R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Z jakiego łącza internetowego korzystasz?
Autor Wiadomość
Szymon
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-22, 11:34   

Tomek napisał/a:
Tak, wiem, że w Wieluniu nie ma żadnej z tych firm, ale brak konkurencji dla TVK jest wyłącznie zasługą WSM niestety.


Możesz rozwinąć? Nie zauważyłem, że pracuję dla monopolu...

Tomek napisał/a:
Znam przynajmniej 2 osoby, które swego czasu zrezygnowały z TVK z powodu kiepskiego łącza na rzecz neostrady


Większość rezygnacji związana jest z ze zmianą miejsca zamieszkania - tam gdzie nie mamy kabla. Oczywiście rezygnacje na rzecz Neo też są ale nie są zbyt liczne. Są też osoby rezygnujące z Neo i zakładające łącze od nas.

Tomek napisał/a:
zresztą nie ma co oczekiwać cudów po rozszerzeniu pasma - TVK nie robi tego za darmo, jako prezent dla stałych klientów, tylko po to, żeby rozszerzyć listę użytkowników i jeszcze więcej na tym zarobić.


Ma to na celu również poprawę przepustowości dla obecnych abonentów. Samo poszerzenie łącza nie spowoduje przecież lawinowego przyrostu nowych użytkowników!
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-01-22, 11:40   

Cytat:
Nie zgodze sie, ze internet w TVK zle chodzi. Mam przyjemnosc uzywac tego lacza i slowa zlego nie powiem, prawie zawsze wyciagam te 15-16 Kb/s (czyli tyle ile powinienem), zero awarii, proxy - swietny pomysł, wieksze transfery noca - ok, a rozszerzenie pasma spowoduje wzrost komfortu. Mam tez znajomych mieszkajacych w innym miejscu miasta bo na os. Wyszynskiego i tez nie slyszalem od nich jakis narzekan. Oczywiscie jezeli ktos na tym laczu chcialby sciagac po emulu, edonkeyu czy innym P2P musi uzbroic sie w cierpliwosc. Ale dla podstawowego www, email, czy sciagania plikow sie sprawdza. Szymon, powodzenia w pracy i jak najmniejszej ilosci padów sys. zycze.




ZA Blinkiem :wink:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-01-22, 12:05   

Szymon napisał/a:
Tomek napisał/a:
Tak, wiem, że w Wieluniu nie ma żadnej z tych firm, ale brak konkurencji dla TVK jest wyłącznie zasługą WSM niestety.


Możesz rozwinąć? Nie zauważyłem, że pracuję dla monopolu...


Za bardzo bierzesz to do siebie. Wiem, że WSM nie dopuszcza innych providerów do swoich mieszkańców (mam oczywiście na myśli kablówkę). Wiem, że było kilka poważnych firm, które składały oferty w WSM dotyczące inwestycji w teleinformatyczne sieci oparte na "kablówce". Jedną z nich przedstawiał mój daleki krewny z Rawy Mazowieckiej. I to działo się na przestrzeni naprawdę wielu lat. Ty, jak mniemam pracujesz dla TVK nie dla WSM ? TVK leci sobie w kulki ale tylko cenami :P

Tomek napisał/a:
Cytat:
Znam przynajmniej 2 osoby, które swego czasu zrezygnowały z TVK z powodu kiepskiego łącza na rzecz neostrady


Większość rezygnacji związana jest z ze zmianą miejsca zamieszkania - tam gdzie nie mamy kabla. Oczywiście rezygnacje na rzecz Neo też są ale nie są zbyt liczne. Są też osoby rezygnujące z Neo i zakładające łącze od nas.


Pewnie się ze mną jednak zgodzisz - na Neo przechodzą Ci, którym zależy na szybszym i stabilniejszym łączu, a na kablówkę Ci, którym zależy na mniejszych opłatach - chyba, że u kogoś jest techniczne przeciwskazanie założenia Neo. Innych przypadków, poza sado-masochistami nie znam.

Tomek napisał/a:
Cytat:
zresztą nie ma co oczekiwać cudów po rozszerzeniu pasma - TVK nie robi tego za darmo, jako prezent dla stałych klientów, tylko po to, żeby rozszerzyć listę użytkowników i jeszcze więcej na tym zarobić.


Ma to na celu również poprawę przepustowości dla obecnych abonentów. Samo poszerzenie łącza nie spowoduje przecież lawinowego przyrostu nowych użytkowników!


No nie - ale chyba macie jakieś limity ? Mam na myśli to, że nie zakładacie sieci wszystkim użytkownikom jacy się do was zgłoszą, byle tylko mieć zysk, kosztem transferu dla innych ? Więc są tacy to czekają w kolejce na swoją kolej po rozbudowie łącza - mydlę się czy nie ?
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-22, 12:57   

Tomek napisał/a:
[
Pewnie się ze mną jednak zgodzisz - na Neo przechodzą Ci, którym zależy na szybszym i stabilniejszym łączu, a na kablówkę Ci, którym zależy na mniejszych opłatach - chyba, że u kogoś jest techniczne przeciwskazanie założenia Neo. Innych przypadków, poza sado-masochistami nie znam.


Tomku za kablowke place 45 zł miesiecznie, mam stabilne, moze nie bardzo szybkie lacze.Mam stale IP, brak limitów.
Neostrada - popierwsze musz zalozyc telefon stacjonarny, (o ile go nie masz, czyli co miesieczny abo. za telefon) po drugie dodatkowy abo. za Neo. O ile dobrze kojarze abo. tel. to 50 zł najtansza neo, opcja 128 umowa na 12 miesiecy - 78 zł - czy to jest dobra i tansza oferta? No tak i jeszcze limity w neo.
 
   
Szymon
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-22, 13:06   

Tomek napisał/a:


Za bardzo bierzesz to do siebie. Wiem, że WSM nie dopuszcza innych providerów do swoich mieszkańców (mam oczywiście na myśli kablówkę). Wiem, że było kilka poważnych firm, które składały oferty w WSM dotyczące inwestycji w teleinformatyczne sieci oparte na "kablówce". Jedną z nich przedstawiał mój daleki krewny z Rawy Mazowieckiej. I to działo się na przestrzeni naprawdę wielu lat. Ty, jak mniemam pracujesz dla TVK nie dla WSM ? TVK leci sobie w kulki ale tylko cenami :P


Z tego co wiem były oferty przejęcia sieci, ale jaka byłaby z tego konurencja? Nie rozumiem tego zarzutu. A oferty twojego znajomego nie znam; jeśli polegała na wykorzystaniu infrastruktury istniejącej sieci do transmisji danych to blokowało by to wprowadzenie takiej usługu przez WSM na jej własnej sieci. Jeśli tak to nic dziwnego, że została odrzucona.
Pracuję w WSM (TVK jest przecież tylko działem WSM).
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-22, 13:13   

No to ja wam w takim razie powiem że jest równiez inne wyjście. O wiele tańsze i o wiele lepsze (jeżeli chodzi o internet)
Ja płace 34 pln. Mam neta od gościa który założył firme wziął na siebie łącze DSL z tepsy (na początku było 1mbit później rozszerzone do 2mbit, teraz jest 4 mbity) do obsługi jeden serwer.
Necik śmiga jak sie patrzy, zero limitów, szybkość mam do 40kB/s.

Nie mówcie mi że jedynym wyjściem jest TVK - WSM albo NEO. Jest jeszcze trzecia opcja wg mnie najlepsza.
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-22, 13:19   

gregg napisał/a:
No to ja wam w takim razie powiem że jest równiez inne wyjście. O wiele tańsze i o wiele lepsze (jeżeli chodzi o internet)
Ja płace 34 pln. Mam neta od gościa który założył firme wziął na siebie łącze DSL z tepsy (na początku było 1mbit później rozszerzone do 2mbit, teraz jest 4 mbity) do obsługi jeden serwer.
Necik śmiga jak sie patrzy, zero limitów, szybkość mam do 40kB/s.

Nie mówcie mi że jedynym wyjściem jest TVK - WSM albo NEO. Jest jeszcze trzecia opcja wg mnie najlepsza.


Swietnie, tylko co w momencie jezeli nie masz w swoim zasiegu zadnego sasiada chcacego zalozyc internet? - Z zycia wzieta sytuacja. Ale poza tym gregg przyznam Ci racje, chociaz Wiesz jak to czasami bywa z sasiadami :-)
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-01-22, 13:19   

Blink napisał/a:
Tomek napisał/a:
[
Pewnie się ze mną jednak zgodzisz - na Neo przechodzą Ci, którym zależy na szybszym i stabilniejszym łączu, a na kablówkę Ci, którym zależy na mniejszych opłatach - chyba, że u kogoś jest techniczne przeciwskazanie założenia Neo. Innych przypadków, poza sado-masochistami nie znam.


Tomku za kablowke place 45 zł miesiecznie, mam stabilne, moze nie bardzo szybkie lacze.Mam stale IP, brak limitów.
Neostrada - popierwsze musz zalozyc telefon stacjonarny, (o ile go nie masz, czyli co miesieczny abo. za telefon) po drugie dodatkowy abo. za Neo. O ile dobrze kojarze abo. tel. to 50 zł najtansza neo, opcja 128 umowa na 12 miesiecy - 78 zł - czy to jest dobra i tansza oferta? No tak i jeszcze limity w neo.


Dlatego napisałem - przeciwskazania techniczne i finansowe. Łącza nie masz stabilnego, bo przepustowość za którą płacisz masz rano i wieczorem w pełni - prawda ? Nie znam dokładnych cen Neo, ale np. Wieluń jest objęty sporym zasięgiem Edge (iplus np.), który wyciąga 360 kb/sec i kosztuje 60 zeta na miesiąc. Słowem - w Neo wiesz za co płacisz, w TVK nie bardzo ...

[ Dodano: 2006-01-22, 13:23 ]
Szymon napisał/a:
Tomek napisał/a:


Za bardzo bierzesz to do siebie. Wiem, że WSM nie dopuszcza innych providerów do swoich mieszkańców (mam oczywiście na myśli kablówkę). Wiem, że było kilka poważnych firm, które składały oferty w WSM dotyczące inwestycji w teleinformatyczne sieci oparte na "kablówce". Jedną z nich przedstawiał mój daleki krewny z Rawy Mazowieckiej. I to działo się na przestrzeni naprawdę wielu lat. Ty, jak mniemam pracujesz dla TVK nie dla WSM ? TVK leci sobie w kulki ale tylko cenami :P


Z tego co wiem były oferty przejęcia sieci, ale jaka byłaby z tego konurencja? Nie rozumiem tego zarzutu. A oferty twojego znajomego nie znam; jeśli polegała na wykorzystaniu infrastruktury istniejącej sieci do transmisji danych to blokowało by to wprowadzenie takiej usługu przez WSM na jej własnej sieci. Jeśli tak to nic dziwnego, że została odrzucona.
Pracuję w WSM (TVK jest przecież tylko działem WSM).


Nie znam szczegółow - ale przecież u nas (Piotrków) w jednym bloku działają dwie różne firmy (UPS i Polnet, a są miejsca gdzie jest ich jeszcze więcej) - więc jak się nie da?
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-22, 13:27   

[quote="Tomek"][quote="Blink"]
Tomek napisał/a:

Dlatego napisałem - przeciwskazania techniczne i finansowe. Łącza nie masz stabilnego, bo przepustowość za którą płacisz masz rano i wieczorem w pełni - prawda ? Nie znam dokładnych cen Neo, ale np. Wieluń jest objęty sporym zasięgiem Edge (iplus np.), który wyciąga 360 kb/sec i kosztuje 60 zeta na miesiąc. Słowem - w Neo wiesz za co płacisz, w TVK nie bardzo ...


Tomku, jezeli napisalem, ze mam caly czas w ciagu dnia 15-16 Kb/s, czyli predkosc jaka jest podana w ofercie to znaczy ze taką mam, oczywiscie kiedy po 23.00 zostaje otwarta wieksza przepustowosc lacza predkosc ta wzrasta do 25-30 Kb/s ale to akurat jest jako bonus. EDGE w PlusGSM, dziekuje po stoje :-) Moj przyjaciel akurat pracuje w +GSM i wiem jak to z tym stabilnym i tanim EDGE jest. Ceny Neo sprawdzilem wlasnie na stronie www.neostrada.pl i jest tak jak napisalem wczesniej. 78 zl przy rocznej umowie za 128 Kb/s - prawie 2xwiecej niz place za podobne lacze4 w kablowce i podkresle to jeszcze raz nie mam zadnych problemow z predkoscia transferu.
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-01-22, 13:36   

Blink napisał/a:
Tomek napisał/a:

Dlatego napisałem - przeciwskazania techniczne i finansowe. Łącza nie masz stabilnego, bo przepustowość za którą płacisz masz rano i wieczorem w pełni - prawda ? Nie znam dokładnych cen Neo, ale np. Wieluń jest objęty sporym zasięgiem Edge (iplus np.), który wyciąga 360 kb/sec i kosztuje 60 zeta na miesiąc. Słowem - w Neo wiesz za co płacisz, w TVK nie bardzo ...


Tomku, jezeli napisalem, ze mam caly czas w ciagu dnia 15-16 Kb/s, czyli predkosc jaka jest podana w ofercie to znaczy ze taką mam, oczywiscie kiedy po 23.00 zostaje otwarta wieksza przepustowosc lacza predkosc ta wzrasta do 25-30 Kb/s ale to akurat jest jako bonus. EDGE w PlusGSM, dziekuje po stoje :-) Moj przyjaciel akurat pracuje w +GSM i wiem jak to z tym stabilnym i tanim EDGE jest. Ceny Neo sprawdzilem wlasnie na stronie www.neostrada.pl i jest tak jak napisalem wczesniej. 78 zl przy rocznej umowie za 128 Kb/s - prawie 2xwiecej niz place za podobne lacze4 w kablowce i podkresle to jeszcze raz nie mam zadnych problemow z predkoscia transferu.


Może faktycznie masz dużo szczęścia - ale parę miechów temu siedziałem u kumpla na sadach i nie podzielam Twojego optymizmu, on zresztą również, a nie On jeden narzeka na problemy ze spadającym drastycznie transferem i kompletnymi zwisami od czasu do czasu (jeszcze pamiętam swoje przekleństwa). Jeśli masz dobry zasięg w EDGE to nie masz problemów z transferem. A jako plusa masz to, że możesz sobie zabrać swoje łącze w dowolne miejsce w Polsce ze sobą (ograniczone jedynie zasięgiem GPRS).
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Kruk 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 224
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-01-22, 13:37   

Przecież karzdy wybiera to co chce ja np. nie mam kablówki radiowy też niebardzo bo jest niestabilny więć mam neo z problemami bo z problemami ale jakoś mi założyli i nie narzekam. Mówicie tutaj o telefonie że trzeba abonament płacić itd. a ja myślę że i tak większość urzytkowników neo najpierw miała telefon stacjonarny a potem dołożyli neta :wink: A co do cen to niestety w polsce konkurenci tpsy dopiero raczkują i to trochę potrwa zanim dotrą do mniejszych miast takich jak nasze :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Szymon
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-22, 13:45   

Tomek napisał/a:


Nie znam szczegółow - ale przecież u nas (Piotrków) w jednym bloku działają dwie różne firmy (UPS i Polnet, a są miejsca gdzie jest ich jeszcze więcej) - więc jak się nie da?


Proste - UPC i Pol-Net mają odrębne sieci. U nas też tak może być jeśli pojawi się operator chcący zbudować od zera sieć. Twoja teza o blokowaniu konkurencji chyba upada ;)
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-01-22, 13:56   

Szymon napisał/a:
Tomek napisał/a:


Nie znam szczegółow - ale przecież u nas (Piotrków) w jednym bloku działają dwie różne firmy (UPS i Polnet, a są miejsca gdzie jest ich jeszcze więcej) - więc jak się nie da?


Proste - UPC i Pol-Net mają odrębne sieci. U nas też tak może być jeśli pojawi się operator chcący zbudować od zera sieć. Twoja teza o blokowaniu konkurencji chyba upada ;)


Jeśli przyjmiemy, że to Ty przeglądasz oferty przychodzące dla WSM to każda teza upada :P [/center]
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-01-22, 14:01   

Porownujac kablowke i neo:

K - kablowka, N - neo

Zalozenie:
k - 450zl (prawda?)
n - 1zl

miesieczny abonament 128kb/s:
k - 50zl
n - 49 netto/umowa 24 miesiace, 256 - 59zl netto, 512 - 69zl netto. We wszystkich przypadkach tpsa przez pol roku w tej chwili za zlotowke, pozniej ceny jak wyzej.
Ktos wspomnial, ze trzeba miec telefon w tpsa, zeby miec neo. Nie wiem czy juz tpsa to wprowadzila, ale ma nie byc wymogow odnosnie telefonu, zeby posiadac neta w tpsa. W TVK niestety trzeba miec kablowke. Neo w tej chwili jest wszedzie.
Serwis neo mam pod bezplatnym nr telefonu 24h na dobe. W kablowce przynajmniej 4 moich znajomych reklamowalem, ale Szymon z czasem nie wyrabia :P
W neo nie mam problemow. Moze czasem (raz na 4 miesiace) sie cos stanie w postaci braku synchronizacji... wystarczy przeresetowac router i po sprawie. Zadnych klopotow. Dodatkowo osoba fizyczna moze sobie odliczac VAT od uslugi dostepu do internetu w tpsa. Nie ma mowy w neo o spadku transferu. Mam 2048 - z szybkiego serwera poczatkowo ciagne ponad 300kbps, pozniej spada do regularnego ponad 260 kbps, w TVK bywalo roznie na tych samych serwerach. Takze jakbym mial jeszcze raz wybierac - zostalbym zdecydowanie przy neo :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Szymon
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-22, 14:19   

Mała uwagi: WSM również wystawia faktury VAT za dostęp do Internetu. Abonament miesięczny to 45,01 zł z VAT.
Sam mam w domu Neo - z osiągów jestem zadowolony (tzn. prawie zawsze jest tyle ile deklarują, choć bywały wyjątki). Mniej zadowolony jestem z ceny.

Co do możliwości założenia tylko usługi Neostrada, bez POTS - miało być ale jeszcze nie ma. Spodziewam się, że wtedy abonament za dostęp do sieci będzie wyższy...

Prośba do administracji/moderatorów: wnoszę o podzielenie tematu na 2 osobne wątki (nowości w tvk i dyskusja o internecie).

PS. Ale się dziś rozpisałem, wystarczy na cały kwartał.
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW