R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Pozimowe dziury na drogach ...
Autor Wiadomość
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-25, 11:05   

Mefisto, tak jest to możliwe, jeśli w opisie przedmiotu przetargu odpowiednio określisz co chcesz zamówić. I np dodatkowo dodasz gwarancję ;-)
We Wrocławiu były takie sytuacje w których wykonawcy musieli poprawiać wykonaną drogę. Tyle tylko, że we Wrocławiu jeśli już remontują jakiś odcinek to zwykle z wyrwaniem wszystkiego "razem z korzeniami". Niestety remont trwa wtedy np 2 lata :evil: Ale przynajmniej potem nie ma problemów (w większości wypadków)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gustlik 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 89
Skąd: Olewin
Wysłany: 2009-02-25, 11:11   

"Człowieku" nie wiem czy zauważyłeś ale psują się drogi które mają kilkanaście lat nie kilka . . .

Drogi na których kładli cienkie dywaniki są w dobrym stanie. Gorzej jest z drogami które były budowane w minionej epoce . . .

Nie porównuj dróg polskich z niemieckimi bo ocierasz się o śmieszność , po raz kolejny powtarzam wszystko skupia się na kosztach.

Prosty przykład żebyś zrozumiał : załóżmy że chcą wykonać remont drogi, gwarancją byłoby położenie 8 cm nawierzchni, nie ma na to środków robią 4 cm . Teraz quiz dla Ciebie, która nawierzchnia szybciej się popsuje?

Nie doszukuj się wszędzie spisków i że inni wszystko robią źle, zaufaj trochę ludziom którzy kształcili się w tym zawodzie! Myślisz, że im ta sytuacja się podoba ( myślę teraz o drogowcach). Ferbik najwyższy czas zdać sobie sprawę że nie jest się najmądrzejszym. ;) Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mefisto 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 151
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-25, 11:25   

ourson napisał/a:
Mefisto, tak jest to możliwe, jeśli w opisie przedmiotu przetargu odpowiednio określisz co chcesz zamówić. I np dodatkowo dodasz gwarancję ;-)
We Wrocławiu były takie sytuacje w których wykonawcy musieli poprawiać wykonaną drogę. Tyle tylko, że we Wrocławiu jeśli już remontują jakiś odcinek to zwykle z wyrwaniem wszystkiego "razem z korzeniami". Niestety remont trwa wtedy np 2 lata :evil: Ale przynajmniej potem nie ma problemów (w większości wypadków)

Tak na szybko przejrzałem przetargi dotyczące remontu/przebudowy dróg z ostatnich kilku lat w powiecie wieluńskim. W większości przypadków główne kryteria wyboru to cena i termin wykonania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2009-02-25, 11:39   

Gustlik napisał/a:
Prosty przykład żebyś zrozumiał : załóżmy że chcą wykonać remont drogi, gwarancją byłoby położenie 8 cm nawierzchni, nie ma na to środków robią 4 cm . Teraz quiz dla Ciebie, która nawierzchnia szybciej się popsuje?


Dobrze, niech więc zrobią odcinek powiedzmy 2 km nawierzchni o wysokości 8 cm i niech to wytrzyma kilka lat i za rok niech zrobią kolejne 2 km nawierzchni o wysokości 8 cm zamiast jednego roku robić cały 4 km odcinek nawierzchnią 4 cm i co roku go naprawiać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gustlik 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 89
Skąd: Olewin
Wysłany: 2009-02-25, 11:40   

mefisto nie sugeruj się tym, sprawdź SIWZ tam powinien być okres gwarancji .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-25, 11:48   

Gustlik napisał/a:
"Człowieku" nie wiem czy zauważyłeś ale psują się drogi które mają kilkanaście lat nie kilka . .

Droga Popiełuszki o której pisze wg Ciebie jest starą drogą tak? Albo nie czytasz ze zrozumieniem, albo ignorujesz to, co piszę.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gustlik 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 89
Skąd: Olewin
Wysłany: 2009-02-25, 11:52   

Ferbik napisał/a:
Gustlik napisał/a:
to co ferbik mają robić? Cienkie dywaniki? Fajnie ale skąd brać na to kasę?

Już zadawałem na forum pytanie, ale zadam je jeszcze raz:
co jest tańsze?
a) zrobić nawierzchnię profesjonalnie większym nakładem kosztów tak, żeby po zimie żadne pryszcze nie wyszły,
b) zrobić nawierzchnię po najniższej linii oporu, a potem przynajmniej 2 razy w roku ją łatać i poprawiać i na kolejny sezon powtórka z rozrywki?
Teraz dodatkowo rozszerzę podpunkt b: nie dwa razy w roku, ale czasem parę dni pod rząd?

Gustlik napisał/a:
Nie będą łatać, to powiesz że nic nie robią !

Widziałeś człowieku tą sytuację, którą opisałem? Więc nie mów mi, że takie łatanie daje skutek, bo po 4 godzinach dziura pojawiła się na nowo. Nie pleć zatem farmazonów.
Chyba, że pracujesz w rejonie dróg.

Podpowiem: jakoś w krajach sąsiadujących od strony zachodniej potrafią zrobić drogi tak, że poprawki zdarzają się bardzo rzadko.

I co mi odpowiesz?



Ferbik przy całym szacunku do Ciebie albo ja jestem ślepy albo Ty . . . nie widzę tu nic o drodze na ul. Popiełuszki. Pamiętaj, że ja Twoich myśli nie znam ( nawet i dobrze bo by mnie głowa tylko bolała ), to co myślisz musisz przelać na papier, tylko trochę ocenzuruj ;) Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-25, 11:55   

Ferbik napisał/a:
Dzisiaj po prostu interwencja drogowców sięgnęła dna. Nie wiem, gdzie złożyć skargę, bo pewnie ręka rękę myje, ale sytuacja dotknęła mnie osobiście. Mianowicie: godzina około 12 w południe, jadę 18-go Stycznia, co widzę? Podjechali drogowcy pojazdem z przyczepą, na której mieli jakąś masę do zalepiania dziur. Wyszedł pan, machnął dwa razy łopatą w dziurę przy skręcie od 18-go Stycznia (jadąc od Carrefour) w ul. Popiełuszki (w stronę Lidla) - dziura opisywana w paru postach wcześniej - zaklepał łopatą i tyle widziałem. Godzina 16:10, skręcam właśnie w prawą stronę z 18-go Stycznia święcie przekonany, że dziury nie ma. Jak się nie wp...dolę! Dziura jeszcze większa niż była, a tej masy ani śladu!

Jesteś dla mnie Gustliku po prostu zwykłym trollem internetowym.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gustlik 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 89
Skąd: Olewin
Wysłany: 2009-02-25, 12:07   

Ferbik napisał/a:
Gustlik napisał/a:
to co ferbik mają robić? Cienkie dywaniki? Fajnie ale skąd brać na to kasę?

Już zadawałem na forum pytanie, ale zadam je jeszcze raz:
co jest tańsze?
a) zrobić nawierzchnię profesjonalnie większym nakładem kosztów tak, żeby po zimie żadne pryszcze nie wyszły,
b) zrobić nawierzchnię po najniższej linii oporu, a potem przynajmniej 2 razy w roku ją łatać i poprawiać i na kolejny sezon powtórka z rozrywki?
Teraz dodatkowo rozszerzę podpunkt b: nie dwa razy w roku, ale czasem parę dni pod rząd?

Gustlik napisał/a:
Nie będą łatać, to powiesz że nic nie robią !

Widziałeś człowieku tą sytuację, którą opisałem? Więc nie mów mi, że takie łatanie daje skutek, bo po 4 godzinach dziura pojawiła się na nowo. Nie pleć zatem farmazonów.
Chyba, że pracujesz w rejonie dróg.

Podpowiem: jakoś w krajach sąsiadujących od strony zachodniej potrafią zrobić drogi tak, że poprawki zdarzają się bardzo rzadko.

I co mi odpowiesz?


Zadałeś mi pytanie to ci odpowiedziałem. W twoim pytaniu nie było nic o Popiełuszki.
A przezywać się z tobą Ferbik nie będę bo to świadczy tylko o twojej kulturze, a właściwie o jej braku. Trolla to bardziej ty mi przypominasz i nie tylko internetowego ;)
Pozdrawiam.

Ostrzeżenie za wyśmiewanie mojego wyglądu. Resztę użytkowników proszę o niedokarmianie.
Ferbik
Ostatnio zmieniony przez Ferbik 2009-02-25, 12:17, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2009-02-25, 17:16   

Jak sie komus nudzi i chce sie posmiac to polecam wybrac sie z aparatem kolo cukierni u Jarka. Dziura na 30 cm srednicy obok studzienki z wbitym drzewkiem i torebka foliowa jako maszt a obok 2 pacholki! Zaluje, ze nie mialem aparatu ;)
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-25, 18:37   

mareks napisał/a:
Przed chwilą przejeżdzałem,suszą palnikiek gazowym.

Faktycznie, dziura załatana ale już czymś innym niż wczoraj, bardziej przypominającym masę bitumiczną. Bo wczoraj chyba lepili piaskiem z cementem w granulkach.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-02-25, 18:53   

Nevermind napisał/a:
Jak sie komus nudzi i chce sie posmiac to polecam wybrac sie z aparatem kolo cukierni u Jarka. Dziura na 30 cm srednicy


Tylko usiąść i płakać, a spróbujcie przejechac przez Gaszyn i nie urwać nic. Odnośnie odsnieżania to nareszcze moge do pracy dojechać spokojnie :) i mam nadzieję, że juz nie będzie pruszyć.
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2009-02-25, 19:06   

Ja dzisiaj byłem na śląsku i powiem wam, że tam to jest niewiele lepiej, dziura na dziurze dziurskiem nakryta... Bogu dzięki, że nic nie zostało na drodze z mojego batmobilu ;)
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-25, 19:41   

Ferbik napisał/a:
Stefan napisał/a:

W takich warunkach czym by nie łatali dziur zaraz wyskoczą na nowo.


Ale to chyba tylko u nas? Przecież istnieje sprzęt do osuszania nawierzchni prawda? To po czym jeździmy daleko ma się do asfaltu niestety.


Częściowo się z Tobą zgodzę ale ... gdy mamy do czynienia z kałużą o pojemności kilkudziesięciu a nie kilku litrów, pada rzęsisty deszcz lub intensywnie topią się masy śniegu zalegające na chodnikach i podjazdach to osuszenie samym palnikiem jest niemożliwe (czyt trwało by bardzo długo). Dodatkowym utrudnieniem jest fakt iż prace te odbywają się w ruchu ulicznym. Potrzebny byłby jeszcze jakiś "ssak" (pompa ssąca + kawałek węża) a w skrajnych przypadkach należałoby chwilowo wyizolowac łatane miejsce :) . Złagodzę zatem swoje stanowisko: łatanie dziur w takich warunkach nie jest może niemożliwe, ale prostą czynnością nie jest tzn nie da się dobrze załatac w takich warunkach sporej dziury przy użyciu jedynie łopaty i palnika.


Dzisiaj już były bardziej sprzyjające warunki na takie zabiegi jak łatanie dziur.

Moją uwagę zwróciły dziury na 18 Stycznia pomiędzy Lidlem a Kilińskiego - tam gdzie jesienią "profesjonalnie" wykonano ściek przykrawężnikowy - już w momencie kiedy ekipy zakończyły tą "przebudowę odwodnienia" wiedziałem jak to się skończy..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2009-02-25, 19:51   

No co tu wiecej mowic kamienie po ulicy lataja, a jak poloza (moze?) nowy dywanik to sciek pojdzie sie jeb..
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW