R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: ourson
2011-04-10, 12:38
Finansowanie MUKS Siatkarz Wieluń z budżetu miasta
Autor Wiadomość
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-20, 16:53   

damianos1235 napisał/a:
10.35 400 tysięcy złotych od listopada do kwietnia ma trafić do Siatkarza Wieluń z budżetu gminy.
10.40 200 tysięcy ma trafić do klubu już teraz na promocję Wielunia. "Jak ma wyglądać ta promocja?", pytają radni Derbis i Kucharczyk.
10.45 "Dzięki siatkarzom o Wieluniu mówi się nawet na całym świecie", uważa wiceprzewodniczący Sławomir Kaftan.

Takie rozmowy na radzie najbardziej mnie rozwalają. Średnio mi się podoba dofinansowywanie Siatkarza z kasy miejskiej, w dodatku z przeznaczeniem na bliżej nieokreślona promocje miasta.
I argumenty w stylu "o mieście wiele sie mówi" - pytanie tylko czy cos idzie w ślad za ta gadką. Widze że burmistrz i jego ekipa lubują sie w "mówieniu" - troche gorzej z robieniem...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-20, 17:52   

red, o co Ci chodzi? Wszystkie zespoły występujące w najlepszych ligach dostają pieniądze od miasta, choćby nawet miasto było małe to zawsze dołoży trochę do budżetu. Bo za te pieniądze otrzymują zysk w postaci promocji miasta. To normalne zjawisko w całej Polsce. Bardzo często zdarza się, że jeśli w danym mieście gra dobra drużyna piłkarska lub siatkarska, to magistrat ze swoich pieniędzy stawia nawet nowy stadion czy halę. Więc dofinansowanie w postaci 400tys. zł to wcale nie tak wiele. Zwłaszcza, że za te pieniądze miasto ma m.in. reklamę na bandach reklamowych wokół boiska podczas spotkań Siatkarza.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-20, 18:58   

Spooky, chodzi mi o to, żeby ktos mi wreszcie powiedział w czym ta promocja miasta i wydawanie kasy z budżetu przekłada sie na zycie zwykłych obywateli? I czemu ta PROMOCJA ma słuzyc? Jakie sa wymierne korzyści dla mnie, dla Ciebie i dla innych mieszkańców miasta z tej PROMOCJI? To mnie interesuje.
Bo gadanie, że "to wielka promocja dla miasta" jakoś mnie nie zadawala. Nie wiem czy 400 tys (a może i 600 tys. - z artykułu nie wynika czy ma być 400 tys. czy 400 tys. + 200 tys. = 600 tys.) to mało czy dużo dla miasta i dla klubu - dla mnie ta kwota jest spora. Tym bardziej jako obywatel tego miasta chciałbym sie dowiedzieć konkretnie na co ta kasa idzie. Unikanie konkretnych wyjasnień i metne tłumaczenia jakoś mnie nie przekonują.
OK - miasta stawiają obiekty sportowe, ale przyznasz, że te obiekty wykorzystują też mieszkańcy, więc nie jest to kasa wydana na "jakąśtam promocję" tylko na konkretny cel - nowy obiekt sportowy.
Zresztą drużyna Siatkarza ma tylu zacnych sponsorów którzy prężą się na trybunach w czasie meczów, że aż dziwne że wyciągają jeszcze ręke do miasta :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2009-10-20, 19:09   

Radni wydali 400 tys PLN na reklamę o której bliżej nic nie wiadomo. Zapytam retorycznie czy było to profesjonalne?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2009-10-20, 19:24   

red napisał/a:
Nie wiem czy 400 tys (a może i 600 tys. - z artykułu nie wynika czy ma być 400 tys. czy 400 tys. + 200 tys. = 600 tys.)


400 tys

red napisał/a:
Tym bardziej jako obywatel tego miasta chciałbym sie dowiedzieć konkretnie na co ta kasa idzie


większość tej kwoty poszła na zakup nowych siedzeń i modernizację hali, aby nadawała sie do organizowania spotkań w PLS (min: modernizacja szatni, zamontowanie windy, itd)

red napisał/a:
Zresztą drużyna Siatkarza ma tylu zacnych sponsorów którzy prężą się na trybunach w czasie meczów, że aż dziwne że wyciągają jeszcze ręke do miasta


po cześci się z Toba zgadzam

Red na temat promocji naszego miasta poprzez siatkówkę juz nie raz rozmawialismy i nigdy nie mogliśmy dojść do porozumienia. Idąc Twoim tokiem myślenia to chyba nawet miasto nie powinno wybudować tej hali :D bo po co, skoro jest tyle innych niewykorzystanych sal gimastycznych :?:
Po raz kolejny podam ci ten sam przyklad, a mianowicie w jaki sposób nasza druzyna "napędza" koniunkturę.
Bar Skałka, jeszcze 2 lata temu pusty lokal, a teraz w trakcie całego tygodnia ma swoich stałych bywalców i daje zatrudnienie dla 2 ludzi. i uwierz mi że gsyby nie spotkania siatkówki, to nikt by tam nie otworzył szybko żadnego lokalu.
Tak naprawdę, to promowanie sie miasta i innych sponsorów jest niewymierne i nie do obliczenia, ale na pewno przynosi efekty. O mieście bardzo duzo się mówi i być moze w niedalekiej przyszłości przyniesie to dla nas wszystkich i dla Ciebie namacalne efekty :grin:
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-20, 19:43   

dawid napisał/a:
większość tej kwoty poszła na zakup nowych siedzeń i modernizację hali, aby nadawała sie do organizowania spotkań w PLS (min: modernizacja szatni, zamontowanie windy, itd)

No to powiedzmy wyraźnie, że wydano to na modernizacje hali sportowej a nie na jakąśtam PROMOCJĘ.

dawid, utrzymanie dwóch miejsc pracy dla baru Skałka kosztem 400 tys zł z pieniędzy podatników - drodzy są ci pracownicy :D
Nie chodzę do tego baru, nie wiem nawet gdzie dokładnie jest, ale w jaki sposób napędza się tam ruch przez cały tydzień za pomocą drużyny Siatkarza? Chyba że zawodnicy chodzą tam codziennie po treningach na piwo :D Ale o to ich nie podejrzewam.
Żebyśmy się źle nie zrozumieli - ja nie jestem przeciwnikiem drużyny i zawodników, chociaż akurat na mecze nie chodze. Ale jako podatnik chciałbym otrzymać odpowiedź na co ida moje pieniądze.
dawid napisał/a:
Idąc Twoim tokiem myślenia to chyba nawet miasto nie powinno wybudować tej hali bo po co, skoro jest tyle innych niewykorzystanych sal

Modernizacja hali w jakims rozsądnym zakresie nie przeszkadza mi. Idąc Twoim tokiem rozumowania, to dajmy na to zakładam z kolegami drużyne bejsbola, zgłaszam do ligi a potem ide do miasta aby wybudowało mi stadion do bejsbolu, bo "gdzieś musimy grac, a to wielka promocja dla miasta" :D Oczywiście przykład jak to u mnie mocno przerysowany :D
dawid napisał/a:
O mieście bardzo duzo się mówi i być moze w niedalekiej przyszłości przyniesie to dla nas wszystkich i dla Ciebie namacalne efekty

Właśnie chciałbym usłyszeć jakie to mogą być efekty. Co się może poprawić w życiu przeciętnego wieluniaka. Najlepiej przekonaja mnie przykłady z innych miast.
Bo jak na razie jedyna odczuwalna poprawa dle mieszkańców miasta jest taka, że niektórzy nie dostaja wypłaty w miejscach pracy na czas, słysząc argument od pracodawcy, że "sory stary, ale jako sponsor Siatkarza wydałem sporo kasy na drużyne i chwilowo nie mam gotówki żeby dać Ci wypłatę"... Znam takie przypadki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2009-10-20, 20:14   

red napisał/a:
dawid, utrzymanie dwóch miejsc pracy dla baru Skałka kosztem 400 tys zł z pieniędzy podatników - drodzy są ci pracownicy


to jeden z przykładów, skąd wiesz w jakim stopniu reklama np Pamapolu wpływa na ich produkcje, a co za tym idzie utrzymanie miejsc pracy?

red napisał/a:
Chyba że zawodnicy chodzą tam codziennie po treningach na piwo Ale o to ich nie podejrzewam.


to jest delikatnie powiedziawszy "głupia hipoteza"

red napisał/a:
Idąc Twoim tokiem rozumowania, to dajmy na to zakładam z kolegami drużyne bejsbola, zgłaszam do ligi a potem ide do miasta aby wybudowało mi stadion do bejsbolu, bo "gdzieś musimy grac, a to wielka promocja dla miasta"


I właśnie spróbuj to zrobić, życzę powodzenia. Przykład rzeczywiście "mocno przerysowany".

red napisał/a:
Bo jak na razie jedyna odczuwalna poprawa dle mieszkańców miasta jest taka, że niektórzy nie dostaja wypłaty w miejscach pracy na czas, słysząc argument od pracodawcy, że "sory stary, ale jako sponsor Siatkarza wydałem sporo kasy na drużyne i chwilowo nie mam gotówki żeby dać Ci wypłatę"... Znam takie przypadki.


my mówimy tu teraz o pieniądzach miejskich, a nie o prywatnych sponsorach. Rzeczywiście jest to przykre i żałosne :shock:

red napisał/a:
Żebyśmy się źle nie zrozumieli - ja nie jestem przeciwnikiem drużyny i zawodników, chociaż akurat na mecze nie chodze


no myślę :D

Powiem tak, kto nic nie robi, ten nic nie zyska, a wręcz może starcić :idea:
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
damianos1235 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Wiek: 31
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 842
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-20, 20:16   

red napisał/a:
Właśnie chciałbym usłyszeć jakie to mogą być efekty.


jak by Siatkarz utrzymywał się przez najbliższe sezony w górnej części tabeli w Pluslidze to w końcu wybudowano by nową hale lub zmodernizowano aktualną i jak by odpowiadała już wymogą Plusligi a nawet Lidze mistrzów to do Wielunia będzie sie zjeżdżało dużo osób na mecze te ligowe jak i np wyższej rangi. I na tym skorzysta każdy od taksówkarza bo bazę hotelową. Przynajmniej ja tak to rozumiem
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2009-10-20, 20:38   

damianos1235 napisał/a:
jak by Siatkarz utrzymywał się przez najbliższe sezony w górnej części tabeli w Pluslidze to w końcu wybudowano by nową hale lub zmodernizowano aktualną i jak by odpowiadała już wymogą Plusligi a nawet Lidze mistrzów to do Wielunia będzie sie zjeżdżało dużo osób na mecze te ligowe jak i np wyższej rangi. I na tym skorzysta każdy od taksówkarza bo bazę hotelową. Przynajmniej ja tak to rozumiem


To dosyć prosty przykład, ale właśnie o coś takiego mi chodziło Red :D
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Ostatnio zmieniony przez dawid 2009-10-21, 15:24, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2009-10-20, 20:51   

myślę, że polemizowanie z redem nie ma sensu! Człowiek pokroju reda ( widzę brak zainteresowania sportem ) nie zrozumie prawdziwego kibica! A my jesteśmy spragnieni dobrej siatkówki w naszym mieście, chcemy spotykać się raz w tygodniu w jednym miejscu i dopingować Naszą drużynę, nie Częstochowę, nie Bełchatów a WIELUŃ. Nie byłoby to możliwe gdyby nie wsparcie finansowe sponsorów. Co do promocji miasta to PLS lepiej spełnia swoją rolę niż naciągane pierwsze bombardowanie Wielunia w trakcie II WŚ.
Przed każdym meczem pokazywana jest wstawka z danej miejscowości (w tym z Wielunia) gdzie rozgrywany jest mecz, pokazują rynek, ciekawe miejsca . . .
Ponadto przez około 2 godziny komentator raz po raz powtarza "kolejny punkt dla Wielunia" ;p
I najważniejsze, nie wszystko należy przeliczć na pieniądze. . .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2009-10-20, 20:56   

Co do Siatkarza. Ten klub od zawsze działał przy wsparciu władz miasta i trudno w ogóle byłoby sobie wyobrazić, aby w tak małym mieście jakikolwiek klub funkcjonował niezależnie od samorządu. To jest po prostu dobro wspólne, jakkolwiek być może dla niektórych dziecinnie to brzmi. Ale tak jest i uważam z pełnym przekonaniem, że miasto powinno wspierać finansowo zarząd Siatkarza. To nie tylko chodzi o to, że korzysta na tym wizerunkowo, ale po prostu ten klub zapewnia masie ludzi rozrywkę na najwyższym poziomie, a to też przecież jest jedno z zadań gminy. Naprawdę, sport jest nie mniej ważny niż proste chodniki, a kto wie czy nie ważniejszy - dla wielu ludzi z pewnością jest. Jeśliby chcieć od razu wszystko na chłodno kalkulować, przeliczać zyski i straty, to ten klub dalej by grał w III lidze. O to nam chodzi?
_________________
Conversations don't get any better as you get older
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-21, 15:34   

dawid napisał/a:
skąd wiesz w jakim stopniu reklama np Pamapolu wpływa na ich produkcje, a co za tym idzie utrzymanie miejsc pracy?

No tak - to jest namacalny przykład. Tylko że pewnie niewielu mieszkańców miasta pracuje w Pamapolu...
damianos1235 napisał/a:
to w końcu wybudowano by nową hale lub zmodernizowano aktualną

Jeśli to zrobią prywatni sponsorzy to ok. Od gry w Pluslidze do ligi mistrzów droga bardzo daleka...
marcin-gorski, jeśli zainteresowanie sportem to dla ciebie chodzenie na mecze siatkarza to rzeczywiscie - sport mnie nie interesuje. Fakt że gram w Amatorskiej Lidze Koszykówki, że trenuję kilka razy w tygodniu koszykówkę i halową piłę nożną tez pewnie nie świadczy o moim zainteresowaniu sportem :D
Rozumiem że ty się interesujesz sportem, bo chcesz sobie pokrzyczeć raz w tygodniu WIELUŃ na hali :D
Jeszcze raz podkreslam - nie jestem przeciwnikiem druzyny Siatkarza. Chce tylko się dowiedzieć co da ta promocja miasta...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
damianos1235 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Wiek: 31
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 842
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-21, 16:05   

red napisał/a:
Chce tylko się dowiedzieć co da ta promocja miasta...


Ale my Ci nie odpowiemy na to pytanie bo nawet radni którzy wymyślili tą promocję nie umieli odpowiedzieć na pyt tego typu.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-21, 16:47   

damianos1235 napisał/a:
bo nawet radni którzy wymyślili tą promocję nie umieli odpowiedzieć na pyt tego typu.


no i tu właśnie leży pies pogrzebany. Bo żadnej promocji miasta nie ma. Tzn. oczywiście w tym czy innym dzienniku, albo nawet telewizji powiedzą kilka razy Wieluń, może nawet pokażą reportaż z Wielunia... tylko co z tego? Ano nic. Ale można sypnąć publicznego grosza - w końcu co za problem... a może klub się zrewanżuje i radni, albo chociaż burmistrz i jego zastępca nie będą musieli płacić za bilety...

Toczyłem już wiele debat na temat finansowania sportu z pieniędzy samorządów lokalnych i jedyne co do mnie trafia, to finansowanie sportu młodzieżowego/dziecięcego.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2009-10-21, 17:36   

Cytat:
Toczyłem już wiele debat na temat finansowania sportu z pieniędzy samorządów lokalnych i jedyne co do mnie trafia, to finansowanie sportu młodzieżowego/dziecięcego.


A to na przykład, że na fali sukcesów Siatkarza dzieciaki i młodzież dużo chętniej i w większej ilości będą garnęli się do sportu?

Cytat:
Co do promocji miasta to PLS lepiej spełnia swoją rolę niż naciągane pierwsze bombardowanie Wielunia w trakcie II WŚ.


Nie ma nic naciąganego w tym, że Wieluń był pierwszym bombardowanym miastem. A czy lepiej promować się przez siatkówkę? Być może, ale nie widzę przeszkód, aby robić to kilkoma drogami.
_________________
Conversations don't get any better as you get older
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW