R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Dworce i przystanki (autobusowe oraz kolejowe)
Autor Wiadomość
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-30, 18:26   Dworce i przystanki (autobusowe oraz kolejowe)

W cyklu "Okiem reportera" na stronie Radia Ziemi Wieluńskiej ukazała się kolejna fotogaleria , tym razem pod tytułem tytułem:
"Pociągów coraz mniej, to i droga na dworzec niepotrzebna..."


EDIT: rozszerzenie tytułu wątku 25-08-2010.

dworzec1.jpg
źródło: RZW
Plik ściągnięto 62414 raz(y) 30,27 KB

dworzec2.jpg
źródło: RZW
Plik ściągnięto 470 raz(y) 36,94 KB

dworzec3.jpg
źródło: RZW
Plik ściągnięto 481 raz(y) 28,54 KB

Ostatnio zmieniony przez Stefan 2013-12-10, 23:49, w całości zmieniany 5 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-30, 18:37   

Stefan napisał/a:
"Pociągów coraz mniej, to i droga na dworzec niepotrzebna..."

Ta droga była odkąd pamiętam, czyli ponad 20 ładnych lat :) W pewnym momencie chciano zmusić ludzi, żeby tędy nie wchodzili i postawiono betonowe słupy, przez jakiś czas chyba nawet interweniowała policja :) Zastawiam się tylko, po co ktoś rusza stary jak świat temat :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-30, 19:17   

Ferbik napisał/a:
Zastawiam się tylko, po co ktoś rusza stary jak świat temat :)

Skoro temat jest stary jak świat to może pora go ruszyć ..... :)
Kiedyś z pewnością warto byłoby zalegalizować to wejście - budując tam schody. Teraz mam delikatne wątpliwości ale takowe wejście wizytówką miasta raczej nie jest. Wątpliwości wynikają jedynie z tego iż ta linia co roku zagrożona jest likwidacją. W innym przypadku nie wahał bym się - czyli budować schody. Skoro wejście funkcjonuje od 20 lat i nie zlikwidowały go interwencje policji (i ew milicji) i nadal deptane jest przez podróżnych ..... prowadzi tam tędy najkrótsza droga z dwóch największych wieluńskich osiedli gdzie mieszka połowa mieszkańców Wielunia !

Chodniki i schody powinno się budować tam gdzie chodzą ludzie (podejście raczej pragmatyczne) a nie tam gdzie nigdy nie będą chodzić czyli na przykład na innym fragmencie Stodolnianej, tym odchodzącym od ul POW - tam obustronne chodniki to wyrzucanie kasy w błoto - można było za tą kasę kilka lat temu wybudować podejście na stacje Wieluń Miasto, a z pewnością w trakcje "żywota" schodów/chodników przeszło by nimi więcej ludzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-30, 19:57   

Zgadzam się że przydałyby się tam schody, tym bardziej że ostatnio schodziłem tamtędy po przymrozku i delikatnych opadach śniegu i trochę zjechałem... Ogólnie przydałoby się wybrukować drogę przez ogródki działkowe, potem schody w miarę szerokie i wyglądałoby to naprawdę ładnie :)
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-30, 21:08   

Stefan, ale był tam poruszany temat swego czasu powstania trakcji pieszej. Jak widać nigdy nie został zrealizowany.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-30, 21:51   

Ferbik napisał/a:
Stefan, ale był tam poruszany temat swego czasu powstania trakcji pieszej. Jak widać nigdy nie został zrealizowany.


Widocznie jestem zbyt młody :grin: , ponieważ nie pamiętam by kiedykolwiek w mediach był poruszany temat podejścia na stację od strony ogródków działkowych i osiedli. Ponadto moim zdaniem niekiedy jednak warto odgrzać niektóre tematy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-30, 22:16   

Stefan napisał/a:
nie pamiętam by kiedykolwiek w mediach był poruszany temat podejścia na stację od strony ogródków działkowych i osiedli

Z tego co pamiętam, to chyba nawet jeszcze nie było czegoś takiego jak Ziemia Wieluńska, nie wspominając o RZW :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Albert 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 92
Skąd: Z LASU
Wysłany: 2009-01-30, 23:45   

Gdy zobaczyłem te zdjęcia, najpierw przeżyłem mały wstrząs. Obraz ten, znany doskonale z dzieciństwa, zatarł się w mojej pamięci. Po początkowym wzburzeniu i negatywnych emocjach skierowanych na PKP, uświadomiłem sobie nagle, że przecież to dobrze, że są na tym świecie miejsca, które się nie zmieniają, tak jak to podejście na nasyp kolejowy...

Myślę, że takie miejsca trzeba chronić.

Mają one niezwykły walor czasowstrzymujący. Jakże cenny we współczesnym, rozpędzonym, nieustannie zmieniającym się świecie. Są to miejsca, w których możemy odzyskać równowagę i spokój wewnętrzny... Wszystko wokoło się zmienia, a trawers na nasyp trwa niezmiennie...
Chrońmy takie miejsca!
Nie pozwólmy, by po trzydziestu latach ktoś zdecydował o budowie w tym miejscu schodów!
Stefan zrewiduj swój pogląd! Widzę, że się wahasz. Odrzuć te myśli o schodach!
Apeluję do władz miasta, odpowiedzialnych za ochronę zabytków i ochronę krajobrazu - zachowajcie ten stan! Teren PKP już od dawna jest skansenem, więc to nie powinno być trudne. Odrobina dobrej woli...
Na nasyp prowadzą trzy szlaki o różnym stopniu trudności. Na zdjęciu widać dwa. Najtrudniejszy zapewne jest najmniej uczęszczany i obawiam się że zniknie. Byłaby wielka szkoda... Można by je przecież odpowiednio oznakować...
Aha..., na nasypie można by postawić makietę milicjanta...
:D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-31, 00:37   

Albert, argumenty Twoje są co najmniej kuriozalne.
Nasyp, który ludzie zaczęli uczęszczać przed laty i który pozostał w niezmienionej formie, gdzie ludzie wspinają się nań z trudem a z jeszcze większym przerażeniem schodzą, zwłaszcza w zimie i po opadach deszczu, gdzie o wypadek naprawdę nie trudno, a Ty nazywasz to miejsce w którym możemy odzyskać równowagę i spokój wewnętrzny. 8)

Każesz chronić takie miejsca, niby przed czym, przed normalnością, czyli usytuowaniem tutaj schodów, które są oczywistym rozwiązaniem w cywilizowanym świecie.
To nie jest park przyrody, w którym ingerownie w krajobraz nowoczesnością (o ile tak można nazwać usytuowanie schodów) jest zjawiskiem budzącym ogólny sprzeciw.

Po co budować w takim razie drogi, pozostawmy polne dukty, może liczby wypadków się zmniejszą.

No wybacz ale uważam, że Twój post należy traktować jako swoisty żart i nic poza tym.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-31, 10:37   

W sumie to z drugiej strony rozumiem Alberta - jako gówniarz ganiałem tam z kolegami na mirabelki na stacji i nagle teraz wybudują schody...
Albert napisał/a:
Na nasyp prowadzą trzy szlaki o różnym stopniu trudności. Na zdjęciu widać dwa. Najtrudniejszy zapewne jest najmniej uczęszczany i obawiam się że zniknie.


:DDDDDD
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-31, 11:13   

Albert napisał/a:
Na nasyp prowadzą trzy szlaki o różnym stopniu trudności.


Szlak - jakie doniosłe stwierdzenie ;) , a można też użyc określenia "trasa wspinaczkowa" skoro przydomek "Giewont" przyklejono tej stacji już dawno -obecnie ta "nazwa" używana jest raczej przez starszych mieszkańców.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Albert 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 92
Skąd: Z LASU
Wysłany: 2009-01-31, 11:24   

Jaro
Cytat:
No wybacz ale uważam, że Twój post należy traktować jako swoisty żart i nic poza tym


Czy ktokolwiek znający problem tego wejścia na peron może moją wypowiedź potraktować poważnie :?: :!:

Zadziwiasz mnie Jaro. Nie sądziłem, że na serio można polemizować z tym moim stekiem...

Od trzydziestu lat nie znaleziono sposobu, by zrobić w tym miejscu coś tak banalnie prostego jak schody! Właśnie jestem świadkiem jak tu na forum, drugie pokolenie mieszkańców tej dzielnicy walczy o schody na peron.
Trzydzieści lat :!: Jaro, to całe Twoje życie. Rozumiesz?

Brak mi słów, by opisywać na serio mój stosunek do tematu tego podejścia na stację. Dlatego napisałem to co napisałem... To jest jak scenariusz dla jednej sceny, która mogłaby się znaleźć w filmie Barei...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fanzie 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 8 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 420
Piwa: 5/8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-31, 13:45   

Szczerze wątpię aby PKP dało pieniądze na budowę schodów, od miasta pewnie też nie ma co liczyć na fundusze ponieważ teren jest własnością kolei.
Można przy okazji poruszyć temat stacji, oraz dworca na Dąbrowie (której stan pozostawiam bez komentarza).
Mnie osobiście od samego wejścia/zejścia dużo bardziej irytuje droga prowadząca od stacji do ul.POW przez ogródki działkowe...spróbujcie się tam przejść po deszczu, polecam kalosze :?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-31, 14:05   

fanzie napisał/a:
Mnie osobiście od samego wejścia/zejścia dużo bardziej irytuje droga prowadząca od stacji do ul.POW przez ogródki działkowe...spróbujcie się tam przejść po deszczu, polecam kalosze :?

Dokładnie tak jak piszesz. Dlatego ja po deszczu oraz zimą się tamtędy nie zapuszczam. Mając jeszcze dodatkowo jakiś konretny bagaż ze sobą można na prawdę konkretnie fiknąć :?
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-31, 16:49   

fanzie napisał/a:
Szczerze wątpię aby PKP dało pieniądze na budowę schodów


Sama PKP tych schodów nie zbuduje, ale zawsze może dojść do porozumienia Urząd Miejski - PKP. Podobne porozumienie udało się osiągnać gminie z GDDKiA w sprawie budowy ciągów pieszo-rowerowych na ulicy Wrocławskiej w Dąbrowie.

Są sposoby na to aby miasto mogło finansować lub współfinansować inwestycje celu publicznego na gruncie do którego nie posiada prawa własności - trzeba tylko odrobiny dobrej woli z obu stron.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW