R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Tak działa Caritas.
Autor Wiadomość
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-27, 22:40   

ilin napisał/a:
Podobnego steku bzdur dawno nie czytałem.
Idźcie i zapytajcie do pierwszej lepszej parafii o działania caritasu a nie przytaczajcie jakichś mało poważnych publikacji.

ilin napisał/a:
Piszę na przykladzie swojej parafii bo tyle wiem i mogę powiedzieć.

Zarzucasz, że artykuł to stek bzdur, a sam piszesz, że nic nie wiesz (właściwie, że na przykładzie parafii wiesz, że ksiądz ma kwit na zebrane pieniądze ale nie potrafisz powiedzieć ile a już tymbardziej nie wiesz ile z tych pieniędy trafi do potrzebująch... Czyli nic nie wiesz :D )

Uważam że publikacja jest bardziej wiarygodna niż stek bzdur jakie tu wypisujesz :D
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2010-02-27, 22:52   

Wystarczy wpisac w google Caritas a trafisz na stronę główną tej instytucji.
Tam są poszczególne sprawozdania.

Apropo steku bzdur to najbardziej ubawiły mnie dane ze z pomocy caritasu
Kod:
W najbiedniejszym w Polsce województwie lubuskim liczba osób, które potwierdziły, że dostają pomoc z Caritasu, wyniosła 0,0 (zero przecinek zero !!!!) 16 proc. respondentów oświadczyło natomiast, że może liczyć na większą lub mniejszą pomoc od państwa.


Nie muszę chyba dodawać ze w nagłówku strony z której ten art pochodzi mamy
Polska Socjalna -> Demokratyczna -> Nie klerykalna :)
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-27, 23:08   

ilin napisał/a:
Tam są poszczególne sprawozdania.

Pokaż mi to palcem... (w sensie podaj linka do kwoty zebranej i przekazanej)
 
   
mrk 
Przejeżdżał przez Wieluń
prawie z ?


Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 93
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-27, 23:14   

Cytat:
"Rzeczpospolita" dotarła do dokumentów, które mogą potwierdzać, że w warszawskiej Caritas fałszowano dowody wpłat od bezdomnych. Gazeta pisze, że do prywatnej kieszeni mogło trafić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Zdaniem gazety osoby korzystające z pomocy ośrodków dla bezdomnych Caritasu Archidiecezji Warszawskiej muszą wpłacać symboliczną, zależną od swoich możliwości finansowych kwotę pieniędzy.

- Przyjmowała je od nich kierownik mieszkań chronionych Iwona G. i wystawiała dokument KP (kasa przyjęła - red.). Ale do działu księgowego trafiał inny dokument KP z tą samą datą, wystawiony na nazwisko tego samego wpłacającego, o tej samej sygnaturze, ale opiewający na znacznie mniejsza kwotę i podpisany przez Jana Krzysztofa Ch., koordynatora Caritasu AW - opowiada informator "Rz".


źródło wp.pl

Fajni ludzie tam pracują, brać od bezdomnych i ładować do własnej kieszeni.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluniak20 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 686
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-28, 11:19   

tak działa karitas i instytucja czarnych mocherów zwana kościołem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2010-02-28, 14:11   

ilin napisał/a:
Wystarczy wpisac w google Caritas a trafisz na stronę główną tej instytucji.
Tam są poszczególne sprawozdania.

Zgodnie z Twoją sugestią trafiłem na stronę Caritas Polska i........nie widzę żadnego sprawozdania. To raczej folder reklamowy firmy Caritas, a podane kwoty przeróżnych projektów nic mi nie mówią.
Ja chcę wiedzieć, ile wzięła wierchuszka, a ile dostali podopieczni. Chcę wiedzieć, jakie są koszty utrzymania tego kościelnego biznesu, a tego w sprawozdaniach nie ma. Same ogólniki.
Jak z takim zaparciem bronisz Caritasu, to podaj konkretne dane liczbowe ile i na co poszło z uwzględnieniem kosztów tego epokowego przedsięwzięcia. Wówczas okaże się, kto ma rację. Musisz wiedzieć, że nie po to społeczeństwo wspiera akcje pomocy, aby tuczyć swoimi pieniędzmi pośredników. W przypadku zbiórek pieniędzy na określone cele (takimi są akcje pomocy w wypadkach losowych) wszystkie środki zebrane na utworzone w tym celu konto powinny być rozliczone co do grosza ze wskazaniem kto i ile otrzymał oraz ewentualne koszty.
Ewentualnych, bo na przekazanie środków finansowych, a takie głownie się zbiera, nie trzeba przeznaczać aż 50% kwoty zebranej.
I nie kpij z nas, że ksiądz na kazaniu powiedział.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jozefina22 
Dojeżdża PKSem
jozefina22


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 216
Skąd: tutejsza
Wysłany: 2010-02-28, 15:24   

cogito
Cytat:
Zgodnie z Twoją sugestią trafiłem na stronę Caritas Polska i........nie widzę żadnego sprawozdania. To raczej folder reklamowy firmy Caritas, a podane kwoty przeróżnych projektów nic mi nie mówią.

wieluniak20
Cytat:
tak działa karitas i instytucja czarnych mocherów zwana kościołem.

mrk
Cytat:
Fajni ludzie tam pracują, brać od bezdomnych i ładować do własnej kieszeni.

Trudno dotrzymać przyrzeczenia niepisania na tym forum jak się czyta takie j.w. teksty.
cogito...to, że ty nie widzisz i kwoty tam przedstawione tobie nic nie mówią, to wyłącznie Twój problem. Ja na Twoim miejscu z tym nic niewidzeniem i nic niemówieniem bym się nie obnosiła tak publicznie.
Do reszty "mędrców" zaś napiszę - wieluniak20 i mrk , macie rację, tak działa Caritas. To są tysiące ludzi i jedna lub kilka czarnych owiec, opinii o reszcie nie zmieni, dla osób trzeźwo myślących oczywiście. Kaman ? Czy wyjaśnić wam to lepiej, znaczy bardziej łopatologicznie ? ;-)
Trzeba być ślepym lub śmierdzącym leniem, by w sieci nie znaleźć danych o finansach Caritasu. Ja to znalazłam w ciągu 1 minuty. Serdecznie pozdrawiam.
p.s. zapewne dostanę kolejne ostrzeżenie. 8)
http://www.caritas.pl/news.php?id=9046&d=59
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-28, 15:28   

jozefina22, a obejrzałaś chociaż ten link który zamieściłaś???
Jeżeli to jest sprawozdanie finansowe to gratuluję poczucia humoru :D
To jest zwykły folder reklamowy a nie sprawozdanie. Potrafisz pokazać kwotę jaką zebrał Caritas a jaka przekazał i ile poszło w koszty działalności???
Ludzie czy wy naprawdę nie rozumiecie pytania??? Proste pytanie prosta odpowiedź!!! ILE???
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2010-02-28, 16:06   

Cytat:
I nie kpij z nas, że ksiądz na kazaniu powiedział.


A powiedział.
Ze nie wierzysz to Twój problem.

Ile ile ile to wasze pytanie na które w zadawalający was sposób nie da się odpowiedzieć.

Ja odwrócę pytanie ile w tym jest waszego ? ile ile.

Jeśli dam na Caritas to z mojego nie z waszej kieszeni.Wolno mi.
Po wasze nie sięgam.

Temat uważam za zakończony.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jozefina22 
Dojeżdża PKSem
jozefina22


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 216
Skąd: tutejsza
Wysłany: 2010-02-28, 16:13   

gregg napisał/a:
(...) Potrafisz pokazać kwotę jaką zebrał Caritas a jaka przekazał i ile poszło w koszty działalności???
Ludzie czy wy naprawdę nie rozumiecie pytania??? Proste pytanie prosta odpowiedź!!! ILE???

A wejdź sobie na stronę 50tą np. sprawozdania za 2008 rok z linku. Sprawdziłam sprawozdanie np. WOŚP i jest podobne w swej belestrystyce jak i treści merytorycznej. Inny jest tylko zakres i struktura działalności Caritasu w stosunku do np. WOŚP. To jakby porównywać słonia ( Caritas ) z muchą (WOŚP).
Z całym oczywiście szacunkiem do obu , tak różnych instytucji.
Cytat:
Ludzie czy wy naprawdę nie rozumiecie pytania??? Proste pytanie prosta odpowiedź!!!
Zgadzam się - prosta odpowiedź. Trzeba tylko chcieć odrzucić uprzedzenia.
p.s. nie mam zamiaru wszczynać dyskusji o wyższości WOŚP nad Caritas lub odwrotnie. Obie instytucje są pożyteczne. Miłej dyskusji.
_________________
Głupota, to pewien rodzaj używania mózgu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluniak20 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 686
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-28, 16:23   

ten raport nie chce mi się w żadnym formacie otworzyć.
A w sprawozdaniach to sory ale tam nawet nie ma żadnych cyfr .jozefina22,
Trzeba być ślepym lub śmierdzącym leniem, by w sieci nie znaleźć danych o finansach Caritasu. Ja to znalazłam w ciągu 1 minuty

to daj nam prawdziwy link który działa albo przedstaw prawdziwe sprawozdanie (zeznanie roczne) tak jak pokazuje to WOSP na swoich stronach.

Ja się nawet przed rodziną nie kryję z moimi przekonaniami co więcej powoli przyznawaj ą mi rację w moich słowach.

Zawsze jak widziałem puszki WOSP to starałem się wrzucić jakiś większy pieniądz lub sms wysłać, a co do instytucji kościelnych to nie pamiętam kiedy wrzucałem coś na
tacę
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-28, 18:00   

Sorry chłopaki, ale naprawdę nie wiem czego w tej chwili się czepiacie. Sprawozdanie roczne dotyczy całokształtu działalności, a finanse są tylko jego częścią. Osobiście wolałbym aby sprawozdanie było nieco bardziej szczegółowe, ale takie jakie jest też jest OK.

Ze sprawozdania wynika, że w 2008 roku CARITAS (w sumie - krajowy i diecezjalne oddziały) miał wpływy w wysokości ca. 452 mln zł. Pomoc krajowa i zagraniczna to ca. 383 mln. Różnica to 69 mln. Ze sprawozdania nie wynika wprost czy cała ta kwota to administracja czy może część to pieniądze zgromadzone na rachunkach np w ramach jakiejś trwającej na przełomie roku akcji. Ale przyjmijmy że takich pieniędzy z akcji na początek roku i na koniec jest tyle samo.

Co oznacza, że Caritas na swoje utrzymanie wydaje jakieś 15% wpływów. Czyli z każdej złotówki ca. 85 gr idzie na pomoc potrzebującym.

Zaznaczam że te wyliczenia oparte są tylko na tym uproszczonym sprawozdaniu. Z pewnością jest dostępne jakieś bardziej rozbudowane (w końcu to uproszczone na jakiejś podstawie ktoś zrobił).

W 2007 było nawet lepiej, na 331 mln zł zebranych wydano 307 mln zł, co oznacza że z każdej złotówki wpłaconej na CARITAS do potrzebujących trafiło prawie 91 gr.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2010-02-28, 18:10   

jozefina22 napisał/a:

Trzeba być ślepym lub śmierdzącym leniem, by w sieci nie znaleźć danych o finansach Caritasu. Ja to znalazłam w ciągu 1 minuty. Serdecznie pozdrawiam.

Jozefino22, masz rację. Trzeba być ślepym, aby nie widzieć, jak kler grabi majątek narodowy i żyje na koszt wszystkich podatników, tworząc płatne etaty państwowe i nie tylko. O aferach seksualnych już nie wspomnę.
Trzeba być leniem, aby nie używać własnego rozumu, tylko w granicach (gr. καθολικός katholikós – "powszechny") powszechnej tresury.
Nie mam nic przeciwko istnieniu jakiejkolwiek religii, ale niech to dotyczy tylko tych, co chcą wierzyć. Niech wierni harują od rana do nocy i płacą całe swoje pensje na utrzymanie sług bożych i ich charytatywną działalność, ale wara od pieniędzy wszystkich podatników. Niech Caritas sobie działa jak chce, ale bez jakichkolwiek dotacji z kasy państwowej. Od tego ma armię wiernych oraz swoje ośrodki, przepraszam, miejsca kultu, aby tam prowadzić działalność żebraczą. Mnie nie interesuje, co wierni robią ze swoją forsą, ale, jak powiedziałem, wara od pieniędzy wszystkich podatników.
Jeżeli jednak choćby jedna złotówka trafiła do Caritasu od Państwa, to Caritas mysi się z tego rozliczyć podając ile dla siebie zatrzymał, a ile trafiło na konkretny cel.
Cytat:
Trzeba tylko chcieć odrzucić uprzedzenia.

Nie mam żadnych uprzedzeń, ale poczucie uczciwości. Jeżeli społeczeństwo okazuje litość, czy też miłość bliźniego, to nie po to, aby ktoś w bezczelny sposób bogacił się samym tylko pośrednictwem.
Więc droga Jozefino22, nie trzeba być ślepym, aby to widzieć i leniwym, aby samodzielnie myśleć. I dodatkowo trzeba być uczciwym w swoim działaniu.
Pozdrawiam.

[ Dodano: 2010-06-12, 21:02 ]
Mamy w tym roku - jak sądzę - powódź stulecia. Codziennie TV epatuje nas obrazami z miejscowości zalanych wodą. Obraz zniszczeń jest ogromny. To wzbudza w ludziach poczucie solidarności i chęć niesienia pomocy. Pod każdym względem. Tym finansowym również, a może przede wszystkim. Ułatwia to podany numer konta jednej z największych organizacji charytatywnych.
Oczywiście każdy darczyńca wpłacając pieniądze ma nadzieję, że w ten sposób pomaga poszkodowanym. Czy aby na pewno? Znane przypadki z przeszłości rodzą wątpliwości. Choćby ten z zawaleniem się hali wystawowej w Chorzowie.
Cytat:
A czy ktoś pamięta jak ponad dwa miesiące wcześniej (21września) PAP informowała, że Caritas Archidiecezji Katowickiej zebrał 4,5 mln zł, ale na rzecz rodzin 65 tragicznie zmarłych pod gruzami hali targowej wydatkował tylko 2,7 mln zł? Co z resztą pieniędzy? Nie jesteśmy zwolennikami jednorazowych wypłat, bo te rodziny i tak by się później do nas zgłosiły - wyjaśnia politykę swojej firmy Elżbieta Sztabler z Caritas Polska.
Zamiast wypłacać, wolą np. organizować wypoczynek. Ot, jak choćby w sierpniu, kiedy to zapowiedziano, że: 48-osobowa grupa osób poszkodowanych w katastrofie budowlanej w Chorzowie wyjedzie na pielgrzymkę do Włoch. Pielgrzymkę organizuje Caritas Archidiecezji Katowickiej, która jest koordynatorem pomocy dla ofiar tej tragedii z terenu południowej Polski(...). Atmosfera świętych miejsc z pewnością bardzo kojąco wpłynie na kondycję psychiczno-duchową poszkodowanych; koniec cytatu.
Wspomniane wyżej "wydatkowanie" 2,7 mln zł wcale nie oznacza, że ludzie dostali gotówkę do ręki, bowiem "pomoc Caritasu posiada wymiar finansowy, rzeczowy i terapeutyczny" - czytamy w jednej z reklam organizacji. Mówiąc trywialnie, przekładano pieniądze z kieszeni do kieszeni. Czy mogło się to przyśnić ateistom albo innowiercom wysyłającym SMS-y po 2,44 zł lub grającym w zakładach specjalnych totolotka, z którego całkowity zysk miał trafić bezpośrednio do poszkodowanych katastrofą, a trafił do... księży(?). Czy Caritas rozliczył się starannie z ogólnopolskiej zbiórki publicznej dzięki której zgromadził 4,5 mln zł?

Źródło
Jestem ciekawy, jak będzie w tym roku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW