R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Książki warte przeczytania...
Autor Wiadomość
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-06-21, 10:29   

Dominika napisał/a:
ale juz niedługo zaczne

tak Dominisiu 20godzin lotu to sobie poczytasz :wink:
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-21, 16:45   

Baltazar, w bibliotece na pewno zapytam o Buschera i Bouviera (zamawiam!! niech nikt mi nie wypozyczy :) ) czytałam Thora Heyerdahla "Wyprawę Kon-Tiki" fajna lektura, akurat na wakacje. Oglądałam kiedys o nim film, urodzil sie gdzieś na Północy (Norwegia?)i pewnego dnia spakował walizki, zabrał żone i uciekł od cywilizacji gdzieś w tropiki na bezludna wyspę. I żyli tam sobie pare lat. Czasami z chęcią tez bym tak zrobiła. Może nie w tropiki, ale w Bieszczady na jakis rok. Tylko bez internetu byłoby cięzko, ale taki odwyk dobrze by mi zrobił. :)
To co pisałeś o Wojciechowskiej, to masz racje - tez mnie wkurza ten medialny szum wokól niej, jakby dokonała cudu. Wg mnie większymi bohaterami są ci sikhowie co wciagnęli jej tam bagaże, bo pewnie robia to kilka razy w sezonie :grin:
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-06-21, 17:01   

Ryfka napisał/a:
Baltazar, w bibliotece na pewno zapytam o Buschera i Bouviera


Co do Buschera, to wątpie żeby coś było. W Polsce jest wydawany od niedawna (wydawnictwo Czarne wypuściło "Berlin - Moskwa, podróż na piechotę). Bouvier może być (chyba "Kronika Japońska").

[ Dodano: 2006-06-21, 17:03 ]
Ryfka napisał/a:
czytałam Thora Heyerdahla "Wyprawę Kon-Tiki" fajna lektura, akurat na wakacje. Oglądałam kiedys o nim film, urodzil sie gdzieś na Północy (Norwegia?)i


Tak, to był Norweg. Bardzo ciekawy człowiek : (http://pl.wikipedia.org/wiki/Thor_Heyerdahl)

[ Dodano: 2006-06-21, 17:05 ]
Ryfka napisał/a:
pewnego dnia spakował walizki, zabrał żone i uciekł od cywilizacji gdzieś w tropiki na bezludna wyspę. I żyli tam sobie pare lat. Czasami z chęcią tez bym tak zrobiła. Może nie w tropiki, ale w Bieszczady na jakis rok. Tylko bez internetu byłoby cięzko, ale taki odwyk dobrze by mi zrobił.


To są już marzenia z cyklu niemożliwe do wykonania. A Bieszczady to super rozwiązanie. Wetlina, połoniny i Siekierezada :)

[ Dodano: 2006-06-21, 17:10 ]
Ryfka napisał/a:
To co pisałeś o Wojciechowskiej, to masz racje - tez mnie łacina ten medialny szum wokól niej, jakby dokonała cudu. Wg mnie większymi bohaterami są ci sikhowie co wciagnęli jej tam bagaże, bo pewnie robia to kilka razy w sezonie


No tak. W sumie bez komentarza. Szkoda tylko, że dorobiła sobie do tej "wyprawy" taką ideologię. Gdyby nie szerpowie/sikhowie etc. to pewnie zaliczyłaby trekking wokół Annapurny, luzacko powłóczyła się po Katmandu i wróciła z bagażem nowych doświadczeń. No ale ktoś ją musiał tam wnieść. To byłby prawdziwy skandal gdyby takie medialne przedsięwzięcie zakończyło się fiaskiem.
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-21, 17:44   

chciałam coś szybko napisać i mi nie wyszło, a postów usuwać nie moge :571:
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2006-06-21, 19:52   

Basia napisał/a:
tak Dominisiu 20godzin lotu to sobie poczytasz

7 :P tylko 7 :P chyba cos na wzmocnienie bede musiala zabrac do torebki :P oczywiscie mam na mysli ksiazke :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-21, 20:14   

daff napisał/a:
a czytal ktos jego "Pasje'? a to ci


ksiązka niezła, a jakie zdjecia! w sam raz do działu "Erotyka" ;) moge polecić też książkę Kosińskiego "Wystarczy być" o facecie upośledzonym umysłowo, wychowywanym w całkowitej izolacji od świata, który pewnego dnia dostaje się w sam środek szalonego zycia w wielkim mieście. Ciekawa historia do poczytania

[ Dodano: 2006-06-21, 11:26 ]
[quote="baltazar"]Pawlikowska kojarzy mnie się raczej z lasowaniem, dlatego nigdy nie zdobędzie należytego szacunku wśród ludzi, którzy wiedzą o co w temacie chodzi.[/quote oj zaraz, że lansuje... wystąpiła kobieta w kilku tok-szołach, w których mówiła nawet ciekawie. No jakoś musi zarabiac na kolejne wyprawy i na to poletko co kupiła w dżungli. :) nie widze w tym nic złego
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-06-21, 23:33   

Ryfka napisał/a:
oj zaraz, że lansuje... wystąpiła kobieta w kilku tok-szołach, w których mówiła nawet ciekawie. No jakoś musi zarabiac na kolejne wyprawy i na to poletko co kupiła w dżungli. nie widze w tym nic złego


Ok, taką wybrała drogę i tyle. Chodzi tylko o to, że niepotrzebnie robi wokół swoich wypraw otoczkę czegoś nieprawdopodobnie ekstremalnego. To już ociera się o groteskę. Chociaż zapewne ona w tym się odnajduje. Jeżeli daje jej to satysfakcję, to ok. Mnie to ani ziębi, ani parzy.
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-22, 16:47   

Gdyby ktoś nie mógł zasnąć w te upalne noce, to gorąco polecam lekturę "Analiza finansowa" L. Bednarskiego. Efekt gwarantowany, sama sprawdziłam, po trzech przeczytanych zdaniach zasypiam jak dziecko :grin:
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-06-22, 22:18   

Czytam obecnie, na fali mundialowej gorączki "Jak futbol wyjaśnia świat, czyli nieprawdopodobna teoria globalizacji". Autor Franklin Foer. Po przeczytaniu 1/3 śmiało mogę polecić wszystkim, nie tylko kibicom. Rewelacyjny opis świętej wojny pomiędzy katolickim Celtikiem a protestanckimi Rangers, dziwne filosemickie upodobania kibiców Ajaxu Amsterdam czy Tottenhamu Londyn. Jak futbol może zdominować życie :D

[ Dodano: 2006-06-23, 21:12 ]
Co do "Jak futbol....". Skończyłem czytać. Książka bardzo dobra, ale tak fatalnego tłumaczenia na język polski nie widziałem już dawno. Przykład : "Dwa dni później, w Manchesterze, Milan wywalczył swój szósty z kolei tytuł zwycięzcy Europejskiej Ligi Mistrzów na podstawie liczby punktów karnych po stu dwudziestu minutach gry bez żadnej bramki". Jeżeli ktoś interesuje się futbolem to widzi już pewnie co to za farmazony.
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-07, 19:46   

baltazar coś dla Ciebie od Ch.Bukowskiego:

"Znam bardzo wiele osób, które po prostu u w i e l b i a j ą podróżować. Niektórzy zaś łażą po ciemnych alejkach, by przeżyć dreszcz emocji, bo mogą tam zostać zamordowani." :)
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2006-07-08, 22:10   

Z takiej lżejszej literatury przygodowej polecam Syrgiusza Piaseckiego. Zaczytywałem się tym we "wczesnej młodości" (bo żeby nie było wątpliwości nadal jestem młody :D )
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-09, 09:01   

stanmarc, a poezję M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej tez lubisz ? (tak myslę, bo cytat jej wiersza masz w opisie :) . A na ksiązki tego S. Piaseckiego nie trafiłam, ale we "wczesnej młodości", jak to ładnie okresliłeś :D , przerobiłam całą serię Alfreda Szklarskiego o Tomku i jego przygodach. Po prostu super!!! Ciekawe czy teraz w szkołach ktoś to czyta, czy tylko wszechobecny Harry Potter, lub "Pamiętnik księzniczki" mają wzięcie...
 
   
Paulina 
Ma stragan na targu



Pomogła: 10 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2006
Posty: 557
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-10, 19:37   

Uwielbiam czytać a to ksiązki , a tu tektóre mi spodobały:
1. Paulo Colelho "Jedaście minut", "Weronika postanowiła umrzeć"
2. Olga Tokarczuk "Poczwarka", "Ostanie historie"
3.Amelia Nothomb "Higiena mordercy", 'Antychrysta"
4. Jonathan Caroll - wszystkie, które sie ukazały
5. Stanisław Grzesiuk "Boso, ale w ostrogach" to tak dla poprawy humory,
6. Stanisław Grzesiuk"Pięć lat kacetu", "Na marginesie życia"
7. Majgull Axelsson"Kwietniowa czarownica"
i "Król szczurów" autora nie pamiętam
tak wymieniłam na szybko tytuły, które w tej chwili pamiętam.
Pozdrawiam wszystkich kochających czytać i zawsze znajdą czas na lekturę.
_________________
Człowiek potrzebuje do szczęścia trzech rzeczy: dobrych przyjaciół do towarzystwa, dobrego wina do picia i dobrych książek do czytania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-10, 21:39   

Paulina napisał/a:
Pozdrawiam wszystkich kochających czytać i zawsze znajdą czas na lekturę.

o to w takim razie to są pozdrowienia tez dla mnie :wink: dzięki Paulina,

a mnie się przypomniał fragment wiersza M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej (tak a propos opisu stanmarca)

"nie widziałam Cię juz od miesiąca,
i nic
jestem może bledsza, może śpiąca, trochę bardziej milcząca,
lecz widać
mozna żyć bez powietrza!"
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2006-07-10, 23:23   

Ryfka napisał/a:
"nie widziałam Cię juz od miesiąca,
i nic
jestem może bledsza, może śpiąca, trochę bardziej milcząca,
lecz widać
mozna żyć bez powietrza!"


Piękne Ryfka

Wiersz ten ma tytuł "Miłość" - to jest drugi mój ulubiony kawałek Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej :)

ostatnio właśnie sprawdzam czy "...można żyć bez powietrza"
pewna niewiasta odcięła mi jego dopływ i jadę na bezdechu :D ale nie wiem jak długo
Pozdrawiam "beztlenowców" :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW