R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Policyjna interwencja
Autor Wiadomość
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-08-22, 14:12   

Ciekawe czy to byli co ukradli mojemu sąsiadowi alufelgii na Wyszyńskiego...
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-08-22, 14:48   

Jeszcze jeden kwiatek:
mojemu znajomemu ukradli z pola biwakowego znak o zakazie kąpieli. Ukradł go gość po 40 na bezczela przy żonie właściciela pola twierdząc, że już żadnego skażenia nie ma i ten znak tu niepotrzebny. Włożył znak do auta i odjechał. Zostały spisane numery rejestracyjne, jednak po zgłoszeniu przez znajomego na odpowiednią temu regionowi komendę policja stwierdziła, że oni szybko tego nie sprawdzą, bo w systemie nie mają jeszcze tych nowych rejestracji, gdzie końcówka numeru to dwie litery. Przecież to jest żałosne! Kolor, marka i numery rejestracyjne auta złodzieja, a oni nie potrafią tego sprawdzić! Wg powyższego można dokonywać kradzieży w autach z nowymi rejestracjami, bo zanim nas namierzą, to sprawa ulegnie przedawnieniu, bo zgłoszenie tej kradzieży nastąpiło około 3 tygodnie temu, a policja do dziś nic nie ustaliła...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
damianos1235 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Wiek: 31
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 842
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-08-22, 16:48   

Mateusz napisał/a:
Ciekawe czy to byli co ukradli mojemu sąsiadowi alufelgii na Wyszyńskiego...


Może to te ??

dsc01617.jpg
Plik ściągnięto 109 raz(y) 155,58 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-08-26, 22:14   

Ferbik, mylisz się. Wszystkie tablice są wprowadzane automatycznie. Sam miałem palmtopa i nawet z dwiema literami na końcu były. Żałosne ich zachowanie!
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-08-26, 22:23   

Policja ma dostęp do tej samej bazy co wydział komunikacji. Może sprawdzać tablice rejestracyjne, ale tylko w danym powiecie.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
oportunista 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 56
Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-06, 11:49   

A mnie wylegitymowali i pouczyli, że poruszanie się po prawej stronie jezdni, poboczem, gdy brak jest chodnika jest wykroczeniem. Co prawda o mandacie nie było mowy, ale jak chłopaki nie znajdą sobie czegoś do roboty, to przypuszczam że wkrótce się posypią. Znajomego- stary facet z żoną, szarpali w parku, bo z oddalenia zauważyli że dyskretnie otworzył sobie puszkę piwa i schował w reklamówce. Nie chce mi się relacjonować, ale śmiesznie cała rozmowa wyglądała! Za to do rozchichotanego towarzystwa krótko obciętych dwudziestolatków okupujących ławkę 150 m dalej, nawet się nie zbliżyli! Zaczynam powolutku przekonywać się do hasła gimnazjalistów i licealistów: "J....policję". Zawiera w sobie głębię przemyśleń i bogactwo doświadczeń ludzi, którzy obcowali z przedstawicielami organów ścigania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluniak20 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 686
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-06, 11:57   

policja zawsze miała gdzieś obywatela naszego państwa.
Mi się parę razy zdarzyło użyć gorzkich słów na policjantów o dziwo wzięli się bardziej do roboty po moich wypowiedziach do nich.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
oportunista 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 56
Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-06, 15:46   

Spowodował to twój urok osobisty, czar, autorytet, dar przekonywania czy postura zapaśnika? I co takiego im powiedziałeś? Mógłbyś zdradzić? Mnie przychodzi na myśl tylko jedno: "jestem nowym naczelnikiem wydziału kryminalnego w waszym wydziale i jeśli nie weźmiecie się do roboty, to spotkamy się jutro u komendanta". Jesteś naczelnikiem któregoś wydziału?


Twój post poniżej został usunięty, jako nie zgodny z regulaminem i zasadami netykiety, za co otrzymałeś ostrzeżenie. Ostrzegam, że jeszcze jeden taki bądź podobny wpis i pożegnasz się z tym miejscem!
Jaro
Ostatnio zmieniony przez Jaro 2010-03-07, 10:34, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluniak20 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 686
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-06, 17:55   

Żaden urok,autorytet ani postura :) po prostu napisałem że nie podoba mi się ich sposób działania czy traktowanie obywatela w taki sposób. Parę argumentów się użyło i ostrych słów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluniak20 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 686
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-07, 10:10   

zachowam to dla siebie :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-30, 08:59   

Statystyki Policji z Wielunia


Ponad dwukrotnie wzrosła w ciągu 2009 roku liczba osób legitymowanych przez wieluńską policję.
O ile w 2008 roku było to ponad 18 tys. osób, to już w 2009 roku dokumentami musiało się okazać ponad 38 tys. osób. Skąd się bierze tak wysoka aktywność policji?

- Legitymowanie to jedna z form prewencji, dlatego często ją stosujemy. Oczywiście policja prosi o dokumenty tylko w przypadku, gdy ma uzasadnione podejrzenie, że może dojść do naruszenia prawa - tłumaczy Zbigniew Marciniak, komendant wieluńskiej policji.

Policja informuje, że statystyki podnoszą także mecze PlusLigi. Sporym zagrożeniem dla bezpieczeństwa są bowiem kibice przyjeżdżający z całej Polski, dlatego policja skrzętnie korzysta z prawa do ich wylegitymowania. Tym samym zniechęca zbyt aktywnych kibiców do rozrabiania.

Policyjne statystyki pokazują, że w dużej mierze do wzrostu przestępczości w mieście, co odnotowano w 2009 roku, przyczyniają się właśnie przyjezdni.

- Położenie Wielunia na przecięciu dróg krajowych powoduje większe zagrożenie przestępczością - tłumaczy komendant Marciniak.

Funkcjonariusze podkreślają, że w głównej mierze starają się zapobiegać przestępczości najbardziej dokuczliwej dla zwykłych mieszkańców. W ubiegłym roku zanotowano spadek kradzieży, wzrosła natomiast liczba włamań i rozbojów.

Źródło: Dziennik Polska



Cytat:
Legitymowanie to jedna z form prewencji, dlatego często ją stosujemy. Oczywiście policja prosi o dokumenty tylko w przypadku, gdy ma uzasadnione podejrzenie, że może dojść do naruszenia prawa - tłumaczy Zbigniew Marciniak, komendant wieluńskiej policji.


No to jestem w szoku. Odwiedzając Wieluń chyba nie będę wychodził po 22-23 na ulice bo jeszcze mnie za coś posadzą :D Dopiero teraz się dowiedziałem że wielokrotnie byłem " podejrzany o naruszenie prawa".

Chciałbym także się dowiedzieć dlaczego liczba potencjalnych przestępstw wzrosła z 18,000 w 2008 roku do 38,000 w 2009.


Wieluń - Policyjne miasto pełne bandytów :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-30, 09:50   

Administrator napisał/a:
Oczywiście policja prosi o dokumenty tylko w przypadku, gdy ma uzasadnione podejrzenie, że może dojść do naruszenia prawa - tłumaczy Zbigniew Marciniak, komendant wieluńskiej policji.

Oczywiście :wink: A jak się człowiek zapyta z jakiego powodu spotkała go przyjemność zostania wylegitymowanym to sensownej odpowiedzi dostać nie można.
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-03-30, 11:01   

Pamiętać musicie o jednym ;) - na złodzieju czapka gore. :D
Jeśli mam czyste sumienie, a z jakichś przyczyn zostaję jednak wylegitymowany na ulicy przez funkcjonariuszy policji, to nie ma sensu robić z tego afery na całe województwo. Lepiej o jedną kontrolę więcej, jak o jedną za mało ;) .

Administrator napisał/a:
Chciałbym także się dowiedzieć dlaczego liczba potencjalnych przestępstw wzrosła z 18,000 w 2008 roku do 38,000 w 2009.

Cytat:
Policja informuje, że statystyki podnoszą także mecze PlusLigi. Sporym zagrożeniem dla bezpieczeństwa są bowiem kibice przyjeżdżający z całej Polski, dlatego policja skrzętnie korzysta z prawa do ich wylegitymowania.

To akurat jest sensowne wytłumaczenie sprawy, chyba ;) .

Karzełek napisał/a:
A jak się człowiek zapyta z jakiego powodu spotkała go przyjemność zostania wylegitymowanym to sensownej odpowiedzi dostać nie można.

A co Ci ma powiedzieć, że jak zaniesie "pusty notesik" do komisariatu po skończonej służbie, to go wywalą z pracy. Trochę wyrozumiałości panowie :P , też przecież skrupulatnie wykonujecie polecenia szefostwa, prawda? ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-30, 11:26   

miko 005 napisał/a:
Jeśli mam czyste sumienie, a z jakichś przyczyn zostaję jednak wylegitymowany na ulicy przez funkcjonariuszy policji, to nie ma sensu robić z tego afery na całe województwo. Lepiej o jedną kontrolę więcej, jak o jedną za mało ;) .

Ciekawe czy tak samo byś mówił jakby Ci policja wpadła przeszukać mieszkanie lub nawet przeszukała na ulicy. Przecież masz czyste sumienie.
Mi się niezbyt podoba wizja państwa policyjnego gdzie policjanci (bardzo często nie nadający się do służby) mają coraz większe uprawnienia.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-30, 11:50   

Oj miko..... Oni robią to robią nie z troski o bezpieczeństwo tylko po to, aby wykazać jacy to są pracowici. Wiedzą, że ze strony uczciwego człowieka nic im nie grozi więc sobie go regularnie spisują. Do prawdziwych bandziorów nawet nie podejdą.

Mieszkałem kilka lat na SS i uwierz mi że były tam grupy nastolatków które regularnie robiły burdy na osiedlu, bili i obrażali ludzi, niszczyli samochody itd. Kiedy ktoś wezwał policję to była ona bezradna. Po prostu bali się do nich zbliżyć, dochodziło do sytuacji że taka pijana banda kazała (słowo wymoderowano).... policji, a ta grzecznie oddalała się... To nie są historie usłyszane, sam widziałem i słyszałem te zajścia ze swojego balkonu.

Tak właśnie pracuje policja. Problem tej bandy rozwiązał się sam, kiedy dwóch z jej członków zginęło.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW