R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Polskie Góry
Autor Wiadomość
chi 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 85
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: EJP
Wysłany: 2011-06-17, 10:41   

z wózkiem chyba pozostają do wyboru tylko atrakcje o nazwie "dolina"... ale dojść do schroniska i tam przeleżeć cały dzień to wcale niegłupi pomysł, polecam schronisko murowaniec.. tylko nie pamiętam, czy tam da się wejść z wózkiem. zresztą każde schronisko w tatrach jest git :)

pochwalcie się gdzie najwyżej weszliście, ja tatry już schodziłem wzdłuż i wszerz... Rysy raz zdobyłem, Świnicę dwa razy, raz przeszedłem Zawratem... teraz pozostaje mi tylko Orla Perć :) i tatry słowackie.

i z dzieckiem zawsze można wjechać wyciągiem na kasprowy z tym że mogą być kolejki..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mik 
Przejeżdżał przez Wieluń
mik


Pomogła: 3 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 18 Sie 2009
Posty: 76
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-07-11, 10:06   odnośnie wyjazdu w góry z dzieckiem :)

Wczoraj wróciliśmy z ,,naszych rodzinnych wakacji" w górach. Założony plan prawie zrealizowaliśmy (nastąpiło kilka zmian):
1. dzień - ja z synkiem wjechałam za Gubałówkę wagonikiem, a reszta maszerowała w mżawce i po błotku. Cena biletu normalnego góra-dół 16 zł, a za dziecko i wózek nic nie płaciłam.
2. dzień - Morskie Oko - oczywiście było co pchać przez te 9 km. Pogoda była wspaniała i co za tym idzie tłumy turystów (na potwierdzenie zamieszczam niżej zdjęcie).
3. dzień - Kalatówki - ja i maluszek sobie leniuchowaliśmy, a pozostali poszli na Sarnią Skałę. Co do wejścia na Kalatówki z wózkiem to naprawdę polecam wózek z pompowanymi kołami, bo inaczej po tej kamienistej drodze będzie ciężko.
4. dzień - synek został na kwaterze pod czujnym okiem babci,a my weszliśmy na Nosal. Później przeszliśmy Drogą pod reglami w kierunku Doliny ku Dziurze i doszliśmy do Doliny Strążyska.
5. dzień - z dzieckiem w wózku z Doliny Strążyska do Polany Strążyska (również niezbędny jest wózek na pompowanych kołach po miejscami na drodze jest wiele kamieni). Następnie poszliśmy do Wodospadu Siklawica. Podzieliliśmy się na dwie grupy - jedni zostali z naszym maluszkiem na polanie, a my poszliśmy do wodospadu, a po później nastąpiła zamiana - (oczywiście wózek można zostawić w herbaciarni na polanie i wnieść maluszka, ale kiedy my byliśmy kamienie prowadzące do wodospadu były mokre i co za tym idzie bardzo śliskie, więc nic na siłę).
Oczywiście wieczorami spacerki po Zakopanym i okolicznych miejscowościach. No i to byłoby na tyle. Mieliśmy jeszcze zamiar pospacerować po Dolinie Chochołowskiej, ale brakło czasu. Góry nie zając, nie uciekną :) Mam nadzieję, że będzie jeszcze wiele okazji by tam wrócić.

morskie oko.jpg
Tłumy nad Morskim Okiem - 07.07.2011r.
Plik ściągnięto 205 raz(y) 158,75 KB

Ostatnio zmieniony przez mik 2011-07-11, 14:43, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mik 
Przejeżdżał przez Wieluń
mik


Pomogła: 3 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 18 Sie 2009
Posty: 76
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-07-11, 10:09   

i z dzieckiem zawsze można wjechać wyciągiem na kasprowy z tym że mogą być kolejki..

Ktoś z oczekujących na wjazd kolejką na Kasprowy Wierch czekał 5 godzin! Katastrofa!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-07-11, 10:15   

Fajnie... kurde tylko taki spęd na Morskim Oku, jak za czasów, kiedy ja byłem, tylko że zimą. Dokładnie to samo.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mgd8 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 08 Wrz 2009
Posty: 150
Skąd: stąd
Wysłany: 2011-07-12, 14:03   

Rok temu byłam w Tatrach i niestety - tłumy :/ Udało nam się wejść na Giewont w miarę krótkim czasie, ale przy zejściu było widać mega długą kolejkę. Swoją drogą Giewontu nie polecam, raz - kolejka, dwa - na szczycie jest bardzo mało miejsca, kamienie wyślizgane, a jak nadejdą chmury to już nic nie widać :) Dwa razy byłam w Bieszczadach i naprawdę polecam! Cisza, spokój. Najlepiej wybrać się w okolice Cisnej, Ustrzyk, bo np. taki Polańczyk to nie Bieszczady ;) Wejście na Halicz i Tarnicę bardzo przyjazne, podobnie Połoniny i Smerek. Łagodnie, spokojnie. Polecam również Karkonosze. Wejście na Śnieżkę nietrudne, ludzi sporo, ale nie aż tyle co w Tatrach ;) Z góry świetnie wygląda też schronisko Samotnia. Jakby ktoś się wybierał w Góry Stołowe to oczywiście na Szczeliniec Wielki i Błędne Skały. Dość ciekawe są także skalne grzyby. Warto wybrać się do Czech do Skalnego Miasta.
_________________
"Na świecie nie ma ludzi normalnych i nienormalnych. Tylko są ci pozamykani w zakładach i ci, którzy nie zostali przebadani."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marta99 
Słyszał o Wieluniu
;-)


Dołączyła: 20 Kwi 2011
Posty: 12
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-07-14, 13:14   

W tatrach rzeczywiście zawsze mnóstwo ludzi ale mimo to uważam, są to najpiękniejsze góry w Polsce dlatego w tym roku byliśmy już tam na urlopie :) Gorąco polecam zwiedzenie doliny chochołowskiej jest śliczna tyle że około 10 km piechotą trzeba iść.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW