R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Ogrzewanie - Rozdzielniki ciepła w naszych domach. Ściema ?
Autor Wiadomość
Syla 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
SuperStar



Pomogła: 7 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 10 Gru 2005
Posty: 1063
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-17, 16:53   

Marta napisał/a:
Apropo - mogliby włączyć ciepło w mieszkaniach, jest taka zimnica że szok


Dokładnie - lodówa, jak by za oknem było -20 st. C
_________________
SUCCESS UNLIMITED
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-17, 20:09   

Komunalka sie zlitowała i grzeją :D
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mały_Żuczek 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 27
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-18, 11:38   

Niestety Prezesi WSM podjęli decyzję ,że sezon trwa u nas do końca kwietnia i basta.
Teraz próbują się tłumaczyć ,że nie można wznowić ogrzewania gdyż :
1. Rozpoczęto odczyty z podzielników kosztów ogrzewania.
2. Złożone jest około 200 podań o likwidację grzejników i WSM wyraziła zgodę na dokonanie
tego typu czynności po zakończeniu sezonu grzewczego .. czyli od maja.

Jeżeli chodzi o pierwszy powód to wedle mojej wiedzy rozpoczęcie odczytów nie uniemożliwia wznowienia ogrzewania. Powoduje tylko przesunięcie opłat między dwoma sezonami w niektórych lokalach.

Powód drugi, o ile jest prawdziwy, wskazuje na nie do końca przemyślane decyzje Prezesów. Skoro jest faktycznie tyle podań to można było wyrazić zgodę na "masowe" usuwanie grzejników w miesiącach lipiec - sierpień, kiedy to raczej temperatury nie spadają tak drastycznie. Nie widzę osobiście problemu dlaczego operacja typu "usunięcie grzejnika" miałaby być przeprowadzana wyłącznie po zakończeniu sezonu grzewczego. WSM ma przecież na wyposażeniu urządzenia , które umożliwiają wykonanie tego bez odcinania wszystkich mieszkańców od EC. Kwestia "dogadania" się o określenia warunków typu : poza sezonem usunięcie grzejnika - gratis , w trakcie sezonu - kwota ... PLN.
A tak mamy sytuację, że około 200 osób chcących remontować swoje lokale załatwiło nam niezłe ochłodzenie stosunków między lokatorami i prezesami WSM.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-18, 11:48   

Współczuję tym, którzy nie mają ciepło teraz w domu. Niestety miałam taką samą sytuację i w domu był po prostu...zamróz! Już nawet dwa swetry nie pomagały i niestety teraz muszę ładować w siebie tonę leków. :evil: Po prostu przegięcie, że tak późno włączyli ogrzewanie już nie mówiąc o tym, że niektórzy mają wyłączone!! :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Panterka 
Moderator
żona admina :)



Pomogła: 25 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 30 Maj 2007
Posty: 559
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-05-18, 12:17   

A niektórym cieknie z sufitu....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-18, 13:46   

Panterka napisał/a:
A niektórym cieknie z sufitu....

No właśnie...Na Armii Krajowej chyba mają niezbyt ciekawie z tego co słyszałam, tak?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-18, 13:55   

Mały_Żuczek napisał/a:

2. Złożone jest około 200 podań o likwidację grzejników i WSM wyraziła zgodę na dokonanie tego typu czynności po zakończeniu sezonu grzewczego .. czyli od maja.


Czy ja dobrze zrozumiałem? Chodzi o likwidację CO w części mieszkań? Przecież to absurd? Te mieszkania będą teraz ogrzewane przez ściany ciepłem pochodzącym z sąsiednich mieszkań.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Syn Mariana 
Ma stragan na targu



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 516
Skąd: Z lasu
Wysłany: 2010-05-18, 14:09   

Zapewne chodzi o demontaż pojedynczych grzejników z reguły w kuchni. Sam będę likwidował właśnie w kuchni.
Jakoś nie widzę powodu żeby demontować kaloryfer w trakcie sezonu grzewczego :shock: . A koniec sezonu grzewczego na 100% nie jest związana z demontażem pewnej ilości kaloryferów :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: po co szukać sztucznej sensacji :lol:
Ostatnio zmieniony przez Syn Mariana 2010-05-18, 14:16, w całości zmieniany 3 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-18, 14:11   

Ok, to rozumiem, myślałem że chodzi o całkowite odłączanie mieszkań od CO.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mały_Żuczek 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 27
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-18, 15:05   

Syn Mariana napisał/a:
Zapewne chodzi o demontaż pojedynczych grzejników z reguły w kuchni. Sam będę likwidował właśnie w kuchni.
Jakoś nie widzę powodu żeby demontować kaloryfer w trakcie sezonu grzewczego :shock: . A koniec sezonu grzewczego na 100% nie jest związana z demontażem pewnej ilości kaloryferów :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: po co szukać sztucznej sensacji :lol:


Nikt nie szuka sztucznej sensacji bo i po co .
1. Chodzi oczywiście o demontaż pojedynczych grzejników w jednym z pomieszczeń (np.
kuchnia, łazienka) a nie o odłączenie od sieci cieplnej całego lokalu.
2. Powód do demontażu grzejnika w trakcie sezonu jest taki sam , jak poza sezonem czyli
chęć pozbycia się go bo np. przeszkadza w zabudowie meblami .
3. Nie pisałem też ,że koniec sezonu jest związany z demontażami grzejników. To Prezes
WSM tłumaczy się,że nie można przywrócić ogrzewania , bo ludzie mogą mieć
zdemontowane grzejniki (na co im zapewne pozwolili po sezonie) i ich pozalewa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Syn Mariana 
Ma stragan na targu



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 516
Skąd: Z lasu
Wysłany: 2010-05-18, 23:21   

Proszę, bez bicia piany :twisted: koniec grzania to koniec :P a doprowadzenia do odciętych grzejników zaślepia się więc nie ma możliwości zalania. Już widzę jak się brać hydrauliczna rzuca do odcinania grzejników w maju bo przestali grzać:D :D :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-05-19, 17:39   

WSM będzie grzać :!: :!: :!:
Stosowne ogłoszenia na klatkach schodowych ;)

Chociaż, moim skromnym zdaniem bywało zimniej i jakoś wszyscy przeżyli. Na moim wewnętrznym termometrze w mieszkaniu jest 20*C. Zdaję sobie sprawę, że tam gdzie są malutkie dzieci, wygląda to całkiem inaczej, dlatego jestem w stanie zrozumieć oburzenie lokatorów (ale tylko tych z maluszkami w rodzinach ;) ).
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-19, 20:43   

Mały_Żuczek napisał/a:
3. Nie pisałem też ,że koniec sezonu jest związany z demontażami grzejników. To Prezes
WSM tłumaczy się,że nie można przywrócić ogrzewania , bo ludzie mogą mieć
zdemontowane grzejniki (na co im zapewne pozwolili po sezonie) i ich pozalewa.

Nie chodzi konkretnie o to że kogoś pozalewa. Teoretycznie demontażu grzejnika można dokonać w sezonie grzewczym - stosuje się wtedy mrożenie wody. Niestety podobno ta metoda jest mało skuteczna, więc demontażu dokonuje sie po sezonie grzewczym.
Z tego co widziałem to WSM wstrzymało zgody na demontaże grzejników w związku z ponownym rozpoczeciem grzania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-21, 09:32   

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mały_Żuczek 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 27
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-21, 12:09   

Nikt nie chciałby mieć zalanego mieszkania ani też ponosić odpowiedzialności i kosztów za takie zalanie.To jasne. Rozumiem też ,że trudno przewidzieć jaka będzie pogoda. Jednak skoro wymaga się składania podań o demontaż grzejnika, następnie wyraża się zgodę na wykonanie tej czynności , to warto byłoby mieć wykaz mieszkań w których się takie prace odbywają.W przypadku długoterminowego załamania pogody jak najszybciej można wtedy powiadomić tych lokatorów o konieczności zabezpieczenia przed zalaniem. A tak mamy wszystkie klatki oblepione ogłoszeniami, co sugerowałoby ,że nie wiadomo tak na prawdę gdzie prowadzi się prace demontażowe.

Najważniejsze jednak jest ,że ogrzewanie lokali wróci do normy. Mam nadzieję,że wnioski zostaną wyciągnięte i w przyszłym roku nie będzie takich zgrzytów i tłumaczenia ,że się nie da.

Tak przy okazji . Dobrze byłoby mieć możliwość ogrzewania przez cały rok. Po to w końcu mamy termozawory na grzejnikach i podzielniki kosztów ogrzewania. Jest mi zimno w lipcu - odkręcam i płacę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW