R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Parkingi - budowa nowych i modernizacja istniejących
Autor Wiadomość
Jan Kowalski 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 43
Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 126
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-22, 19:10   

Archdevil Z tego co wiem to będzie łącznik i pięćdziesiąt miejsc parkingowych, czyli dwa w jednym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-22, 19:42   

Stefan 2009-07-07 napisał/a:
Tak ma wyglądać nowy parking :) pomiędzy Sadową a Uroczą pełniący niepotrzebnie rolę łącznika ulic. Chociaż zaprojektowano go lepiej, od tego czego się spodziewałem :) .
(obiektywnie rzecz ujmując "przelotowego parkingu" w tym miejscu lepiej się chyba zaprojektować nie da.)

Cytat:
Termin realizacji zamówienia – do 23.10.2010r.


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:



Łącznik czyni atrakcyjniejszym .... sklep "Pszczółka".
Z drugiej strony, rezygnując z jednego z wjazdów, nie zwiększając przy tym znacznie utwardzanej powierzchni, można by było wygospodarować kilkanaście miejsc parkingowych więcej.

Poniżej moja propozycja - na szybko, bez dłuższych przemyśleń, dosyć niechlujnie.
Zamiast 50 miejsc mamy ok 65 - przy podobnej powierzchni utwardzenia.

Parking przed PSZCZÓŁKĄ2.JPG
Plik ściągnięto 160 raz(y) 118,5 KB

Ostatnio zmieniony przez Stefan 2009-07-22, 20:06, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-22, 20:03   

Ja myślę, że dobrze że nie zrezygnowano z jednego z wjazdów. Taka opcja jak na projekcie jest wg. mnie najlepsza, bo łącznik w tym miejscu też się przyda.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-22, 20:10   

Spooky, bardziej niż co najmniej kilkanaście dodatkowych miejsc parkingowych :?: (patrz mój ostatni post) - łącznik Sadowa - Urocza jest 50 metrów dalej, z drugiej strony bloku 48.

Parking przelotowy => zaraz się znajdą tacy którzy będą żądać progów spowalniających.
Moim zdaniem wyrzucanie kasy w błoto.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-22, 21:52   parkingi

Jeżeli parking przy Kopernika był równie dobrze przemyślany, to nie dziwię się że zastosowane rozwiązania zakwestionowała GDDKiA.

Poniżej trzy wersje parkingu przy uroczej:
1. "wersja urzędu" taka zostanie wybudowana na zlecenie Urzędu Miejskiego - wersja przelotowa - miejsc parkingowych 50
2. "Moja 1" - nieprzelotowa, teren do utwardzenia oraz koszt taki sam jak pierwszej -miejsc 65 - dla mnie optymalna
3. "Moja2" - - nieprzelotowa, teren do utwardzenia oraz koszt ok 2x większy -miejsc ok 100 - nie wykraczam poza obręb działki, jednak kolizja z "górką saneczkarzy" - parking kończy się mniej więcej u podnóża górki"


Parking przed PSZCZÓŁKĄ.JPG
50 miejsc parkingowych - wersja Urzędu Miasta
Plik ściągnięto 169 raz(y) 127,96 KB

Parking przed PSZCZÓŁKĄ2.JPG
65 miejsc parkingowych - "Moja 1" optymalny
Plik ściągnięto 161 raz(y) 117,16 KB

Parking przed PSZCZÓŁKĄ3.JPG
100 miejsc parkingowych - "Moja 1" - "kolizyjny"
Plik ściągnięto 164 raz(y) 124,17 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-22, 21:55   

W sumie zgadzam się ze Stefanem. Wystarczyłoby zrobić wjazd od Sadowej bez połączenia z ulicą przy Pszczółce (bo po co?). Ludzie sobie dojdą do aut na parkingu. Wcale wiele dalej nie ma, jakby ktoś od Częstochowskiej przebijał się przez osiedle na ten parking. Ale w sumie po co? Jest Sadowa.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
fanzie 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 8 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 420
Piwa: 5/8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-23, 09:45   

Jeżeli już poruszamy kwestie parkingów to chciałbym zwrócić uwagę na ten niedawno wybudowany pomiędzy krakowskim przedmieściem a murami obronnymi, moim zdaniem gdyby projekt był mądrze przemyślany dałoby się na tej samej powierzchni wygospodarować znacznie więcej miejsc parkingowych. Takie jest moje zdanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-23, 09:57   

fanzie, zacznijmy od tego, że ten parking w ogóle rzadko się zapełnia samochodami...
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-23, 10:53   

Spooky napisał/a:
fanzie, zacznijmy od tego, że ten parking w ogóle rzadko się zapełnia samochodami...


Racja. Jaki jest tego powód :?: Odpowiem - najprawdopodobniej najgorzej zlokalizowany parking SPP. Atrakcyjniejsze kierowcom wydają się bezpłatne parkingi, zlokalizowane na ul Reformackiej i wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-31, 20:38   Parking


Kolejny materiał o parkingu przy Kopernika, przy okazji dowód na to że nieprzemyślany i wadliwy mpzp może utrudnić życie urzędnikom UM:

wielun.naszemiasto.pl napisał/a:

Parkingowy pat przy Kopernika
31-07-2009
Wieluńscy kierowcy z utęsknieniem wypatrują parkingu przy ul. Kopernika. Choć urzędnicy ratusza zapowiadają go już od dawna, na przeszkodzie stoi brak porozumienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

W sąsiedztwie powstał ostatnio pasaż handlowy. Klienci sklepów szukają miejsc parkingowych na dziurawym placu, więc zapowiedź budowy parkingu z prawdziwego zdarzenia wszyscy przyjęli z ulgą. Pojawił się jednak problem z lokalizacją wyjazdu.

- W naszym projekcie wyjazd z parkingu był usytuowany w miejscu przewidzianym w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego - wyjaśnia Romuald Szewczuk naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju Urzędu Miejskiego. - GDDKiA w Łodzi, kierując się względami bezpieczeństwa uważa jednak, że taki wyjazd będzie stwarzać zagrożenie dla ruchu na drodze krajowej nr 45, której fragmentem jest ul. Kopernika.

Gmina zmieniła projekt, ale teraz nie może uzyskać decyzji budowlanej ze starostwa, gdyż projekt jest niezgodny z ...planem zagospodarowania. Tymczasem w miejscu, na które nie zgadza się GDDKiA, wyjazd funkcjonuje od dawna.

- Uznaliśmy, że dalsze drążenie tematu nie ma sensu. Poczekamy z budową parkingu do czasu zapowiadanego przez GDDKiA remontu ulicy - zamyka dyskusję Szewczuk.
Oskar Zadrożny - POLSKA Dziennik Łódzki

http://wielun.naszemiasto...ia/1030999.html

40_1030999_1_d_7781.jpg
Źródło: Polska DŁ

Wyjazd z nieformalnego parkingu na ruchliwą drogę nie należy do łatwych manewrów
Plik ściągnięto 3089 raz(y) 22,32 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-08-12, 14:02   

Stefan napisał/a:
Poniżej trzy wersje parkingu przy uroczej:
1. "wersja urzędu" taka zostanie wybudowana na zlecenie Urzędu Miejskiego - wersja przelotowa - miejsc parkingowych 50
2. "Moja 1" - nieprzelotowa, teren do utwardzenia oraz koszt taki sam jak pierwszej -miejsc 65 - dla mnie optymalna
3. "Moja2" - - nieprzelotowa, teren do utwardzenia oraz koszt ok 2x większy -miejsc ok 100 - nie wykraczam poza obręb działki, jednak kolizja z "górką saneczkarzy" - parking kończy się mniej więcej u podnóża górki"

No na żadne zmiany bym nie liczył. Wczoraj rozpoczęto prace nad parkingiem. Zamknięto przejazd, koparki zaczęły równać teren.
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Syn Mariana 
Ma stragan na targu



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 516
Skąd: Z lasu
Wysłany: 2009-08-12, 20:54   

[quote="Stefan"]
Stefan 2009-07-07 napisał/a:
Tak ma wyglądać nowy parking :) pomiędzy Sadową a Uroczą pełniący niepotrzebnie rolę łącznika ulic. Chociaż zaprojektowano go lepiej, od tego czego się spodziewałem :) .
(obiektywnie rzecz ujmując "przelotowego parkingu" w tym miejscu lepiej się chyba zaprojektować nie da.)

Cytat:
Termin realizacji zamówienia – do 23.10.2010r.


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


mam rozumieć, że to co zaczęli grzebać w poniedziałek mają zamiar skończyć za ponad rok :shock: :shock: :shock:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-08-13, 18:18   

RZW napisał/a:

Powstanie nowy parking
2009-08-13

Na Osiedlu Stare Sady w Wieluniu rozpoczęła się budowa parkingu. Przypomnijmy, że niedawno już jeden powstał, jednak nie rozwiązał problemu z brakiem miejsc na zaparkowanie auta.

Taka sytuacja trwa od kilku lat, w tym czasie kierowcy radzili sobie jak mogli, więc często parkowali na trawie. Kiedy będą mogli zaparkować auta na parkingu? Odpowiedź zna nasza reporterka Agnieszka Antoniak:

Kliknij by wysłuchać:










http://www.radiozw.com.pl/nius_inf.php?id=5484


Głupota, rozkładać takie drobne inwestycje na dwa lata.

1308parking na Sadach.jpg
Plik ściągnięto 196 raz(y) 73,83 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-18, 19:12   Parkingi - budowa nowych i modernizacja istniejących

Do tematu trafiły posty ze starego ogólnego wątku modernizacje Wielunia (wszystkie posty starsze od tego wpisu).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-02, 20:52   

RZW napisał/a:

Nowe miejsca parkingowe
2009-12-02

Choć miała trwać dwa lata, to już zakończyła się budowa parkingu przy ul.Uroczej na Osiedlu Stare Sady w Wieluniu.
W sumie może na nim stanąć 50 aut.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 200 tys. zł. Przy parkingu została góra piachu, wykonawca ma ją usunąć najpóźniej w przyszłym tygodniu. Relacja Agnieszki Antoniak:













http://www.radiozw.com.pl/nius_inf.php?id=6182

0212parking na Sadach.jpg
źródło: RZW
Plik ściągnięto 177 raz(y) 18,1 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW