R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Administrator
2010-05-13, 14:44
Wieltonowskie eldorado - Praca Wielton - opinie o pracodawcy
Autor Wiadomość
vlass 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 05 Sty 2013
Posty: 3
Skąd: vlassenroot
Wysłany: 2013-01-09, 18:30   

Ja nie narzekam tylko pytałem czy ktoś może zna tych panów co wyżej wymieniłem, skoro firmę stać na nowe maszyny (bardzo drogie, ale to akurat plus dla nas że inwestują) nowe samochody firmowe i widzimy ile jest pracy, nowych zamówień, ludzi przyjmują więc o czym my tu rozmawiamy. No ale widzę że ty chyba znasz bilans mojej firmy, portfel zamówień na najbliższe lata, prognozy finansowe itp.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-09, 18:40   

hiszpan napisał/a:
Czym według Ciebie przejawia się kryzys ?
Zmniejszeniem zysków firmy. Tym się przejawia kryzys u przedsiębiorców.
hiszpan napisał/a:
Kiedy "większość przedsiębiorców" (cyt.red) zaczęła go odczuwać ?
Opieram się na własnych doświadczeniach i na rozmowach ze znajomymi przedsiębiorcami i handlowcami. Przynajmniej 80% z nich odczuwa wyraźny spadek dochodów. Pozostałe 20% nie mówi o zmniejszeniu a raczej o stagnacji. Praktycznie nikt nie mówi o zwiększeniu dochodów. Spadek wg nich jest odczuwalny od 2-3 lat.
hiszpan napisał/a:
Byłbym wdzięczny za kilka przykładów firm z regionu dotkniętych kryzysem.
Co do dużych firm to nie wiem. Nie siedzę w zarządach lokalnych firm żeby znać ich sytuację dokładnie. A jeśli chodzi o mniejszych przedsiębiorców z którymi mam kontakt to przykro mi ale nie czuję się upoważniony do publicznej rozmowy nt czyiś dochodów.
hiszpan napisał/a:
Dziękuję
Proszę
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2013-01-09, 19:07   

Zmniejszenie zysków firmy, nie zawsze oznacza, że dotknął ją kryzys. Co to za kryzys firmy X, jeśli w 2008 roku uzyskała zysk w kwocie 100 mln, a w 2010 już tylko 50 mln ? Gdyby jej bilans był ujemny, to co innego.

Tak zwany obecny "kryzys" nie wpływa w znaczący sposób na zmniejszenie konsumpcji w stosunku do lat 2005-2007, co oznacza, że "kryzys" może i jest, ale przede wszystkim w głowach polityków oraz ludzi, którzy o nim ciągle wspominają. Zalicza się do nich oczywiście bankierów, którzy rozpędzili machinę kredytów, której nie można łatwo zatrzymać w rok, czy dwa. Obecna sytuacja gospodarcza "uległa pogorszeniu", gdyż zwiększa się konkurencyjność rynków światowych, dzięki temu mogą się zmniejszać zyski poszczególnych firm. Szczególnie tych, które ograniczają się do małego obszaru działania i nie poszerzają zasobów swoich klientów. Jedno jest pewne, im więcej politykierzy będą straszyć kryzysem, tym bardziej przedsiębiorcy będą się wstrzymywać z inwestycjami. To dopiero może doprowadzić do prawdziwego kryzysu gospodarczego.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
monikzy 
Przyjeżdża na zakupy
monikzy



Pomogła: 2 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 272
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-09, 22:04   

Hiszpan, ale wiesz, że głupoty piszesz prawda. Zastanów się dlaczego w 2008 r. wybuchł ten tzw. kryzys bankowy po upadku Lehman Brothers, zastanów się jakie to miało konsekwencje na finansowanie działalności firm. I pamiętaj też, że poważne firmy nie ulegają presji banków na nadmierne kredytowanie. Kryzys odczuły wszystkie firmy.
Popatrz sobie jak upadek ww banku wpłynął na kurs euro. Zanim coś napiszesz poważniej prześledź problem.

Poza tym należy pamiętać, że największym ryzykiem prowadzenia działalności jest niepewność. W czasach gdy rynki są rozchwiane, tzw. "kryzysu", ryzyko niepewności wzrasta.
_________________
“The person, be it gentleman or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid.” - Jane Austen
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-09, 22:20   

hiszpan napisał/a:
Co to za kryzys firmy X, jeśli w 2008 roku uzyskała zysk w kwocie 100 mln, a w 2010 już tylko 50 mln ?


Odpowiedz sobie sam - wolałbyś zarobić 50 czy 100 mln??
Jakby Ci tak spadły zarobki w ciągu dwóch lat np. o połowę, nie odczułbyś kryzysu w domowym budżecie?


hiszpan napisał/a:
Gdyby jej bilans był ujemny, to co innego.


Faktycznie, byłoby co innego. Byłaby już totalna tragedia. Wtedy nikt by nie miał pieniędzy na rozwój działalności, na inwestycje, na zakup sprzętów, programów a co za tym idzie - inne przedsiębiorstwa miałyby mniejsze obroty z tytułu tych niekupionych sprzętów, programów, materiałów, przez które nie byłoby ich stać na rozwój i tak dalej i tak dalej...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-09, 22:22   

Temat! =>
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2013-01-10, 00:07   

A Wieltonowskie eldorado idzie do przodu w czasach kryzysu - żeby nie było, że nie na temat :wink:

monikzy napisał/a:
Hiszpan, ale wiesz, że głupoty piszesz prawda. Zastanów się dlaczego w 2008 r. wybuchł ten tzw. kryzys bankowy po upadku Lehman Brothers, zastanów się jakie to miało konsekwencje na finansowanie działalności firm.


Dlaczego w 2008 r. wybuchł ten tzw. kryzys bankowy po upadku Lehman Brothers ? O konsekwencjach nie musisz mówić, chyba każdy przedsiębiorca biorący kredyt je odczuł.

monikzy napisał/a:
I pamiętaj też, że poważne firmy nie ulegają presji banków na nadmierne kredytowanie.


Doprawdy ? Co masz na myśli pisząc "nie ulegają presji banków na nadmierne kredytowanie" oraz które firmy uważasz za poważne ?

monikzy napisał/a:
Kryzys odczuły wszystkie firmy.


Hm. Nie zgodzę się. Niektóre go nie odczuły, ale pewnie większość zmniejszyło, bądź zwiększyło swe zyski. Czyli faktycznie odczuły, lecz nie wszystkie :wink:

monikzy napisał/a:
Popatrz sobie jak upadek ww banku wpłynął na kurs euro. Zanim coś napiszesz poważniej prześledź problem.


Będę wdzięczny za informację, jak upadek Lehman Brothers wpłynął na kurs euro oraz jakie to miało znaczenie dla gospodarki.

Dla gospodarki Polski wpływ miał niewątpliwie pozytywny, gdyż euro skoczyło o ponad 1,20 zł w przeciągu jednego roku trwania "kryzysu" :) Dzięki temu Polska w ubiegłym roku tj. 2012 uplasowała się na drugim miejscu wśród Europejskich eksporterów. Wedle prognoz z zeszłego roku, w ciągu 15 lat eksport Polski wzrośnie o ponad 100%.

monikzy napisał/a:
Poza tym należy pamiętać, że największym ryzykiem prowadzenia działalności jest niepewność.


Niepewność jest nieodłącznym elementem prowadzenia każdej działalności. Czasami trzeba wiedzieć, kiedy zwinąć żagle :wink: I ponownie poczuć się pewnie :)

Pozdrawiam

Marta napisał/a:
hiszpan napisał/a:
Co to za kryzys firmy X, jeśli w 2008 roku uzyskała zysk w kwocie 100 mln, a w 2010 już tylko 50 mln ?


Odpowiedz sobie sam - wolałbyś zarobić 50 czy 100 mln??


100 mln.

Marta napisał/a:
Jakby Ci tak spadły zarobki w ciągu dwóch lat np. o połowę, nie odczułbyś kryzysu w domowym budżecie?


To zależy od bilansu wydatków i przychodów. Jeśli utrzymałbym dotychczasowy standard życia przy dodatnim bilansie, to kryzysu bym nie odczuł.

Z ciekawości spytam. W jakiej branży lub komu zarobki zmniejszyły się w ciągu dwóch lat o połowę z racji tzw. kryzysu ? Bo z tego co wiem, to Polacy zarabiają coraz więcej. Inna sprawa, że więcej, niż wcześniej, proporcjonalnie do zarobków wydają..

Pozdrawiam
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Johnny 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 2
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2013-03-23, 22:15   

Witam!

Widzę, że na stronie wieltonu są oferty stażu. Wiecie może jak to jest ze stażem w tej firmie? Okres umowy wydaje sie lekko przesadzony... Rok to sporo. Niby płatny, ale ile może to wynosić to wynagrodzenie? 500zł?

Ciekaw jestem czy okres umowy o staż jest negocjowalny,
jak sie traktuje stażyste (czy rzeczywiście ma szanse sie czegoś nauczyć, czy jest raczej chłopcem na posyłki),
ile wynosi wynagrodzenie za staż,
no i czy ma na koniec szanse na zatrudnienie...

Pozdrawiam!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-23, 23:25   

Wynagrodzenie za staż jak i płaca minimalna są ustalane przez państwo. Jeśli chodzi o stawki, to pomocna w tym jest wyszukiwarka, np. google. Na resztę pytań może ktoś odpowie, kto jest w temacie.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Johnny 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 2
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2013-03-24, 09:40   

Ferbik napisał/a:
Wynagrodzenie za staż jak i płaca minimalna są ustalane przez państwo.


Wielton prowadzi swój, niezależny od urzędu pracy system stażowy. Więc może i system wynagrodzeń za staż ma swój ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
michaal 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 16
Skąd: __
Wysłany: 2013-03-25, 11:33   

Cytat:

Witam!

Widzę, że na stronie wieltonu są oferty stażu. Wiecie może jak to jest ze stażem w tej firmie? Okres umowy wydaje sie lekko przesadzony... Rok to sporo. Niby płatny, ale ile może to wynosić to wynagrodzenie? 500zł?

Ciekaw jestem czy okres umowy o staż jest negocjowalny,
jak sie traktuje stażyste (czy rzeczywiście ma szanse sie czegoś nauczyć, czy jest raczej chłopcem na posyłki),
ile wynosi wynagrodzenie za staż,
no i czy ma na koniec szanse na zatrudnienie...

Pozdrawiam!


W tamtym roku też pojawiła się oferta staży. Jak się dopytywałem drugiego dnia po ukazaniu się ogłoszenia to na 4 miejsca 2 mieli już zajęte. Więc w tym roku może być podobnie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
lincoln89 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 03 Kwi 2013
Posty: 1
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-04-04, 18:07   

Witam. wie ktoś może czy coś się rusza w firmie ? jakieś przyjęcia ? bo już chyba pora na to tzn zwykle o tej porze w kwietniu coś tam dało się usłyszeć o pracy hm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
peterczak 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 35
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 6
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-07-07, 01:27   wieltozłom

Ta firma to porażka idziesz na staż z perspektywami zatrudnienia i Cię potem zwolnią, miałem tam praktyki studenckie, za dużo politykowania, pan opiekun praktyk myśli że pozjadał wszystkie rozumy. Pracowałem w dziale jakości, z perspektywy czasu i doświadczenia mogę powiedzieć że ludzie którzy tam pracują mają małe pojęcie o tym co robią.

Nie wiem czy wiecie ale wielton jest pionierem spawania na zimno elektrodą sylikonową :lol:
Odnosi znaczne osiągnięcia widoczne szczególnie w DKJ/QC.

Pamiętajcie wielton jest S.A. można dowiedzieć się o każdej złotówce zarobionej przez firmę. i nie ma co dywagować czy jest kryzys czy nie, wielton zarabia i to nie mało. Macie to czarno na białym na google.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-07-07, 20:24   

peterczak, jak ktos idzie na staż to chyba nie oznacza z automatu że cię potem zatrudnią?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zbigie 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 132
Piwa: 17/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-07-07, 22:10   

peterczak
1) ta firma "porażka", jak piszesz zatrudnia kilkaset osób z Wielunia, okolic i nie tylko i daje utrzymanie kolejnym setkom członków ich rodzin.
2) wiesz dlaczego w tym temacie jest obecnie tak mało wpisów? a wiesz ile było jak zaczął się kryzys i ile będzie jak coś pójdzie nie tak jak trzeba i będą musieli zacząć zwalniać?
3) może i ludzie w dziale jakości mają małe pojęcie o tym co robią ale to oni pracują dalej a Ty niestety nie. To, że nie przedłużyli Ci stażu z czegoś chyba wynika, bo wiem, że ludzi potrzebują, a nawet się ogłaszają w RZW. Ja na Twoim miejscu przyjrzał bym się najpierw sobie - co zrobiłem albo czego nie zrobiłem co spowodowało, że nie przyjęli mnie po stażu aby w przyszłości taka sytuacja mnie nie spotkała.
4) piszesz, że Wielton zarabia i to nie mało - i bardzo dobrze i oby zarabiał coraz więcej, bo to również prędzej czy później przekłada się na cały Wieluń. Jak będzie generował straty to stracą wszyscy po kolei.
 Autor postu otrzymał 2 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
bary, ksax
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW