R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wieluńska porodówka
Autor Wiadomość
lucek 
Czytał o Wieluniu



Wiek: 47
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 25
Skąd: EWI/EPJ
Wysłany: 2010-03-13, 20:52   Wieluńska porodówka

Moja Żona w czerwcu ma termin porodu. Ciekawa jest opinii o naszej porodówce. Prosimy o podpowiedzi. :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-13, 20:55   

z dala od mordowni !!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
lucek 
Czytał o Wieluniu



Wiek: 47
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 25
Skąd: EWI/EPJ
Wysłany: 2010-03-13, 21:06   

Tak się domyślaliśmy z Żoną. Z poprzedniej "akcji porodowej" jest zadowolona. Dzieki za wyczerpującą odpowiedź. ;)

[ Dodano: 2010-03-13, 21:08 ]
W Bełchatowie oczywiście. ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-15, 16:00   

Moja żona rodziła w styczniu i jestem zadowolony. Opieka świetna, nawet po porodzie! Z tego co słyszałem i widziałem, to po ostatnich incydentach w naszym szpitalu cały personel inaczej podchodzi do pacjentów położnictwa. Ja nie mam im nic do zarzucenia. Nie wiem jak było wcześniej, ale z tego co słyszałem to źle. W styczniu br. było dobrze.
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Izabela 
Przyjeżdża na zakupy
Izabela



Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 08 Gru 2005
Posty: 403
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-16, 18:08   

Nie wiem jak to wygląda teraz ponieważ drugie dziecko rodziłam rok temu w Matce Polce ale starsze ponad osiem lat temu w Wieluniu opieka dobra miałam cięcie cesarskie profesjonalnie przeprowadzone nawet w Łodzi przy drugim porodzie zachwycali się blizną po pierwszym cięciu.
_________________
"Być gwiazdą,gwiazdą ludzi fantazją.."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
andzia290 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 25 Lis 2012
Posty: 3
Skąd: wielun
Wysłany: 2012-11-25, 11:45   ciaza porod

witam
Odświeżam temat. Interesuje mnie informacja głownie o lekarzach do którego warto chodzić by przy porodzie się nie rozczarować? Bardzo proszę o informacje doświadczenia jakie miałyście.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcialuna 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 34
Dołączyła: 02 Gru 2012
Posty: 5
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2012-12-06, 17:24   

Witam,

to zależy czy akurat trafisz na dyżur swojego lekarza... Słyszałam że dr Cywiński nie zwraca jakiejś szczególnej uwagi na swoje pacjentki.

Termin mam na 8 marca br. i zastanawiam się czy planowany remont porodówki w Wieluniu się rozpocznie?

I jak tam opinie o szkole rodzenia w szpitalu? Warto się zapisywać?

Pozdrawiam:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-12-06, 20:58   

ja pytałam mojego lekarza czy bedzie przy porodzie drugiego dziecka (do pierwszego przyjechał bez problemu o 22.00), ale usłyszałam cos o nowych przepisach, że im nie wolno, szczęsliwie się złozyło, że rodziłam kiedy on miał dużur w szpitalu i był na każde wezwanie, więc po prostu dopytaj szczegółów u swojego
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Monika 
Dojeżdża PKSem


Pomogła: 9 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 239
Piwa: 1/5
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-07, 21:36   

Tak naprawdę jeśli nie ma komplikacji przy porodzie, lekarz nie jest do niczego potrzebny, położne odbiorą poród. Z własnego doświadczenia mogę polecić szpital w sieradzu (oddział gin.-położniczy po generalnym remoncie i bardzo wysokim standardzie). Nie trafiłam w tym szpitalu na "złą" położną, a leżałam tam kilka dni.
W czasie trwania zajęć w szkole rodzenia w Wieluniu miałam okazję odwiedzić wieluńską porodówkę. Krótko mówiąc: tego nie da się porównać... :) Za nic nie chciałabym rodzić w Wieluniu :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcialuna 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 34
Dołączyła: 02 Gru 2012
Posty: 5
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2012-12-08, 13:14   

Czyli jak to wygląda? Kiedy zaczną się bóle porodowe wsiada się w auto i jedzie do szpitala do Sieradza? Czy może się zdarzyć tak, że mnie odeślą, bo nie będzie miejsc albo że nie mój rejon?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2012-12-08, 13:44   

Jak by nie było zawsze znajdzie się kilku zadowolonych i taka sama liczba niezadowolonych z danego szpitala. Moja żona rodziła w Wieluniu i nie było źle. Jej lekarzem prowadzącym był p.Cywiński, ale z racji pory roku (Sylwester) bawił się w Karpaczu więc przy porodzie go nie było. A i po porodzie jakoś szczególnie zainteresowany nie był... Żona już zmieniła lekarza, bo p.Cywiński jest poprostu drogi w porównaniu z innymi lekarzami w Wieluniu, a jakiejś ekstra pomocy z jego strony nie doświadczyła. Natomiast wracając do samego porodu to nawet trafiła na super położne, które były bardzo życzliwe i pomocne, także ja jak najbardziej polecam Wieluń!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Monika 
Dojeżdża PKSem


Pomogła: 9 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 239
Piwa: 1/5
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-08, 17:36   

marcialuna nie ma czegoś takiego jak rejonizacja w przypadku porodu. Dokąd nie zajedziesz, tam muszą cię przyjąć. Jak zaczęły się u mnie bóle, mąż zapakował mnie do samochodu i zawiózł do Sieradza, a tam, zanim urodziłam spędziłam jeszcze całą dobę. Przed przyjęciem na oddział przyszedł lekarz, zbadał mnie i powiedział, ze do porodu jeszcze daleko, ale na oddział oczywiście przyjmujemy. Daruj sobie ten Wieluń, naprawdę będziesz bardzo zadowolona z Sieradza.
Tak na marginesie jeśli sobie życzysz, po porodzie dostępne są sale rodzinne (dwuosobowe z prywatną łazienką - płatne dla osoby towarzyszącej), gdzie możesz 3 doby spędzić z bliską osobą. Ponadto jeśli jesteś pierwiastką, po porodzie położne od podstaw uczą cię opieki nad noworodkiem, którym po takim wstępnym szkoleniu zajmujesz się sama (nie przenoszą już dziecka na salę dla noworodków, tylko cały czas spędza z tobą)
Jeśli zamierzasz rodzić w Sieradzu - odpuść sobie szkołę rodzenia w Wieluniu. Tam położne uczyły mnie zupełnie innych technik radzenia sobie z bólem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-09, 12:32   

A ja i żona mamy dobre wspomnienia z wieluńskiej porodówki sprzed pół roku. Położne bardzo miłe i pomocne, lekarz prawie niepotrzebny. Pobyt na oddziale trwał dwa dni. Nie mam porównania z Sieradzem, ale wszystko odbyło się bezproblemowo. Szkoła rodzenia w Wieluniu się przydała, więc polecam. Z jednej strony ten Sieradz brzmi zachęcająco, a z drugiej - mimo że nie jest to daleko, to taki wyjazd w ostatniej chwili to lekki hardkor (chociaż znajomy jechał do Łodzi z rodzącą żoną - dziś przyznaje, że teraz już by się dobrze nad tym zastanowił).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 34
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2012-12-09, 14:02   

W Wieluniu byłem z żoną na wieluńskim położnictwie z uwagi na bóle brzucha (w 20 tygodniu). Jedna rzecz utkwiła mi w pamięci - jedna z dziewczyn leżących na sali z moją żoną, po obumarciu płodu miała zabieg łyżeczkowania. Ja byłem wtedy u żony na sali, w odwiedzinach. Nagle na salę wjeżdżają dwie pielęgniarki z tą dziewczyną, dziewczyna niemalże naga, odkryta, półprzytomna. Nikt mi nic ni powiedział, nie wyprosił. Nie wiem, gdzie są granice upodlenia. W tym samym momencie szybko się pożegnałem i wyszedłem ze szpitala, by nie naruszać godności tej dziewczyny. Dla mnie to było szokujące... Rutyna? :roll:
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
WujA 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 325
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-09, 22:05   

A ja bym swojej żony nie puścił do wieluńskiego szpitala. Jakoś tak mi się utarło przekonanie, że w Wieluniu "ludzi zabijają" - co niestety w wielu przypadkach w przeszłości, choć może nie dosłownie, miało miejsce.
Moja żona rodziła w Kluczborku i bardzo polecam ten szpital!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW