R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Kierowcy i przepisy
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-23, 20:59   Kierowcy i przepisy

Kierowcy ciężarówek to jednak w większości rozumem nie grzeszą (nie generalizuję, tylko wnioski wyciągnięte z obserwacji), nie znający przepisów ruchu drogowego. Byle do zderzaka w korku. Nie wiem co się stało, ale właśnie stworzył się korek w stronę Warszawy na wysokości wiaduktu kolejowego, dodatkowo nie działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Warszawska-Popiełuszki. Ruch odbywa się bardzo powoli i zauważyłem w przeciągu około 20 minut (ruch ciężarowy jest o tej porze naprawdę duży): kierowcy ciężarówek nie wiedzą, że trzeba się zatrzymać przed skrzyżowaniem, tylko stają na zderzaku poprzedzającego ich auta. Przez te 20 minut naliczyłem takich imbecyli ze 40tu. Dodam jeszcze, że żaden z przejeżdżających przez skrzyżowanie nie zatrzymał się przed nim. Każdy, który stał w tym korku zatrzymywał się tak, że uniemożliwiał wjazd z Warszawskiej w lewo w Popiełuszki i wyjazd z Popiełuszki w Warszawską w lewo.

Edit: postałem jeszcze trochę, po wpisie powyższego jakby sytuacja się odwróciła :D
Próbowałem zrobić zdjęcie na dowód powyższego, jednak już żadna z ciężarówek nie zatrzymała się na samym środku skrzyżowania, tylko przed :D Za to prym wiedli kierowcy osobówek :DD Co za zrządzenie losu :P
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-10-24, 11:07   

Ferbik, to jest dowód na to, że większość kierowców odnosi się tylko do tego co „widzi” :P , ale jak trzeba dostosować się do przepisów, które obowiązują na „papierku”, to już jakoś kiepsko idzie ;) . A przecież przepis ruchu drogowego mówi dosyć jasno; - nie możesz opuścić skrzyżowania, nie wjeżdżaj na nie. Nie jest to dosłowny cytat, ale o coś takiego właśnie chodzi :wink: .
Taka nagminna rzecz ma miejsce na tej samej krajowej ósemce, tylko kilkaset metrów wcześniej, skrzyżowanie ul. Warszawskiej z ul. Krakowskie Przedmieście, oraz ulic Głowackiego z Wodną. Tam w godzinach szczytu też się takie sytuacje zdarzają.
Jeśli chodzi o rodzaj kierowców, którzy jakoś ignorują ten przepis, to nie jest jednolity. Błędy popełniają wszyscy :shock: :oops: .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-11, 15:25   

Kolejny kwiatek. Zauważyłem, że czasem kierowcy autobusów miejskich pozwalają sobie na skręt z Sieradzkiej w prawo w Traugutta na czerwonym, uważając chyba, że chociaż nie ma zielonej strzałki, to i tak mogą skręcać, przez co stwarzają zagrożenie dla innych użytkowników ruchu, a przede wszystkim dla pasażerów! To tylko jeden z paru przypadków, co wyprawiają kierowcy miejskich, raz też byłem świadkiem jak na Królewskiej auto chciało skręcić w lewo w Krakowskie sygnalizując zamiar kierunkowskazem i czekając cierpliwie na zielone, w tym momencie nadjechał autobus miejski dość szybko z włączonym lewym kierunkowskazem i akurat włączyło mu się zielone, więc z impetem wjechał na skrzyżowanie, zajeżdżając drogę kierowcy próbującemu skręcić przepisowo.

Ps. Przepraszam za jakość zdjęcia, ale robione na szybko komórką - jednak widać to, co chciałem przekazać. Żeby nie było insynuacji, że kierowca mógł załapać się na żółtym - wyjaśniam: po zmianie świateł dla jadących tak jak autobus ruszają auta z naprzeciwka, a dopiero później Ci od Głowackiego, a na zdjęciu widać, że zielone miały już auta od Głowackiego. :evil:

11-12-09_1510.jpg
Plik ściągnięto 92 raz(y) 62,55 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW