R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Z jakiego łącza internetowego korzystasz?
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-01-21, 12:59   

Blink napisał/a:
I kiedy szybsza opcja internetu?

Nie wiem ile jest teraz (pewnie 2x2MB Polpak), ale łącze jest zdecydowanie za slabe na taka liczbe userow... i raczej pewnie niepredko cos sie zmieni, dlatego wzialem neo :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-21, 14:57   

Ferbik napisał/a:
Blink napisał/a:
I kiedy szybsza opcja internetu?

Nie wiem ile jest teraz (pewnie 2x2MB Polpak), ale łącze jest zdecydowanie za slabe na taka liczbe userow... i raczej pewnie niepredko cos sie zmieni, dlatego wzialem neo :)


Z informacji jakie są podane na stronie TVK ma byc szybsza opcja - 256/128. A lacze ogolne jest dodatkowo rozbudowywane. Moim zdaniem, przydaloba sie jeszcze mozliwosc wykupienia paru Mb na serwerze by zrobic jakas swoja mała stronke.
 
   
Szymon
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-21, 15:24   

2 FR'ki 2Mbps były równo 3 lata temu :)
Teraz czekamy na łącze ATM, niestety nie dotrzymamy wcześniej obiecanego terminu wprowadzenia nowych opcji - kilka miesięcy temu styczeń 2006 wydawał się wariantem pesymistycznym, niestety realia okazały się inne. Powinno to ruszyć do końca lutego.
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-21, 15:42   

Szymon napisał/a:
2 FR'ki 2Mbps były równo 3 lata temu :)
Teraz czekamy na łącze ATM, niestety nie dotrzymamy wcześniej obiecanego terminu wprowadzenia nowych opcji - kilka miesięcy temu styczeń 2006 wydawał się wariantem pesymistycznym, niestety realia okazały się inne. Powinno to ruszyć do końca lutego.


Czyzby 10 Mb/s??
 
   
drybl4s^
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-21, 17:47   

czyli nadal bdzie opcja mozliwosci wykupienia podkoniec lutego 256 ? czy tez bedzie mozna wykupić większe? cos typu 512 :> ?
 
   
Szymon
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-21, 21:24   

Blink napisał/a:

Czyzby 10 Mb/s??



Będzie więcej.

Dodatkowe zalety łącza ATM zamiast wiązki 2 megowych FRek to:
- będzie to w jednej "rurze", więc nie będzie sytuacji gdy część klientów dostaje pakiety po łączy wysyconym w 100% (co powoduje dropy i duże opoźnienia) a inne łącze ma jeszcze troszkę zapasu
- łatwość dokupienia kilku dodatkowych Mb/s (bez budowy nowej linii itp.)

drybl4s^ napisał/a:
czy tez bedzie mozna wykupić większe? cos typu 512 n?


Tak, ale raczej nieco później - miesiąc lub trzy ;) po wprowadzeniu opcji 256 (może będziemy musieli dokupić na to parę Mbps pasma) . Co do ceny za 512 kbps na razie nie chcę się wypowiadać, nie jest ustalona.
 
   
Nexus
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-21, 21:53   

Dla mnie interten z TVK, to jedna wielka porażka. Na początku jak zostało to w ogóle wprowadzone, to jeszcze jakoś chodziło, ale teraz z tym jest tragedia (znajomy ma). Nigdy u nas w Wieluniu nie założyłbym internetu rozpowszechnianego przez TVK :/ EOT.
 
   
Szymon
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-21, 22:02   

Na szczęście każdy* ma wybór. A twój post nie bardzo na temat (mowa o nowościach).

*) mieszkający w zasięgu tvk
 
   
Nexus
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-21, 22:06   

Szymon napisał/a:
A twój post nie bardzo na temat (mowa o nowościach).


Czy nie na temat? Nie do końca się z tym zgodzę co piszesz, a owszem i jest na temat, ponieważ odnosi się do całości tematu (internet).

Jeśli chodzi o nowości, życzę jak najlepiej TVK, ale wątpie, aby było lepiej niż jest na chwile obecną, bo jeśli łącze zostanie zwiększone, to i liczba użytkowników automatycznie się zwiększy. Logiczne.
 
   
Szymon
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-21, 22:12   

Zaczęło się się nowości w ofercie kanałów, nie od Internetu... ew. dalszy ciąg proponuję przenieść do nowego działu. BTW: na konkurencyjnym forum jest dział gdzie można sobie ponarzekać na lokalnych providerów :)
 
   
Nexus
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-21, 22:18   

Szymon napisał/a:
BTW: na konkurencyjnym forum jest dział gdzie można sobie ponarzekać na lokalnych providerów


Ja nie mam na kogo narzekać, bo po co? Mówię tylko swoją kwestie jeśli chodzi o internet.
BTW, jeśli chodzi o nowości, to wiem iż zaczęło się od programów jakie weszły w nowy abonament, ale później przybrało to postać internetu, a i więc ja do tego nawiązałem :)

pozdrawiam
p.s. Panowie Admini, hm... zdaje mi się, czy dopuszczalne jest reklamowanie innych forum, bo z tego co czytam i widzę w poście Szymon, to tak wychodzi ;)
 
   
Maniek 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 59
Skąd: stad
Wysłany: 2006-01-21, 22:25   

Szymon napisał/a:
BTW: na konkurencyjnym forum jest dział gdzie można sobie ponarzekać na lokalnych providerów :)

a są jacyś poważni providerzy oprócz TVK oczywiście, czy tylko łonabiproviderzy ??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
drybl4s^
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-21, 23:05   

Szymon napisał/a:
Blink napisał/a:

Czyzby 10 Mb/s??



Będzie więcej.

Dodatkowe zalety łącza ATM zamiast wiązki 2 megowych FRek to:
- będzie to w jednej "rurze", więc nie będzie sytuacji gdy część klientów dostaje pakiety po łączy wysyconym w 100% (co powoduje dropy i duże opoźnienia) a inne łącze ma jeszcze troszkę zapasu
- łatwość dokupienia kilku dodatkowych Mb/s (bez budowy nowej linii itp.)

drybl4s^ napisał/a:
czy tez bedzie mozna wykupić większe? cos typu 512 n?


Tak, ale raczej nieco później - miesiąc lub trzy ;) po wprowadzeniu opcji 256 (może będziemy musieli dokupić na to parę Mbps pasma) . Co do ceny za 512 kbps na razie nie chcę się wypowiadać, nie jest ustalona.



no to czekam z niecierpliwoscią na to 512 :D bo to 128 :> tylko w nocy i z rana da sie uzytkować :> z przyjemnoscią
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-22, 09:48   

Nie zgodze sie, ze internet w TVK zle chodzi. Mam przyjemnosc uzywac tego lacza i slowa zlego nie powiem, prawie zawsze wyciagam te 15-16 Kb/s (czyli tyle ile powinienem), zero awarii, proxy - swietny pomysł, wieksze transfery noca - ok, a rozszerzenie pasma spowoduje wzrost komfortu. Mam tez znajomych mieszkajacych w innym miejscu miasta bo na os. Wyszynskiego i tez nie slyszalem od nich jakis narzekan. Oczywiscie jezeli ktos na tym laczu chcialby sciagac po emulu, edonkeyu czy innym P2P musi uzbroic sie w cierpliwosc. Ale dla podstawowego www, email, czy sciagania plikow sie sprawdza. Szymon, powodzenia w pracy i jak najmniejszej ilosci padów sys. zycze.
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-01-22, 11:12   

Nie no sorry, ale że tak spytam ile się płaci w TVK za te 15 bk/sec (128 ?)?! Chello 1MB jest za około 85 zeta, dodatkowo obok konkurencja na podobnych warunkach (Polnet). Tak, wiem, że w Wieluniu nie ma żadnej z tych firm, ale brak konkurencji dla TVK jest wyłącznie zasługą WSM niestety. Znam przynajmniej 2 osoby, które swego czasu zrezygnowały z TVK z powodu kiepskiego łącza na rzecz neostrady - zresztą nie ma co oczekiwać cudów po rozszerzeniu pasma - TVK nie robi tego za darmo, jako prezent dla stałych klientów, tylko po to, żeby rozszerzyć listę użytkowników i jeszcze więcej na tym zarobić. I nie uważam, że to poza tematem, bo komentuję nowinki, czy jak najbardziej w temacie.
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW