R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Pomoc w wyborze lustrzanki
Autor Wiadomość
Chudyy 
Ma stragan na targu



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 644
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-02, 00:12   Pomoc w wyborze lustrzanki

Tak się zastanawiałem nad kupnem jakiejś lustrzanki. Jestem laikiem w tej dziedzinie stąd prośba do was. Czy moglibyście mi doradzić jaki aparat mógłbym sobie kupić? Od razu mówię, że nie chce jakiegoś super cacka, tylko coś dla początkujących na czym będę się uczył podstaw fotografii. Nie pytajcie ile jestem w stanie wydać, bo jeszcze nie wiem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-02, 07:59   

Przy takich założeniach jak piszesz to kup obojętnie jaką lustrzankę.
 
   
Chudyy 
Ma stragan na targu



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 644
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-02, 15:20   

gregg napisał/a:
Przy takich założeniach jak piszesz to kup obojętnie jaką lustrzankę.


Dlaczego obojętnie jaką?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-02, 16:08   

Chudyy napisał/a:
Od razu mówię, że nie chce jakiegoś super cacka

Stąd kupuj obojętnie co bylebyś mógł sie uczyć.
Chudyy napisał/a:
coś dla początkujących na czym będę się uczył podstaw fotografii

Dokładnie j.w.
Chudyy napisał/a:
Nie pytajcie ile jestem w stanie wydać, bo jeszcze nie wiem.

Jak nie wiesz ile chcesz wydać kasy to po co mamy ci powiedziec żebyś kupił np. EOSa 1D Mark IV ???
Jak na początek kupisz obojętnie jaka lustrzanke to będzie spełniała ona twoje wymagania. Każda z nich ma tryby manualne (co jest dla mnie przynajmniej podstawą)
Z jednym musisz się niestety liczyć. Kupno lustrzanki to dopiero początek wydatków :D
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-02-02, 17:22   

http://foto.recenzja.pl/Olympus_E_420-rec-1797/

Ja jakiś czas temu kupiłam Olympusa E420. :P W sam raz do małej łapki :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Chudyy 
Ma stragan na targu



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 644
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-02, 18:59   

gregg napisał/a:
Z jednym musisz się niestety liczyć. Kupno lustrzanki to dopiero początek wydatków :D


Masz na myśli obiektywy ?

Mógłbyś mi podać jakieś konkretnie niedrogie modele?
Którego producenta wybrać Canon, Nikon Olympus, a może Sony?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2010-02-02, 19:02   

Polecam Pentaxa K-x dla początkujących bardzo dobry sprzęt i niedrogi.
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fafforek 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Mar 2008
Posty: 133
Postawił 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-02, 19:13   

Ja mam taniutkiego, ograniczonego Nikona D3000.
Jak na początek ok.
Ale jakbym miała teraz jeszcze raz kupować, to pewnie bym wybrała coś używanego. No i Nikona, bo obiektywy i lampę mam nikonowskie.

Po zastanowieniu, Nikona D3000 nie polecam Ci. Biorę tu pod uwagę, że nie ma on tego silnika do systemu ostrości. No i w związku z tym autofocus zadziała tylko przy obiektywach z silnikiem. Chyba, że pozostaje ustawianie ręczne :) Które polubiłam :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-02, 19:27   

Polecam poczytanie testów:

CANON EOS 500D
NIKON D5000
PENTAX K-x
OLYMPUS E-620
SONY Alpha DSLR-550

Zapewne odpowiedzi tam nie znajdziesz... Wybór jest duży a apetyt rośnie w mirę jedzenia.
Miałem na myśli to że jak kupujesz lustrzankę to wiążesz się przeważnie na dłużej z jednym systemem (każda z firm ma własny).
Chudyy napisał/a:
Masz na myśli obiektywy ?

Mówiąc o kolejnych wydatkach miałem na myśli obiektywy, lampy błyskowe, statyw, filtry oraz kupę innych przydatnych gadżetów. Przeważnie obiektyw kitowy (z zestawu) ma wąski zakres i szuka się okazji do zakupu tele czy szerokiego kąta lub portretówki itd... itp.
 
   
tumasz 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 236
Piwa: 8/5
Skąd: wielun
Wysłany: 2010-02-02, 20:01   

gregg napisał/a:
Polecam poczytanie testów:

CANON EOS 500D
NIKON D5000
PENTAX K-x
OLYMPUS E-620
SONY Alpha DSLR-550


Ostatnia rzecz jaką bym polecił to czytanie testów, zwłaszcza na tak nierzetelnymi i zależnym od sponsora-ów tej kaszany pt. opacznych.pl.

Nic nie da Ci więcej jak pójście do sklepu i pomacanie każdego z wystawionych korpusów, musisz zobaczyć jak Ci leży w łapce - potem pozostanie Ci zebranie informacji o dostępnych szkłach, pozostałych akcesoriach. Tutaj na Forum, jest posiadacz i Canona i Nikona i Olympusa i Pentaxa. Myślę że każdy może Ci coś podpowiedzieć.

Pamiętaj jednak o jednej rzeczy . Zakup lustra z kitowym/kitowymi szkłem/ami to dopiero początek wydatków.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-02, 20:35   

tumasz napisał/a:
Ostatnia rzecz jaką bym polecił to czytanie testów, zwłaszcza na tak nierzetelnymi i zależnym od sponsora-ów tej kaszany pt. opacznych.pl.

Powiedz proszę która z wyżej wymienionych firm jest sponsorem i która to tak według ciebie te nierzetelne i badziewne optyczne faworyzują? Jakbyś zauważył to musiałyby wszystkie firmy sponsorować optyczne :D
Specjalnie podałem linki do większości firm ogólnodostępnych na rynku żeby chłopak mógł sobie wybrać. Każda sroczka swój ogonek chwali więc pisanie o jednym konkretnym modelu jest bzdurą. Zaraz będziesz miał setke postów typu "kup............ bo ja mam i mogę polecić" Tylko co to daje???
tumasz napisał/a:
Nic nie da Ci więcej jak pójście do sklepu i pomacanie każdego z wystawionych korpusów, musisz zobaczyć jak Ci leży w łapce - potem pozostanie Ci zebranie informacji o dostępnych szkłach, pozostałych akcesoriach. Tutaj na Forum, jest posiadacz i Canona i Nikona i Olympusa i Pentaxa. Myślę że każdy może Ci coś podpowiedzieć.

Czy od tego jak mu leży w łapce ma uzależniać zakup??? To już zupełnie totalna pomyłka. Co do dostępności szkieł to masz dzisiaj taki wybór że do każdego systemu można dokupić ich dziesiątki (w niektórych przypoadkach setki)
tumasz napisał/a:
Pamiętaj jednak o jednej rzeczy . Zakup lustra z kitowym/kitowymi szkłem/ami to dopiero początek wydatków.

Sorry... przeczytałeś w ogóle co ja pisałem wcześniej?
Ostatnio zmieniony przez Gregg Sparrow 2010-02-02, 20:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
   
mixas 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 455
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-02, 20:36   

Ja polecam Canona, Nikona ewentualnie brrryyy Pentaxa (bo solidny na zimowe wypady :) ).
Osobiście raczej nie kupiłbym Sony czy Olympus. Pamiętaj też, że pozorna oszczędność na początku może cię później kosztować dużo nerwów. Lepiej dołożyć teraz niż później kombinować. W dobrej cenie można kupić Canona 40d. A nie wiem czy lepiej kupić z drugiej ręki z osprzętem już coś taniego na start.

http://www.allegro.pl/ite...a_grip_3ak.html


http://www.allegro.pl/ite...mm_fra_vat.html

Do tego jeszcze jakaś lampa może być nissin Di 622 i na początek może byk :)
_________________
www.michaldudek.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
koprofag
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-02, 20:39   Re: Pomoc w wyborze lustrzanki

Chudyy napisał/a:
Tak się zastanawiałem nad kupnem jakiejś lustrzanki. Jestem laikiem w tej dziedzinie stąd prośba do was. Czy moglibyście mi doradzić jaki aparat mógłbym sobie kupić? Od razu mówię, że nie chce jakiegoś super cacka, tylko coś dla początkujących na czym będę się uczył podstaw fotografii. Nie pytajcie ile jestem w stanie wydać, bo jeszcze nie wiem.

Dowolny z tych.
 
   
Lesiu 
Wieluniaczek


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1562
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2010-02-02, 21:01   

Chudyy, każdy z powyższych aparatów, które forumowicze Ci polecaja mają jakieś + i -. Ja Ci radzę przed zakupem np. na aukcji internetowej, śmignąć do jakiegoś większego miasta ( sklep lub market) i popatrzeć tudzież pomacać różne modele aparatów. Moim skromnym zdaniem powienieneś wybrać taki aparat, z którym będziesz się czuł dobrze, tym bardziej, że wspomniałeś iż jesteś laikiem co do lustrzanek. Osobiście mam Olka E-500 i dobrze mi się z nim żyje ;) .
Na koniec : " to nie apart robi dobre zdjęcia tylko fotografujący"
Życzę udanych zakupów. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Lesiu 
Wieluniaczek


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1562
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2010-02-02, 21:09   

koprofag, kolega Chudyy, miał na myśli cyfrową lustrzankę ;) , a nie analoga.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW