R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: ourson
2011-04-10, 12:38
Finansowanie MUKS Siatkarz Wieluń z budżetu miasta
Autor Wiadomość
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-21, 18:07   

ryba napisał/a:
ten klub zapewnia masie ludzi rozrywkę na najwyższym poziomie, a to też przecież jest jedno z zadań gminy.

Niestety wśród zadań własnych gminy jakie wymienia ustawa o samorządzie gminnym (art. 7) nie ma zadań z zakresu zapewniania mieszkańcom rozrywki...
Ewentualnie sprawy "kultury fizycznej i turystyki, w tym terenów rekreacyjnych i urządzeń sportowych".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2009-10-21, 18:18   

red napisał/a:

Ewentualnie sprawy "kultury fizycznej i turystyki, w tym terenów rekreacyjnych i urządzeń sportowych".


Chodziło mi właśnie o punkt mówiący o kulturze fizycznej, której wspieranie pociąga za sobą to, że mieszkańcy mają co robić w wolnych chwilach. Jedni aktywnie, inni jako widzowie. Jakby nie patrzeć jest to rozrywka, aczkolwiek faktycznie niezręcznie to słowo zabrzmiało w moim poście.
_________________
Conversations don't get any better as you get older
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2009-10-21, 19:01   

red napisał/a:
i urządzeń sportowych


i właśnie częśc z tych 400tys poszła na nowe siedziska na naszej hali. Ja to traktuje więc jako "urządzenie sportowe" :lol:
swoja drogą to zapytam dzisiaj jedego z prezesów Siatkarza, czy prowadzą bieżące rozliczenia wszystkich pieniędzy od sponsorów "na kartce" i czy moga mi to pokazać ? Wtedy mam nadzieję, że rozwiejemy wszystkie wątpliwości zw. z tym tematem :D
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Ostatnio zmieniony przez red 2009-10-21, 20:43, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
damianos1235 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Wiek: 31
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 842
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-21, 19:10   

dawid napisał/a:
swoja drogą to zapytam dzisiaj jedego z prezesów Siatkarza, czy prowadzą bierzące rozliczenia wszystkich pieniędzy od sponsorów "na kartce" i czy moga mi to pokazać ?


no wątpię w to.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-21, 20:58   

Cytat:
Chodziło mi właśnie o punkt mówiący o kulturze fizycznej, której wspieranie pociąga za sobą to, że mieszkańcy mają co robić w wolnych chwilach. Jedni aktywnie, inni jako widzowie. Jakby nie patrzeć jest to rozrywka, aczkolwiek faktycznie niezręcznie to słowo zabrzmiało w moim poście.

Ja pozwolę się nie zgodzić z tym, że sponsorowanie Siatkarza łapie się wprost w tym punkcie. Predzej - tak jak pisze Dawid -
dawid napisał/a:
częśc z tych 400tys poszła na nowe siedziska na naszej hali. Ja to traktuje więc jako "urządzenie sportowe"

Nie mozna więc powiedzieć wprost, ze dajemy kasę na remont i dostosowanie hali do wymogów Plusligi, zamiast mydlic ludziom oczy, że to promocja miasta... :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2009-10-22, 19:08   

red napisał/a:
dawid napisał/a:
częśc z tych 400tys poszła na nowe siedziska na naszej hali. Ja to traktuje więc jako "urządzenie sportowe"

Nie mozna więc powiedzieć wprost, ze dajemy kasę na remont i dostosowanie hali do wymogów Plusligi, zamiast mydlic ludziom oczy, że to promocja miasta... :?:


To ile w sumie nas ta hala już kosztowała bo zgubiłem rachubę.

red to jest bardzo proste ;) Zbyt dużo osób mogło by się zorientować, że ta hala to jakiś bubel i worek bez dna.
A tak, jest napisane: Promocja miasta, a no dobra , może być.



Powiem coś na temat promocji. Spośród znajomych z innych miast dużo z nich kontaktowało się ze mną i pytało czy to ten Wieluń? Zachwalali naszą drużynę, że z takim Olsztynem wygraliśmy itd. Ale jak to się przekłada na poprawę mojego życia, no nijak. Raczej do tej gigantycznej hali nie przyjedzie nawet 200 osób z innego miasta i nie zostawią tu pieniędzy.
Jeżeli za kolejną sumę tym razem 400 tys. ostatnio 1mln 100 tys. umożliwiamy emocje grupie 1200 osób pomijając, że i tak płacą za bilety(nie licząc VIPów/zaproszeń m.in sponsorów). To jest to dość droga rozrywka która nie jest w zadaniach gminy, a na dodatek dla dość wąskiej grupy społecznej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2009-10-22, 20:15   

Sylwek napisał/a:
na poprawę mojego życia


JA, dla MNIE, a ty co zrobiłeś dla tego miasta?

Sylwek napisał/a:
ta hala to jakiś bubel i worek bez dna


Konkrety pisz, a nie zarzuty
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-22, 23:21   

dawid napisał/a:
Sylwek napisał/a:
ta hala to jakiś bubel i worek bez dna

Konkrety pisz, a nie zarzuty

Nie znam dokładnie całej sprawy ale swego czasu było bardzo głosno o tym, że kasa przeznaczona na budowe hali nie do końca poszła na ten cel. Inaczej mówiąc - za te pieniądze powinno się wybudowac więcej niż tylko ta hala, która jak sie potem okazało, nie była pozbawiona wad. Ale szczegółów nie znam.
dawid, kawał na @ super :D :D (taka mała prywata) :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2009-10-23, 16:02   

dawid napisał/a:
Sylwek napisał/a:
ta hala to jakiś bubel i worek bez dna


Konkrety pisz, a nie zarzuty


Niestety nie wiem do kogo poszły pieniądze z budowy hali. Kto stał za tym przekrętem czy nawet jaka firma wykonywała budowę tego obiektu.

To tak jak z Orlenem...
Kto normalny zmieniłby nazwę stacji paliwowej z CPN na Orlen. Zwłaszcza, że do tej pory spotykamy się, że ludzie mówią: "Jadę na CPN".
A no zrobią to osoby które będą miały z tego korzyść, czyli sprzedajne świnie które dorwały się do koryta.
Po prostu chodziło tak jak i z halą o wyciągnięcie państwowej kasy. Czyli Wy robicie kampanię Orlenowi za jakąś gigantyczną sumę odbiegającą od realiów rynkowych. Za np. 2 lata są wybory do sejmu to wtedy wy nam robicie za pół darmo.
Z halą było podobnie. Liczyłem jednak, że ktoś wie więcej i podzieli się tą wiedzą. Kto był wykonawcą, w ogóle czy to się skończyło w sądzie itd.

dawid napisał/a:
Sylwek napisał/a:
na poprawę mojego życia


JA, dla MNIE, a ty co zrobiłeś dla tego miasta?


Zacznijmy od tego co to ma do rzeczy ile ja zrobiłem dla tego miasta. Jak cię to tak bardzo interesuje to załóż nowy temat, albo zapytaj mnie na gg. Nawet osoba która nic nie zrobiła ma prawo się nie zgadzać by jej pieniądze były wydawane na rozrywkę dla 250 osób(bo taka jest mniej więcej pula biletów sprzedawanych dla ludzi nie finansujących drużynę) średnio raz na 2 tygodnie za którą i tak muszą zapłacić. Raz płaci państwo z pieniędzy wszystkich a drugi raz to jak chcesz obejrzeć ten mecz.

Lubię oglądać piłkę siatkową czy nawet grać w nią, ale nie takim kosztem. Zwłaszcza, że i tak już wydajemy tyle pieniędzy na "promocję" a bardziej przydatny byłby remont ul. POW(od cmentarza w stronę przejazdu kolejowego) czy cokolwiek innego za minimum 1.5 mln.
Jak WKS będzie w Extra klasie to też wywalimy na niego tyle pieniędzy? A jak ktoś zechce uprawiać bobslej to też wybudujemy w ramach promocji tor saneczkowy? Przecież to byłby jedyny tor w powiecie czy nawet województwie, cóż to za ogromna promocja. Na pewno zacznie zjeżdżać się tysiące sportowców i turystów by zobaczyć ten Wieluń który nie ma pieniędzy na remonty dróg ale za to jaki dofinansowany sport...

Jedynym rozwiązaniem jest budowa nowej hali która jak to być powinno ma zarabiać na siebie.


Może ktoś powie ile nas już kosztowała ta hala i ile kosztują takie które spełniają wymogi PLS.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2009-10-23, 18:00   

Sylwek napisał/a:
Niestety nie wiem do kogo poszły pieniądze z budowy hali. Kto stał za tym przekrętem czy nawet jaka firma wykonywała budowę tego obiektu.


To nic nie wiesz, a zaocznie osądzasz?

Sylwek napisał/a:
To tak jak z Orlenem...
Kto normalny zmieniłby nazwę stacji paliwowej z CPN na Orlen. Zwłaszcza, że do tej pory spotykamy się, że ludzie mówią: "Jadę na CPN".
A no zrobią to osoby które będą miały z tego korzyść, czyli sprzedajne świnie które dorwały się do koryta.


Co ma piernik do wiatraka?

Sylwek napisał/a:
na rozrywkę dla 250 osób


A "karnetowców" dlaczego nie policzyłes?

Sylwek napisał/a:
Raz płaci państwo z pieniędzy wszystkich a drugi raz to jak chcesz obejrzeć ten mecz


Ale o co ci chodziło pisząc to zdanie? Szyk i cała budowa jest powalająca :grin:

Sylwek napisał/a:
cokolwiek innego za minimum 1.5 mln.


Skąd się wzieła ta kwota?

Sylwek napisał/a:
A jak ktoś zechce uprawiać bobslej to też wybudujemy w ramach promocji tor saneczkowy?


A co było pierwsze PSW, czy hala? Brednie piszesz.

Sylwek napisał/a:
Jedynym rozwiązaniem jest budowa nowej hali która jak to być powinno ma zarabiać na siebie.


A kto ma to niby sfinansować i dlaczego?
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-23, 18:30   

Proszę moderatora tego działu o wyodrębnienie postów odnośnie inwestycji i Siatkarza.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2009-10-23, 21:53   

dawid napisał/a:

To nic nie wiesz, a zaocznie osądzasz?

Wiem tyle, że był przekręt m.in. od człowieka który zajmował/zajmuje się projektowaniem nowej hali. Nie osądziłem żadnego człowieka, czy firmy. Stwierdziłem że z budową hali jest coś nie tak. Skoro była ona nawet droższa niż hala spełniająca wymogi PLS(ponoć). Nie jestem pewien w 100% co do ceny hali przy ul. Częstochowskiej, i kto stał za tym wszystkim i jak to dokładnie wyglądało. Dlatego też pytam się czy ktoś z forumowiczów wie coś na 100%

dawid napisał/a:
Co ma piernik do wiatraka?

To, że podałem przykład jak wyciągnąć państwową kasę. Jak to mogło wyglądać przy hali czy nawet jak to było po części. Zlecamy coś za bajońską sumę - reklamę/budowę hali dostajemy potem od tej firmy inną usługę za pół darmo.

dawid napisał/a:
A "karnetowców" dlaczego nie policzyłes?

Fakt, mój błąd.

dawid napisał/a:
Skąd się wzieła ta kwota?

Wziąłem po uwagę ostatnie wydatki na halę: 1.1 mln - hotel, 400 tys. - winda,nowe miejsca siedzące. Czy były jeszcze jakieś inwestycje od 2006 nie wiem.


dawid napisał/a:
A co było pierwsze PSW, czy hala? Brednie piszesz

Nie będę się wdawał w pyskówkę, ale spójrz ile od wybudowania hali już miasto wydało z powodu Siatkarza na ten obiekt.
Idąc drogą empiryzmu za rok a może i szybciej miasto znowu wrzuci kolejne pieniądze na np. remont hali. Ilość pieniędzy przeznaczanych przez miasto na halę jest wprost proporcjonalna do sukcesów zespołu. Więc, jeżeli zajmiemy dobre miejsce w lidze włodarze nie onieśmiela się przeznaczyć kolejnej drobnej sumki na promocję miasta. Ale mam nadzieję, że się mylę i mimo dobrej gry Pamapolu w lidze gmina nie da lekką ręką następnych pieniędzy.

dawid napisał/a:
A kto ma to niby sfinansować i dlaczego?


Hala ma być wybudowana z funduszy unijnych. Zresztą w gazecie, RZW i chyba nawet na tym forum o tym mówiono.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluniak20 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 686
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-24, 08:28   

Budżety miast w całym kraju finansują różne dziedziny sportowe.
Idąc waszym tropem : Miasto nie powinno dofinansowywać niczego.
A więc i Obozów dla młodzieży grających w WKS czy czegoś innego.
Na promocje sportu w całym kraju z budżetów miejskich idą miliardy złotych, a jeszcze więcej na nierentowne szkolnictwo które kuleje czy tez upadłą służbę zdrowia która jest przeżarta korupcją.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2009-10-24, 08:32   

Sylwek, cały czas piszesz w swoich postach, że był przekręt, że nikogo nie osądzasz, że tylko stwierdzasz. Napisz coś konkretnego, albo daruj sobie tego typu wywody.

Sylwek napisał/a:
To, że podałem przykład jak wyciągnąć państwową kasę.


To byl wyjątkowo zły przykład, CPN-y istniały w Polsce od kilkudziesieciu lat, a hali w Wieluniu nigdy nie było.

Sylwek napisał/a:
Nie będę się wdawał w pyskówkę


To nie jest pyskówka, przynajmniej z mojej strony. Jeżeli podajesz jakis przykład, to rób to z głową,a nie "prężysz" się, ale jakoś nic ci z tego nie wychodzi.

Sylwek, lubię dyskutować na rózne tematy i z nikim nie zamierzam "wchodzić w pyskówki", ale jeżeli komuś cos zarzucasz, to podawaj konkrety :)

pozdrawiam Dawid
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
KubaWinter 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 285
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-24, 10:45   

Jak czytam niektóre opinie z tego wątku, to dochodzę do wniosku, że lepiej by było w tym mieście/powiecie/kraju, gdyby nic kompletnie się nie działo. Istnieć powinnien jedynie sport amatorski (najlepiej pokroju street-basketu, siatkówki podwórkowej itd.), no bo wtedy nic nie trzeba by było budować, naprawiać, remontować, nikomu nie trzeba by było pomagać z kasy miasta. Jeszcze parę lat temu w tym mieście NIC kompletnie nie było. Teraz mamy drużynę w PlusLidze, przyjeżdżają do nas Mistrzowie Europy, ale my musimy powiedzieć nie, bo to za moje pieniądze. Jak ON może mieć lepiej! Przypomina mi się jedynie "balkonowa modlitwa" z Dnia Świra.

Sylwek, piszesz o jakiś przekrętach, a sam ostatnio chciałeś sprzedać drożej bilet na mecz Siatkarza - jakby się uprzeć też mało to moralne.
_________________
Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłke, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo.
Jean de Gribaldy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW