R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wieluńska drogówka
Autor Wiadomość
Krzysztof 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 146
Piwa: 1/18
Skąd: Skomlin
Wysłany: 2009-09-17, 09:31   

glizda napisał/a:
Krzysztof, ja się odniosłam do tematu przede wszystkim, akurat w tym filmiku jest włączony kogut, ale chodzi mi oto o czym Ziemniak nam pisał że jak go ścigali to nie było sygnału.


To akurat (pomijając to czy Ziemniak słyszał coś, czy nie), jeżeli nie było dużego obiektu w pobliżu (np. wyprzedzany TIR), jest ciężko stwierdzić, bo raczej oko ludzkie przy takich prędkościach nie jest w stanie zarejestrować refleksów świetlnych na małych obiektach (dot. oczywiście nagrywanych filmów przez funkcjonariuszy). Do tego trzeba dodać jeszcze, że trzeba się dobrze przyglądać, a który kierowca złapany na prędkości 160km/h myśli o dokładnej analizie zapisu? Raczej mu w głowie ile zapłaci za swój występek :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2009-09-17, 10:53   

Ferbik napisał/a:
Z filmu można się domyślać, że na prostym dość długim odcinku na tej dwujezdniówce jechali sobie za nim, zamiast już próbować go zatrzymać. Nie dawają rady? Powiadomienie patroli o zrobieniu blokady. Widać już dalej jak na drodze o ruchu dwukierunkowym stwarzają ogromne zagrożenie. Ten film akurat nie jest jakimś dobrym przykładem IMHO.

Dokładnie. Już pierwsze przekroczenie było wystarczające do zatrzymania i jesli nie włączyli strobo ani dźwiękowych to niech nie wciskają kitu, że to był pościg, że motocyklista uciekał. Policja chciała się wyraźnie pobawić i dać upust swoim emocjom naginając prawa. 2 pasy gdzie mogli bezpiecznie go dogonić, jednak widać mundur chyba zwalnia od myślenia, woleli przykozaczyć na jednopasmowej. Wina motocyklisty jest ebzsprzeczna, brak wyobraźni wśród policjantów również.
Jeśli nie potrafią dogonić to niech samochody zmienią na mocniejsze, albo patrole motocyklowe na maszyach o mocach porównywalnych ze ściganymi.
Przede wszystkim rodzi się jedno pytanie: skąd takie filmiki w necie? Nie miałem przyjemności obcować z nieoznakowanymi, ale chyba kopii na cd gratis do mandatu nie dołączają...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ziemniak26 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 36
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 37
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2009-09-18, 22:32   

gregg napisał/a:
Nie widzicie że on uciekał przed nimi? Że to był pościg? Na filmie nie widać (swoją drogą mamy przykład że nie widać na kamerze kiedy włączają koguta, a pan ziemniak26 widział :D ) kiedy włączyli sygnalizator.


Jakbyś dobrze oglądał filmik który ja wstawiłem wszystko zależy od umiejscowienia kamery. Jakoś na filmiku wstawionym w moim poście wszystko ładnie widać....no po prostu cuda. W wieluńskim radiowozie widać podobnie...kawałek światła dociera do kamery.

W tym wszystkim chodzi też o to, że policjanci jadą dużą prędkością bez sygnałów. Dopiero jak są przy ściganym to nagle jacy oni przepisowi. Na moim filmiku przez dłuższy czas w nocy jadą 160...prawie 170 a dopiero po jakimś czasie włączają "koguty".

Na filmiku z głupim kolesiem na motocyklu....też myślę że mogli go dużo wcześniej zatrzymać. Tylko tutaj też chcieli sobie coś udowodnić. W necie jest dużo filmików jak ludzie idiotycznie jeżdżą...ok trzeba ich zatrzymać, ale nie tak jak policjanci. Często jadą za ściganym (wyprzedzają pod górkę, na skrzyżowaniach, na podwójnej) tak samo jak on. A mogą przecież nieco inaczej. Mają taki nadmiar mocy, że nie powinno być problemu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-19, 07:37   

ziemniak26 napisał/a:
W tym wszystkim chodzi też o to, że policjanci jadą dużą prędkością bez sygnałów. Dopiero jak są przy ściganym to nagle jacy oni przepisowi. Na moim filmiku przez dłuższy czas w nocy jadą 160...prawie 170 a dopiero po jakimś czasie włączają "koguty".

I bardzo dobrze, bo najpierw maja zarejestrować twoje wykroczenie. A jak mają to zrobić z kilkometra??? JAk tylko zobaczyłbys błysk świateł to jechałbyś zgodnie z przepuisami a później rozpowiadał jak to nie dałes się złapać głupim policjantom. Skończ już bo stajesz się nudny. Ty jeździsz najbezpieczniej na świecie to Policja stwarza zagrożenie.

Zobacz ten filmik:
http://www.onet.tv/szalen...1,12,klip.html#
Ten to dopiero kozak. Mam nadzieję tylko że w tym polu kukurydzy leżał duży głaz i koleś piznął się nim w łeb. Jednego idiotę mniej by było.

ziemniak26 napisał/a:
Mają taki nadmiar mocy, że nie powinno być problemu.

O jakim nadmiarze mocy ty piszesz??? Coś ci się chyba pomyliło. Nawet gdyby ich Passat miał 300KM to waży ~2000kg, w porównaniu motocykl 100KM i 250kg. Więc gdzie ten nadmiar mocy???
 
   
ziemniak26 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 36
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 37
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2009-09-19, 09:07   

Jeden argument ci się skończył to zaczynasz z innej strony ;)

Jeśli chodzi o usłyszenie sygnałów i zawczasu wyhamowanie....nie możliwe. Na moto mało słychać i tak bym nie słyszał, a tym bardziej nie zareagował. Pomiar prędkości trwa około 5s. A jechali bez "kogutów" z 5min. Ok jak mnie zobaczyli to jechali za mną jakieś 1min 30s Właśnie w tym czasie lecieli 230km/h na lewym pasie.

Jeśli chodzi o nadmiar mocy. Sprawa jest trochę bardziej skomplikowana niż ci się wydaje. Fakt, na prostej jakbym bardzo się postarał to może zyskałbym nad nim ze 100m przewagi, ale w życiu bym nie uciekł. Z drugiej strony jakby szaleć ekstremalnie to ja polecę z 240km/h, a oni....hmm....z 260km/h

Jak widzisz...nie zawsze liczy się stosunek masy do mocy. A moje wnioski, że mogliby normalnie za ludźmi jeździć dotyczyły samochodów osobowych, ciężarówek. Kilka już było filmików na tym forum, gdzie policja jechała identycznie tragicznie jak filmowany kierowca. A nie zawsze tak koniecznie musi być. Chociażby filmik jak koleś wyprzedza na podwójnej i na skrzyżowaniu. To jest idiotyzm....zgadzam się w 100%....ale czy policja musiała robić to samo żeby go zatrzymać? Wątpię...tutaj idealnie sprawdza się powiedzenie: "co wolno wojewodzie to nie tobie smro...."


Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ziemniak26 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 36
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 37
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2009-09-20, 13:59   

W weekend mi się trochę nudziło i poszukałem w necie....

Nie wszystkie filmiki są dobrej jakości i komentarz nie zawsze cenzuralny...ale jak tu się nie wkurzać. Miłego oglądania.

A4 około 190 km/h

110km/h w terenie zabudowanym

Na czerwonym

150km/h i to nie przez moment

Kolejne 150km/h

Na koniec coś za granicą kraju

Nieoznakowane mondeo

A potem takie skutki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
fanzie 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 8 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 420
Piwa: 5/8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-12-02, 23:22   

Wieluńska policja posiada drugiego VW passata. Wiecie coś na ten temat? Auto chyba nie jest z drogówki, nie ma specjalnego 'policyjnego' wyposażenia z tego co widziałem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-12-03, 14:38   

fanzie napisał/a:
Wieluńska policja posiada drugiego VW passata. Wiecie coś na ten temat? Auto chyba nie jest z drogówki, nie ma specjalnego 'policyjnego' wyposażenia z tego co widziałem.


Jeśli chodzi ci o 19SF to nie jest to nowe auto, tylko zmieniona rejestracja. Miałam wątpliwą przyjemność obcowania z tymi Panami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kaowiec 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 226
Skąd: z podziemia
Wysłany: 2011-01-11, 15:56   

ziemniak26 napisał/a:
Poza tym rozważali czy nie wrzucić mi jeszcze badania technicznego mimo, że motocykl jest prawie nowy i 100% sprawny technicznie. Od tak żeby mi bardziej dokopać. Całkowicie bezpodstawnie.


wiem coś o tym... ja też stałem się bardzo poważnym zagrożeniem ruchu drogowego w Wieluniu... Pan Policmajster chciał mi zabrać dowód rejestracyjny samochodu za .... spaloną żarówkę podświetlenia tablicy rejestracyjnej !!!:) (niestety nie miałem przy sobie zapasowej) :D Negocjacje trwały bardzo długo no i oczywiście w międzyczasie "przekopali" cały samochód po to tylko tylko udowodnić mi, że ich pierwsza decyzja była jak najbardziej uzasadniona ... niestety polegli :P

PS. Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fanzie 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 8 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 420
Piwa: 5/8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-11, 18:21   

Marta, jestem pewien że te dwa passaty to dwa różne samochody. Różnią się nie tylko rejestracjami ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maxo 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 139
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-12, 13:45   

fanzie napisał/a:
Marta, jestem pewien że te dwa passaty to dwa różne samochody. Różnią się nie tylko rejestracjami ;-)


To upewnij się jeszcze raz!
W KPP Wieluń pełni służbę 1 nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-12, 13:48   

fanzie, dokładnie, maxo ma rację :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-13, 17:14   

Znajomy co jeździ lawetami też mi tak mówił. Rejestrację zmienili.

Przed Wrocławiem jeździ srebrna Vectra, Bełchatów chyba Passat a na drodze do Rawy Mazowieckiej chyba Skoda.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
WujA 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 325
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-13, 17:35   

Powiat: Wieluń
EWI19SF grafitowy passat
EWIU143 czerwona thalia
EWI18SF grafitowy passat

http://yanosik.pl/nieoznakowani
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-13, 21:40   

Renault Thalia to nie jest auto drogówki a raczej samochód operacyjny KPP w Wieluniu. Oprócz niego jest jeszcze niebieska Skoda Fabia sedan i chyba ze dwie srebrne Kie Ceed.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW