R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Szkoły w Wieluniu
Autor Wiadomość
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-09-07, 09:28   

W dwóch wieluńskich szkołach wprowadzono e-dzienniki

Ten rok szkolny jest przełomowy, jeśli chodzi o korzystanie w szkołach z elektronicznej formy oceniania uczniów.

Do tej pory dyrekcja mogła założyć dziennik elektroniczny, ale tylko pod warunkiem prowadzenia równolegle dziennika tradycyjnego. Teraz już takiego obowiązku nie ma, z czego z chęcią skorzystały dwie wieluńskie placówki: Szkoła Podstawowa nr 5 oraz Zespół Szkół nr 2. Od 1 września nauczyciele tych szkół korzystają wyłącznie z e-dziennika.

Formalnie można było wprowadzić taki system już w minionym roku szkolnym. Był z tym jednak problem, bo rozporządzenie pozwalające na całkowite wycofanie papierowej wersji weszło w życie w środku ubiegłorocznych wakacji.

- Było więc zbyt mało czasu, aby wprowadzić zmiany jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. Realnie było to możliwe dopiero w tym roku - tłumaczy Bożena Żurek, dyrektor SP nr 5, w której dziennik elektroniczny wprowadzono już dwa i pół roku temu.

Korzystanie tylko z e-dziennika usprawnia pracę nauczycieli. Prowadzenie dwóch rodzajów dzienników mijało się z celem, choć niekoniecznie był to okres stracony.

- Dla nauczycieli była to znakomita okazja do zdobycia doświadczenia w zakresie korzystania z dziennika elektronicznego. Takie szkoły są teraz w dużo lepszym położeniu niż te, które dopiero wprowadzają e-dziennik - podkreśla Anna Miedzińska, dyrektor marketingu firmy Librus, czołowego polskiego dostarczyciela e-usług w szkołach.

To dotyczy między innymi Zespołu Szkół nr 2, dla którego, w przeciwieństwie do piątki, bieżący rok szkolny jest pierwszym, w którym nauczyciele korzystają z e-dziennika. Jednak i dla tej placówki nie jest to skok na głęboką wodę.

- Dziennika elektronicznego nie da się wprowadzić z marszu. Dlatego w ostatnim semestrze poprzedniego roku szkolnego testowaliśmy nowe oprogramowanie - mówi Dariusz Kowalczyk, dyrektor ZS nr 2. - Po tych próbach, kiedy wiedzieliśmy już, na czym to wszystko polega, przeprowadziliśmy głosowanie. Opinia rady pedagogicznej i rodziców była pozytywna.

Nauczyciele przyklaskują pomysłowi wycofania papierowych dzienników, bo nowy system znacznie ułatwia im pracę.

- Odchodzi nam choćby obliczanie średnich czy frekwencji. System robi to automatycznie - mówi Renata Marciniak, nauczycielka geografii w ZS nr 2.

Najbardziej zadowoleni mogą być jednak rodzice. O dowolnej porze każdy z nich może zalogować się do systemu i prześledzić postępy dzieci. W ocenie dyrektor Bożeny Żurek, nie potwierdzają się przy tym obawy, że rodzice porzucą bezpośredni kontakt z nauczycielami.

- Okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Dzięki możliwości śledzenia na bieżąco wyników uczniów rodzice reagują od razu - mówi pani dyrektor.

Do nowej formy oceniania trudno natomiast przyzwyczaić się uczniom.

- Pomysł teoretycznie jest bardzo fajny, ale tylko z punktu widzenia rodziców. Nam nie bardzo to pasuje, bo o każdej jedynce, nieobecności czy spóźnieniu rodzice mogą się od razu dowiedzieć, jeszcze zanim wrócimy do domu - mówi zmartwiony Krzysztof Spychała, uczeń I klasy ZS nr 2.

źródło: dziennik polska
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
krytyczny 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 29
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-09-07, 10:21   

Gdzie czasy gdy na Śląskiej uczyła polskiego Janowska, a matmy Zyzek. Od ruskiego była Weissowa, a anglika Goczyłowa. Dyrektorował wtedy Moździerz. Przeciętniak nie miał szans aby prześlizgać się bez nauki. Oczywiście dzieci lekarzy, adwokatów, dobrych towarzyszy z PZPR były traktowane trochę inaczej, ale szara masa musiała trzymać poziom. Dziś mój dzieciak po trzech latach nauki języka nie umie wydukać jednego poprawnego zdania w tym języku i do tego przynosi świadectwo z czerwonym paskiem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-09-07, 18:03   

Ale wystarczy brak prądu, awaria sprzętu czy też uszkodzenie kabla i dziennika nie ma... z powrotem kartka papieru i przeklepywanie tego do librusa jak będzie dostęp.

Ja tam na razie się nie wypowiadam bo póki co nie mamy dostępu do dziennika, widziałem jedynie jak to wygląda w akcji od strony nauczycielskiej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
damianos1235 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Wiek: 31
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 842
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-09-08, 23:33   

jak braknie prądu to mają specjalne karteczki które później skanują i nie muszą przepisywać
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-09-09, 17:14   

?!

jak dotychczas zawsze była to kartka z zeszytu...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
damianos1235 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Wiek: 31
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 842
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-09-09, 23:00   

ja nie miałem takiej akcji ale spytaliśmy się co będzie jak np braknie prądu to otrzymaliśmy taką odp
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Placek22 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 17 Gru 2010
Posty: 13
Skąd: Chełmo
Wysłany: 2010-12-19, 11:33   

Witam. Jestem uczniem III gimnazjum i mam zamiar iść dalej na profil gastronomiczny. Słyszałem że u was jest dobra szkoła. Mógłby ktoś mi nieco przybliżyć ten temat?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
seba 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 7
Skąd: Wielun
Wysłany: 2010-12-24, 23:25   

Placek22 napisał/a:
Witam. Jestem uczniem III gimnazjum i mam zamiar iść dalej na profil gastronomiczny. Słyszałem że u was jest dobra szkoła. Mógłby ktoś mi nieco przybliżyć ten temat?


Siemka
Tak, w Wieluniu jest szkoła gastronomiczna a dokładnie znajduje się w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Wojska Polskiego. Obecnie ja również chodzę do tej szkoły. Do technikum przyjmują od 75 punktów z egzaminów. Według mnie jest to bardzo dobra szkoła. Są dwa profile TK czyli technik kucharz oraz TO czyli technik organizacji usług gastronomicznych. W profilu TK jak sama nazwa mówi kucharz nauczą cie gotować, w I klasie będzie dużo teorii, ;) a w TO będziesz mógł zostać kimś w rodzaju managera. Jeśli masz jakieś pytania konkretne to pytaj, chętnie ci odpowiem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Placek22 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 17 Gru 2010
Posty: 13
Skąd: Chełmo
Wysłany: 2011-01-04, 20:03   

Od 75 pkt, ale chodzi tu tylko o egzaminy czy o świadectwo i zachowanie ( szczególnie zachowanie) też? Znaczy czy brane są pod uwagę inne punkty oprócz egzaminów ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2011-01-04, 20:13   

http://zs1.ehost.pl/page.php?4 tutaj znajdziesz sporo informacji o rekrutacji do ZS1
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Placek22 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 17 Gru 2010
Posty: 13
Skąd: Chełmo
Wysłany: 2011-01-04, 21:21   

a jak z mieszkaniem ? bursa jest jakaś ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2011-01-04, 21:26   

Są dwie międzyszkolne bursy. Jedna jest za ścianą ZS1 a nawet częściowo szkoła jest w bursie a druga jest z 400 metrów obok
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Placek22 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 17 Gru 2010
Posty: 13
Skąd: Chełmo
Wysłany: 2011-01-04, 21:52   

A koszta? Szukam ale jeszcze nie znalazłem dlatego pytam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2011-01-04, 22:20   

Międzyszkolna Bursa , ul. Wojska Polskiego 32,
98-300 Wieluń, tel. 043 843 99 27
- dyrektor Barbara Cichecka

Najlepiej zadzwonić
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Placek22 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 17 Gru 2010
Posty: 13
Skąd: Chełmo
Wysłany: 2011-01-08, 19:10   

A przedmioty jakie są. Pytam jakiegoś ucznia albo byłego ucznia klasy 1 TK. i jaki poziom? Bardzo ciężko jest? Szczególnie chodzi o niemiecki... od podstaw czy rozszerzony jest w 1 kl TK?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW