R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Ferbik
2009-08-20, 08:50
FERBIK! Nemo iudex in causa sua

Czy Ferbik postąpił fair, dając ostrzeżenie we własnej sprawie?
TAK
36%
 36%  [ 4 ]
NIE
63%
 63%  [ 7 ]
Głosowań: 11
Wszystkich Głosów: 11

Autor Wiadomość
Cyntia 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączyła: 22 Lip 2009
Posty: 97
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-08-19, 19:26   FERBIK! Nemo iudex in causa sua

Nemo iudex in causa sua

Jest taka łacińska zasada, która mówi, że "Nikt nie powinien być sędzią we własnej sprawie".

Dostałam od Ciebie ostrzeżenie i udzieliłeś mi je we własnej sprawie. To niesprawiedliwe z Twojej strony. To niezgodne z podstawową zasadą prawa!

http://wielun.biz/viewtopic.php?p=107219#107219


Poza tym protestuję, bo dostałam od Ciebie ostrzeżenie po tym jak zmieniłam swój post. Faktycznie najpierw była to wycieczka osobista, wycieczka pod wpływem emocji, jednakże zaraz się poprawiłam. Zmieniłam ten post. Zrozumiałam swój błąd. Znam PHP i wiem, że moderatorzy oraz admini mają możliwość wglądu do wcześniejszego wyglądu postu. Skorzystałeś z tej możliwości i wlepiłeś mi ostrzeżenie we własnej sprawie, po tym jak się wycofałam z własnych słów. To nie jest uczciwe z Twojej strony i nie świadczy to o Tobie najlepiej.

Wnoszę o cofnięcie tego ostrzeżenia, ponieważ zostało ono dane "we własnej sprawie" i już po tym jak się wycofałam z własnych słów.



Edit:

Dziękuję za przeniesienie. Nie wiedziałam, że jest tutaj takie miejsce.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Morgoth 
Przyjeżdża na zakupy
Nadworny Hejter



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 483
Piwa: 3/1
Skąd: Parcice / Wrocław
Wysłany: 2009-08-19, 23:14   

Cofnijcie i niech ktoś inny wlepi je jeszcze raz - będzie sprawiedliwie :)
_________________
Bij czerwonych, aż zbieleją, bij białych, póki nie poczerwienieją!
N. I. Machno
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-08-19, 23:14   

Cyntia, ostrzeżenie dostałaś za:
Cytat:
Powiedz mi gdzie zbierają datki na dzieci upośledzone umysłowo. Z miłą chęcią zapłacę.
po czym poprawiłaś na:
Cytat:
Powiedz mi gdzie zbierają datki na dzieci upośledzone umysłowo. Z miłą chęcią coś ofiaruję.

robienie z siebie dalej idiotki nie ma najmniejszego sensu. Daj spokój, bo ta dyskusja do niczego sensownego nie doprowadzi.
Tak naprawdę (słowo wymoderowano) mnie obchodzi, co ludzie o mnie myślą. Jestem tutaj adminem i nie pozwolę na takie idiotyczne zwroty, których ty się dopuściłaś.

Cyntia napisał/a:
Dostałam od Ciebie ostrzeżenie i udzieliłeś mi je we własnej sprawie. To niesprawiedliwe z Twojej strony. To niezgodne z podstawową zasadą prawa!

Jakiego prawa? Akceptacja regulaminu jest równoznaczna z akceptacją zasad panujących na tym forum. TO JEST WŁAŚNIE PRAWO PANUJĄCE TUTAJ.

Ostrzeżenie zostaje. Każdy mógłby robić idiotów ze wszystkich, później poprawiać swoje posty i przepraszać... littera scripta manet. EOT.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Cyntia 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączyła: 22 Lip 2009
Posty: 97
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-08-20, 08:48   

Ferbik napisał/a:
Cyntia, ostrzeżenie dostałaś za:
Cytat:
Powiedz mi gdzie zbierają datki na dzieci upośledzone umysłowo. Z miłą chęcią zapłacę.
po czym poprawiłaś na:
Cytat:
Powiedz mi gdzie zbierają datki na dzieci upośledzone umysłowo. Z miłą chęcią coś ofiaruję.


A potem poprawiłam na " :roll: " o czym zapomniałeś już powiedzieć. :evil:


Ferbik napisał/a:
robienie z siebie dalej idiotki nie ma najmniejszego sensu. Daj spokój, bo ta dyskusja do niczego sensownego nie doprowadzi.
Tak naprawdę (słowo wymoderowano) mnie obchodzi, co ludzie o mnie myślą. Jestem tutaj adminem i nie pozwolę na takie idiotyczne zwroty, których ty się dopuściłaś.


Ale Nemo iudex in causa sua.

Ferbik napisał/a:
Cyntia napisał/a:
Dostałam od Ciebie ostrzeżenie i udzieliłeś mi je we własnej sprawie. To niesprawiedliwe z Twojej strony. To niezgodne z podstawową zasadą prawa!

Jakiego prawa? Akceptacja regulaminu jest równoznaczna z akceptacją zasad panujących na tym forum. TO JEST WŁAŚNIE PRAWO PANUJĄCE TUTAJ.


Ale czy powinieneś rozstrzygać we własnej sprawie?
Poza tym wycofałam się szybko ze swoich słów.




Ferbik napisał/a:
Ostrzeżenie zostaje. Każdy mógłby robić idiotów ze wszystkich, później poprawiać swoje posty i przepraszać... littera scripta manet. EOT.


Ale te słowa (littera scripta menet) odnoszą się do poezji etc. :roll: Tu chodzi o pozostawienie po sobie śladu i nie jest to zasada prawna w przeciwieństwie do Nemo iudex in causa sua.
Czy jeśli teraz napiszę o Tobie w taki sam sposób jak Ty napisałeś o mnie, czyli że "zrobiłeś z siebie idiotę" to złamię regulamin czy nie?


Poza tym nie "zrobiłam z Ciebie idioty", lecz pod wpływem emocji w zawoalowany sposób stwierdziłam, że Twój komentarz był kretyński, właściwy osobie upośledzonej. Faktycznie to było chamskie z mojej strony. Dopiero po chwili, gdy moje emocje nieco opadły, to zrozumiałam i naprawiłam zaraz swój błąd. A zmienione posty nie powinny się liczyć.

Jeśli ktoś napisze coś niedobrego a potem to szybko zmieni, tak że stanie się to niewidoczne dla wszystkich oprócz modów i adminów, to co w tym złego? Takie rzeczy nie zdarzają się często. Zareagowałam tak, bo mnie zdenerwował ton, w którym się do mnie zwróciłeś ("wy wszyscy") i to, że nie zrozumiałeś tego zwrotu frazeologicznego, komentując go, że "piernik do wiatraka ma wiele".



Morgoth napisał/a:
Cofnijcie i niech ktoś inny wlepi je jeszcze raz - będzie sprawiedliwie :)


Panom od dintojry za rozmowy na Forum już dziękujemy.



Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-08-20, 08:50   

Ja już swoje powiedziałem, i zasadność ostrzeżenia jest słuszna, więc zamykam temat.
Poza tym życie nie kończy się na jednym ostrzeżeniu.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW