R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Poczta Polska
Autor Wiadomość
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-23, 09:16   Poczta Polska

Czy w w Wieluniu także macie coraz większe problemy z otrzymaniem listów na czas? Ja od około miesiąca dostaję listy wysłane poleconym priorytetem ponad tydzień po ich wysłaniu! Zdarza się także, że w skrzynce znajduję listy polecone...

Cytat:
Najwyższa Izba Kontroli skontrolowała placówki Poczty Polskiej

Przesyłki albo giną, albo dostarczane są z opóźnieniem. Coraz trudniej dostać się do urzędów pocztowych.

Listonosz, zamiast przynieść paczkę do mieszkania, zostawia awizo w skrzynce na listy i nawet nie zapuka do drzwi. Takie wnioski płyną z raportu, jaki Najwyższa Izba Kontroli przedstawiła po skontrolowaniu 50 jednostek Poczty Polskiej. Sytuacja wygląda szczególnie kiepsko przed Bożym Narodzeniem, kiedy przesyłek i listów nadawanych jest dziesięciokrotnie więcej.

- Ustaliliśmy, że w ciągu roku aż 43 tys. paczek nie dociera do adresatów. To niedopuszczalne - mówi nam Paweł Biedziak, rzecznik NIK.

Kontrolerzy NIK mieli zastrzeżenia do sposobu zabezpieczenia przesyłek. W placówkach brakowało monitoringu. W efekcie przesyłki pieniężne kradziono lub gubiono, paczki i listy ginęły lub były uszkodzone. Sprawcy tych strat wykrywani są sporadycznie, przez co wśród pracowników rośnie poczucie bezkarności.

- Wartościowe przedmioty powinny być wysyłane w ubezpieczonych paczkach. Taka usługa nie kosztuje dużo, a pozwala uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. W Poczcie Polskiej pracuje blisko 100 tys. osób i niestety zdarzają się wśród nich nieuczciwi pracownicy - mówi Michał Dziewulski, rzecznik Poczty Polskiej oddziału łódzko - -warszawskiego. - Pracownik, który dopuści się kradzieży, natychmiast dostaje wypowiedzenie, a my składamy doniesienie na policję.

Jednak kradzieże to nie są jedyne przewinienia pracowników poczty. Często zdarza się, że listonosz zamiast dostarczyć przesyłkę do adresata, zostawia tylko awizo w skrzynce na listy, a do drzwi mieszkania nawet nie puka.

- Dostajemy sygnały o takich praktykach. To niedopuszczalne. Upominamy listonoszy, a jeśli sytuacja się powtarza - zwalniamy - mówi Dziewulski. Najwyższa Izba Kontroli ma także poważne zastrzeżenia odnośnie do niedotrzymywania przez pocztę terminów doręczeń przesyłek. W żadnym ze skontrolowanych oddziałów nie wywiązywano się w stu procentach z terminów doręczania przesyłek pocztowych. Skargi i reklamacje klientów w 98 proc. dotyczyły opóźnień w doręczaniu i nieprzestrzegania procedur. Aż 27 proc. instytucji w badaniu ankietowym przyznało, że właśnie z tego powodu zrezygnowało z usług Poczty Polskiej.

- Poza tym nasze badania potwierdziły, że coraz trudniej dostać się do urzędów pocztowych, bo ich liczba drastycznie maleje. W kraju powinno być 8. 240 placówek poczty o określonym standardzie. Niestety, jest ich o około pół tysiąca mniej - mówi Biedziak. - W tych, które funkcjonują, często brakuje odpowiedniej informacji, a praca jest źle zorganizowana.

Niestety, placówek pocztowych będzie jeszcze mniej. Jako pierwsze zamknięte zostaną jednostki w małych miasteczkach i na wsiach. W związku z tym w woj. łódzkim z pracą pożegna się w nowym roku co najmniej 60 pracowników poczty.


źródło: Dziennik Polska
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-12-23, 09:35   

Ja do tej pory czekam na przesyłkę, która była wysłana ponad 2 tyg. temu. :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluniak20 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 686
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-23, 09:55   

Z poczta polską są takie problemy zawsze co roku.
Jedyny sposób to albo kurierem albo żeby sprywatyzowali pocztę polska.
Nigdy nie słyszałem o zgubach przesyłki od kuriera a dlaczego ?
Ponieważ u kuriera każda paczka jest dodatkowo rejestrowana i mozna zawsze sprawdzić gdzie paczka się znajduję, Poczta polska nie prowadzi takie ewidencji przez co niewiadomo gdzie paczka jest


poprawiono 2 błędy ortograficzne
gregg
Ostatnio zmieniony przez 2009-12-23, 10:07, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-23, 10:00   

Co do paczek to jest na to sposób. Należy ubezpieczyć paczkę na minimalną kwotę 50zł i wtedy niema prawa zaginąć, a nawet zostać "przypadkowo" rozpakowana.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-23, 10:03   

wieluniak20 napisał/a:
Nigdy nie słyszałem o zgubach przesyłki od kuriera a dla czego ?

To mało słyszałeś :) Mnie kilkukrotnie spotkała sytuacja, gdzie paczka zginęła i śladu po niej niet. W większości jest to wina kurierów, przez niechlujne wypełnianie listów przewozowych. Odnośnie Poczty Polskiej nie mam problemów, bo... po prostu staram się nie korzystać z usług kurierskich, które oferuje :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-23, 10:13   

Ooo to widzę, że ja, czekając 6 dni na paczkę miałem szczęście :wink: Chociaż muszę przyznać, że to pierwszy taki przypadek. Z reguły paczki otrzymuję nie później jak w ciągu 3 dni.
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mixas 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 455
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-23, 10:14   

A ja ostatnimi czasy (nie mówię o okresie świątecznym, bo to wiadomo trudno się wszystkim wyrobić) jestem zadowolony z przesyłek poczty polskiej. Trzy ostatnie paczki wysłane priorytetem otrzymałem następnego dnia. Wcześniej miałem dużo problemów a widzę, że jest na dobrej drodze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
d@vid 
Ma stragan na targu



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 659
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-23, 11:47   

Ja również z reguły paczki priorytetowe wysłane Pocztą Polską otrzymuje na drugi-trzeci dzień.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Acree 
Mieszka pod Wieluniem
Gendo Addict



Pomogła: 9 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 846
Skąd: z gabinetu Gendo
Wysłany: 2009-12-23, 13:55   

Hm.. W wieluniu zamwiam raczej malo...ale naprawde duze objetosciowo priorytety we wroclawiu dostaje czesto na drugi dzien. Ostatnimi czasy paczka zostala wyslana w piatek i dostalam ja w poniedzialek. Wiec pomimo okresu przedswiatecznego jakos się potrafia wyrobic. Aczkolwiek na jedną paczkę to już od roku czekam :>
_________________
http://myanimelist.net/signature/acree.png
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-23, 14:28   

Do ~15 grudnia wszystkie priorytety do mnie przychodziły w następny dzień roboczy po nadaniu. Teraz zaczęły się opóźnienia, ale to chyba normalne przy ogromnej ilości przedświątecznych wysyłek.

Co do awizacji z LISTAMI to owszem, ludzie wysyłają zamiast paczek listy, gdzie jeden ma wymiary 1/4 torby listonosza (przypominam, paczki są rozwożone, przynajmniej w Wieluniu, oddzielnie od listów - a te rozwożą listonosze z małą torbą na rowerze). Listonosz też człowiek.

Ile mi dobrze wiadomo, poczta na dostarczenie paczki priorytetowej ma oficjalnie 2 dni robocze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-23, 19:36   

a u mnie w skrzynce listy do sasiada .... Co listonoszowi sie nie chce i liczy na to że się sąsiadom wiecznie będzie przekazywać poczte !!! :x
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-23, 19:54   

Częstą zmorą niektórych listonoszy jest to, że nie chce im się poleconego po schodach dostarczyć na któreś piętro, tylko od razu wrzucają do skrzynki wypisane wcześniej awizo! Zdarzało się to dość często - a wiem na 100%, że zawsze ktoś był w domu i czekał specjalnie na przesyłkę.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-23, 20:34   

i pomysleć, że to ich praca... fuszere odwalają, upraszczając sobie prace,życie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-24, 23:31   

Ferbik napisał/a:
Częstą zmorą niektórych listonoszy jest to, że nie chce im się poleconego po schodach dostarczyć na któreś piętro, tylko od razu wrzucają do skrzynki wypisane wcześniej awizo! Zdarzało się to dość często - a wiem na 100%, że zawsze ktoś był w domu i czekał specjalnie na przesyłkę.


To już niestety norma. Ale pewne zdarzenie z drugiego tygodnia grudnia przebiło wszystko. Był chyba 10 grudnia, w skrzynce znalazłem awizo sprzed siedmiu dni i nie byłoby w tym może nic dziwnego gdyby nie fakt, iż kilkukrotnie w tym czasie opróżniałem skrzynkę na listy i nie było możliwości żebym nie zauważył i nie zabrał awizo. Listy adresowane nawet na inne osiedla też niekiedy trafiają do mojej skrzynki - po wymianie na tzw EuroSkrzynki nie ma nawet gdzie wrzucić takiej przesyłki/"zwrotu" - pozostaje albo odnieść do najbliższej placówki poczty, ewentualnie znaleźć oddaloną o przynajmniej kilkaset metrów czerwoną skrzynkę na listy lub po prostu wyrzucić takowy list do śmieci.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-27, 16:23   

Stefan napisał/a:
Ferbik napisał/a:
Częstą zmorą niektórych listonoszy jest to, że nie chce im się poleconego po schodach dostarczyć na któreś piętro, tylko od razu wrzucają do skrzynki wypisane wcześniej awizo! Zdarzało się to dość często - a wiem na 100%, że zawsze ktoś był w domu i czekał specjalnie na przesyłkę.


To już niestety norma. Ale pewne zdarzenie z drugiego tygodnia grudnia przebiło wszystko. Był chyba 10 grudnia, w skrzynce znalazłem awizo sprzed siedmiu dni i nie byłoby w tym może nic dziwnego gdyby nie fakt, iż kilkukrotnie w tym czasie opróżniałem skrzynkę na listy i nie było możliwości żebym nie zauważył i nie zabrał awizo. Listy adresowane nawet na inne osiedla też niekiedy trafiają do mojej skrzynki - po wymianie na tzw EuroSkrzynki nie ma nawet gdzie wrzucić takiej przesyłki/"zwrotu" - pozostaje albo odnieść do najbliższej placówki poczty, ewentualnie znaleźć oddaloną o przynajmniej kilkaset metrów czerwoną skrzynkę na listy lub po prostu wyrzucić takowy list do śmieci.


Listonosz zostawia karteczke że nikogo nie zastał... a ludzie w domu są ;)

Żeby to sprywatyzowali wreszcie.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW