R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Pobicie 15-latka na koncercie Peji
Autor Wiadomość
Cyntia 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączyła: 22 Lip 2009
Posty: 97
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-17, 18:11   

Ferbik napisał/a:
Pewnie nawet jej nie pisał :) To nie jego język ani styl :P


Mylisz się.

Peja to bardzo inteligentny człowiek. Widziałam kiedyś z nim wywiad u Wojewódzkiego (w internecie przypadkiem żeby jasność była, bo nie oglądam Wojewódzkiego). Poszukaj sobie tego wywiadu i przekonasz się sam.

To, że wychował się na ulicy jeszcze niczego nie przesądza.
Przeczytaj sobie na przykład życiorys Sergiusza Piaseckiego.
Zobaczysz, że zadawał się on z kryminalistami, ale zobaczysz też dużo innych ciekawych rzeczy o nim.

Także dla swojego dobra staraj się nie myśleć stereotypami. :grin:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-09-17, 18:13   

Cyntia, oglądałam ten odcinek Wojewódzkiego z Peją i mam kompletnie inne uczucia niż Twoje. :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Cyntia 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączyła: 22 Lip 2009
Posty: 97
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-17, 18:31   

Dominika napisał/a:
Cyntia, oglądałam ten odcinek Wojewódzkiego z Peją i mam kompletnie inne uczucia niż Twoje. :wink:


Fajnie, że masz inne uczucia ode mnie, bo ja w swojej ocenie inteligencji Pei nie kierowałam się uczuciami, odczuciami ani przeświadczeniami.

Dokonałam zimnej analizy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-09-17, 18:41   

Oj widzę, że czepiamy się słówek. :wink: Ale niech tak będzie.

Analizy jego inteligencji dokonałaś na podstawie czego? Inteligencje się bada, mierzy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Cyntia 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączyła: 22 Lip 2009
Posty: 97
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-17, 18:59   

Dominika napisał/a:
Oj widzę, że czepiamy się słówek. :wink: Ale niech tak będzie.

Analizy jego inteligencji dokonałaś na podstawie czego? Inteligencje się bada, mierzy.



Na podstawie obserwacji.
Obserwowałam sposób jego wypowiedzi. Starałam się dostrzec to jak mniej więcej przebiegały jego procesy myślowe. Gdy człowiek inteligentny przygląda się rozmowie dwóch ludzi (bez emocji i błędów poznawczych) to potrafi stwierdzić czy rozmawiają ludzie inteligentni. Głupków widać od razu. Peja nie jest głupkiem.


A testy IQ nie mierzą inteligencji. Tak naprawdę to nie wiadomo co one mierzą. Z inteligencją to jest tak, że funkcjonuje ona na kilkunastu płaszczyznach. Są jej przebłyski etc. Sprawa jest złożona.

To czy ktoś jest inteligent można na przykład stwierdzić na podstawie obserwacji pytań jakie zadaje. Na podstawie obserwacji tego jakim jest on obserwatorem, tzn. na co zwraca uwagę etc. Bardzo dobrze potrafię określać inteligencję ludzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-09-17, 19:09   

Cyntia napisał/a:

Na podstawie obserwacji.

Moje gratulacje! :lol:

Cyntia napisał/a:
Obserwowałam sposób jego wypowiedzi.

Inteligencja biła po oczach. Co drugie słowo "k...", cytowanie tekstów piosenek, mowa niewerbalna- czyli gesty, mimika- również na poziomie człowieka o wysokiej inteligencji.

Na szczęście ktoś wcześniej opracował kilka testów, dzięki którym można określić wskaźnik IQ. :wink: Na pewno nie ma jednego testu badającego wszystkie wymiary inteligencji, ale te ważniejsze... .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Cyntia 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączyła: 22 Lip 2009
Posty: 97
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-17, 19:30   

Dominika napisał/a:
Cyntia napisał/a:

Na podstawie obserwacji.

Moje gratulacje! :lol:


Głupie pytanie, głupia odpowiedź :twisted:

Dominika napisał/a:
Cyntia napisał/a:
Obserwowałam sposób jego wypowiedzi.

Inteligencja biła po oczach. Co drugie słowo "k...", cytowanie tekstów piosenek, mowa niewerbalna- czyli gesty, mimika- również na poziomie człowieka o wysokiej inteligencji.

Na szczęście ktoś wcześniej opracował kilka testów, dzięki którym można określić wskaźnik IQ. :wink: Na pewno nie ma jednego testu badającego wszystkie wymiary inteligencji, ale te ważniejsze... .


To, że ktoś przeklina nie znaczy, że ten ktoś nie jest inteligentny. Ludzie inteligentni mogą przeklinać, co jest na porządku dziennym w służbach specjalnych. :wink:
Gesty nie świadczą o tym czy ktoś jest inteligentny. :wink:


Nie mam zamiaru polemizować o tym czym są testy IQ. Mam nadzieję, że za kilka lat ktoś przeprowadzi badania, które podważą te śmieszne testy, które tak naprawdę to nie wiadomo czym są i co mierzą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-09-17, 19:32   

Cyntia napisał/a:

Głupie pytanie, głupia odpowiedź :twisted:


Nie ma głupich pytań. Są tylko takie odpowiedzi.

Na tym dyskusję kończę. Powodzenia w dalszych potyczkach. 8)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-17, 19:45   

Cyntia napisał/a:

To, że ktoś przeklina nie znaczy, że ten ktoś nie jest inteligentny. Ludzie inteligentni mogą przeklinać, co jest na porządku dziennym w służbach specjalnych. :wink:
Gesty nie świadczą o tym czy ktoś jest inteligentny. :wink:

Ja do przekleństw ogólnie nic nie mam o ile tylko ktoś potrafi ich używać z umiarem i stosownie do sytuacji. A jak się idzie do TV to "troszku kultury k***a mieć trza". I niech nikt nie mówi mi że "on po prostu był sobą". Jak ktoś jest inteligentny to nie przeklina tyle w miejscach publicznych, idąc do teatru zostawia dresik w szafie i nie nasyła publiki żeby pobili dzieciaka który mu pokazał palec pod sceną :twisted:
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Cyntia 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączyła: 22 Lip 2009
Posty: 97
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-17, 19:54   

Dominika napisał/a:
Cyntia napisał/a:

Głupie pytanie, głupia odpowiedź :twisted:


Nie ma głupich pytań. Są tylko takie odpowiedzi.


Są głupie pytania. Dowód? Proszę bardzo:

Jednym z takich pytań może być na przykład pytanie "w co jesteś ubrana?", gdy osoba pytająca widzi w co ktoś jest ubrany.



Dominika napisał/a:
Na tym dyskusję kończę. Powodzenia w dalszych potyczkach. 8)


Przydałoby się jeszcze przyznać mi rację i powiedzieć "mea culpa", bo nie ocenia się inteligencji na podstawie gestów i niecenzuralnego słownictwa. Przyznanie racji oponentowi w dyskusji świadczy o czyjejś wysokiej kulturze osobistej. :smile:

PS Nie chcę być niegrzeczna, ale jakoś czasem tak mi wychodzi. Mea culpa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Cyntia 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączyła: 22 Lip 2009
Posty: 97
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-17, 20:00   

syd napisał/a:
Cyntia napisał/a:

To, że ktoś przeklina nie znaczy, że ten ktoś nie jest inteligentny. Ludzie inteligentni mogą przeklinać, co jest na porządku dziennym w służbach specjalnych. :wink:
Gesty nie świadczą o tym czy ktoś jest inteligentny. :wink:

Ja do przekleństw ogólnie nic nie mam o ile tylko ktoś potrafi ich używać z umiarem i stosownie do sytuacji. A jak się idzie do TV to "troszku kultury k***a mieć trza". I niech nikt nie mówi mi że "on po prostu był sobą". Jak ktoś jest inteligentny to nie przeklina tyle w miejscach publicznych, idąc do teatru zostawia dresik w szafie i nie nasyła publiki żeby pobili dzieciaka który mu pokazał palec pod sceną :twisted:


Syd. To jest show, a nie "telewizja". Tam się ludzie lansują. Tam się tworzy własny wizerunek. Pei jako raperowi zależy na takim a nie innym wizerunku.

Gdyby nie przeklinał to wyszedłby na ciecia i lud nie kupowałby jego płyt. :smile:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-09-17, 20:03   

Cyntia,
1. Na razie mam tylko prośbę o nie porównywanie mnie, moich wypowiedzi do innych użytkowników forum. Robisz to po raz kolejny. Resztę wypowiedzi później.

edit:
2. Nasze obserwacje dotyczyły tej samej osoby. Nie znamy osobiście Peji (ja go nie znam). Wnioski są różne. Jeśli chodzi o jego przerywnik słowny "k**a", gdyby robił część słowną Wechslera, na pewno wyniki miałby mierne. :wink: Właściwie w każdej części wyniki nie byłyby imponujące, bo każdą odpowiedź zaczynałby od tego słowa. Podkreślę to, że w tym teście duże znaczenie ma czas- szybkość udzielanej odpowiedzi. :wink:

Jak sama pisałaś: obserwowałaś jego sposób wypowiedzi- czy to nie jest ZACHOWANIE? Jego ocena jak widać może mieć dowolny charakter.

3. Przykład "głupiego pytania", no cóż jest głupie. Traktując 0-1, masz rację.

Z mojej strony to wszystko, pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-17, 20:50   

Cyntia przestań (słowo wymoderowano) w końcu w każdym temacie, bo wiele osób ma dość czytania tego, jaka Ty jesteś (słowo wymoderowano), mądra i wszechwiedząca w każdej dziedzinie. Jeśli Twój styl pisania i sposób bycia na forum się nie zmieni, zrobię referendum na temat usunięcia cię stąd.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Cyntia 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączyła: 22 Lip 2009
Posty: 97
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-17, 21:14   

Ferbik napisał/a:
Cyntia przestań (słowo wymoderowano) w końcu w każdym temacie, bo wiele osób ma dość czytania tego, jaka Ty jesteś (słowo wymoderowano), mądra i wszechwiedząca w każdej dziedzinie. Jeśli Twój styl pisania i sposób bycia na forum się nie zmieni, zrobię referendum na temat usunięcia cię stąd.


Ferbik, ja się staram odwoływać do logiki.
Nie jestem wszechwiedząca etc.
Nie jestem nieomylna, bo "nieomylni są tylko głupcy"
Referendum, głosowanie za pomocą sms'ów, telefonów etc., nie jest najlepszym sposobem na określanie tego czy ktoś ma rację.

Gdyby za pomocą głosowania stwierdzano czy rację, w sporze o to co wokół czego się kręci, ma Kopernik czy reszta świata - to wyszłoby na to, że to Słońce kręci się wokół Ziemi.

Poza tym ja i tak sama stąd znikną skoro na logiczne argumenty odpowiada się nielogicznymi i nie będzie trzeba do tego żadnego głupiego referendum organizować.



Dominika

Przekleństwa nie świadczą o tym czy ktoś jest inteligentny czy nie jest. Przeklinać może człowiek inteligentny. Przeklinają nawet nasze elity. Rozmowy Gudzowatego z Oleksym słyszałaś? Oleksy to były premier. Gudzowaty to jeden z najbogatszych ludzi w Polsce. Nie przepadam za tymi postaciami, ale nie mogę powiedzieć, że "są one nieinteligentne". Na pewno nie mogę tak powiedzieć na podstawie tego, że przeklinali.

Wechsler mnie nie interesuje.

Edward de Bono - "Myślenie lateralne - na przekór schematom".

Schematy upośledzają. Dobrze jest je znać, ale nie należy swojego myślenia im podporządkowywać, bo się w ten sposób ogranicza.

Gdyby ludzie przez cały czas myśleli schematami to zaprawdę powiadam Ci, że jeszcze siedzielibyśmy na drzewach. :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-17, 21:23   

Cyntia napisał/a:
Gdyby za pomocą głosowania stwierdzano czy rację, w sporze o to co wokół czego się kręci, ma Kopernik czy reszta świata - to wyszłoby na to, że to Słońce kręci się wokół Ziemi.

Jesteś jakimś imbecylem zapatrzonym w lustro? Ja ostatni raz upominam Cię publicznie: proszę o zmianę TONU TWOICH WYPOWIEDZI, bo inaczej usunę Cię stąd bez referendum.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW