R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
zwrot pieniędzy za kartę pojazdu
Autor Wiadomość
valdi-77 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 76
Skąd: okolice wielunia
Wysłany: 2010-04-29, 10:36   

witam wracając do tematu napisałem pismo do starostwa o zwrot kasy i jak się można było spodziewać dostałem odpowiedź negatywną i dzisiaj zaniosłem pozew do sądu napisze co i jak , ja też napisałem zwykłe pismo a pani w sądzie na sekretariaciee dała mi swoje druki w które musiałem wszystko to co było w moim piśmie przepisać także wniosek taki że nie przyjmują u nas na Kilińskiego zwykłych pism albo jak złożysz to w ciagu tygodnia dostajesz pismo o wypełnienie na właściwych drukach.
pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-03, 13:26   

valdi-77, zapewne zostałes zobligowany do napisania pozwu na ustawowym formularzu - od jakiegos czasu dla ułatwienia i usprawnienia postępowania zostały wprowadzone formularze w prostych sprawach cywilnych.
I nie dotyczy to tylko sądu w Wieluniu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
valdi-77 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 76
Skąd: okolice wielunia
Wysłany: 2010-05-11, 07:59   

witam wczoraj dostałem wezwanie do sądu na 25.05 takze chyba wniosek był dobrze wypełniony także po sprawie napisze wam co i jak
pozdrawiam



Witam jestem już po rozprawie oczywiście wygrana przeze mnie, sędzia zasądził 425zł za kartę, 30,00 koszty postepowania i odsetki razem będzie 500,00zł. Pieniądze za trzy tygodnie pozdrawiam
temat do zamknięcia

[ Dodano: 2010-06-30, 08:39 ]
witam dzisiaj wpłynęły pieniądze ze starostwa za kartę pojazdu na moje konto za kartę 425zł, 30zł koszty sądowe i 15,00zł odsetek , jeśli ktoś chce sie starać o zwrot pieniędzy służe pomocą w pisaniu pism i pozwu do sądu mój nr telefonu 601816883
pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
profit 
Słyszał o Wieluniu
profit


Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 1
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-01-04, 12:43   

Jeżeli w okresie od 01 05 2004r. do 14 04 2006r. za sprowadzony z zagranicy samochód Zapłaciłeś 500,00zł za wydanie karty pojazdu ZWRÓCIMY CI CZĘŚĆ OPŁATY.

Są dwie możliwości:

1. Zlecasz Kancelarii odzyskanie opłaty za kartę pojazdu i otrzymujesz 300,00zł
w tym wariancie:
* nie Płacisz żadnych zaliczek i nie Ponosisz żadnych kosztów
* Kancelaria pokrywa w całości koszty radcy prawnego i koszty sądowe
* Kancelaria zapewnia kompleksową obsługę prawną - nie Będziesz musiał uczestniczyć w procesie odzyskania opłaty, zrobimy wszytko za Ciebie
* termin oczekiwania na pieniądze ok. 6 miesięcy (jest to uzależnione od terminów sądowych)

2. Odbierz od nas już dziś - od ręki 150,00zł
w tym wariancie:
* Otrzymujesz mniejszą kwotę niż w wariancie pierwszym ale pieniądze Masz od ręki (150,00zł wysyłamy w tym samym dniu, w którym otrzyamy od Ciebie dokumenty)
* nie Czekasz kilku miesięcy lecz Cieszysz się pieniędzmi już dziś
* pozostała część nienależnie pobranej opłaty przechodzi na Kancelarię, która we własnym imieniu ją odzyskuje

Kancelaria odzyskuje opłaty za karty pojazdu z terenu całej Polski.
Nie ważne gdzie mieszkasz.

Zapraszamy na stronę internetową Kancelarii Prawnej:
www.kartapojazdu.com
_________________
profit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2011-01-07, 01:55   

Skoro macie kase ze "zdobywania" na ludzkiej naiwności,że dacie 150zł, ktoś Wam papiery podpisze, a Wy potem żerujecie, żeby wyciągnąć zwrot za te całą kartę pojazdu. To się nie zdziwię, że te pożyczki bez BIK-u to też wasza sprawka.
Adminie, sprawdź czy Użytkownik PROFIT i PROFITS to nie ta sama "wtyczka" IP, bo coś tu zaczyna dziwnie przybierać na wartości.
...Ja poprostu kojarzę fakty... Bo znowu ten sam dzień dołączenia do Forum, godz pewnie bliska sobie, a dla zmyły ktoś podaje miejscowość Częstochowa.
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-07, 02:10   

BETHI_997 napisał/a:
Skoro macie kase ze "zdobywania" na ludzkiej naiwności,że dacie 150zł, ktoś Wam papiery podpisze, a Wy potem żerujecie, żeby wyciągnąć zwrot za te całą kartę pojazdu. To się nie zdziwię, że te pożyczki bez BIK-u to też wasza sprawka.

Jakie żerowanie, jakie wyciąganie pieniędzy? Jasno napisane, że albo całość za jakiś czas, albo część tych pieniędzy od ręki. Szczerze mówiąc to teraz już nie wiem jak jest z odzyskiwaniem pieniędzy za Kartę Pojazdu, ale jak dla mnie to oferta jest dość jasna. A jak ktoś jest tym zainteresowany to sam powinien się dowiedzieć jak i ile pieniędzy może odzyskać. Bo jednak warto też myśleć samemu.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2011-01-07, 02:37   

Yabos, żeby znaleźć klienta trzeba mieć reklamę, a taka która jest ładna i kolorowa rzuca się w oczy. Skoro ten użytkownik ma jakąś taktykę na czerpanie zysków to będzie ją wcielał w życie. Ale jeżeli ktoś te 500zł zapłacił za kartę pojazdu. Złożył pozew do Sądu, po pewnym czasie orzeczeniem Sądu przyznano mu zwrot jakiejś kwoty. Jeżeli więc oferują od razu 150zł niż czekać pół roku za zwrotem to czy się ktoś zdecyduje na to czy nie oni i tak mają zarobku na każdym kliencie. Czyż nie dziwne wydaje się, że "zlecasz kancelarii prowadzenie sprawy i dostajesz 300zł :?: Manipulacja człowiekiem to sposób, żeby nim zawładnąć. A muszą brać pod uwagę, że te minimum 150zł musi im się zwrócić i jeszcze niejednokrotnie podwójnie.
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
valdi-77 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 76
Skąd: okolice wielunia
Wysłany: 2011-01-11, 12:41   

Za kartę pojazdu za którą zapłaciło sie 500 zł dostajesz zwrotu zasądzonego przez sąd 425zł + 30 zł zwrotów kosztów sądowych i około 20 zł odsetek ustawowych. Troszkę trzeba poczekać ale jest warto . Cała sprawa do 1 krok - pismo do starosty o zwrot pieniędzy za kartę , drugi krok - to pozew do sądu i trzeci krok - pismo ponowne do starosty z wyrokiem sądu o wypłatę należności . Trwa to około miesiaca do półtora. Ja odzyskałem pieniądze za kartę , i nie potrzebowałem do tego jakiejś tam firmy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluniaczek 
Przyjeżdża na zakupy
czujny obserwator



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 336
Piwa: 1/1
Skąd: z miasta
Wysłany: 2011-03-26, 10:49   

Wczoraj dostałem na konto zwrot ,,nadpłaty'' za kartę pojazdu .Muszę podziękować valdi-77, bo to dzięki jego wskazówkom i poradom jak i przesłanym mi wzorom pism- tak że
Dzięki Ci
_________________
Witaj Gość cieszę się że jesteś i pozdrawiam Cię
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maciowski 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-29, 14:06   

Witam.
Zamierzam również starać się o zwrot tej opłaty (a dokładnie mój ojciec). Mam tylko pytanie do użytkowników, którym udało się odzyskać różnicę, czy wysyłając pismo do starosty trzeba przedstawić im dowód wpłaty, bo niestety takowego nie posiadam? Nie wiem dlaczego, ale najwyraźniej urzędnik tego dowodu nie oddał. Zastanawiam się, czy przed wysłaniem wniosku nie udać się do urzędu i poprosić o ksero tego dowodu (oni powinni go mieć).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
valdi-77 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 76
Skąd: okolice wielunia
Wysłany: 2012-01-08, 21:45   

witaj maciowski pisząc pismo do starosty nie musisz mieć dowodu wpłaty ten dowód jest w wydziale komunikacji, w razie problemów z napisaniem pism i wniosku do sądu służę pomocą pozdrawiam valdi-77
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maciowski 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-11, 00:50   

Witaj valdi-77. Pismo do starosty złożyłem 21 grudnia 2011 i między świętami dostałem odpowiedź negatywną (nie mogło być inaczej :? ). Oczywiście argumentem starosty jest fakt, że działał w oparciu o przepisy prawa, które wówczas obowiązywały, a fakt, że Trybunał uznał ten przepis za niezgodny z prawem już raczej nic do sprawy nie wnosi.

Rozumiem, że teraz pozostaje mi droga sądowa. Ponieważ tata nie posiada dowodu wpłaty za kartę pojazdu, więc wybrał się do starostwa i poprosił o ksero, ale niestety nie ma lekko i trzeba złożyć podanie o wydanie ksera :roll: , co też uczynił. Dziś minął tydzień, więc czekamy jeszcze jeden na odpowiedź.

Dziękuję za ofertę pomocy i z pewnością skorzystam :) Poszukiwałem wzoru pozwu na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości, ale nie jestem przekonany czy są one właściwe. Najpewniej będzie przejść się do sądu i tam pobrać druki.

Mam jeszcze pytanie, czy tego zwrotu dochodzi się na drodze cywilnej, czy w postępowaniu administracyjnym?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maciowski 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-12, 10:21   

Dziś doszło do mnie ksero dowodu wpłaty, więc mogę działać dalej :)

Przepraszam za post pod postem. Za późno zorientowałem się z edycją :oops:


Byłem w sądzie po druki i dostałem 2 formularze, każdy mam złożyć w dwóch egzemplarzach. Zostałem poinformowany, że stroną pozwaną nie będzie starosta tylko powiat wieluński.

Pytanie zatem mam do valdi-77: Czy posiadasz może wzór wypełnionego pozwu i czy mógłbym liczyć na przesłanie takowego? :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
valdi-77 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 76
Skąd: okolice wielunia
Wysłany: 2012-01-12, 14:20   

witam
maciowski daj mi emeila prześle ci wzór pozwu pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maciowski 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-13, 15:47   

Valdi-77 przesłałem Ci mój adres zarówno na maila jak i na priva. Z góry dziękuję za pomoc. O dalszym postępie oczywiście będę informował. :)

Pozew złożony 17 stycznia, 27 stycznia posiedzenie niejawne i nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym dla Powiatu Wieluńskiego, 6 lutego przelew :grin:

Dziękuję valdi-77 za pomoc :grin:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW