R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Szokująca homilia w Katedrze Przemyskiej
Autor Wiadomość
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2010-04-14, 05:57   Odnośnie tragedii w Smoleńsku

- W czasie mszy w Katedrze Przemyskiej prałat Zbigniew Suchy w homilii powiedział, że katastrofa samolotu mogła wydarzyć się w środę, kiedy do Katynia lecieli premier Donald Tusk, Tadeusz Mazowiecki i Lech Wałęsa. - Nie mogłam uwierzyć w to, co słyszę - napisała na Alert24 Katarzyna.

Co mówi ksiądz prałat? Spisaliśmy fragmenty homilii

Od 16 sekundy

"Drogi Patrioto, przyjacielu, Polaku, mój bracie, piszę do Ciebie te słowa, bo sam nie mogę sobie z nimi uładzić(...)Kreślę te słowa, żeby Ci powiedzieć, że w dzikim kraju nad Wisłą umierają matki - jedne z rozpaczy, że nie tak wychowały swoich synów i nie takich chciały mieć z nich patriotów. Umierają matki, bo nie chcą żyć w świecie, gdzie nie ma już ich synów patriotów i synowych. Kobiet, którym obce są salony i spa, bo ich salonami jest troska o piękno duszy i ducha."

8'01 i dalej

"- To mogło się wydarzyć w środę [gdy w Katyniu był premier Tusk - red]. Ale metaforyczne w środę: "te oczodoły wołają o prawdę" premiera polskiego rządu wywołały zachwyt. Już na drugi dzień liberalni politycy, opiniotwórczy Michnik od dawna niepiszący, zaproponowali posprzątać tropy pamięci z katyńskiego lasu, zapomnieć ślady profanacji znad charkowskich grobów. I może dlatego Bóg przypomniał wczoraj Polakom - po ludzku dramatycznie, nieludzko, ale po bożemu - inaczej, po swojemu, te słowa psalmu 137 "nad rzekami Babilonu tam żeśmy siedzieli, płakali...".



9'39 i dalej

"To się mogło zdarzyć w środę, zdarzyło się wczoraj. To był ten kwiat polskiej inteligencji, to były te elity, które miały zasilić swą krwią ziemię smoleńska, by katyńska ofiara sprzed 70 lat nie została zapomniana, byśmy nie zasypali tropów, którymi kroczyli Ci żegnający się z najbliższymi.

Ci którzy mieli ręce związane kolczastym drutem, do którego przywiązano sznur oplatający ich szyje. Za każdym ruchem dusili się. Byli jak niemowlęta aborcyjne. Pamięć pod Smoleńskiem uratuje pamięć Katynia, którą libertyni chcieli już posprzątać."

11'50 i dalej

"Marszałek Sejmu wypowiedział słowa, że wobec tej tragedii nie ma podziału na lewicę i prawicę, nieważne jest czy ktoś wierzy, czy nie. Nie, panie marszałku - nie ma zgody. Jest jeszcze libertyński środek i dopóki nie usłyszę słów, które przeproszą te zwłoki, które dziś spoczywają w Pałacu Namiestnikowskim za słowa, że prezydent może być niskiego wzrostu, ale nie może być mały, będzie mi trudno.

Kurtyka nie żyje, musi żyć nasza pamięć. Także i pamięć pańskich słów panie marszałku "Trzeba by wszystko było wreszcie normalnie". To znaczy, że pan Kaczyński był nienormalny? To znaczy, że nienormalna jest ta kobieta, która wczoraj w nocy płacząc pod pałacem prezydenckim mówiła "To był ostatni polski patriota"?

Od 15 minuty

"Ale co nam pozostało tutaj, na tym łez padole? Dlaczego ciągle musimy żyć z goryczą reprezentowania nas przez ludzi którzy nie klękają na podniesienie, bo są agnostykami i dlatego nie podchodzą do stołu uczty? Dlaczego musimy pozostawać z goryczą reprezentowania nas przez ludzi, którzy na świeżym miejscu bólu, mokrym od krwi, klęczą niechlujnie dla potrzeb socjotechniki?"

http://www.alert24.pl/ale...POSLUCHAJ_.html

Źródło: Alert24.pl
--------------------------
No mnie po prostu zatkało :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mario's 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 1162
Piwa: 1/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-14, 07:17   Szokująca homilia w Katedrze Przemyskiej

SZOK !
_________________

Ostatnio zmieniony przez mario's 2010-04-14, 08:27, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
wieluniak20 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 686
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-14, 08:38   

Ten co to powiedział powinien stanąć pod sądem za zdradę stanu. Jak można takie brednie pleć ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-14, 09:05   

Jak trzeba być obłudnym, aby takie słowa wypowiadać...?!
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2010-04-14, 11:20   

Co Wam sie w tej homilii nie podoba?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-14, 11:35   

hiszpan napisał/a:
Co Wam sie w tej homilii nie podoba?




alert24.pl napisał/a:
- W czasie mszy w Katedrze Przemyskiej prałat Zbigniew Suchy w homilii powiedział, że katastrofa samolotu mogła wydarzyć się w środę, kiedy do Katynia lecieli premier Donald Tusk, Tadeusz Mazowiecki i Lech Wałęsa.



Dla Ciebie te słowa są normalne?!
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-14, 11:39   

Jaro teraz się zacznie tłumaczenie... "Co miał na mysli autor?" o to w tym chodzi.
"To się mogło zdarzyć w środę, zdarzyło się wczoraj." interpretacja tego dla mnie jest jednoznaczna ale zaraz będzie: "No jak to??? On na pewno nie "to" miał na myśli!!!"
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2010-04-14, 11:58   

Jaro napisał/a:
hiszpan napisał/a:
Co Wam sie w tej homilii nie podoba?




alert24.pl napisał/a:
- W czasie mszy w Katedrze Przemyskiej prałat Zbigniew Suchy w homilii powiedział, że katastrofa samolotu mogła wydarzyć się w środę, kiedy do Katynia lecieli premier Donald Tusk, Tadeusz Mazowiecki i Lech Wałęsa.



Dla Ciebie te słowa są normalne?!


Dla mnie te slowa sa normalne. A cala homilia bardzo dobra. Malo wazne, ze proPiSowska (nawiazanie do Marszalka Sejmu po prostu genialne - jakbym slyszal moich rodzicow).
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maniekl 
Przyjeżdża na zakupy
Dopiero zaczynam



Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 467
Skąd: Osjaków|KD
Wysłany: 2010-04-14, 12:11   

Po przeczytaniu artykułu byłem oburzony, ale jednak wysłuchałem cał,a homilię i...
Cytat:
- W czasie mszy w Katedrze Przemyskiej prałat Zbigniew Suchy w homilii powiedział, że katastrofa samolotu mogła wydarzyć się w środę, kiedy do Katynia lecieli premier Donald Tusk, Tadeusz Mazowiecki i Lech Wałęsa. - Nie mogłam uwierzyć w to, co słyszę - napisała na Alert24 Katarzyna.
Nie tak brzmiały słowa, i po wysłuchaniu całej homilii stwierdzam że te słowa są wyrwane z kontekstu.
Prałat próbuje w jakimś stopniu uzasadnić katastrofę. Zawsze na mszach pogrzebowych gdy ginie ktoś tragicznie kapłani szukają odpowiedzi na pytanie Dlaczego on? Dlaczego to się wydarzyło? Dlaczego...?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-14, 12:37   

maniekl napisał/a:
Prałat próbuje w jakimś stopniu uzasadnić katastrofę.


Ja to widzę tak - to nic innego jak sprytna socjotechnika tegoż prałata.

maniekl napisał/a:
Zawsze na mszach pogrzebowych gdy ginie ktoś tragicznie kapłani szukają odpowiedzi na pytanie Dlaczego on? Dlaczego to się wydarzyło? Dlaczego...?


I dlatego uważasz, że słowa cyt:

prałat Zbigniew Suchy napisał/a:
"- To mogło się wydarzyć w środę. Ale metaforyczne w środę: "te oczodoły wołają o prawdę" premiera polskiego rządu wywołały zachwyt...."


są szukaniem odpowiedzi na pytanie dlaczego to się w ogóle wydarzyło?
Mówiąc, a w zasadzie sugerując, że w tej tragedii zginęli Ci ludzie a mogli zginąć tamci, ze środowego lotu to dla mnie nic innego jak obłuda tego człowieka, który w pryzmacie tej strasznej tragedii, posuwając się do takich właśnie określeń jak te, przekroczył granice smaku, to wszystko.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
maniekl 
Przyjeżdża na zakupy
Dopiero zaczynam



Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 467
Skąd: Osjaków|KD
Wysłany: 2010-04-14, 13:20   

Jaro napisał/a:
są szukaniem odpowiedzi na pytanie dlaczego to się w ogóle wydarzyło?
Mówiąc, a w zasadzie sugerując, że w tej tragedii zginęli Ci ludzie a mogli zginąć tamci, ze środowego lotu to dla mnie nic innego jak obłuda tego człowieka, który w pryzmacie tej strasznej tragedii, posuwając się do takich właśnie określeń jak te, przekroczył granice smaku, to wszystko.
Ja nie znalazłem takiego znaczenia tych słów. Ja raczej w tej homilii szukałbym odpowiedź dlaczego Ci, a nie tamci.

Jaro napisał/a:
Ja to widzę tak - to nic innego jak sprytna socjotechnika tegoż prałata
O, tak też tak uważam, prałat poszukuje odpowiedzi, mocnymi słowami polaryzuje te dwie delegacje na uroczystości, pokazuje różnice i próbuje odpowiedzieć dlaczego przyjaciel Bóg wybrał Tą.

Powtórzę. Nie znalazłem w tej wypowiedzi życzenia katastrofy delegacji rządowej, nie znalazłem słów, że lepsza byłaby katastrofa tej delegacji a nie prezydenckiej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ryngolec 
Dojeżdża PKSem
usiądż i pomyśl ..



Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 112
Piwa: 4/9
Skąd: pod lasem
Wysłany: 2010-04-14, 17:19   

Właśnie nie ma żadnego życzenia katastrofy.
Ale pomyślmy czy to nie kara za .....
_________________
Jesteśmy tylko chwilę ..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-14, 19:34   

wieluniak20 napisał/a:
Ten co to powiedział powinien stanąć pod sądem za zdradę stanu. Jak można takie brednie pleć ?


Zdradę stanu? Ty chyba sam brednie pleciesz...
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluniak20 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 686
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-15, 10:22   

Wiem, poniosło mnie zbytnio.
9'39 i dalej
"To się mogło zdarzyć w środę, zdarzyło się wczoraj.

chodziło mi właśnie o to zdanie. Jak dla mnie i wielu innych takie zdanie mogło świadczyć o tym iż osoba mówiąca ta homilię chciała życzyć potajemnie śmierci innych osób.

Ja w ten sposób odebrałem te właśnie jego słowa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-15, 17:48   

wieluniak20:
Sądzę, że co innego Ciebie poniosło. To ten tytuł "Szokująca homilia w Katedrze Przemyskiej"
Niestety to typowa psychomanipulacja. Tak właśnie GW tresuje swoich czytelników!
PS
Wiem, ze to tym razem nie GW, ale metoda dokładnie taka sama...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW