R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
zbiórka odpadów wielkogabarytowych w gminie Wieluń
Autor Wiadomość
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-27, 16:14   zbiórka odpadów wielkogabarytowych w gminie Wieluń

Chciałbym podzielić się swoja refleksją nt. niedawno przeprowadzonej zbiórki odpadów wielkogabarytowych w gminie Wieluń. Zbiórka odbyła się od 10 maja przez ok. 2 tygodnie. Zapewne wielu z Was to dziwi że w ogóle się odbyła, bo brak było na jej temat jakiejkolwiek informacji. No właśnie - wzmianka na stronie BIPu i urzedu gminy pojawiła się bodajże 12 lub 13 maja,a zbiórka zaczęła się 10 maja od godz. 7ej!
Ciekawi mnie jaki ma sens organizować takie coś jeśli nikt o tym nie wie. I czy firma która to robi (ECHO z ul. Fabrycznej) bierze za to jakies pieniądze. Bo jesli tak, to w sumie nie dziwota że nie zależy im na nagłosnieniu akcji. Im mniej odpadów, tym mniej roboty. Akcja przeprowadzona więc czysty zysk!
Co dziwne - wzmianki o akcji nie mogę odnależć na stronach BIPu i urzędu gminy, a jeszcze kilka dni temu tam wisiały...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-27, 16:35   

Ja na drzwiach od śmietnika przy moim bloku widziałem kartkę z informacją o zbiórce. Wszak za dzień, czy dwa już jej nie było bo ktoś zerwał, ale wisiała.
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-27, 17:12   

Ja nie widziałem ogłoszenia na moim osiedlu. Na mojej ulicy zbiórka odbyła się w poniedziałek, a ogłoszenie w internecie jest ze środy (tzn już go nie ma, ale było). Dlatego pytam o sens organizowania akcji o której nikt nie wie. No chyba że sensem zbiórki nie jest sama zbiórka tylko coś innego... :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2010-05-28, 05:38   

Tu gdzie mieszkam nie ma czegoś takiego jak data zb iorki wielkich rzeczy,tutaj po prostu ludzie stawiaja w wyznaczonym miejscu pod smietnikiem i tyle.Ale gdy mieszkałam w Wieluniu,dostawaliśmy osobiście powiadomienie o takim dniu.Co by nie było jest to duze utrudnienie ,dla ludzi którzy wyjeżdżają ,sa w pracy itp.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-05-28, 10:15   

Nie no, uczciwie trzeba przyznać, że o akcji wywozu rzeczy wielkogabarytowych informują odpowiednie ogłoszenia wiszące na drzwiach śmietników, przynajmniej tych osiedlowych.
Szczerze powiem, że jeszcze nigdy z takiej formy nie korzystałem, dlatego moje zainteresowanie w tej dziedzinie jest znikome. Ale przy okazji wyrzucania "tradycyjnych" śmieci, miałem okazję kilkakrotnie spotkać się z taką informacją. O info na stronach internetowych się nie wypowiadam, bo ... ;) na ten temat nie mam nic do powiedzenia :razz: .

Skoro jednak są jakieś zastrzeżenia, to może odpowiednie instytucje, odpowiedzialne za sprawną organizację takich akcji, mogłyby się bliżej przyjrzeć zagadnieniu i ewentualnie postarać się o wyciągnięcie wniosków.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-28, 11:21   

miko 005 napisał/a:
Nie no, uczciwie trzeba przyznać, że o akcji wywozu rzeczy wielkogabarytowych informują odpowiednie ogłoszenia wiszące na drzwiach śmietników, przynajmniej tych osiedlowych.

No widzisz może i na osiedlach kartki wisiały, ale już tam gdzie sa domki jednorodzinne próżno szukać takiej wzmianki gdziekolwiek. Jak mam cokolwiek wystawić do wywozu, jeśli taka informacja pojawia sie 2 dni po akcji?
Poza tym np na osiedlu Kopernika n ie widziałem takich kartek na śmietnikach. Chyba że wisiały np jeden dzień...
Tak czy inaczej moje zdanie jest takie, że akcja ma sens tylko wtedy kiedy jest odpowiednio nagłośniona. Nie mówię tu o jakiejś wielkiej kampanii, ale to co miało miejsce tym razem to moim zdaniem przesada.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW