R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki dostawca internetu?
Autor Wiadomość
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2010-06-29, 12:38   

Pierwszy lepszy router wifi z wyjściem na świat przez RJ45 i możliwością klonowania adresu MAC :wink:
A żeby jakiś konkretny model do "skonfiguruj i zapomnij" to np. stary ale jary Linksys WRT54GL a z nowszych np. TP-Link TL-WR1043ND.
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
marcinreq 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 131
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-06-29, 22:34   

Archdevil napisał/a:
Pierwszy lepszy router wifi z wyjściem na świat przez RJ45 i możliwością klonowania adresu MAC :wink:
A żeby jakiś konkretny model do "skonfiguruj i zapomnij" to np. stary ale jary Linksys WRT54GL a z nowszych np. TP-Link TL-WR1043ND.


Ja mam u siebie Linksys'a, u dziewczyny D-linka i bez problemu wszystko działa pod WSM. Chwila konfiguracji i wszystko śmiga bez problemów. We Wrocku mam router Pentagram'a a z tym już trochę gorzej tylko w sumie nie wiem czy to wina Netii czy rutera. Generalnie tak jak napisał Arch.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mnino 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 164
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Osjaków
Wysłany: 2010-07-02, 12:13   

Ferbik napisał/a:
Zdecydowanie teraz tylko WSM. Poprawili się bardzo od początku istnienia i jeśli ktoś ma tylko zasięg kablówki, to nie ma co roztrząsać innych ofert.

Nie wiem czy coś sie zmieniło na gorsze w WSM, ale w tej chwili za 4/6 Mb/s abonament jest 90 zeta, a w Netii na łączu TP prędkość 6 Mb/s jest za 49zł (bez telefonu 59). Jest też w Netii opcja 20 Mb/s za 59zł (bez telefonu 69zł).

Na konto Netii plusują dobre promocje. Ja korzystam z ich zeszłorocznej oferty - za 6 Mb/s pół roku za darmo (łącznie z telefonem), a pozostałe 18 m-cy 89zł.

Ze świeczką szukać czegoś lepszego i szybszego w naszym regionie.
_________________
strona internetowa Osjakowa i okolic
Ostatnio zmieniony przez mnino 2013-10-20, 10:04, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wiglus 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 147
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-02, 15:03   

mnino napisał/a:
Ferbik napisał/a:
Zdecydowanie teraz tylko WSM. Poprawili się bardzo od początku istnienia i jeśli ktoś ma tylko zasięg kablówki, to nie ma co roztrząsać innych ofert.

Nie wiem czy coś sie zmieniło na gorsze w WSM, ale w tej chwili za 4/6 Mb/s abonament jest 90 zeta, a w Netii na łączu TP prędkość 6 Mb/s jest za 49zł (bez telefonu 59). Jest też w Netii opcja 20 Mb/s za 59zł (bez telefonu 69zł).

Ja korzystam z zeszłorocznej oferty Netii - za 6 Mb/s pół roku za darmo (łącznie z telefonem), a pozostałe 18 m-cy 89zł.

Ze świeczką szukać czegoś lepszego i szybszego w naszym regionie.

Tylko, że w Wieluniu więcej niż 1Mb i koniec. Net jest ale jakość tragiczna. Jeżeli już od 1 Mb przestawiają na interleaved to nie jest dobrze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mnino 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 164
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Osjaków
Wysłany: 2010-07-02, 17:45   

Ja w Osjakowie mam 6Mb/s z Netii i transfer jest na poziomie 800KB na sekundę bez większych zawahań. Nie wydaje mi się, żeby w Wieluniu było słabiej. Po sprawdzeniu dostępności usługi (https://www.netia.pl/zamow,sprawdz.html) widoczna jest też prędkość 20 Mb/s, co jak na 'osjakowskie warunki' wydaje mi się już trochę abstrakcyjne :D
_________________
strona internetowa Osjakowa i okolic
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wiglus 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 147
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-02, 18:09   

mnino napisał/a:
Ja w Osjakowie mam 6Mb/s z Netii i transfer jest na poziomie 800KB na sekundę bez większych zawahań. Nie wydaje mi się, żeby w Wieluniu było słabiej. Po sprawdzeniu dostępności usługi (https://www.netia.pl/zamow,sprawdz.html) widoczna jest też prędkość 20 Mb/s, co jak na 'osjakowskie warunki' wydaje mi się już trochę abstrakcyjne :D

No ja mam 1Mb i-l, centrala-modem bdb, a pakiety gubione średnio 25% i około 80% 1Mb w dl.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2010-07-02, 22:47   

mnino napisał/a:
Ze świeczką szukać czegoś lepszego i szybszego w naszym regionie.

Pod warunkiem, że mamy doprowadzoną linię...
U mnie nie dość, że telekompromitacji się dupsk ruszyć nie chciało by położyć kabel (+/- 40m), to jeszcze mieli czelność przysyłać rachunki za dostęp do usługi, która widniała jedynie na papierze... :evil:
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
WujA 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 325
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-02, 23:47   

mnino napisał/a:

Nie wiem czy coś sie zmieniło na gorsze w WSM, ale w tej chwili za 4/6 Mb/s abonament jest 90 zeta, a w Netii na łączu TP prędkość 6 Mb/s jest za 49zł (bez telefonu 59)


w WSM na łączu 4/6 Mb/s są prowadzone testy i dzięki temu prędkość jest zwiększona do 6Mb/s w dzień i 10Mb/s w nocy.
Ostatnio zmieniony przez Ferbik 2010-07-02, 23:51, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-02, 23:53   

mnino napisał/a:
w Netii na łączu TP prędkość 6 Mb/s jest za 49zł (bez telefonu 59). Jest też w Netii opcja 20 Mb/s za 59zł (bez telefonu 69zł).

Tak jak pisał Arch - ma się aktywną linię telefoniczną (którą notabene trzeba opłacać) to można sobie pozwolić na Netię. Jednak w mieście kablówka jest najlepszym rozwiązaniem dla blokersów.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
jameswoo 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 155
Piwa: 13/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-11, 13:39   

Wiglus napisał/a:
mnino napisał/a:
Ferbik napisał/a:
Zdecydowanie teraz tylko WSM. Poprawili się bardzo od początku istnienia i jeśli ktoś ma tylko zasięg kablówki, to nie ma co roztrząsać innych ofert.

Nie wiem czy coś sie zmieniło na gorsze w WSM, ale w tej chwili za 4/6 Mb/s abonament jest 90 zeta, a w Netii na łączu TP prędkość 6 Mb/s jest za 49zł (bez telefonu 59). Jest też w Netii opcja 20 Mb/s za 59zł (bez telefonu 69zł).

Ja korzystam z zeszłorocznej oferty Netii - za 6 Mb/s pół roku za darmo (łącznie z telefonem), a pozostałe 18 m-cy 89zł.

Ze świeczką szukać czegoś lepszego i szybszego w naszym regionie.

Tylko, że w Wieluniu więcej niż 1Mb i koniec. Net jest ale jakość tragiczna. Jeżeli już od 1 Mb przestawiają na interleaved to nie jest dobrze.


Nie jest to do końca prawda. Posiadam Netię 2Mb i według wszelkich testów i transferu podczas sciągania, osiągam te 2Mb. Download z mojej Netii przy dobrym serwerze po drugiej stronie nie schodzi pon. 240KB/s.
_________________
Są równi i równiejsi - Ludzie zróbmy z tym coś ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wiglus 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 147
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-12, 22:06   

jameswoo napisał/a:
Wiglus napisał/a:
mnino napisał/a:
Ferbik napisał/a:
Zdecydowanie teraz tylko WSM. Poprawili się bardzo od początku istnienia i jeśli ktoś ma tylko zasięg kablówki, to nie ma co roztrząsać innych ofert.

Nie wiem czy coś sie zmieniło na gorsze w WSM, ale w tej chwili za 4/6 Mb/s abonament jest 90 zeta, a w Netii na łączu TP prędkość 6 Mb/s jest za 49zł (bez telefonu 59). Jest też w Netii opcja 20 Mb/s za 59zł (bez telefonu 69zł).

Ja korzystam z zeszłorocznej oferty Netii - za 6 Mb/s pół roku za darmo (łącznie z telefonem), a pozostałe 18 m-cy 89zł.

Ze świeczką szukać czegoś lepszego i szybszego w naszym regionie.

Tylko, że w Wieluniu więcej niż 1Mb i koniec. Net jest ale jakość tragiczna. Jeżeli już od 1 Mb przestawiają na interleaved to nie jest dobrze.


Nie jest to do końca prawda. Posiadam Netię 2Mb i według wszelkich testów i transferu podczas sciągania, osiągam te 2Mb. Download z mojej Netii przy dobrym serwerze po drugiej stronie nie schodzi pon. 240KB/s.

To jeszcze proponuje sprawdzić jakoś tego łączą. Sam kierunek do nas (szybkość) to 10% sukcesu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcinreq 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 131
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-13, 16:42   

Pytanie do posiadaczy Netii, czy w godzinach popołudniowo-wieczornych nękają Was przerwy w dostawie neta?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
d@vid 
Ma stragan na targu



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 659
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-13, 18:06   

marcinreq napisał/a:
Pytanie do posiadaczy Netii, czy w godzinach popołudniowo-wieczornych nękają Was przerwy w dostawie neta?


Nie nękają, ja o Netii wypowiadałem się wiele razy także można poszukać.
W każdym razie w ciągu 3 lat (od tylu mam Netię po liniach TP)
- zawsze maksymalna prędkość (mam 6Mb/s), naturalnie jeśli tyko serwer docelowy to umożliwia
- pingi wiadomo zależy jak i do czego, generalnie do Gdańska gdzie mam postawione serwery CS nawet i 20ms.
- Noise Margin (Upstream) ~15.0 db
- Noise Margin (Downstream) ~18.0 db
- Attenuation (Upstream) ~9.0 db
- Attenuation (Downstream) ~16 db
- dobry "support" (pomijając fakt, że nie raz trzeba poczekać aż ktoś odbierze i po liniach TP musimy płacić za połączenie), ale zawsze jakoś idzie rozwiązać sprawę a miałem dość zawiłą sytuację
- kilka (w ciągu 3 lat), krótkotrwałych awarii (godzina, dzień, dwa; maksymalnie największa jaka była to z niskimi parametrami SNR, tak że synchro traciło co ~2 min trwała przez dobre dwa tygodnie albo więcej ale zgłosiłem awarię i ten problem został dość szybko naprawiony nawet wysłano pracownika TP do domu, żeby sprawdził router.

W każdym razie co się najbardziej chwali to kiedy by premium na rapidzie nie odpalić (o której godzinie etc) 760KB/s jest.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
rafalekjan 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 1171
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2010-07-13, 18:26   

Mam zamiar zmienić providera w domu. Ogólnie szukam czegoś tańszego bo TP wynosi mnie ~100pln/m-c.
Nie bywam często w domu, a jeśli bywam to mało aktywnie używam internet.
W rękę wpadła mi ulotka CDMA z Orange.
Proponują do 1Mb/s, z ograniczeniem ściągniętych danych 4GB i opłatą miesięczną 49pln.
Modem to jakiś router WiFi Axesstel MV410 za 149pln (przy umowie na 24m-ce).
Sprawdzałem mapę zasięgu i moja miejscowość znajduje się w dobrym obszarze.
Chciałbym poznać wasze zdanie nt. tego łącza, może ktoś posiada tą usługę? :>

Dzięki za odpowiedzi


Link
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Shymool 
Mieszka pod Wieluniem
carpet crawler



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 806
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-09-11, 12:56   

Osoby, które podpisały z Netią umowę na Internet 20Mb/s miały opisać jak to działa, a tu cisza :roll: Jestem bardzo ciekawy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW