R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Książki warte przeczytania...
Autor Wiadomość
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-01-17, 09:25   

J_a_r_o_ napisał/a:
A ja polecam przeczytać, książkę którą ostatnio udało mi się dostać, po przeczytaniu której swierdzam, że powinna zainteresować nawet tych, którzy nie lubieją czytać żadnych książek. A jest to "Sztuka Podstępu" Kevina Mitnicka.


Zdecydowanie powinieneś się wziąść za czytanie :)

Jeśli ktoś lubi Browna to musi przeczytać "Święty Graal, Święta Krew", "Kod..." może jej co najwyżej buty czyścić - a Graal jest powieścią dokumentalną, nie tanią sensacją :)

Ja ostatnio Świat dysku odświeżam :)
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-01-17, 10:53   

Tomek napisał/a:
Jeśli ktoś lubi Browna to musi przeczytać "Święty Graal, Święta Krew",


a to tez Browna? nie slyszalam o tej ksiazce.


czekam teraz na Sherlocka Holmesa, dostawa sie spóźnia :sad:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-17, 11:03   

Tomek napisał/a:

Ja ostatnio Świat dysku odświeżam :)


Te pozycje rowniez szczerze polece.
Od siebie dodam:

"Kraina Chichów" - "Najgłośniejsza powieść Jonathana Carrolla - niezwykła mieszanka humoru i horroru. Odwołując się do słów samego Carrolla, można by stwierdzić, iż "Kraina Chichów" to książka, od której czytelnikowi włos się jeży na głowie, gdyż okazuje się, że potworem może być wszystko, co nas otacza: znajomi, jedzenie na stole i półki pełne książek. Jest to też powieść o cudzie i grozie tworzenia - porusza problem osiągnięcia artystycznego: czy wielki pisarz jest zarazem wielkim alchemikiem, zdolnym przemienić słowo zapisane na papierze w człowieka w niebieskiem kapeluszu, który naprawdę stanie pod naszymi drzwiami? A jeżeli jest do tego zdolny, to czy jest to wspaniałe, czy potworne?"

"Nekroskop" - Brian Lumley "Ta seria książek pozwala załębić się w świat różnych ponadzmysłowych wrażeń, wyjaśnia (jak wyjaśnić coś co nie zostało udowodnione?), opisuje (jak opisać nieznane?) lub próbuje zgłębić tajemnice niedostępne dla przeciętnego człowieka. A to wszystko poskładane i wplecione w akcję wyjątkowo porywającej powieści.
Temat wydaje się oklepany - Wampiry i walka z nimi. Ale jaka walka! Nieczęsto spotyka się tak oryginalne podejście do zagadnienia wampiryzmu... Cała seria "Nekroskop" po prostu potrafi "opętać"! Trzyma w napięciu i głodzie dalszych części...
Tytułowy "Nekroskop" jest... Może jednak nie. Sami zainteresowani ocenią tę postać. Myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie - jeśli oczywiście nie jest miłośnikiem jakichś romantycznych powieścideł dla starych panien... ;)
Wyjątkowa według mnie pozycja, polecam wszystkim, którzy lubią akcję, mocne wrażenia i dużą dawkę dziwnych zjawisk "nie z tego świata".

Tego samego autora , Briana Lumley'a - Psychomech, Psychosphere, Psychamok

"Zielona Mila" - King Stephen, wiekszosc z Was napewno ogladala film, zreszta b. dobry, ale ksiazka jest jeszcze lepsza.

"Wiedźmin" - Andrzeja Sapkowskiego (to pewnie wszyscy znaja :-) )

"Stalowy Szczur" - Harry Harrison, cykl powieści SF

Planeta Śmierci - Harry Harrison, 3 tomowa powieść SF, napisana jak wszystkie pozycje HH swietnym jezykiem, lekko sie czyta i dobrze bawi.
Ostatnio zmieniony przez Blink 2006-01-17, 11:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-01-17, 11:06   

dodam jeszcze "Mroczna wieżę" Kinga, inna niz jego powiesci grozy, ale równie fascynujaca :smile:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-01-17, 11:31   

Blink napisał/a:
Tomek napisał/a:

Ja ostatnio Świat dysku odświeżam :)


Te pozycje rowniez szczerze polece.
Od siebie dodam:

"Kraina Chichów" - "Najgłośniejsza powieść Jonathana Carrolla - niezwykła mieszanka humoru i horroru. Odwołując się do słów samego Carrolla, można by stwierdzić, iż "Kraina Chichów" to książka, od której czytelnikowi włos się jeży na głowie, gdyż okazuje się, że potworem może być wszystko, co nas otacza: znajomi, jedzenie na stole i półki pełne książek. Jest to też powieść o cudzie i grozie tworzenia - porusza problem osiągnięcia artystycznego: czy wielki pisarz jest zarazem wielkim alchemikiem, zdolnym przemienić słowo zapisane na papierze w człowieka w niebieskiem kapeluszu, który naprawdę stanie pod naszymi drzwiami? A jeżeli jest do tego zdolny, to czy jest to wspaniałe, czy potworne?"


To ja polecę jeszcze "Dziecko na niebie", tego samego autora, jeszcze większe dziwactwo - ale spodobała mi się już od pierwszych stron :D Jakby coś to leży u mnie na półce, obok Krainy :P

Mam cholera wielką ochotę na zdobycie innych Jego książek, trzeba by coś zamówić :)

A polecał ktoś Czarny Dom Kinga ? To ja od siebie gorąco polecam :) Napisał ją razem (!) z Peterem Straubem, jak dla mnie jednym z największych geniuszów horroru. Jeśli ktoś czytał Floating Dragon to wie o czym mówię :) Jak to ktoś napisał - lepiej nie czytać Jego książek jedna za drugą, bo można mieć nieprzerwane pasmo koszmarów :)
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2006-01-20, 10:39   

Daff- czytałam "świat zofii"

Jak wroce na ferie to zgłosze sie do Ciebie po "cyfrowa twierdze"

Jesli mozesz to skombinuj jeszcze "Zafira" Coelho - i masz u mnie piwwwwooooo ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-01-20, 23:30   

Dominika, coelho to akurat moja siostra czytywala, ale na polkach nie ma po nim sladu :roll:
brown czeka na ciebie , nikomu nie pozyczam :wink:

paniom polecam' dume i uprzedzenie'- piekne romansidlo, i usmiac sie mozna :lol:

[ Dodano: 2006-01-20, 23:36 ]
Dominika, moja ania ma zahira, ale twierdzi, ze kaszanka :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2006-01-23, 18:50   

Daff ja jednak zaryzykuje. Do tej pory nie rozczarowałam się Coelho. :wink: Tak czasem warto sobie pomarzyc.... :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-01-24, 11:20   

jak ktos lubi Sapkowskiego to oczywiście polecam Tolkiena, ale nie tylko 'Wladce...', ale rowniez 'Hobbita ' i 'Silmarilliona'

:grin:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-01-24, 15:57   

Ja ostatnio przeczytałem :
1. Kod Biblii - polecam
2. Poczta Literacka Szymborskiej - rewelacja
3. Etnologia Ludów Pozaeuropejskich - ciekawe, ale chyba dla fascynatów
4. Od Małorosji do Ukrainy (Mykoła Riabczuk) - trochę pseudofilozoficzny język, ale rozdział o Polsce ciekawy
5. Polowanie na Ludzi (Sam Brenton, Reuben Cohen) - o roli, wpływie... reality show na społeczeństwo. Super
6. O Przekładzie na Przekładzie (Elżbieta Tabakowska) - aotorka tłumaczyła Europę Normana Davisa i teraz opisuje swoje zmagania z tym klocem
7. Rozmowa z Ks. Twardowskim (Helena Zaworska) - łatwe, lekkie i przyjemne
8. Teraz czytam Mit Syzyfa Alberta Camus (jeżeli ktoś lubi Dżumę to polecam)
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2006-02-02, 21:52   

Daff.... czy moge prosić o kontakt GG-owy? Mam Cie w Łodzi. ;-( a chciałabym po książki się zgłosić. :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Angel 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 2 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 05 Lut 2006
Posty: 336
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 2006-02-06, 10:43   

Jeśli ktoś lubi książki o trudno przewidywalnych zakonczeniach niech sięgnie po "Ptasznika" jest to naprawdę według mnie dobry horror !! "Czarny anioł" tesh jest godny uwagi !! ;)
_________________
Last night I asked my Angel to watch over you, but he came back soon .... I asked :"Why?" He smiled and said : "An Angel doesn't watch over another Angel...".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kampos 
Czytał o Wieluniu



Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 34
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2006-02-12, 03:18   

Uważam, że każdy dorosły człowiek powinien przeczytać Symfonie i Pasję Grębosza:D
(Żartuje;p)

Ciekawą książka, którą nie tak dawno temu przeczytałem jest „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”. Polecam wszystkim, którym film przypadł do gustu. Książka powstała na podstawie scenariusza filmu.

Jak byłem młodszy namiętnie czytałem „Pamiętniki Adama i Ewy” Marka Twaina, to króciutka broszurka, która polecam każdemu. Niesamowicie humorystyczny portret psychologiczny kobiety i mężczyzny.

Pozdrawiam!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
komuna
[Usunięty]

Wysłany: 2006-02-26, 18:40   

1. Frank Herbert "Diuna" wszystkie 6 tomów
2. "Kajko i Kokosz"
3. książka kucharska
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2006-02-28, 21:36   

komuna napisał/a:
3. książka kucharska

Coś dla mnie..tylko jaka??? :D
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW