R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki dostawca internetu?
Autor Wiadomość
pshemQo 
Czytał o Wieluniu


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 47
Skąd: Ostrówek
Wysłany: 2009-10-14, 14:14   Jaki dostawca internetu?

Witam, kończy mi się umowa z neostradą TP i wydzwaniają do mnie co dalej, a ja sam nie wiem, czy warto u nich przedłużać umowę..
Mogli byście wyrazić swoje opinie na temat głównych dostawców internetu:
Netia, TP Neostrada, Orange, Multimo, Plus gsm, Era?

Prędkość jaką bym chciał to 1Mbit/s. Dodam, że jestem studentem.

Pozdro
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcinreq 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 131
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-14, 14:42   

Orange - miałem z nim umowę na rok czasu, 1 Mbit/s, no i powiem tak... problem troche był z tym internetem, generalnie wieczorami to go więcej nie było niż był, przynajmniej przez pierwsze pół roku umowy, po tym czasie jakby się polepszyło i był wydajniejszy niż poprzednio, jeżeli chodzi o biurokrację to porażka, pod koniec umowy, wysłałem pismo żeby ją definitywnie rozwiązać, minął miesiąc po starej umowie, półtorej a internet dalej był, dzwonię raz, mówią że wszystko ok i że odłączają, dzwonie po 2 tygodniach, babka mi mówi że nawet specjalną adnotację zrobiła przy moim profilu żeby załatwić szybciej tą sprawę... nowy operator czekał żeby podpiąć swój internet a tu Orange skutecznie go blokował... i w końcu!! jak już ten internet odłączyli ( wysyłane były pisma do TP, zażalenia do Orange...) to okazało się że pomimo tego że internetu nie było to Orange i tak blokował tą linię bo "trwały procedury usuwania abonenta".... żal.
Ostatecznie wyszło tak że byłem bez neta 3 miesiące przez genialną firmę Orange...

Netia- obecnie mam internet z tej firmy, w sumie bardziej wydajny niż Orange, wieczorami jest w porządku, wiadmo, czasami go rozłączy ale to raczej wina routera. Jedyne co jest problemem to znowu biurokracja, gdy podpisywałem umowę była taka opcja żeby zawiesić internet na 3 miesiące płacąc nie pełną kwote a bodajże 20zł za miesiąc, fajna sprawa dla studenta co jedzie do domu na wakacje, jak przyszły wakacje i chciałem zawiesić neta to okazało się że nie ma takiej opcji! ... no i bądź tu mądry... rachunki jak na początku nie przychodziły wcale ( 3 pierwsze miesiące za 1zł) tak później nagle zaczęły przychodzić z dziwnymi kwotami, 60zł (tyle miało być), następny 80zł (aktywacja.. no dobra), następnie 90, kolega z mieszkania zadzwonił i powiedzieli mu że system policzył coś 2 razy i naliczyło więcej, mają wysłać jakiś rachunek wyrównawczy...

Także niezależnie od opcji i tak nie będzie tak kolorowo jakby się wydawało :) ale osobiście wolałbym netię niż orange. Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2009-10-14, 15:32   

Taka mała informacja, w wyniku której sam nie przedłużałbym umowy na neostradę bez konkretnych bonusów :wink:
wikipedia napisał/a:
11 kwietnia 2009 - Według informacji dziennika Rzeczpospolita zarząd TP zadecydował o likwidacji marki w przeciągu najbliższego roku. Wartość marki szacowana jest na 500 mln zł. Marka Neostrada zostanie zastąpiona marką Orange. Powodem likwidacji jest unifikacja marek w grupie France Telecom i dążenie do utrzymania jednej, globalnej marki Orange.
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-14, 15:51   

Mam Netię 1Mbit ponad półtora roku i nigdy nie miałem żadnych problemów (poza konfiguracją modemu ale to juz moja wina bo źle to robiłem). Aż sam jestem zdziwiony że tak może być.
 
   
pshemQo 
Czytał o Wieluniu


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 47
Skąd: Ostrówek
Wysłany: 2009-10-14, 16:15   

To gdybym brał internet z Netii mógłbym zlikwidować abonament od tpsa?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-14, 16:22   

Tak ale wtedy trzeba płacić tepsie za utrzymanie łącza (o ile nie wykupisz abonamentu na tel w netii)
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2009-10-14, 16:58   

gregg napisał/a:
Mam Netię 1Mbit ponad półtora roku i nigdy nie miałem żadnych problemów (poza konfiguracją modemu ale to juz moja wina bo źle to robiłem). Aż sam jestem zdziwiony że tak może być.


popieram, jedyne co mnie przeraża to cena czyli 62zl po przedłuzeniu umowy na 18 miesięcy bez żadnych zniżek, modemów etc.. :?
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
pshemQo 
Czytał o Wieluniu


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 47
Skąd: Ostrówek
Wysłany: 2009-10-14, 19:48   

Chyba się skuszę na Netię, mają fajną promocję dla studentów na 8 miesięcy za 49zł internet do 2Mbit/s i aktywacja jednorazowa 49zł :) Chyba warto...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marzycielka 
Słyszał o Wieluniu
Kaja



Pomogła: 1 raz
Wiek: 40
Dołączyła: 15 Wrz 2009
Posty: 17
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-10-16, 13:21   

Jestem w Netii od roku.Polecam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-16, 16:43   

Też mam Netię, jednak nie powiem, żeby było zupełnie idealnie, bo pare razy zdarzyły się im usterki, ale to taka drobnostka w porównaniu z tym co sie działo kiedy miałam Neostradę...
Ogólnie mogę polecić Netię.


A mam takie pytanie do osób, które maja Netię - korzystaliście z promocji?Bo każdy, kto ma Netię ma prawo do jednej promocji podczas trwania umowy. Ilekroć się pytałam czy mogę skorzystać z aktualnej promocji, odpowiedź brzmiała - niestety nie, bo ta promocja jest tylko dla nowych użytkowników. No to ja nie wiem o jakie promocje tutaj chodzi??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-16, 22:54   

Mam internet w Netii od samego początku działania tej firmy na rynku. Co do funkcjonowania to mam mieszane uczucia. Technicznie wszystko działa prawidłowo, jednak przy próbie zmiany prędkości natrafiłem na taki opór ze strony Netii że nigdy nie będę miał dobrego zdania o tej firmie.

W marcu 2009 postanowiłem zmienić prędkość do 6 Mbit. Wykonałem telefon i poprosiłem o zmianę. Minął miesiąc i nic więc dzwonię ponownie. Pani udziela informacji że muszę podpisać aneks który mi natychmiast wyślą. Otrzymałem aneks, podpisałem i wysłałem. Dzwonię po 2-3 tygodniach i pytam co z moimi 6 Mbit :) Otrzymuję odpowiedź że ruszy od przyszłego miesiąca czyli od 1 czerwca. Czekam kolejne 2-3 tygodnie do czerwca i znów prędkość bez zmian. Kolejny telefon. Tym razem informują mnie że podpisany aneks nie dotarł i wyślą mi nową kopię do podpisania.

Czekam 1-2 tygodnie i nic nie otrzymuję. W międzyczasie loguję się na stronę netiaonline.pl i widzę w systemie informację o tym, że otrzymali mój aneks. Dzwonię i pytam co z moimi 6 Mbit :) Pani nadal uparcie mi wmawia że aneks nie dotarł. Mówię do niej: "Dlaczego Pani mnie okłamuje? Wiem że ten aneks od dawna jest u Państwa" W tym momencie zmiękła i nie wiedziała za bardzo co powiedzieć. Prosi o chwilę cierpliwości. Po 15 minutach wraca i mówi mi że jeśli uruchomią mi taką prędkość to na łączu będą występować problemy techniczne i mogę nie uzyskać pełnych 6 Mbit (wcześniej przygotowali aneks na tą prędkość) Odpowiedziałem jej że mnie to nie przeszkadza i każę jej uruchomić. Pani obiecuje że od 1 sierpnia ruszy. Efekt jest taki że internet z początkiem sierpnia przestaje mi działać w ogóle (brak synchronizacji). Zgłaszam problem 3-4 razy dziennie , po 2 dniach jest synchronizacja ale nie mogę się zalogować. Dzwonią technicy że jakieś problemy są za zakładaniem kont na ich serwerze. Mijają kolejne 1-2 dni, w końcu udaje się ! Niestety nadal tylko 1 Mbit. Znów telefony, tłumaczenie wszystkiego od początku. I wkońu udaje się - mam 6 Mbit, śmiga aż miło !

Następnego dnia siadam przy kompie a tam znów 1 Mbit. Kolejny telefon... Otrzymuję informację że nie działa 6 Mbit bo nie ma takich możliwości technicznych. Ja jej na to że wczoraj jakoś były możliwości bo działało. Ona mi na to że niemożliwe...

W tym momencie poddałem się. Ilość kłamstw i niekompetencja pracowników netii przekroczyła wszelkie granice. Poczułem się jak bohater komedii z czasów PRL.

Jedynym pozytywem jest to, że w każdym momencie mogę zerwać umowę bez jakichkolwiek konsekwencji (Netia nie wywiązali się a aneksu do umowy - zwiększenie prędkości do 6Mbit).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
acei 
Przejeżdżał przez Wieluń



Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 80
Skąd: Wielun
Wysłany: 2009-10-18, 15:01   

No to mnie zmartwiłeś :( , bo miałem ochotę na 8Mbit.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
pshemQo 
Czytał o Wieluniu


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 47
Skąd: Ostrówek
Wysłany: 2009-10-26, 19:54   

Dziś z\dzwoniła Pani z Neostrady z taką oto ofertą:
Neostrada TP 1Mbit/s + Telewizja + livebox = 59.90 na 24 miesiące.

Warto?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Chudyy 
Ma stragan na targu



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 644
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-26, 20:37   

Jeśli masz telewizje, to nie bierz, live box też sie za bardzo nie przydaje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2009-10-26, 21:43   

acei napisał/a:
No to mnie zmartwiłeś :( , bo miałem ochotę na 8Mbit.


max na łączach TP to 6 Mbit/s i też nie wszędzie ...
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW