R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Następna fuszerka radnych ???
Autor Wiadomość
Pohybel 
Czytał o Wieluniu
Pohybel


Wiek: 53
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 45
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-03, 14:08   

Po co wyjeżdżasz z konstytucją i gwałtem? To sprawa kodeksu karnego. Kodeks karny do nie biblia. Jutro być może nakaże ci zdjąć krzyż w domu, a o nowelizację zadba SLD. "SLD zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego nowelizację kodeksu karnego. Sojuszowi nie w smak wprowadzone tam kary za propagowanie symboli komunistycznych. - - Mam radę dla twórców tej poprawki, żeby wzięli z symbolu ZSRR młot i mocno puknęli się w głowę - powiedział poseł SLD Sławomir Kopyciński paradując na konferencji z koszulce z Che Guevarą." A ulica Józef Biedala ci nie przeszkadza? Wiesz, kto to był?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-02-03, 17:21   

Szczerze mówiąc, ostatnią rzeczą o jakiej myślałem zaczynając ten wątek, była sprawa konstytucji RP i obywatelskiego obowiązku „szarego” Polaka :shock: :? . Nie, nawet nie myślałem o tym, bo wydawało mi się to absurdalne, żeby przy okazji ukazania byle jakiej pracy radnych ( może nie wszystkich, i może nie całej pracy ;) ), skończyć na światopoglądzie i etyce patriotycznej :razz: :? . Ale już Czesław Niemen, dawno, dawno temu śpiewał że …… „dziwny jest ten świat” :P :D
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Krool50 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 312
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-03, 17:48   

http://pl.wikipedia.org/w...r.C3.B3t_majowy

Piłsudski własnoręcznie zaznaczył na tej liście osoby, które uważał za szczególnie niebezpieczne, które należy aresztować i osadzić w twierdzy brzeskiej. Byli to m.in. Wincenty Witos, Norbert Barlicki, Władysław Kiernik, Herman Lieberman, Karol Popiel, a później także Wojciech Korfanty. Uwięzieni oni zostali bez nakazu sądowego, tylko na polecenie Składkowskiego. Osadzonych bito i upokarzano, a także głodzono. Stosowano również tortury psychiczne – m.in. pozorowano egzekucje.

Grzegorz Nowak (W) napisał/a:
gdyby ktoś np. zgwałcil Twoją matke, to ufundowalbys mu za to nagrodę czy uhonorowalbyś go w szczegolny sposoób?


Nie neguję skali łamania praw człowieka.
Nie przeszkadza Ci nazywanie ulic imieniem marszałka skoro też ma krew na rękach. A zamach majowy?
_________________
S. J. Lec
Czasami ciemno od skrzydeł anielich
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2010-06-08, 22:56   

nie chce mi się zakładać nowego wątku...
tym razem "bohaterem' jest radny Derbis...

cytując jednego z userów forum http://www.historiawielunia.fora.pl/ z wątku poświęconego Wieluńskim Batalionom Obrony Narodowej informuję, że :


Cytat:
Aby nie tworzyć nowego wątku, informację zamieszczam tutaj, gdyż dotyczy ona Wieluńskich Batalionów Obrony Narodowej. W artykule Daniela Sibaka zatytułowanym "Nadanie imienia i sztandaru wieluńskiej szkole budzi wątpliwości" z dnia 2010-06-05, możemy przeczytać, że Gimnazjum nr 2 w Wieluniu ma zostać nadane imię Wieluńskich Batalionów Obrony Narodowej.
O szczegółach czytajcie w artykule :
http://wielun.naszemiasto...budzi,id,t.html

Moim skromnym zdaniem idea bardzo chlubna, gdyż patrząc na nazwy ulic, placów, szkół - nazw związanych z ludźmi, organizacjami, które zasłużyły się dla Wielunia i Ziemi Wieluńskiej jest stosunkowo niewiele. Wydaje mi się, że w innych miastach Rady Miejskie bardziej doceniają ludzi, organizacje, które w przeszłości przyczyniły się do świetności miasta, regionu.
Zbulwersowała mnie jedynie wypowiedź radnego Jana Derbisa, który to nadanie nazwy szkole, utożsamia z obecnością oddziałów WP w Wieluniu 1 września 1939 r. Całe szczęście, że wśród radnych zasiada prof. Tadeusz Olejnik,który poprzez swoją znajomość tematyki, polemizuje z radnym, prostując dyletanckie podejście do tematu radnego Derbisa. Owo podejście radnego, kojarzy mi się ze starymi czasami, w których lepiej było coś ukryć, aby nie drażnić i prowokować sąsiadów. A przecież nie możemy zaprzeczać faktowi, że na ziemi wieluńskiej istniały Bataliony Obrony Narodowej i że w dniu 15.08.1939 roku brały udział w uroczystej defiladzie w Wieluniu. Myślę, że dla wieluńskiego gimnazjum będzie chlubą, gdy imię jego związane będzie z Wieluńskimi Batalionami Obrony Narodowej. Idea nadania takiego imienia wypłynęła ze środowisk kombatanckich.

Pozdr.


wstyd panie radny, wstyd!! :oops:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-08-17, 10:11   

Wygląda na to, że "przeterminowania" już fuszerka radnych wieluńskich doczeka się w końcu realizacji.

Cytat:
Pod koniec 2009 roku radni miejscy zdecydowali, że rondo na ul. Polskiej Organizacji Wojskowej w Wieluniu będzie nosiło imię Alfonsa Olejnika, ps. Babinicz, a rondo przy ul. 18 Stycznia imię ks. Józefa Próchnickiego.
Od nadania imion minęło ponad pół roku, a do dziś na rondach nie pojawiły się tabliczki z nazwami. Mieszkańcy zastanawiają się dlaczego. - Ich wykonanie nie pochłania chyba zbyt dużo czasu, a skoro ronda mają już imiona, nie czekajmy na założenie tabliczek rok - mówią mieszkańcy.

Urzędnicy zapewniają, że tabliczki zostaną zamontowane już niebawem.

- Myślę, że można się tego spodziewać jeszcze w tym miesiącu - zapewnia Waldemar Kluska, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej i mieszkaniowej UM w Wieluniu.

Źródło - Nasze Miasto.pl

Pewnie dobrze, że ta inicjatywa (jedna z ambitniejszych pana Sygulskiego ;) ) doczekała się końca, i to tego pozytywnego. Ale nie chciałbym, aby ten finał był wynikiem zbliżających się wyborów samorządowych, i żeby ktoś odgrzewał zagadnienie do spraw agitacyjnych. Bo trudno oprzeć się wrażeniu, że tak to właśnie wygląda :P

Swoją drogą, lokalne media też działają z szybkością ... rozpędzonego żółwia :twisted: Osobiście już w lutym tego roku zwróciłem uwagę na to "uchybienie" ;) , które pozostawało bez odzewu, aż do dzisiaj :shock: . Czyżby ta wiadomość zamieszczona w Dzienniku Łódzkim, była tak naprawdę ... "wiadomością sponsorowaną" :?
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
krytyczny 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 29
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-20, 11:29   

Rondo Alfonsa! Gratulacje!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-20, 11:34   

krytyczny napisał/a:
Rondo Alfonsa! Gratulacje!

Nie wszyscy mają Wiesiek na imię...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
krytyczny 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 29
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-22, 10:58   

Nie kpię z bohatera! Ani mi to przez myśl nie przeszło, ale przewiduję, jak młodzież będzie nazywać to rondo między sobą. Bo przecież nie "Rondo Olejnika".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2010-08-22, 11:24   

krytyczny napisał/a:
Nie kpię z bohatera! Ani mi to przez myśl nie przeszło, ale przewiduję, jak młodzież będzie nazywać to rondo między sobą.

No i bardzo dobrze! Przynajmniej znacznie łatwiej będzie nazwę utrzeć w świadomości.

Dla przykładu w Krakowie przy wjeździe od Wielunia jest rondo o nazwie Ofiar Katynia. Jak myślisz, dlaczego cały czas nazywane jest Rondem Kraka?
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-10-12, 18:43   

No i pomalutku dobijamy do finału, w kwestii odpowiedniego oznakowania wieluńskich rond. Celowo mówię pomalutku ;) bo na rondzie przy ul. 18 Stycznia, już od jakiegoś czasu jest stosowna tabliczka z nazwą. Ale jakoś nie mogę dostrzec podobnej na rondzie przy ul. POW (chyba że przeoczyłem ;) ). Co nie jest trudne, bo tabliczka będąca (wreszcie) na rondzie im. Ks. Józefa Pruchnickiego, taka ... niepozorna jest :razz:
Nie mniej, ważne że jest, bo o to w końcu chodziło. Przecież to nie billboard wyborczy :twisted:

PS. W najbliższym czasie sprawdzę rondo im. Alfonsa Olejnika, ale gdyby ktoś już dzisiaj dysponował wiedzą na ten temat (jest stosowna tabliczka, czy jej nie ma), to prosimy podzielić się nią.

Rondo.jpg
Plik ściągnięto 41 raz(y) 186,62 KB

_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2010-10-12, 20:13   

Na rondzie "olejnika" jest tabliczka. Jeżeli dobrze pamiętam to widać ją od strony Popiełuszki
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-18, 18:18   

W okolicy ronda im wieluńskiego proboszcza (tuż przy krzyżu), pojawił się jakiś cokolik (może na jakąś tablicę).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-10-18, 19:12   

Stefan napisał/a:
W okolicy ronda im wieluńskiego proboszcza (tuż przy krzyżu), pojawił się jakiś cokolik (może na jakąś tablicę).

Poniżej jest odpowiedź. To tylko wierna kopia zaproszenia, które umieszczono na jednej ze stron internetowych, ja tylko skopiowałem, więc nie odpowiadam za treść ;)

zaproszenie.jpg
Plik ściągnięto 43 raz(y) 83,32 KB

_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-18, 19:40   

Przepraszam za OT, ale czy dr SyKulski nie powinien się obrazić za tego rażącego BYKA? :twisted: I pod tym się podpisuje szanowny Pan burmistrz..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2010-10-18, 20:16   

treść tablicy

Ks. Józef Pruchnicki
*1894 +1963
Proboszcz wieluński
Rotmistrz 13 pułku ułanów
kawaler wojny polsko-bolszewickiej
żołnierz Armii Krajowej
kawaler krzyża Virtutti Militari
walecznych niepodległości
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW