R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Uczciwy PROVIDENT
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-14, 16:30   Uczciwy PROVIDENT

Uczciwy znalazca skuty w kajdanki
14.12.2005
Wiesław Małowski ma 53 lata. Mieszka w Łodzi. Od 20 lat pracuje za kierownicą taksówki. 4 lata temu pożyczył 1200 zł, aby odnowić samochód. Całość spłacił na czas. Wszystko to wiemy, bo jego dane osobowe oraz historia kredytu wyciekła z firmy pożyczkowej. Wraz z danymi ponad dwóch i pół tysiąca innych klientów.

Imiona i nazwiska, adresy zamieszkania, telefony domowe oraz kwoty pożyczek i terminowości ich spłat. To zawartość bazy klientów znanej firmy pożyczkowej z 2001 i 2002 roku. Znalazł ją miesiąc temu pan Jarosław Turajczyk, 44-letni wykładowca akademicki.

Kilkaset stron wydruków wystawało z reklamówki przy śmietniku. Oprócz dokładnych danych osobowych są też sugestie: "można", "ma żonę, da radę spłacić", "już dostał dwie pożyczki", "nie dawać, problemy".

Jarosław Turajczyk zadzwonił do firmy pożyczkowej. Poinformował, że znalazł listę z danymi ich pożyczkobiorców. Zażartował, że należy mu się znaleźne.

Jednak zamiast znaleźnego pan Jarosław wkrótce przeżył bliskie spotkanie z organami ścigania, bo firma pożyczkowa zgłosiła fakt na policję, że jest szantażowana.

Skuli mnie, przeszukali mieszkanie i zawieźli na komendę. Wszystko na oczach sąsiadów z bloku - opowiada pan Jarosław.

Kto wyrzucił listy z danymi osobowymi? Nie wiadomo. Na razie wiadomo tylko tyle, że firmie - za niezabezpieczeni poufnych dokumentów - grozi odpowiedzialność w postaci kary grzywny, kary ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku.

Na razie jedynym winnym jest uczciwy znalazca. Kto jeszcze? Tego policja nie wie. Wiadomo natomiast, że poszkodowanym jest kierowca Wiesław Małowski, który nie może doczekać się wyjaśnień od firmy pożyczkowej. Podobnie jak ponad 2 i pół tysiąca innych klientów.

Reporter: Łukasz Kurtz lkurtz@polsat.com.pl (Telewizja Polsat)

--------------------------------
Coś ode mnie:

Wg Dziennika Ustaw Rok 1964 Nr 16 poz. 93
wersja obowiązująca od 10.12.2005 do 19.02.2006:

Art. 186. [ Znaleźne ] ma brzmienie:

Znalazca, który uczynił zadość swoim obowiązkom, może żądać znaleźnego w wysokości jednej dziesiątej wartości rzeczy, jeżeli zgłosił swe roszczenie najpóźniej w chwili wydania rzeczy osobie uprawnionej do odbioru.

Takze, gosc wcale nie musial zartowac... a oni posadzili go o wyludzanie pieniedzy za zwrot "zgubionych" dokumentow... Zenada...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-15, 10:33   

Oglądałem w TV i też jestem zdania, że robienie z faceta przestępcy jest po prostu nienormalne...
Chciał zarobić, mógł, też mi się tak wydaje, ale jak to już pisaliśmy niejednokrotnie w innych postach "żyjemy w państwie prawa i sprawiwedliwości" - inaczej PiS...

8)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
edulka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-09, 11:34   

a mnie ich bezczelność w ogóle nie zaskoczyła....pewna pani z wielunia nie wymienie nazwiska a mam wielka ochote( bo mnie oskarza o cos) aaa co mi tam ....nazwa ulicy w wieluniu...ta która udziela pozyczek uwaga to oszustka!!!!!!potrafi byc bardzo miła,udaje biedna pokrzywdzona przez meza szefa swiat i wszystko....nas tak omotała ze maz zrobił jej remont mieszkania całego!!!!!!i sie zmyła...przestała przychodzic po raty(bo rzekomo nie chcemy spłacac)a teraz dowiedzielismy sie ze dali nas do windykacji...oczywiscie jej szef o wszystkim wie ale widocznie maja jakies swoje zazyłosci:)długo by o tym pisac bo to i długa historia ale wierzcie mi z daleka od tej firmy ale i od ich pracowników
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-01-21, 18:26   

... napisał/a:
ale dlazcego sie dziwicie? przeciez zyjemy w polsce....tu zawsze odwrotnie niz powinno....


zastanawiam sie, czy ta nasza przewrotna polska rzeczywistośc wpłynęła na dobor twojego nicka :twisted:


Usunąłem ten nick, za wulgarność opisu - J_a_r_o_
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW