R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Parkingi - budowa nowych i modernizacja istniejących
Autor Wiadomość
twiggy
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-21, 21:25   

Trawnik trochę uszkodzony z tego co widziałem.
A może tak parking wielopoziomowy... zastanawiam się gdzie można by go zbudować. Blachosmrodów jest tyle, że te nowe parkingi też nie rozwiążą problemu.
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-11-14, 17:55   

RZW napisał/a:
Coraz mniej zieleni i coraz więcej parkingów.
2008-11-14

Sprawdzimy czy w Wieluniu może pojawić się problem z odprowadzaniem wód opadowych.

W Wieluniu powstaje coraz więcej parkingów. I chociaż niektórym może się to nie podobać ze względu na walory estetyczne to jak się okazuje zastępując tereny zielone - betonowymi trzeba się liczyć z problemami związanymi z odprowadzaniem wód opadowych. Więcej na ten temat w relacji Katarzyny Jaśko (na stronie źródłowej: http://www.radiozw.com.pl/nius_inf.php?id=3402)


W materiale (pliku audio) mowa o budowie parkingu przed Pszczółką a także ścieku przykrawężnikowym na 18-go stycznia.

1411 scieki.jpg
http://www.radiozw.com.pl/nius_inf.php?id=3402
Plik ściągnięto 146 raz(y) 119,9 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-11-14, 18:26   

Kolejny dowód na to, że dziennikarze RZW dokładnie czytają posty na tym forum :) Oby tak dalej :wink:
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-03-15, 17:11   

Rozstrzygnięto przetarg na budowę nowego bloku na Sadach, a w ostatnim "Naszym Tygodniku WWP" ukazało się ogłoszenie.

Na fotce czerwoną linią zaznaczyłem obszar w którym powstanie ten blok (jest tam miejsca na trzy-cztery takie budynki).

W następnym roku miasto wybuduje także kolejny łącznik Sadowa - Urocza (zaznaczony niebieskim kolorem) mimo to iż 50 metrów dalej istnieje taki łącznik (zaznaczony purpurowym)!! Nie wiem czemu kolejny łącznik tych ulic będzie służył?

Potrzebną inwestycją byłby łącznik Agrestowa - Sadowa (kolor bordowy) mieszkańcy kilkunastu bloków sektoru "C" nie nadkładali by niepotrzebnie drogi chcąc się dostać na ulicę Częstochowską. Jednak nikt (ani Urząd Miejski - agrestowa jest ulicą miejską, ani spółdzielnia nie może się zdecydować na budowę tego ważnego odcinka. Nie wiem co za baran w urzędzie miejskim ustala priorytety uznając że budowa dublującej drogi jest ważniejsza np od łącznika z którego potencjalnie korzystać mogłoby ok 1400 mieszkańców (ok 450 mieszkań znajduje się na jednostce C).

Cała nadzieja na powstanie łącznika Sadowa-Agrestowa w budowie tego nowego bloku!


WWP_Stare_Sady.JPG
Plik ściągnięto 12122 raz(y) 89,4 KB

P4280038.jpg
kreski naniesiono na fotkę pochodzącą z
http://michcio-c.ovh.org/

przerywaną linią alternatywny przebieg łącznika Sadowa-Agrestowa
Plik ściągnięto 12000 raz(y) 155,97 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2009-03-15, 20:49   

Stefan napisał/a:
W następnym roku miasto wybuduje także kolejny łącznik Sadowa - Urocza (zaznaczony niebieskim kolorem) mimo to iż 50 metrów dalej istnieje taki łącznik (zaznaczony purpurowym)!! Nie wiem czemu kolejny łącznik tych ulic będzie służył?

Jako parking byłby naprawdę BARDZO mile widziany w tamtym miejscu :-) Szczególnie teraz, po zimie część samochodów musi tam parkować w błocie.
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-03-15, 21:22   

Archdevil, w tym celu lepiej chyba by było wybudować w tym miejscu utwardzony plac parkingowy z wyjazdem tylko na ulicę np. Sadową, a z chodnikowym dojściem do Uroczej, a nie jakąś nieuzasadnioną w tym miejscu przelotową spinkę z mniejszą ilością miejsc postojowych.

Nie neguję konieczności budowy nowych parkingów na Sadach ale przelot w tamtym miejscu uzasadniony nie jest. Przestrzeń można by było wykorzystać racjonalniej, projektując konkretnie parking a nie uliczkę z miejscami postojowymi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-03-15, 21:57   

Na jednostce "C" też jest krucho z miejscami parkingowymi. Aż się prosi aby na parkingi przeznaczyć place znajdujące się w szczytach bloków a jednocześnie położone przy ulicy Agrestowej (np plac w szczytach bloków 39/41 , 32/34, 26/28, 26/24, 25/27, 31/33, 21/23). lokalizacje zaznaczone żółtym kolorem. Na parkingi można także przeznaczyć trawniki przylegające do jezdni a położone wzdłuż bloków 26, 34 (pomarańczowe kreski) oraz częściowo 33 i 25.

P4280038a.JPG
Plik ściągnięto 184 raz(y) 156,44 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2009-03-16, 01:39   

Stefan napisał/a:
Archdevil, w tym celu lepiej chyba by było wybudować w tym miejscu utwardzony plac parkingowy z wyjazdem tylko na ulicę np. Sadową, a z chodnikowym dojściem do Uroczej, a nie jakąś nieuzasadnioną w tym miejscu przelotową spinkę z mniejszą ilością miejsc postojowych.

Raczej miałem na myśli tu parkingi w stronę bloków już istniejących 52,48,60 ;) Masz oczywiście rację, że znacznie lepszym pomysłem byłoby zaprojektowanie konkretnego parkingu niż "przelotówki". Szkoda tylko, że nikt na taki pomysł w WSM nie wpadł, i pewnie nie wpadnie.
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-05-12, 16:48   

Radio ZW napisał/a:
W Wieluniu przybędzie parkingów
2009-05-12


Zadba o to Wieluńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, która wybuduje, być może jeszcze w tym roku, 70 nowych miejsc postojowych.

Tak się stanie między innymi na osiedlach Armii Krajowej i Starych Sadach. Relacja Aliny Frejusz na stronie źródłowej: http://www.radiozw.com.pl/nius_inf.php?id=4714
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-07, 18:14   

Tak ma wyglądać nowy parking :) pomiędzy Sadową a Uroczą pełniący niepotrzebnie rolę łącznika ulic. Chociaż zaprojektowano go lepiej, od tego czego się spodziewałem :) .
(obiektywnie rzecz ujmując "przelotowego parkingu" w tym miejscu lepiej się chyba zaprojektować nie da.)
Cytat:

Termin realizacji zamówienia – do 23.10.2010r.

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Parking przed PSZCZÓŁKĄ.JPG
(tą na Starych Sadach)
źródło: um.wielun.pl (bip)
Plik ściągnięto 1240 raz(y) 127,96 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2009-07-15, 21:05   

Cytat:
Administracja wygospodaruje też w tym roku kolejny obszar pod miejsca postojowe dla samochodów. W tym celu utwardzony zostanie teren w rejonie bloków 76 a 60 na jednostce D.

Stefan, czy to jest kontrpropozycja dla łącznika, o którym wspominałeś w tej wypowiedzi:
http://wielun.biz/viewtopic.php?p=96317#96317
:?:
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-16, 07:15   

Archdevil, wydaje mi się jednak dwa niezależne projekty (tzn ten kolejny łącznik między Sadową i Uroczą oraz parking w rejonie bloków 60 i 76) ...... dobrze że parkingów na osiedlach przybywa ale ....

... nie wiem czy znowu się "machnęli" bo plac w szczytach tych bloków 60 i 76 jest utwardzony od jakiegoś czasu (kilku miesięcy :?: roku :?: ) - nie mieszkam w tamtym rejonie (w sektorze D) więc nie wiem kiedy dokładnie plac został wybrukowany ;) .....
nie wiem też czy to kolejna wpadka TVK WSM, czy może znaleźli jeszcze jakąś przestrzeń w rejonie tamtych bloków i będą powiększać ten nowy parking :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-16, 14:34   

A tak wygląda dojazd mieszkańców części osiedla Stare Sady do ulicy Częstochowskiej ..... chodzi o mieszkańców jednostki "C" czyli ulicy Agrestowej, na której zamieszkuje ponad 1000 "obywateli miasta" ..... kiedyś (przy oddaniu ulicy Sadowej) obiecywano iż łącznik Sadowa - jednostka "C" powstanie wkrótce .... do tej pory nie powstał i nie ma go także na planach nowej części osiedla.

101_4005.jpg
Plik ściągnięto 4293 raz(y) 98,82 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2009-07-22, 17:33   

Stefan,
Poszedłem w Twoje ślady i zrobiłem foto fragmentu planowanego "łącznika" między ul. Uroczą a Sadową przy Pszczółce. Trochę skrajną sytuację wybrałem, ale w pewnym sensie dobrze to obrazuje. Kto mi zatem powie, czy bardziej sensownym byłoby postawić tu łącznik, czy też parking? :twisted:

Jak już ten cały cyrk się zwinie postaram się dorzucić fotki reszty tego miejsca.

parking.jpg
Plik ściągnięto 153 raz(y) 149,82 KB

_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-22, 17:55   

Skoro jesteśmy już przy parkingach, to jeszcze jedna sprawa:

RZW napisał/a:

Czy powstanie parking przy ul. Kopernika?
2009-07-22

To, że ulica Kopernika nie będzie na razie remontowana jest już raczej pewne. Pozostaje pytanie co z parkingiem, który miał powstać na placu przy tej drodze.


Niestety prawdopodobnie mieszkańcy regionu wieluńskiego będą musieli jeszcze poczekać ponieważ trwają ustalenia na szczeblu urzędów. Czy i kiedy możemy spodziewać się rozpoczęcia budowy nowego parkingu? Odpowiedź zna nasz reporter Leszek Bil:

Kliknij by wysłuchać:











Parking, parkingiem, ale mogliby chociaż własny (gminny) teren wreszcie uporządkować - zwłaszcza że działka położona jest w centrum, przy "krajówce".

2207parkingkopernika.jpg
źródło: RZW - http://www.radiozw.com.pl/nius_inf.php?id=5267
Plik ściągnięto 7605 raz(y) 57,66 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW