R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Jaro
2011-02-27, 10:28
Skarb zakonnicy...
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-29, 19:41   Skarb zakonnicy...

Cytat:
Zakonnica przywiozła na Jasną Górę fragment prezydenckiego samolotu

Niewielki fragment skrzydła rozbitego prezydenckiego samolotu znalazła i przywiozła na Jasną Górę siostra zakonna; ma być umieszczony w nowej sukni ozdabiającej jasnogórski obraz Matki Bożej. Według przeora klasztoru, był to akt wielkiej odwagi ze strony zakonnicy.


O tym, że fragment samolotu - pokryty białą farbą metal przebity śrubką - dotarł na Jasną Górę poinformował w minioną niedzielę podczas porannej mszy oraz wieczornego Apelu Jasnogórskiego przeor klasztoru, o. Roman Majewski. W czwartek informację w tej sprawie zamieściło biuro prasowe sanktuarium, publikując również na swojej stronie internetowej zdjęcie tego fragmentu maszyny.

"Został zdobyty ten kawałek za cenę wielkiej odwagi siostry zakonnej, która przepędzana przez żołnierzy zaraz po wypadku, dwa dni po wypadku, ten fragment z tego miejsca zabrała i przywiozła na Jasną Górę" - mówił w niedzielnej homilii o. Roman Majewski, cytowany dziś przez biuro prasowe sanktuarium.

Śląski publicysta lotniczy Cezary Orzech ocenia, że choć generalna zasada przewiduje, iż z miejsc katastrof lotniczych osoby postronne nie powinny zabierać żadnych przedmiotów (własności pasażerów lub części maszyny), w tym przypadku trudno sądzić, by niewielki fragment blachy mógł mieć znaczenie dla wyjaśnienia przyczyn katastrofy.

- Po katastrofie szczątki maszyny mogły znaleźć się w promieniu nawet kilkuset metrów. Wiele drobnych elementów z pewnością znalazło się w ziemi czy błocie i nie zostaną odnalezione. Fragment, który trafił na Jasną Górę, to mikronowa część całości. Nie wydaje się, aby od tego mogło zależeć wyjaśnienie przyczyn katastrofy - uważa Orzech.

Ekspert przyznał, że w historii lotnictwa notowano katastrofy, których przyczynami były np. zbyt duże śrubki, jakimi przykręcono okna samolotu czy inne drobne elementy. Nic jednak nie wskazuje, aby podobnie mogło być w przypadku katastrofy prezydenckiego samolotu 10 kwietnia pod Smoleńskiem.

Publikacje dotyczące małego fragmentu samolotu, który trafił na Jasną Górę, wywołały w internecie lawinę komentarzy - zarówno pozytywnych, kładących nacisk na symbolikę tego gestu, jak i negatywnych, wskazujących, że z miejsca katastrofy nie należy nic zabierać, oraz że kawałka blachy nie należy traktować jako relikwii.

Podczas niedzielnej modlitwy Apelu Jasnogórskiego o. przeor mówił m.in., że fragment skrzydła maszyny to "niemy, mały świadek głośnej, wielkiej tragedii", którego złożenie na Jasnej Górze wyraża troskę o ojczyznę. Zapowiedział, że fragment będzie włączony "w suknię wdzięczności i miłości, cierpienia i nadziei narodu polskiego na zawsze".

Nad projektem nowej sukienki, którą przyozdabiany jest jasnogórski obraz Matki Bożej, pracuje gdański artysta-bursztynnik Mariusz Drapikowski. W ozdobie mają także znaleźć się m.in. fragmenty meteorytów i kamienie szlachetne. Gotowe są już nowe korony na obraz.

Źródło: gazeta.pl



Nie wiem co napisać normalnego na to wydarzenie?!
Modły do elementu radzieckiego samolotu w świętym miejscu, Chruszczow dostaje w grobie czkawki ze śmiechu...

Czy to już nie jest bałwochwalstwo? Może ktoś wyjaśni i mnie oświeci, bo ja już nie kapuję o co w tym chodzi?!

z7830685X.jpg
Plik ściągnięto 35658 raz(y) 10,82 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
vanilia1000 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 6 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Kwi 2010
Posty: 221
Piwa: 4/1
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-04-29, 20:33   

teraz wszystkie dewotki też będą leciały na blachę.
_________________
"Umrze miasto, jeżeli budowa jego będzie zakończona"
Ostatnio zmieniony przez vanilia1000 2010-11-29, 19:00, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-29, 22:26   

Wiesz co vanilia 1000? Nie chrzań! Złośliwość przez ciebie przemawia, nic więcej!
Tragedia TU154 niewątpliwie jest zdarzeniem historycznym. Dlatego nie dziwi mnie, że ta blaszka może mieć wielkie znaczenie symboliczne.
To znaczenie symboliczne wiąże katastrofę lotniczą z mordem katyńskim.
Z racji faktu, że delegacja ta leciała, by uczcić okrągłą rocznicę tego mordu, istnieje związek między tymi zdarzeniami.
Czy ten związek jest jeszcze bardziej ścisły? Tego nie wiemy.
Sądzę, że ten fakt, jest podstawą, aby tragedię narodową wpisać w ofiarę, jaką składa Polska Matce Bożej.
Nic więcej. Żadnego "bałwochwalstwa" się w tym nie doszukuję.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-29, 22:45   

Zygmunt Stary i jeszcze powiedz, że wierzysz również w to, że na obrazie Maryi są dwie krechy biegnące z twarzy w stronę klatki piersiowej i jak te kreski dojdą do serca to będzie koniec świata - pewnie niejeden z Was to słyszał... tylko teraz kwestia wiary... odpowiedzmy sobie: wierzymy w Boga, czy w zabobony? Bo nawet jeden proboszcz z wielunskich parafii wierzy w zabobony zamiast w Boga... amen
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-30, 07:23   

Dekalog biblijny,
Księga Wyjścia 20, 2-17
w/g Biblii Tysiąclecia
napisał/a:

Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań

Wystarczy za komentarz.
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-30, 08:05   

Z kultem obrazu Marii wiąże się więcej nonsensów. Np. istnienie wielu różnych sanktuariów z obrazami. I teraz np. ludzie jadą do Lourdes, pomodlić się do obrazu w Lourdes, bo w Częstochowie Maria "jest za cieńka". Albo odwrotnie. O co tu w ogóle kaman? Gdyby ludzie wierzyli w to, że Bóg odpowiada nam z każdego miejsca, a obraz to tylko transcendencja jak to Zygmunt zgrabnie ujął, to IDENTYCZNY efekt byłby, gdyby zostali w domu i modlili się do tandetnego, plastikowego medalika z odpustu. Ale tak nie jest prawda? Ludzie *wierzą* w moc obrazów. Dlatego Bóg w przykazaniach zakazał kłaniać się (a więc oddawać im cześć i szacunek!). Wie doskonale, że to prowadzi tylko do wypaczeń. Modlenie się do wizerunku Boga w niczym nie pomaga człowiekowi - tylko mu przeszkadza w rozumieniu czym jest Bóg. I ma to oczywiście swoje źródło w pogaństwie (tworzenie wizerunków bóstw, oddawanie im czci, "ubieranie" i "ozdabianie" tych wizerunków błyskotkami, etc).
Zygmunt pewnie zaraz przytoczy przykład cherubów, a ja przytoczę fakt mało wygodny, otóż Bóg kazał niegdyś Mojżeszowi wykonać miedzianego węża, prawda? A więc wizerunek zwierzęcia. Oczywiście, nikt mu się nie kłaniał, nikt się do niego nie modlił.
W pewnym momencie izraelici jednak zaczęli oddwać wężowi cześć - więc Bóg kazał Ezechiaszowi zniszczyć tego węża (było to wolą Bożą).
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2010-04-30, 10:34   

Cytat:
Podczas niedzielnej modlitwy Apelu Jasnogórskiego o. przeor mówił m.in., że fragment skrzydła maszyny to "niemy, mały świadek głośnej, wielkiej tragedii", którego złożenie na Jasnej Górze wyraża troskę o ojczyznę. Zapowiedział, że fragment będzie włączony "w suknię wdzięczności i miłości, cierpienia i nadziei narodu polskiego na zawsze".

Nad projektem nowej sukienki, którą przyozdabiany jest jasnogórski obraz Matki Bożej, pracuje gdański artysta-bursztynnik Mariusz Drapikowski. W ozdobie mają także znaleźć się m.in. fragmenty meteorytów i kamienie szlachetne. Gotowe są już nowe korony na obraz.

A mnie za to zastanawia wytłuszczone połączenie. Skoro fragment skrzydła traktujemy jako symbol cierpienia, to za symbol czego te kamienie szlachetne? Dla mnie jednoznacznie kojarzą się z bogactwem, kasą - a nijak ma się to do opisu owej sukni. Już pomijając sam fakt połączenia symboli tak różnych wartości (skrzydło + kamienie szlachetne).
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-30, 11:48   

Archdevil:
Kamienie szlachetne pochodzą zapewne z ofiar wiernych, są więc poświęceniem czegoś dla nich cennego.
Działanie w dobrej sprawie(a tą dobrą sprawą był lot dla uczczenia ofiar Katynia) jest również ofiarą, jest również poświęceniem. Śmierć w tym momencie staje się ofiarą bezcenną. Dlatego słusznym jest umieszczenie tej rzeczy w symbolu ofiarnym, jakim jest sukienka MB.
Nie rozumiem natomiast powodów umieszczenia tam meteorytów, chyba że chodzi o elementy dekoracyjne lub traktowanie ich jako kamienie szlachetne(?).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-30, 12:44   

Jak zwykle "mowa trawa"...
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2010-04-30, 12:53   

Zygmunt Stary napisał/a:
Archdevil:
Kamienie szlachetne pochodzą zapewne z ofiar wiernych, są więc poświęceniem czegoś dla nich cennego.
Działanie w dobrej sprawie(a tą dobrą sprawą był lot dla uczczenia ofiar Katynia) jest również ofiarą, jest również poświęceniem. Śmierć w tym momencie staje się ofiarą bezcenną. Dlatego słusznym jest umieszczenie tej rzeczy w symbolu ofiarnym, jakim jest sukienka MB.
Nie rozumiem natomiast powodów umieszczenia tam meteorytów, chyba że chodzi o elementy dekoracyjne lub traktowanie ich jako kamienie szlachetne(?).

Proponuję odcinać kawałek blachy z każdego auta w którym zginął chociaż jeden katolik, każdy przekazywać na Jasną Górę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-30, 13:06   

Zygmunt Stary napisał/a:
Archdevil:
Kamienie szlachetne pochodzą zapewne z ofiar wiernych, są więc poświęceniem czegoś dla nich cennego.
Działanie w dobrej sprawie(a tą dobrą sprawą był lot dla uczczenia ofiar Katynia) jest również ofiarą, jest również poświęceniem. Śmierć w tym momencie staje się ofiarą bezcenną. Dlatego słusznym jest umieszczenie tej rzeczy w symbolu ofiarnym, jakim jest sukienka MB.


Ale to absurdalny dla mnie wywód. Wg tego jeszcze bardziej słuszne byłoby umieszczenie kawałka kończyny, tylko słuszne wg kogo/czego? Kto w ogóle nakazywał składania takich ofiar? Są słuszne, bo tak nam się wydaje?
Poza tym śmierć nie jest żadną ofiarą wg Chrześcijan! Ofiarę za nas w postaci swojej śmierci poniół już raz Jezus! Składanie jakichkolwiek ofiar teraz to zwykłe zabobony.
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
vanilia1000 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 6 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Kwi 2010
Posty: 221
Piwa: 4/1
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-04-30, 13:42   

Zygmunt Stary, nie chrzanie
Kilkanaście lat temu cała kaplica Matki Boskiej była obwieszona rzeczami pozostawionymi przez wiernych. były tam medaliki, kule, tarcze szkolne. Każda z osób która zostawiła te rzeczy myślała, że zostawia tam cząstkę swojej wiary i siebie. po odnowieniu kaplicy wszystkie te rzeczy zostały zdjęte, a wypowiedzi kilku księży były koszmarne: chcieli to wszystko wyrzucić "bo to same śmieci".
_________________
"Umrze miasto, jeżeli budowa jego będzie zakończona"
Ostatnio zmieniony przez vanilia1000 2010-11-29, 19:01, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-30, 23:50   

vanilia 1000:
Przykro mi, jeżeli spotkałaś księży, którzy w ten sposób potraktowali "cząstki z siebie". Cóż oni też są tylko ludźmi. Z drugiej strony, przy tej ilości pozostawionych tam pamiątek nie będzie miejsca dla nowych, stąd te, które były już nieczytelne winno się zagospodarować w jakiś inny sposób. Jaki? Nie wiem. Z pewnością winny być potraktowane z szacunkiem.
Sądzę, że powody, dla których "nie trawisz tego klasztoru" są też inne?

waldex:
Myślę, że trywializujesz. Szkoda. Albo nic nie rozumiesz(współczuję), albo snobujesz na tych, którzy pomiatają Polską.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-01, 00:17   

Zygmunt Stary napisał/a:

waldex:
Myślę, że trywializujesz. Szkoda. Albo nic nie rozumiesz(współczuję), albo snobujesz na tych, którzy pomiatają Polską.


Myślę, że on tylko pokazuje absurd takiego toku rozumowania. A argumenty typu "snobujesz na tych, którzy pomiatają Polską" to z gatunku "a u was murzynów biją". Żenada.
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-05-01, 12:03   

Jaro napisał/a:
Nie wiem co napisać normalnego na to wydarzenie?!

To ja Ci podpowiem ;)
Skoro garstka ludzi widzi w tym ulgę we własnym cierpieniu, skoro jest grupa, dla której ten kawałeczek blachy, to prawie relikwia narodowa, skoro ktoś chce wierzyć w to co wierzy. To ja jako człowiek tolerancyjny, i otwarty na swobodę ludzkich pragnień i myśli, wszystkim tym, dla których ten kawałek blaszki znaczy cokolwiek, życzę powodzenia w podjętych działaniach upamiętniająco-modlitewnych.

No ja bym tak napisał, bo ja szanuję wolność wyrażania uczuć wszystkich obywateli. Co nie znaczy że się z tym zgadzam, ale nie widzę też powodu aby w ten sposób (jak np. inni) krytycznie i wręcz z ironią podchodzić do powyższych działań. Każdy ma coś za skórą, bez wyjątku, u tych którzy teraz szydzą z tej blaszki, też kilka przywar by się znalazło, więc może lepiej zastanowić się nad tym co się wypisuje, aby samemu nie wdepnąć na minę, którą podkładamy innym.

PS. mam nadzieję że też dostanę "pomógł" , bo zabrałem głos w tej sprawie. Oj chyba jednak nie, przecież nie popierałem z taką zawziętością autora tego tematu :shock: :?
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW