R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Następna fuszerka radnych ???
Autor Wiadomość
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-02-01, 18:25   Następna fuszerka radnych ???

Można by złośliwie rzec, że czego się nie dotknie nasz pan radny Włodzimierz Sygulski, to ……, no może nie spieprzy ;) , ale z pewnością zrobi to: albo niedbale, albo coś nie do końca dopilnuje, w kwestii tego co proponował na obradach rady miejskiej ( mam nadzieję że nie na wszystkich ;) ).

Mamy w naszym mieście jak na razie dwa ronda, wiem że nad obydwoma była dyskusja o nadaniu im odpowiednich nazw. Jak na razie tylko jedno z nich „dostąpiło zaszczytu” nazwania go, a mianowicie rondo przy ulicy 18 Stycznia, od listopada 2009 roku nosi nazwę ks. Józefa Pruchnickiego.
Pomysłodawcą nadania imienia, był oczywiście pan radny Sygulski. :| :|
No i na tym się kończy, pewnie jeszcze w samym listopadzie 2009 roku, kiedy to media nagłośniły sprawę, co któryś mieszkaniec Wielunia wiedział o rondzie imienia ks. Józefa Pruchnickiego, dzisiaj po prawie trzech miesiącach od tego wydarzenia, już nieliczni wiedzą o takowej nazwie :? . Z trafieniem na nie co prawda większych trudności by nie było, no bo jak to w przysłowiu; na dwoje babka wróżyła ;) :razz: .

Oczywiście, możemy korzystać z wirtualnej nazwy, bo pewnie taka, na normalnej tablicy mało komu potrzebna :P , ale znowu kłania się rzetelność pracy i podejście naszych radnych do tego typu zagadnień :oops: :shock: . Skoro poświęcili czas, a mogli go spożytkować o wiele lepiej, skupiając się na bardziej newralgicznych problemach miasta :| , w dodatku zaangażowano do tego jeszcze osoby trzecie ( chociażby opinia pana Olejnika ), które pewnie nie pracowały nad tym w czynie społecznym :? . To wystarczyło do tych kosztów, dołożyć jeszcze trochę i dokończyć sprawę tak, jak by to wymagała „duma radnego” :razz: . Coś proponuję, to czuwam nad doprowadzeniem tego do końca :idea: . Wiem że nie leży to w gestii radnych, żeby poszli i zamontowali tablicę z nazwą ronda :razz: , ale mogą domagać się, aby odpowiednie służby to uczyniły :| . No chyba że jest ogłoszony przetarg na taką usługę, i jeszcze trwa :D :twisted:

A może znowu się czepiam :?: :P :D :D

Poniżej chcę pokazać że jednak w innych miastach można takie tabliczki informacyjne zamontować. A jeśli chodzi o wieluńskie rondo przy ul. 18 Stycznia to ma już ono piękny maszt w postaci lampy ;) , co jeszcze bardziej zmniejszyłoby koszt zamontowania takiej tablicy :P .

ronda gdzieś w Polsce..jpg
Plik ściągnięto 97 raz(y) 71,88 KB

_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluniak20 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 686
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-02, 09:12   

A czy normalnego obywatela obchodzi jak nazwą rondo czy coś innego ? bo mnie nie Jak dla mnie mogą je nazwać Rondem Stalina :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-02, 10:22   

wieluniak20 napisał/a:
Jak dla mnie mogą je nazwać Rondem Stalina :D

Brawo... :?
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2010-02-02, 10:38   

wieluniak20 napisał/a:
A czy normalnego obywatela obchodzi jak nazwą rondo czy coś innego ? bo mnie nie Jak dla mnie mogą je nazwać Rondem Stalina :D


normalny obywatel ZSRR zawsze cię poprze - celowo piszę cię z malej litery, bo ktoś kto nie respektuje art. 82 Konstytucji RP nie zasluguje na szacunek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
rafalekjan 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 1171
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2010-02-02, 10:46   

wieluniak20 napisał/a:
Jak dla mnie mogą je nazwać Rondem Stalina :D

Gratulacje takiego podejścia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluniak20 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 686
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-02, 10:49   

człowieku mi jest obojętne jak rondo nazwa, podałem tylko przykład jak mogą je nazwać (trochę chybiony). Ale nikt nawet nie będzie pamiętał po tygodniu czy miesiącu jak ronda nazywają. Mogą je nawet nazwać rondo Ogórka czy Polędwicy mi to obojętne.
Mnie jako zwykłego obywatela obchodzi tylko to aby rondo było wygodne w przejechaniu.
Powinniście czytać pomiędzy wierszami na końcu miałem dopisek :D (co oznacza że to drobny żarcik i nie trzeba brać tego dosłownie).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2010-02-02, 11:23   

wieluniak20,
Skoro radni nadali nazwę ulicy, przy której masz swój sklep to po co tam jest tabliczka
z jej nazwą ???? Mnie ona nie potrzebna bo nie robię tam zakupów. Zdjąć ją !!!!

Gratuluję podejścia do otaczającej nas rzeczywistości.
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pohybel 
Czytał o Wieluniu
Pohybel


Wiek: 53
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 45
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-02, 11:43   

Art. 82.

Obowiązkiem obywatela polskiego jest wierność Rzeczypospolitej Polskiej oraz troska o dobro wspólne.

Co ma piernik do wiatraka?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluniak20 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 686
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-02, 11:44   

Rybak napisał/a:
wieluniak20,
Skoro radni nadali nazwę ulicy, przy której masz swój sklep to po co tam jest tabliczka
z jej nazwą ???? Mnie ona nie potrzebna bo nie robię tam zakupów. Zdjąć ją !!!!

Gratuluję podejścia do otaczającej nas rzeczywistości.


Wiesz Rybak.
nazwanie czyimś imieniem/lub wydarzenie Ronda, a nazwanie ul. To 2 różne sprawy.
Ronda mieszczą się przy X ulicy, w tym wypadku 18 Stycznia.
Jak ktoś spyta gdzie jest rondo ks X to większość albo nawet prawie wszyscy nie będą wiedzieli gdzie ono się znajduję.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-02-02, 12:02   

wieluniak20 napisał/a:
człowieku mi jest obojętne jak rondo nazwa, podałem tylko przykład jak mogą je nazwać (trochę chybiony). Ale nikt nawet nie będzie pamiętał po tygodniu czy miesiącu jak ronda nazywają. Mogą je nawet nazwać rondo Ogórka czy Polędwicy mi to obojętne.
Mnie jako zwykłego obywatela obchodzi tylko to aby rondo było wygodne w przejechaniu.
Powinniście czytać pomiędzy wierszami na końcu miałem dopisek :D (co oznacza że to drobny żarcik i nie trzeba brać tego dosłownie).


Żadnej Twojej wypowiedzi nie można brać serio. Zastanów się czy nie tracisz za dużo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2010-02-02, 14:04   

Pohybel napisał/a:
Art. 82.

Obowiązkiem obywatela polskiego jest wierność Rzeczypospolitej Polskiej oraz troska o dobro wspólne.

Co ma piernik do wiatraka?


cytat z opracowań dla szkół... http://www.sciaga.pl/teks...olitej_polskiej
wydaje mi się że bardzo lopatologicznie wytlumaczone...

Cytat:
Jednym z ważniejszych obowiązków przeciętnego obywatela RP, jest „wierność RP oraz troska o dobro wspólne” (art.82). Teoria swoją drogą, ale co to właściwie znaczy? Chodzi o to, żebyśmy, będąc po za granicami kraju, nie wypierali się naszego pochodzenia, ani naszej narodowości. Nie należy się wstydzić tego, że jest się Polakiem, ponieważ Polska to wspaniały kraj, który niejedno wycierpiał, a Polacy to wspaniali ludzie. Stąd pochodzi wielu sławnych i znanych na całym świecie ludzi, jak Wisława Szymborska czy Fryderyk Chopin. I to właśnie miał na myśli cały „sztab” prawników, pisząc o wierności.


propozycja takiej nazwy wręcz uwłacza nam, Polakom i nie chodzi mi tu o pseudopatriotyczne zadęcie...
bo gdyby ktoś np. zgwałcil Twoją matke, to ufundowalbys mu za to nagrodę czy uhonorowalbyś go w szczegolny sposoób?
chyba nie musze pisać o roli jaką odegrał dla Polski i Polaków Stalin....? :shock:
i nawet w żartach są pewne granice przyzwoitosci....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2010-02-02, 14:18   

Cytat:
Jak ktoś spyta gdzie jest rondo ks X to większość albo nawet prawie wszyscy nie będą wiedzieli gdzie ono się znajduję.


Jeśli będzie tam tabliczka, która powinna tam być to wszyscy będą wiedzieli gdzie ono jest :)
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-02-02, 16:30   

wieluniak20 napisał/a:
A czy normalnego obywatela obchodzi jak nazwą rondo czy coś innego ?

Masz rację, pewnie nie :?

wieluniak20 napisał/a:
Ale nikt nawet nie będzie pamiętał po tygodniu czy miesiącu jak ronda nazywają.

No właśnie, i tu jest sedno sprawy, które chciałem aby ujrzało światło dzienne. Niestety albo przeczytałeś mojego posta zbyt szybko i nie wszystko dotarło do Ciebie, albo po prostu nie zrozumiałeś moich intencji :shock: .

Dlatego jeszcze raz specjalnie dla ........ :twisted:
Za podatników ( nasze ) pieniądze, zbierają się radni aby coś tam dla miasta dobrego uchwalić, czyli generalnie dla nas, tak? No właśnie.
Ale są ludzie, którzy minimalnym nakładem i co by nie mówić, nietrafionymi pomysłami próbują zaistnieć na politycznej lokalnej arenie. W tym konkretnym przypadku mam na myśli owego pomysłodawcę nadania rondu przy ul. 18 Stycznia, jakiegoś tam imienia ( mnie też wsjo ryba jakiego ;) ). Boli i przede wszystkim irytuje fakt, że próby te są również opłacane z naszego portfela :shock: :| .
Ale niech tam, pomijając już ten aspekt. Zatem, skoro już coś tam „wypocili” nasi rajcowie na tychże posiedzeniach, tak jak np. uchwałę o nadaniu rondu nazwy, to niech już to będzie zrobione dobrze i rzetelnie.
Bo to co jest na dzień dzisiejszy, jest właśnie marnowaniem wszystkiego: pracy radnych i pieniędzy podatników :| . Bo ......, teraz mało kto wie, jak to „nieszczęsne” rondo przy ul. 18 Stycznia się nazywa. A gdyby tak dokończono co zaczęto ( wystarczyło dopilnować aby odpowiednia tabliczka, znalazła się w odpowiednim miejscu :| ), pewnie już na dzień dzisiejszy byłoby niewielu, którzy by nie wiedzieli o istnieniu ronda im. ks. Józefa Pruchnickiego.

Ja osobiście taką pracę radnych odbieram jako …… „olewanie” obywateli tego miasta i gminy. Bo skoro, tak prozaicznej ustawy, którą sami uchwalili, nie mogą doprowadzić do końca, albo jej wyegzekwować, to jakie mam gwarancję, że w tych najistotniejszych sprawach dla miasta, ci sami radni radzą sobie, chociażby w stopniu dostatecznym :?

wieluniak20, nie nazewnictwo jest tutaj istotą, a wdrażanie w życie ustaw, które zostały w świetle prawa uchwalone, nawet te najmniejsze i najbardziej kontrowersyjne, jak to rondo np.

Rybak napisał/a:
Jeśli będzie tam tabliczka, która powinna tam być to wszyscy będą wiedzieli gdzie ono jest :)

Zobacz wieluniak20, są ludzie, którzy rozumieją proste zagadnienia :twisted: :P :D
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2010-02-02, 16:59   

Może za parę lat się zjawią te tablice :wink:
Na Starych Sadach też minęło kilka lat zanim pojawiły się tabliczki informacyjne, że przechadzasz się właśnie po ulicy Uroczej bądź Owocowej.
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
wieluniak20 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 686
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-03, 09:43   

twojego posta przeczytałem pobieżnie i szybko :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW