R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Polskie Góry
Autor Wiadomość
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-10, 15:20   Polskie Góry

Proponuje stworzyć temat, gdzie będziemy wklejać zdjęcia ciekawych miejsc w górach, w które warto się w przyszłości wybrać :D


Na początek Szczawnica /okolice: Czorsztyn, Dolina Homole,Dolina Białej Wody,Niedzica
http://forum.dug.net.pl/v...?id=10723&p=107
są to foty Bodzia. Ja tez tam byłem i sobie pobyt chwale. Zdjęcia swoje wkleje za jakiś czas, jak o troche znajde. Dodatkowo mam ze spływu przełomem Dunajca.
Ostatnio zmieniony przez yampress 2010-06-13, 10:31, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
damianos1235 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Wiek: 31
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 842
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-10, 18:59   

Jak w góry to tylko do Zakopanego byłem już kilkanaście razy. Niestety fotek nie mam.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-10, 22:22   

damianos1235 napisał/a:
ak w góry to tylko do Zakopanego

Za duży spęd i komercha. Odradzam. Polecam bardziej ustronne i spokojne miejsca. Zakopane modne nadal, ale dla białych kozaczków, markowych nart itp. Warszafka rzondzi.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Lesiu 
Wieluniaczek


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1562
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2009-12-10, 23:06   

Ferbik napisał/a:
Za duży spęd i komercha.


Potwierdzam, ale jakby nie patrzeć, to serce polskich gór. ;)

Ferbik napisał/a:
Polecam bardziej ustronne i spokojne miejsca.


Z czystym sumieniem mogę polecić Bukowinę Tatrzańską. Góry + baseny termalne = wypoczynek w 100%. :) , a do Zakopanego niedaleko :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-11, 12:41   

Ja wszystkie inne góry oprócz okolic Zakopanego i samego Zakopanego.Ludziom najczęściej góry kojarzą się właśnie głównie tylko z tym miejscem(jakby innych piękniejszych miejsc nie było w ojczyźnie Z Karpacza fotki widzieliście. Swoje ze Szczawnicy niedługo umieszcze na forum. W tym roku w czerwcu miałem jechać w Bieszczady nad Soline (przywiózłbym mnóstwo zapewne ładnych i ciekawych fotek), no ale nieplanowanie pojechałem do szpitala niestety..... Poza tym nic straconego jeszcze tam pojade i fotki przywiozę !!! 8)

[ Dodano: 2009-12-11, 20:19 ]
Zdjęcia niskiej jakości, wykonane telefonem komórkowym Sony Ericksson K550i, wiec żadna rewelacja. Szkoda,że nie miałem wtedy swojego lustra. Opis zdjęć później załącze

0.


1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


11.


12.


13.


14.


15.


16.


17.


18.


19.


20.


21.


22.
Ostatnio zmieniony przez yampress 2009-12-21, 11:42, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jozefina22 
Dojeżdża PKSem
jozefina22


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 216
Skąd: tutejsza
Wysłany: 2009-12-11, 22:51   

Ferbik napisał/a:
damianos1235 napisał/a:
ak w góry to tylko do Zakopanego

Za duży spęd i komercha. Odradzam. Polecam bardziej ustronne i spokojne miejsca. Zakopane modne nadal, ale dla białych kozaczków, markowych nart itp. Warszafka rzondzi.

Zakopane to nie góry....góry w okolicy Zakopanego to Tatry. ;-)
Na ubitą ziemie pozwę każdego kto bluźni na Tatry :lol:
A tak serio, to macie dużo racji. Zakopane dziś, to komercja i targowisko próżności, tłumy, hałas, smród i tandeta.
Tatry jednak są piękne i do tego dziś dostępne całe ( Słowackie też) Takie Alpy w miniaturze. Polecam je jednak tylko w terminach zdecydowanie pozasezonowych. Kwiecień, maj, październik , listopad. O zimie nie piszę, bo chodzenie zimą po tatrach to "inna bajka" - dla rozważnych twardzieli. Mój najpięknieszy do tej pory pobyt w Tatrach, to czerwiec pewnego roku i wędrówka od Doliny Kościeliskiej do Morskiego Oka z noclegami ( wcześniej zarezerwowanymi ) w kolejnych schroniskach po drodze. Polecam ! Pozdrawiam miłośników gór !
p.s. By nie było to tamto...każde góry są piękne. 8)
_________________
Głupota, to pewien rodzaj używania mózgu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-11, 23:52   

yampress napisał/a:
Zdjęcia niskiej jakości, wykonane telefonem komórkowym Sony Ericksson K550i, wiec żadna rewelacja.

Widać :P Nie komentuję :DD
jozefina22 napisał/a:
Zakopane to nie góry....góry w okolicy Zakopanego to Tatry.

Nie chcesz, żebym to skomentował, tym bardziej, że zacytowałaś średnio.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
jozefina22 
Dojeżdża PKSem
jozefina22


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 216
Skąd: tutejsza
Wysłany: 2009-12-12, 09:40   

Ferbik napisał/a:
Nie komentuję :DD Nie chcesz, żebym to skomentował, tym bardziej, że zacytowałaś średnio.

Ferbiczku drogi...ossssooo Tobie chodzi ?
Temat jest o górach, jedni wklejają fotki ( yampress, mi się podobają mimo, że robione komórką ) a inni piszą o górach. Ty jak do tej pory poza stereotypowymi tekstami o "warszawce", próbujesz błysnąć tylko wtrętami, które nic w temacie nie wnoszą ? Lubisz nabijać sobie licznik postów ? Mam nadzieję, że nie.....
Napisz tu coś o górach, to chętnie poczytam i może dowiem się coś ciekawego. Bo góry są bardzo interesujące i warto je poznwać, też z doświadczeń innych niż własne.

Piszesz.
Cytat:
Polecam bardziej ustronne i spokojne miejsca.
Może jakieś szczegóły....na temat tych ustronnych miejsc. Wtedy będzie w temacie. Pozdrawiam serdecznie.
_________________
Głupota, to pewien rodzaj używania mózgu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-12, 09:53   

O przepraszam józefinko :P lecz nie będę wrzucał tych samych zdjęć z innych wątków tutaj, aby nie powielać. Odnośnie gór, polecam chociażby Szczawnicę, spływ po Dunajcu, Szczyrk, a jak ktoś chce naprawdę ciszy i spokoju oraz praktycznie braku ingerencji człowieka w środowisko, to oczywiście Bieszczady w okolicach Ustrzyk.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-12, 11:09   

Szklarska Poręba, Karpacz, Bieszczady ;) <- w których nie byłem ale będę ;P

Szczawnica fota 0 ( za tym rogiem ulicy mieszkałem na kwaterze przez tydzień :)
Palenica fotki 1-3
Niedzica, Czorsztyn + zalew w okolicy tych zamków
Spływ Dunajcem fotki 9 -18
widok na Dunajec z Sokolicy fotki 20 - 22
ja -> fotka 20 ( oczywiście ukrywam się za firewallem:
pf.conf ->
block in all
pass out all keep state :)


A i ja zawsze uważam, że góry to nie tylko Tatry i Zakopane. Jeszcze można uderzyć na "górki" w okolicach Kłodzka :P ( przypomniało mi się bo tam też byłem). Zakopane to za duży zgiełk a ja lubie swobode wolność i mało ludzi na szlakach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-12-12, 11:54   

Zakopane
Ferbik napisał/a:
Za duży spęd i komercha. Odradzam. Polecam bardziej ustronne i spokojne miejsca.

Pewnie masz rację, ale za to w tych mniejszych i spokojniejszych miejscach, jest momentami nawet za spokojnie ;) .
Dajmy na to taki Beskid Śląski, ze swoim najwyższym szczytem, Skrzyczne (1257m n.p.m.). Pomijam okres zimowy, ale latem to tak w zasadzie jakby jednym słowem określić, to …… nuda :twisted: . Chyba że trafimy na Tydzień Kultury Beskidzkiej, imprezę cykliczną, wtedy jest szansa na niezłą zabawę :) .
W ciągu dnia pozostaje nam tylko spacer po górskich szlakach i podziwianie ładnych widoczków, pod warunkiem że przejrzystość powietrza będzie odpowiednia ;) , w okresie mojego pobytu było różnie :? .

Na pierwszych czterech fotkach, widać szczyty okalające Szczyrk, czyli Skrzyczne (fot.1 i 2), oraz Klimczok (fot.3 i 4) 1040m n.p.m.

Ciekawym miejscem i godnym zobaczenia, będąc już w tych okolicach, jest góra Żar (761m n.p.m.). Znajduje się ona w bezpośredniej bliskości Żywca, więc można przy okazji i to miasto zwiedzić, łącznie z muzeum żywieckiego browaru.
Ale o górze Żar (fot.5), czym się charakteryzuje ta góra? Ano tym, że na jej szczycie znajduje się sztuczny zbiornik wodny (fot.6) i elektrownia. Same widoczki (fot.7 i 8 ) ze szczytu też ciekawe, szczególnie na jezioro żywieckie i Tatry, ale to już przy super widoczności, a jak jeszcze jesteśmy wyposażeni w lornetkę, to już pełnia szczęścia :D .

1.jpg
Beskid Śląski, po prawej jego najwyższy szczyt
Plik ściągnięto 265 raz(y) 245,94 KB

2.jpg
Najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego; Skrzyczne (1257m n.p.m.)
Plik ściągnięto 252 raz(y) 177,18 KB

3.jpg
Widok ze Skrzycznego na Klimczoka
Plik ściągnięto 246 raz(y) 191,79 KB

4.jpg
Panorama ze Skrzycznego
Plik ściągnięto 254 raz(y) 201,49 KB

5.jpg
Widok ogólny góry Żar (761m n.p.m.)
Plik ściągnięto 261 raz(y) 226,96 KB

6.jpg
Sztuczny zbiornik wodny na górze Żar ( w podziemiach elektrownia wodna)
Plik ściągnięto 243 raz(y) 220,83 KB

7.jpg
Na szczycie góry Żar
Plik ściągnięto 248 raz(y) 216,67 KB

8.jpg
Widok z góry Żar na jezioro żywieckie a w oddali ..... Tatry
Plik ściągnięto 298 raz(y) 204,58 KB

_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jozefina22 
Dojeżdża PKSem
jozefina22


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 216
Skąd: tutejsza
Wysłany: 2009-12-12, 14:56   

Beskidy mają swój urok. Byłam tam i chodziłam po szlakach już jakiś czas temu. Jak jest aktualnie , za bardzo nie wiem. Pokazane fotki są zachęcające. Ostatnio zakochałam się w Bieszczadach, które są absolutnie wyjątkowe. Nigdzie w Polsce nie trafi się na takie odludzia i ciszę na szlaku. Bukowe Berdo, Halicz, Rawki, Połonina Caryńska i wiele innych miejsc, w których nie byłam a chcę być. Wyjątkowe jest także to, że jako chyba jedyne góry w Polsce, pokryte są prawie wyłącznie drzewami liściastymi ( buki, jarzębiny ). Jak do tego dodać trawiaste połoniny z dywanami jagód, wrzosów czy różnych ziół, szczególnie jesienią, to wrażenia są niesamowite. Minusem jest odległość i kiepska droga dojazdu ( przynajmniej od Tarnowa). Plusem nie taka duża różnica wysokości i w miarę możliwości, długość szlaków. Nie wiem jak inni, ale ja w górach nie szukam atrakcji cywilizacyjnych. Jak zaś jedzie się wędrować z dobrze dobraną i znaną "ekipą", to o nudzie wieczorem mowy być nie może. :-)
p.s. Tatr oczywiście nie zdradzam, widoki z Rysów, Krzyżnego, Rusinowej Polany, Szpiglasowej lub Świnicy trudno "pobić". 8)
_________________
Głupota, to pewien rodzaj używania mózgu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-12, 16:00   

jozefina22 napisał/a:
Ostatnio zakochałam się w Bieszczadach, które są absolutnie wyjątkowe.


jak masz jakies zdjecia to wstaw. Pewnie Bieszczady sa piekne. Najbardziej jesienia : bardzo kolorowe.
Uroki mozna podziwiac na http://www.bieszczady.pl/ wchodzac do fotogalerii. Naprawde warto :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jozefina22 
Dojeżdża PKSem
jozefina22


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 216
Skąd: tutejsza
Wysłany: 2009-12-13, 18:40   


To wklejam parę fotek z wiosennych Bieszczad 2008. I dumna jestem, że to potrafiłam zrobić :wink:
Myślę, jednak, że lepiej będzie zamiast tworzyć galerię zdjęć z gór, wymieniać się doświadczeniami. Pozdr.
_________________
Głupota, to pewien rodzaj używania mózgu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-14, 14:08   

To nie jest takie trudne jak sie wydaje. Trzeba troche.. pocztac i pocwiczyc.
Cisza, odglos wiatru -> to jest to co ciagnie w te tereny i zwieksza checi aby tam pojechac :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW