R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Esbud Wieluń opinie - Auto serwis naprawa
Autor Wiadomość
spencerpole 
Słyszał o Wieluniu
spencer


Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 11
Skąd: wieluń
  Wysłany: 2009-10-26, 19:11   Esbud Wieluń opinie - Auto serwis naprawa

WITAM
Jestem nowy na forum.Czy ktoś mial jakieś przykre doświadczenia z Esbud auto naprawa?
Ja zaprowadziłem moje auto okolo miesiąca temu na wymiane rozrządu.Wymienili mi pasek rozrządu pompe wody hamulce z tyłu uszczelnili miske wymienili koncówke drązka koło dwumasowe łożysko oraz jakieś podkładki amortyzatorów sporo tego było ale jak trzeba to trzeba zaplaciłem za to kupe kasy :evil: Jeszcze za przegląd (co by tu wymienić)zapłaciłem 200 zł.No ale nie wszystko da sie dojrzeć gołym okiem.Jadąc z Łodzi pekła mi linka sprzegła wiec zaholowałem auto gdzie? Do mojego zaufanego warsztatu.Panowie zmienili linke skasowali 150 i mówią była jazda próbna działa ale nie wiadomo jak długo.Wsiadam w auto sprzegło sie slizga nie można wbić biegów kopci sie i hałas w środku.Wracam do panów z Esbudu i mówie ze żarty sobie ze mnie robią i zapraszam pana do samochodu na sprawdzenie Pan wsiada wciska sprzegło i (słowo wymoderowano) pękła linka :evil: Generalnie mam żal do firmy ESBUD że mnie wypuscili zepsutym autem,swoją drogą nie sądziłem że Pan mówiąc jakiś czas pochodzi miał na myśli 15 min :mrgreen:
Auto wróciło z powrotem do naprawy jak sie to zakończy i ile to będzie kosztowało napewno napisze
Pozdrawiam forumowiczów[/b]
Ostatnio zmieniony przez Administrator 2009-10-31, 12:44, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2009-10-26, 20:15   Re: ESBUD AUTO-NAPRAWA

spencerpole napisał/a:
Jeszcze za przegląd (co by tu wymienić)zapłaciłem 200 zł.


Czy ja dobrze rozumiem - skasowali 200 zł za to, że powiedzą ci co należy naprawić?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-26, 20:52   

Ja też miałem styczność z tymi "fachowcami". Pojechałem do nich ustawić geometrię. Wzięli kasę, a w rzeczywistości nic nie zrobili. Wszystko wyszło, kiedy po kilku dniach pojechałem na geometrię do Łodzi bo samochód dziwnie się prowadził. Spec z Łodzi powiedział krótko - w Esbudzie nie odkręcili nawet 1 śruby do regulacji. Kiedy wróciłem do Wielunia i przedstawiłem im wydruki ustawień geometrii samochodu z warsztatu z Łodzi (przed i po regulacji) to wszystkiego się wyparli.

Spencerpole wymieniali Ci koło dwumasowe? A jakie miałeś objawy? Ten element uszkadza się stopniowo i naprawdę po ogromnym przebiegu. To wszystko nie trzyma się kupy. Zostawili by stare sprzęgło a założyli nowy dwumas? On kosztuje kilka razy więcej niż sprzęgło. Coś mi się wydaje że naciągnęli Cię na sporą sumę
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
spencerpole 
Słyszał o Wieluniu
spencer


Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 11
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-10-26, 21:03   

Wzieli 200 za sprawdzenie auta,to była dodatkowa kwota do tych napraw,więc myslalem,że jak sprawdzili to już nic nie wyjdzie a wyszło łożyska amortyzatorów (wciąż mi coś stukało i to były te lożyska i poduszki amortyzatorów)wiec co to za przegląd ,i teraz to sprzeglo.Panowie powiedzieli mi,ze kolo dwumasowe trzeba zmienic wiec zmieniłem.Mam na wszystko faktury i jak sie to skończy(mam na myśli temat sprzegła)pojade do ASO i sprawdzą co tak naprawde tam pozmieniali
Dzieki za cynk
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Syn Mariana 
Ma stragan na targu



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 516
Skąd: Z lasu
Wysłany: 2009-10-26, 22:27   

Z tego co ostatnio widziałem to w Esbudzie prawie sami uczniowie naprawiają :shock: można i tak...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluniak20 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 686
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-27, 07:54   

w esbudzie jest mnóstwo uczniów, nie lepiej było by pojechać do zwykłego warsztatu i zapłacić 1/3 tego ???
Moja matka swojego W (polówke) za każdym razem wysyła do ZW po robocie ekspertów wymiana płynu, i paru innych drobiazgów zawsze wychodzi około 600-800zł.
głównie płaci się za pieczątkę producenta. Ktoś powinien nagra ć takich specjalistów (mówię o tobie) i do sądu ich pozwać
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MI81 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 104
Postawił 5 piw(a)
Skąd: EWI/EL
Wysłany: 2009-10-27, 08:21   

Powiem tylko że naprawy w tym zakładzie to wyrzucenie pieniędzy w błoto. Omijam szerokim łukiem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-27, 10:11   

"Zwykły warsztat" jest dobry dla starszych i mało skomplikowanych samochodów. Z nowszym po prostu sobie nie poradzą bez odpowiedniego sprzętu diagnostycznego. Przyszłość należy do warsztatów specjalizujących się w konkretnych markach i oferujących równocześnie usługi mechaniczne z elektroniczne.

spencerpole napisał/a:
Panowie powiedzieli mi,ze kolo dwumasowe trzeba zmienic wiec zmieniłem.

Jeśli miałeś uszkodzone koło dwumasowe to powinieneś mieć następujące objawy: szarpanie przy ruszaniu i telepanie samochodem przy gaszeniu. Czy miałeś takie objawy i czy po wymianie koła te objawy zniknęły? Jeśli nie to naciągnęli Cię na ponad 2000zł.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
spencerpole 
Słyszał o Wieluniu
spencer


Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 11
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-10-27, 20:32   

Dzisaj dzwoniłem do nich mają wymienić jeszcze sprzęgło ale latają gdzieś za cześciami(ciekawe ile to potrwa)
Pomyliłem sie nie kolo dwumasowe tylko pasowe sorry(panowie mówili że powinno sie to zmieniac co dwa lata)oby mi tylko tego dumasowego nie wymienili :D
Z tymi uczniami to prawda,pieniąchy odbierają tylko panowie przed kompami(wiecej ich jak mechaników)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
joner 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 37
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 53
Skąd: P138
Wysłany: 2009-10-27, 21:34   

czy to na pewno koło pasowe Ci wymienili? bo jak ktos twierdzi że je wymienia sie co 2 lata to ja nie mam pytań :shock: zresztą jesli koło pasowe jest uszkodzone to raczej tarcza sprzęgła tez nadaje sie do wymiany czyż nie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-27, 22:35   

joner napisał/a:
jesli koło pasowe jest uszkodzone to raczej tarcza sprzęgła tez nadaje sie do wymiany czyż nie?


A jaki związek ma koło pasowe ze sprzęgłem? Chyba że nie załapałem czegoś...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
spencerpole 
Słyszał o Wieluniu
spencer


Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 11
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-10-28, 08:49   

Kolo pasowe nie ma związku z sprzegłem,wymienili je kiedy grzebali przy rozrządzie.Coś stukało mi przy skrecie wiec powiedzialem ze moze to koncówka drążka,wiec ją wymienili i na fakturze napisali przegląd zawieszenia.Po odebraniu okazało sie ze wciąż coś puka,wiec wymienili łożyska i poduchy amorów.(przestało).Co oznacza przegląd w tej firmie, przegląd cisnienia w oponach???Czy może przegląd popielniczek??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
spencerpole 
Słyszał o Wieluniu
spencer


Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 11
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-10-31, 12:23   

Witam
dzisaj po tygodniu czasu odebrałem auto z naprawy i napisze że jestem w szoku auto naprawione jak należy umyte i cena nawet przyzwoita(za linke zerwaną tydz wcześniej nie policzyli)Pan pokazał jakie czesci zostaly wymienione wszystko OK.Czyżby ktoś nas czytał :)
Pozdrawiam forumowiczów
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-31, 12:40   

Zapewne tak, to już nie pierwszy taki przypadek.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MI81 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 104
Postawił 5 piw(a)
Skąd: EWI/EL
Wysłany: 2009-11-02, 13:53   

Szkoda że tak późno, ja na dobre zraziłem się już do wieluńskiego serwisu Chevrolet/Opel/Seat. Za każdym razem jak odbierałem samochód to coś było źle dokręcone, krzywo wywiercone otwory montażowe, brudna tapicerka. Za każdym razem ten sam mechanik popełniał te same błędy :evil: Wszelkie sprawy związane z serwisowaniem samochodu wolę sobie załatwiać w Łodzi. Przede wszystkim na pochwałę zasługuje podejście do klienta łódzkiego dealera marki SEAT.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW