R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Książki warte przeczytania...
Autor Wiadomość
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-25, 22:38   

Polecam "Ciemniejszą Stronę Greya", ktora jest lepsza niż pierwsza część i zapowiada chyba najlepszą, trzecią część :twisted: oraz "Pewnego Dnia". Bardzo wciągające historie, czyta je się jednym tchem.

Przeczytałam również "Księżniczkę z lodu" Lackberg, jednak ten typ książek nie jest dla mnie :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-27, 09:42   

Polecaliście już dawno trylogie Millenium Stieg'a Larsson'a, chciałam ją przeczytać, ebook jest dość drogi wiec może ktoś posiada wersję epub i chciałby się podzielić? W zamian mogę podesłać inny zakupiony przez siebie ebook.

Pierwszą cześć już zakupiłam, wiec pytanie powyżej dotyczy tylko drugiej i trzeciej.
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-27, 13:55   

Tak z ciekawości się zapytam bo pierwszy raz spotykam się z czymś takim jak epub i wiedzę o tym mam tylko z tego co jest na wikipedii. Czy wersja książki o którą prosisz jest darmowa? Bo na mój chłopski rozum to dalej piractwo. To chyba sam standard/format czy jak to się tam nazywa jest darmowe a nie wszystko co w nim publikowane. Ale może się mylę, niech mnie ktoś oświeci;)
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-27, 14:49   

yabos napisał/a:
Tak z ciekawości się zapytam bo pierwszy raz spotykam się z czymś takim jak epub i wiedzę o tym mam tylko z tego co jest na wikipedii. Czy wersja książki o którą prosisz jest darmowa? Bo na mój chłopski rozum to dalej piractwo. To chyba sam standard/format czy jak to się tam nazywa jest darmowe a nie wszystko co w nim publikowane. Ale może się mylę, niech mnie ktoś oświeci;)


Epub to format pliku jak pdf, z tą różnicą, że epub jest przystosowany do czytników elektroniczych i można łatwo zmieniać np. wielkość liter a tekst dopasowuje się do wielkości ekranu. Ja swoje ebooki w formacie epub kupuje w empiku albo na nexto, zawsze szukam promocji i w taki sposób dziś kupiłam własnie pierwszy tom Millenium w empiku za 23 zł. Jest też dużo ebooków darmowych tj. klasyka literatury. Są też pirackie wersje na stronie typu chomikuj, ale są one często bez polskich znaków lub z jakimiś błędami (dlatego wole kupować niż ściągać).
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-27, 15:22   

Ok, ale nadal nie rozumiem dlaczego prosisz o podzielenie się epubem a nie e-bookiem (chociaż plik w formacie epub dalej chyba jest e-bookiem). Jaka jest różnica poza możliwością zmiany rozmiaru wyświetlanej czcionki? Chodzi mi tu głównie o prawa autorskie i o to dlaczego prosisz o epuba a nie o jakiegokolwiek e-booka (które są podobno drogie). Chodzi tylko o to, że można zmienić czcionkę?
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-27, 15:46   

yabos napisał/a:
Ok, ale nadal nie rozumiem dlaczego prosisz o podzielenie się epubem a nie e-bookiem (chociaż plik w formacie epub dalej chyba jest e-bookiem). Jaka jest różnica poza możliwością zmiany rozmiaru wyświetlanej czcionki? Chodzi mi tu głównie o prawa autorskie i o to dlaczego prosisz o epuba a nie o jakiegokolwiek e-booka (które są podobno drogie). Chodzi tylko o to, że można zmienić czcionkę?


W sumie poprosiłam o epuba (epub traktuję wymiennie ze słowem ebook, tak samo jak mobi) bo min. taki format otwieram na czytniku i taki mi się wygodnie czyta, w PDF pewnie mogę znaleźć tą książkę w internecie za darmo, a to jak powiedziałeś piractwo i w sumie dlatego tego nie robię. Spytałam czy ktoś ma swoją kupioną wcześniej książkę i zaproponowałam "wymianę" na coś ze swojej e-biblioteki, potraktowałam to po prostu jak pożyczenie między sobą książki papierowej. No jaśniej chyba tego nie mogę napisać.

A i jeszcze jedno jak kiedyś będziesz korzystał z czytnika i ebooka w formacie epub bądź mobi to zrozumiesz jaka jest różnica między nimi a pdf.
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fotoaparatka 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 14 Lis 2011
Posty: 146
Postawił 9 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-03, 15:57   

Cathy Glass - "Nie powiem nikomu" polecam :!:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-17, 11:45   

Marek Kędzierski - "Męska sprawa" - polecam, książka rewelacyjna :)
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fotoaparatka 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 14 Lis 2011
Posty: 146
Postawił 9 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-27, 19:55   

Maria Kalina- "Pasażer trzeciej klasy, ofiary reżimu stalinowskiego oskarżają " - Polecam :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Świstek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 379
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-13, 12:22   

"Wałkowanie Ameryki" Marka Wałkuskiego, korespondenta Polskiego Radia. Książka o Stanach Zjednoczonych, ciekawa, szybko się czyta, dużo ciekawostek.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-13, 14:05   

Graham Masterton - Zjawa. Czytałem ją kilka razy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fotoaparatka 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 14 Lis 2011
Posty: 146
Postawił 9 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-21, 18:11   

Ken McClure - "Sieć intryg". Thriller, od którego nie można się oderwać
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-01, 01:17   

Vincent V. Severski - NIELEGALNI oraz NIEWIERNI (w tym roku premiera trzeciej części NIEŚMIERTELNI)

Autor to oficer polskiego wywiadu, pracujący przez wiele lat poza granicami kraju, pod przybraną tożsamością, pisząc pod pseudonimem Vincent V. Severski, odsłania warsztat pracy służb szpiegowskich w różnych krajach świata.

Trylogia określana przez wielu mianem polskiego Millenium. Osobiście najbardziej zachęcił mnie właśnie polski autor - chciałem sprawdzić czy "Polak potrafi".
No i wg mnie potrafi. Może nie wciąga tak mocno jak Millenium (chociaż czytałem Larssona w nieco innych okolicznościach niż polski odpowiednik), ale daje radę. Akcja wielowątkowa ale składnie i logicznie schodzi się w całość na końcu. Czasami zdarzają się wkurzające dłużyzny (dla przeciwwagi - irytująco szybkie zakończenie drugiego tomu), ale ogólnie ok.
Polecam dla fanów-patriotów Millenium. Chociaż objętość może zniechęcić (każdy tom ponad 800 stron).

nielegalni.jpg
1
Plik ściągnięto 131 raz(y) 36,45 KB

niewierni.jpg
2
Plik ściągnięto 139 raz(y) 54,58 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
fotoaparatka 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 14 Lis 2011
Posty: 146
Postawił 9 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-10, 13:47   

Marina Nemat - Uwięziona w Teheranie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
oluss89 
Przejeżdżał przez Wieluń
:-)


Pomogła: 1 raz
Wiek: 34
Dołączyła: 05 Lis 2008
Posty: 74
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-19, 14:48   

Richard Paul Evans: Kolory tamtego lata, Szukając Noel, Bliżej słońca - pochłonęły mnie ostatnio bez reszty ;)

Jeśli chodzi o Greya doczytałam do połowy części ostatniej, może dlatego że czytałam ją w wersji pdf ale jakoś mnie zmęczyła ta trzecia część. Może kiedyś wrócę ale w normalnym wydaniu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW