R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Z naszych kieszeni...
Autor Wiadomość
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-07, 09:47   Z naszych kieszeni...

Podatnicy będą wspierać Świątynię Opatrzności
"Życie Warszawy": W tym roku podatnicy nie dołożą jeszcze do Świątyni Opatrzności. Jednak Sejm w końcu to uczyni. Decyzja o budowie znalazła się bowiem w sejmowej uchwale.
Obowiązująca dziś ustawa o stosunkach państwo-Kościół zabrania dotowania inwestycji sakralnych z budżetu. Dlatego inicjator dofinansowania budowy Świątyni Opatrzności Bożej z kasy państwa, poseł PiS Wojciech Jasiński, chce lobbować za zmianą przepisów.

Jego zdaniem potrzeby religijne są także potrzebami społecznymi, a te państwo pomaga zaspokajać.

"Życie Warszawy" zastanawia się, czy inicjatywa PiS nie wyświadcza Kościołowi niedźwiedziej przysługi. Dziennik przypomina wypowiedź arcybiskupa Józefa Życińskiego, że jeśli Kościół zwiąże się zbyt silnie z aktualną frakcją polityczną, za ten mariaż drogo i boleśnie zapłaci w następnym okresie.

I jak Wam sie ten pomysl podoba???
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-01-07, 10:52   

Absurd, dofinansowywać takie przedsięwzięcie/a z budżetu państwa...

A kwestia wiary :roll: , przecież w Polsce nie wszyscy są wiary rzymsko-katolickiej i tym samym napewno nie będą chcieli wspierać takowych inwestycji z ich podatków.

Są i tacy, w tym i ja, którzy pomimo wiary, nie zgodzą się na wspieranie kościoła w taki czy inny tym podobny sposób. 8)

Blink napisał/a:
Dziennik przypomina wypowiedź arcybiskupa Józefa Życińskiego, że jeśli Kościół zwiąże się zbyt silnie z aktualną frakcją polityczną, za ten mariaż drogo i boleśnie zapłaci w następnym okresie.



I z tym się zgodzę, zmieni się ekipa rządząca, która pociągnie za sobą wiele zmian, w tym i zmianę takich durnych postanowień Sejmu.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-07, 13:49   

Powinni wprowadzić "podatek" od wiary. Ciekawe czy ilość zdeklarowanych Katolików byłaby taka sama jak teraz...
Jestem przeciwny płaceniu z moich podatków na KK!!! Czarna mafia wyciąga łapska po nasze pieniądze.
Ciekawe ile domów dziecka mogłoby funkcjonować za taką kasę? Może ktos to potrafi policzyć? Bo mi się wydaje że kilka miałoby utrzymanie przez ładnych parę lat...
A ci sobie kolejny pałac budują. Mało im jednego Lichenia... Ale biznes jest biznes. :evil:
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-01-07, 14:45   

Przeciwko architekturze sakralnej nic nie mam, w końcu w wielu miejscowiściach kościół to jedyna budowla na której można zawiesić oko. Projekt świątyni jest nijaki, ale dużo lepszy niż megalomański wybryk natury w Licheniu. Za to tam zrobiono powinno się dożywotnio niektórym zabrać uprawnienia.
Finansowanie jakichkolwiek inwestycji sakralnych z budżetu państwa (a tym samym także z naszych podatków) jest skandaliczne, tym bardziej, że w naszym kraju KK nie narzeka na ilość wiernych, a to przekłada się na ilość gotówki.
Jeżeli nowa władza ma nieodpartą chcicę finansowania KK, to z dwojga złego wolałbym aby łożyli na kościoły wpisane w rejestr zabytków. O zrujnowanych cerkwiach na wschodzie kraju już nawet nie wspominam. O ostatnich judaicach nawet nie chcę myśleć. Ojciec Tadeusz zapłułby pewnie mikrofon.

To mój pierwszy post, którym chciałbym przywitać się ze wszystkimi odwiedzającymi to forum :D
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-01-07, 15:42   

No chyba politykom PiS-u się juz naprawde w głowach poprzewracało. Przecież to jest absurd, nudzi im się to niech lepiej kler opodatkuja, to jest dopiero szara strefa. Po drugie to po co komu ta świątynia, to jest nam potrzebne jak umarłemu kadzidło. Ja jestem katolikiem i jakoś nie czuję potrzeby żeby coś takiego powstało.

I słówko do baltazara na koniec, mówisz, że architektura sakralna to jedyne budowle na których warto zawiesić oko w niektórych miejscowościach. Ja bym raczej powiedział, że takimi budowlami są plebanie. Jedź na pierwszą lepszą wioskę (Masłowice na przykład) i zobacz kto we wsi ma najładniejszy dom. Ksiądz naturalnie.

Pozdrawiam.
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-01-07, 17:16   

Plebanie. Normalne budynki jakich wiele (zwłaszcza ta w Masłowicach). Pokaż jeszcze jeden przykład wiochy gdzie ksiądz ma najładniejszy dom. Poza tym miałem na myśli kościoły jako zabytki. Wyobrażasz sobie tak dla przykładu Wieluń bez kościołów?
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-01-07, 19:22   

A dla mnie przedkladanie wiary na pelne przepychu budowle jest bezsensem... niektorzy mysla, ze za kase beda mieli apartament w Niebie... niedoczekanie...
"Nie bedziesz mial innych Bogow przede mna"... i co ?? Ludzie jezdza do Lichenia, Czestochowy i innych, modla sie do swietych (sic!) obrazow a przeciez modlic sie trzeba do Boga i kazde miejsce jest dobre. Wole sie pomodlic w drewnianym kosciolku, niz w megalomanskim kosciele wielkosci pentagonu
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-07, 19:22   

baltazar napisał/a:
Plebanie. Normalne budynki jakich wiele (zwłaszcza ta w Masłowicach). Pokaż jeszcze jeden przykład wiochy gdzie ksiądz ma najładniejszy dom. Poza tym miałem na myśli kościoły jako zabytki. Wyobrażasz sobie tak dla przykładu Wieluń bez kościołów?


Plebania przy kościele św Stanisława... Przez kilka ładnych lat "kościół" był najpierw pod wiatą a później w piwnicy ogromnej kilkupiętrowej plebanii.
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-07, 21:49   

He he he:

http://www.chomiks.com/chomiki81.htm
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-01-07, 21:50   

Blink, naga prawda :mrgreen:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-01-07, 22:06   

Jeżeli plebania w Masłowicach jest "normalnym" budynkiem jak każdy inny to życzę sobie, Tobie i wszystkim innym takiego domu. Co do przykładu to gregg mnie uprzedził, plebania przy kościele Św Stanisława do ubogich nie należy, chyba że taka piętrówka to dla Ciebie norma baltazar.

Wypada się również zgodzić z Ferbikiem, modlić się można w domu, a rzucanie banknotów na tace nie świadczy o czyjejś wierze. Ta świątynia to kolejny sposób czarnej mafii na nabicie sobie sakiew, zaczną się pielgrzymki, powstaną skepiki z pamiątkami, kler kombinuje jak może.

Ha ha ha :mrgreen: dobra stronka Blink :mrgreen:
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-01-08, 13:32   

Rozumiem Larry, że wolałbyś widzieć kler tarzający się w ziemiankach. Po drugie wsiądź w samochód albo na rower i objedź wszystkie parafie dookoła. Może wtedy wyrobisz sobie zdanie na temat bogactwa "czrnych".
Pilegrzymki, sklepiki i inne są i będą dopóki będzie na to zapotrzebowaie i tego nic nie zmieni. Potrzeba kilku pokoleń żeby zmieniła się mentalność naszego społeczeństwa. To, że jesteśmy najbardziej katolickim krajem na świecie, a lokalny ksiądz jest wyrocznią to efekt takiej a nie innej historii. Deklarowanie się jako ateista jest ciągle u nas niemalże na równi z deklarowaniem homoseksualizmu.
Wśród księży są normalni (większość) i hieny (mniejszość, ale najbardziej medialna). Tak jak w każdej grupie zawodowej.
Jasne, że takie wybryki architektury jak Licheń nie powinny powstać, tyle że ktoś na to musiał łożyć. Łożyli ludzie. Ty Larry jak masz ambicje żeby powstało coś innego, coś co odpowiada Twoim wartościom - proste załóż kościół, ewentualnie stowarzyszenie czy fundację. Zobaczysz jakie to proste...
Poza tym pisałem już wyżej, finansowanie inwestycji sakralnych z budżetu państwa to paranoja. Kto jak kto ale kościół akurat na brak gotówki nie narzeka. Tym bardzej żenujące jest to co dzieje się obecnie wokół domu papieskiego w Wadowicach. Jakby kuria w Krakowie nie mogła wysłupać milion dolarów.
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-01-08, 17:11   

baltazar napisał/a:
Rozumiem Larry, że wolałbyś widzieć kler tarzający się w ziemiankach.


Nie popadajmy w skrajności. Dla mnie najlepszym wyjściem jest znieść celibat opodatkować "czarnych" i problemy same się rozwiążą. Tylko jak narazie nie widzę na obecnej scenie politycznej siły która mogłaby ów podatek nałożyć.
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-01-08, 18:28   

Co zmieni zniesienie celibatu? To w zasadzie wewnętrzna sprawa organizacji jaką jest KK.
Natomiast opodatkowanie KK jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ale jak wspomniałeś nie ma takiej siły na tak zwanej polskiej scenie politycznej, która mogłaby go wprowadzić. Nie ma i dłuuuuuugo nie będzie. Z prostej przyczyny. Chyba tylko skończony idiota wyskoczyłby z takim hasłem i poważnie tym się zajął. Jeżeli zrobiłby to w czasie kampanii wyborczej to partia taka nie przekroczyłaby 5 procentowego progu wyborczego. Jeżeli zrobiłby to w czasie kadencji parlamentu to miotła przyszłaby tuż po jej zakończeniu. Każda partia, która chce coś znaczyć w Polsce nie wychyli się z takim pomysłem (chyba, że na zasadzie mrugania oczkiem do antyklerykalnego elektoratu, jak robił to np. SLD). Jedynie plankton w rodzaju APR Racja może krzyczeć dowoli, bo po 1 mało kto ich traktuje poważnie, a po 2 ław sejmowych to oni nigdy nie zobaczą.
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
edulka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-09, 11:04   

TO WSZYSTKO JEST CHORE...I MÓWIĄ TYLE NA TEMAT WOLNOŚCI W POLSCE.....DEMOKRACJI...PRAWIE WYBORU....A W TYM CO CHCĄ ZROBIĆ NIE WIDZĘ DLA SIEBIE ANI PRAWA WYBORU ANI WOLNOŚCI ANI DEMOKRACJI. NIE JESTEM WIERZĄCA I SZL.......MNIE TRAFI JEŻELI BĘDĘ MUSIAŁA PŁACIĆ NA ICH PAŁACYKI......BARDZO SZANUJĘ PAPIEŻA JANA PAWŁA ....JEDYNY MĄDRY WŚRÓD TYCH.........I MAM WIELKĄ NADZIEJĘ ŻE BĘDZIEMY MOGLI MIEĆ DECYDUJĄCY GŁOS

Wszyscy widza co piszesz, wiec nie musisz tego akcentowac DUZYMI LITERAMI. Prosimy ponownie o wylaczenie capslocka przy nastepnych postach. Administracja forum
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW