R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zimowy spacer po Wieluniu
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-19, 23:06   Zimowy spacer po Wieluniu

Tak na szybko parę fotek, aby troszkę odświeżyć sobie pamięć w obsłudze aparatu :)
Mini sesja z kolegą Scottim :)

1.jpg
Plik ściągnięto 171 raz(y) 171,95 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 173 raz(y) 190,23 KB

3.jpg
Plik ściągnięto 153 raz(y) 184,77 KB

4.jpg
Plik ściągnięto 173 raz(y) 179,89 KB

5.jpg
Plik ściągnięto 165 raz(y) 173,79 KB

6.jpg
Plik ściągnięto 154 raz(y) 184,36 KB

7.jpg
Plik ściągnięto 159 raz(y) 131,19 KB

8.jpg
Plik ściągnięto 169 raz(y) 899,66 KB

9.jpg
Plik ściągnięto 159 raz(y) 140,19 KB

10.jpg
Plik ściągnięto 170 raz(y) 189,29 KB

11.jpg
Plik ściągnięto 152 raz(y) 154,13 KB

12.jpg
Plik ściągnięto 190 raz(y) 184,57 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
scorpion 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 2 razy
Wiek: 52
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 78
Skąd: Częstochowa/Wieluń
Wysłany: 2009-01-20, 09:22   

Wieluń to ładne miasteczko. :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-20, 09:36   

A możesz wstawić zdjęcia bez jakiejkolwiek przeróbki w poniższym programie...
.....
Kod:

Adobe Photoshop Elements 5.0 (20060914.r.77)  Windows


Ze Scorpionem zastanawiamy się jak wychodza Ci orginały :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-20, 09:41   

yampress napisał/a:
A możesz wstawić zdjęcia bez jakiejkolwiek przeróbki w poniższym programie...

Mogę, tylko coś takiego jak WB zawsze trzeba przy takich zdjęciach zmieniać ręcznie, ze względu na wiele różnych źródeł ciepła (światła). Photoshop to taka fotograficzna ciemnia, w której lubię poprawiać niedoskonałości wynikające z gubienia się w balansie bieli przez aparat, walących się perspektyw budynków i takich tam :)
yampress napisał/a:
Ze Scorpionem zastanawiamy się jak wychodza Ci orginały

Oryginały :) Powiem w ten sposób: z (słowo wymoderowano) bata nie ukręcisz prawda? :)

Poza tym jak już sprawdzałeś dane z exifa, to popróbuj porobić na podobnych ustawieniach :) Podejrzewam, że efekty możesz mieć zadowalające :)
Oczywiście o statywie nie muszę przypominać :P
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
scorpion 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 2 razy
Wiek: 52
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 78
Skąd: Częstochowa/Wieluń
Wysłany: 2009-01-20, 10:00   

Ferbik napisał/a:
Oryginały :) Powiem w ten sposób: z (słowo wymoderowano) bata nie ukręcisz prawda? :)


Jasne ze nie ukręcisz :wink: ,ale nie chodziło tu o żadne złośliwości tylko aby zobaczyć oryginały dla porównania o ile np. wyszły ciemniejsze a o ile poprawia to program i tylko i wyłącznie o to, bo same ujęcia są dosyć fajne i jak pisałem wcześniej Wieluń to ładne miasteczko które w ciekawy sposób pokazałeś.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-20, 10:04   

:D

to czekamy na oryginalne zdjęcia :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-20, 10:28   

Szczerze powiem, nie bawiłem się zbytnio nad obróbką zdjęć powyższych, bo mi się zbytnio nie chciało :) Poniżej oryginały, jakbyś się yampress doszukał info o Photoshopie w exifie to dodam, że tylko zmniejszałem :)

1.jpg
Plik ściągnięto 157 raz(y) 135,34 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 149 raz(y) 126,85 KB

3.jpg
Plik ściągnięto 153 raz(y) 117,73 KB

4.jpg
Plik ściągnięto 138 raz(y) 105,26 KB

5.jpg
Plik ściągnięto 162 raz(y) 110,64 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
scorpion 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 2 razy
Wiek: 52
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 78
Skąd: Częstochowa/Wieluń
Wysłany: 2009-01-20, 10:56   

W oryginale zdjęcia wyszły chyba troszkę "cieplejsze" choć ciemniejsze, ale np. ratusz czy starostwo poprawione prezentują się jednak bardziej efektownie. Pozdrawiam :wink:
_________________
**www.wielun.biz****POZDRAWIAM**
********************************
Ostatnio zmieniony przez scorpion 2009-01-20, 13:15, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-20, 11:09   

scorpion napisał/a:
W oryginale zdjęcia wyszły chyba troszkę "cieplejsze" choć ciemniejsze

Wyszły cieplejsze dlatego, że większość źródeł światła to były światła żarowe. Próbowałem z WB przy auto i żarowym, z różnym efektem - tak jak już pisałem - ze względu na zróżnicowane ciepło oddawane przez lampy, co powodowało gubienie się balansu bieli w aparacie.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MAXIM 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 27
Skąd: okolice Wielunia
Wysłany: 2009-01-20, 12:01   

Zdjęcia bez jakiejkolwiek rewelacji...Myślałem że tak zagorzałego fotografa amatora stać jest na coś lepszego....szczerze powiem że mój kolega robi o wiele Ciekawsze i wizualnie lepiej wyglądające zdjęcia niż te które tu zobaczyłem! nadmieniam że, iż ten kolega profesjonalny aparat posiada dopiero od 2 miesięcy! Nie bawem podam link do jego bloga który powstaje.
Pozdrawiam forumowiczów :grin:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-20, 13:01   

MAXIM, ale mi pojechałeś... przez Ciebie będę musiał sprzedać aparat i zająć się dzierganiem serwetek :P Mój kolega ma porshe. Niebawem podam osiągi porshe :P
Szkoda, że nie śledzisz forum i nawet nie przeczytałeś pierwszego zdania w tym temacie :P
Poza tym ja nie zmuszam nikogo do tego, żeby się każdemu podobały moje zdjęcia.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
scorpion 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 2 razy
Wiek: 52
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 78
Skąd: Częstochowa/Wieluń
Wysłany: 2009-01-20, 13:18   

I po co te dochodzenia każdy foci jak umie. Raz wychodzi lepiej raz gorzej. :wink:
_________________
**www.wielun.biz****POZDRAWIAM**
********************************
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAXIM 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 27
Skąd: okolice Wielunia
Wysłany: 2009-01-20, 13:25   

Ferbik napisał/a:
przez Ciebie będę musiał sprzedać aparat i zająć się dzierganiem serwetek


Mam fajną koleżankę która świetnie dzierga, jak zechcesz to pewnie przyleci z pomocą... :grin:

A tak poważnie
Wystawiając na forum zdjęcia bądź, cokolwiek co jest dziełem artystycznym trzeba liczyć się z tym że padną na nie różne słowa krytyki.

mojej osobie te zdjęcia nie zaimponowały.... i czytając Twoje posty do innych sesji stwierdzam że "czepiasz" się u innych o coś czego sam tak na prawdę dokładnie nie robisz....

Postawmy sprawę jasno..... nie można być wszechwiedzącym i wszechumiejącym człowiekiem, tak jak Ty pokazujesz swoją osobę na tym forum!!!!!!!!!! THE END
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-20, 13:43   

MAXIM, masz jakieś prywatne ale do mojej osoby - od tego jest PW, a nie jechanie po moich zdjęciach, bo Twój kolega robi lepsze. Nie ośmieszaj się człowieku! Jak już chcesz dyskutować o fotografii, to konkretnie a nie pisz pierdół, bo robisz z siebie pajaca. Widzę, że dalej nie zrozumiałeś tego, że nie potrafisz czytać - co też Ci wytykam. PRZECZYTAJ DOKŁADNIE MOJE PIERWSZE ZDANIE W TYM TEMACIE, później swojego posta i zastanów się czy nie powieliłeś mojego zdania w ostrej - zupełnie nie posiadającej argumentów krytyce. Jak już napisałem - moje zdjęcia nie muszą powalać - nie płaczę jak się komuś nie podobają. Nie lubię takiej głupkowatej krytyki, bo to istne czepianie się mające więcej wspólnego z moją osobą niż z tematem.

Ps. Zauważyłem taką przypadłość, że jak komuś zwracam uwagę na forum (w tym przypadku maximowi w jego wcześniejszych postach na pisanie w formie krzyku), to później zaczyna się odwet w jechaniu po mojej osobie. W tym przypadku po moich zdjęciach :)

Koniec OffTop'a Panowie. Wyjaśnijcie sobie resztę na priv.
Administrator
_________________
Ostatnio zmieniony przez Administrator 2009-01-20, 13:49, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-01-20, 17:39   

Tylko dwa zdania odnośnie waśni; MAXIM, kontra foty Ferbika.
MAXIM napisał/a:
Zdjęcia bez jakiejkolwiek rewelacji...Myślałem że tak zagorzałego fotografa amatora stać jest na coś lepszego

Jak słusznie zauważyłeś i napisałeś; fotografa amatora, choćby nawet zagorzałego, ale amatora. A oceniając w ten sposób, zniechęcasz po prostu pozostałych forumowiczów, amatorów fotografowania, do wstawiania w tym miejscu własnoręcznie robionych zdjęć. Każdy będzie się teraz obawiał, czy np. ktoś nie ma kolegi, czy koleżanki, którzy robią to lepiej.
MAXIM napisał/a:
Wystawiając na forum zdjęcia bądź, cokolwiek co jest dziełem artystycznym trzeba liczyć się z tym że padną na nie różne słowa krytyki.

MAXIM, masz rację. Ale musisz pamiętać o jednym, że słowa krytyki powinny być udziałem tylko osób znających temat. Ty, o ile się nie mylę zawodowym fotografem też nie jesteś. Stwierdzam to po Twojej wypowiedzi, która zamiast (jeśli już mówimy o krytyce), dotykać problemów technicznych tych zdjęć, jest ……. żeby nie powiedzieć trochę chamska :shock: :oops: .
Każde inne spostrzeżenia odnośnie wstawianych tutaj zdjęć, to tylko luźne dyskusje. A jeśli już nawet ktoś podpowie parę spraw technicznych, to należy tylko wyciągać wnioski na przyszłość, aby następne były jeszcze lepsze. Ty niestety zaszalałeś zbyt mocno, a powołując się na dodatek na zdolności swojego kolegi, to nawet ……. szczeniacko.

Teraz już o samych fotkach Ferbika, powiem jako totalny laik w dziedzinie fotografii. Wiem że pstrykanie w trybie nocnym nie jest łatwe, dlatego też często „podpieram” się różnymi programami do obróbki zdjęć. W końcu mamy XXI wiek i należy korzystać z wynalazków technicznych :P .
Ferbik, a Ty na przyszłość się przyłóż do roboty, żeby zdjęcia były jeszcze lepsze, od tych tutaj :D :D , dobra ;) :?:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW