil wypowiedziec bez problemow :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-10, 00:12   

A mnie postać tej kobiety irytowała jak tylko zobaczyłem ja pierwszy raz, nie oglądałem tego często, ale cieszę się, że znika z tym programem...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-10, 02:32   

Jaro przestan... nie lubisz KAZIMIERY SzczUKI ?? :twisted:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-10, 09:11   

Ferbik napisał/a:
Jaro przestan... nie lubisz KAZIMIERY SzczUKI ??

jak mozesz przecież WSZYSCY ją lubią :twisted:
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW