R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Mrówek
2014-11-18, 23:35
Zdarzenia i wypadki drogowe
Autor Wiadomość
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2010-10-06, 21:35   

To jest skopiowane oficjalne info od policji. Chyba przez niezręczność stylistyczną wynika z tego, że to auto kurierskie wleciało pod tira, a wleciało polo. Nie to że policja pomyliła fakty, tylko najwyraźniej źle to ujęli.
_________________
Conversations don't get any better as you get older
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
wielunianka 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 46
Dołączyła: 06 Lut 2007
Posty: 235
Skąd: Wielun
Wysłany: 2010-10-06, 21:47   

Zginął pod kołami rozpędzonego tira

Do śmiertelnego w skutkach wypadku doszło dzisiaj na drodze krajowej nr 8 w Widoradzu pod Wieluniem.

Krótko po godz. 13 jadący w stronę Wrocławia volkswagenem polo 31-letni mieszkaniec Wierzchlasa zderzył się czołowo ze zmierzającym w przeciwnym kierunku tirem. Kierowca polo zmarł w wieluńskim szpitalu.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że 31-latek wjechał na przeciwległy pas ruchu tuż po uderzeniu w tył auta firmy kurierskiej DHL, którego kierowca włączył kierunkowskaz i zamierzał skręcić w lewo. Policja ustala, w jaki sposób doszło do pierwszego uderzenia.
Pozostali 2 kierowcy nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Po wypadku "ósemka" została zablokowana. Policja kierowała auta na objazd przez Widoradz Dolny i Olewin.

Źródło: nasze miasto.pl

auto.jpg
Plik ściągnięto 16174 raz(y) 16,03 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-13, 21:06   

Pijana kobieta za kierownicą ... wypadek w Urbanicach
Cytat:



Ze wstępnych ustaleń wynika że 12 października około godziny 14.30 na drodze nr 481 pomiędzy Wieluniem a Masłowicami, 29-letnia, kompletnie pijana mieszkanka powiatu wieluńskiego, kierując samochodem osobowym Renault Laguna zjechała najpierw na lewy pas ruchu i uderzyła w koło przyczepki samochodowej ciągniętej przez samochód Fiat Palio, a następnie uderzyła w jadący z przeciwka samochód Hyunday Atos kierowy przez 37 – letniego mieszkańca Piotrkowa Trybunalskiego. W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznał kierujący atosem oraz 67 - letnia pasażerka renault. Oboje zostali przewiezieni do wieluńskiego szpitala. Kierująca Renault miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

Źródło: KPP w Wieluniu


urb4 a.jpg
Plik ściągnięto 110 raz(y) 282,95 KB

urb3.jpg
Plik ściągnięto 144 raz(y) 285,64 KB

urb2.jpg
Plik ściągnięto 154 raz(y) 285,32 KB

urb 1.jpg
Plik ściągnięto 152 raz(y) 246,76 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Johny 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 43
Piwa: 1/5
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-21, 08:46   

O godzinie 7.45 przed szkołą podstawową nr. 4 w Wieluniu na pasach potrącony został chłopiec w wieku ok. 9 lat.
Chłopiec skarżył się na ból w kończynach dolnych (możliwe złamanie obu nóg). Miał otarcie na czubku głowy oraz siniak nad lewym łukiem brwiowym (możliwe wstrząśnienie mózgu). Chłopiec był w dobrym kontakcie słownym. (GCS: 13; 4/4/5)
Po chwili na miejscu zdarzenia pojawił się policjant, pokierował on ruchem aut. Po ok 5 minutach od mojego zastania zdarzenia przybyła straż pożarna z ratownikiem medycznym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maxo 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 139
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-21, 16:42   

Johny napisał/a:
O godzinie 7.45 przed szkołą podstawową nr. 4 w Wieluniu na pasach potrącony został chłopiec w wieku ok. 9 lat.
Chłopiec skarżył się na ból w kończynach dolnych (możliwe złamanie obu nóg). Miał otarcie na czubku głowy oraz siniak nad lewym łukiem brwiowym (możliwe wstrząśnienie mózgu). Chłopiec był w dobrym kontakcie słownym. (GCS: 13; 4/4/5)
Po chwili na miejscu zdarzenia pojawił się policjant, pokierował on ruchem aut. Po ok 5 minutach od mojego zastania zdarzenia przybyła straż pożarna z ratownikiem medycznym.


Na stronie RZW napisali, że kierująca samochodem 49 letnia kobieta była pod wpływem alkoholu.

Także dziś rano, w Mokrsku samochód potrącił 17 latkę, dziewczyna trafiła do wieluńskiego szpitala.

link

i niestety kolejne potrącenie pieszego 18 Stycznia/Sadowa...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
wielunianka1992 
Ma stragan na targu



Pomogła: 5 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Cze 2009
Posty: 571
Piwa: 7/13
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-10-29, 16:44   

Koło godziny 15:30 miał miejsce wypadek na krajowej 8, przed Olewinem od strony Wielunia.
Z nieoficjalnych źródeł kobieta z dzieckiem jadąca z Warszawy usnęła i wjechała w wysepkę, drugie auto próbowało uciekać i wjechało do rowu, a tir zdarzył się zatrzymać. Podobno nie był śmiertelny.

Oczywiście to wszystko są wiadomości usłyszane od ludzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Phoenix 
Ma stragan na targu



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 525
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-10-29, 19:14   

Zero wyobraźni..Rodzice w dzisiejszych czasach są tak nieodpowiedzialni.. Jak można jeździć niewyspanym i to z dzieckiem.. wcale się nie dziwię że ludzie mówią że może nie mieć kto rządzić Polską w przyszłości, jak rodzice nie dość że mają 1 dziecko albo wcale to jeszcze o nie tak dbają. Ja bym w życiu nie pozwolił na takie narażanie swojej pociechy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Kamil90 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 33
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 85
Skąd: okolice Wielunia
Wysłany: 2010-10-29, 20:52   

Ja widziałem jadące w tą stronę dwie straże pożarne i karetkę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
DąbrownyZbyszek 
Przejeżdżał przez Wieluń
Śp. zm. 2011-10-03


Pomógł: 1 raz
Wiek: 80
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 70
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-29, 21:26   

Koleżanki i Koledzy-nie doszłoby do wypadku-moim skromnym zdaniem,gdyby przed przejściem dla pieszych ul.Piłsudzkiego nie było żywopłotu-przed ul.Sienkiewicza na ul.Piłsudzkiego.Kompetencję wiedzy o prawie w ruchu drogowym Komisji Bezpieczeństwa Urzędu Marszałka Województwa poznałem dot. oznakowania ul. !8-Stycznia przed Lidlem.Ubolewam z Ich decyzji.Jako myślący Obywatel tego miasta-Wielunia-mojego miasta-spółka sieradzko-łódzka Platformy Obywatelskiej ma Nas w .......
_________________
Śp.
Zm. 2011-10-03
Żył lat 67
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-29, 21:59   

DąbrownyZbyszek, Piłsudskiego a nie Piłsudzkiego. Poza tym nie wiem, czy jeździsz autem, bo jeśli nie, to absolutnie nie masz racji odnośnie tego żywopłotu. Jeżdżę tam dość często i nigdy nie zdarzyło mi się przeoczyć pieszych stojących na chodniku. Poza tym pieszy, który wtargnął na pasach nagle, złamał przepisy. Tam nie jeździ się 70km i więcej, tylko 50 i mniej. No ale oczywiście to jest polityczny wpis napisany tylko po to, żeby dopieprzyć Platformie.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
OgioN 
Mieszka pod Wieluniem



Pomógł: 16 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 796
Piwa: 2/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-29, 22:18   

Moim zdaniem rozwiązanie jest dość proste. Wystarczy zamknąć to przejście dla pieszych. Postawić barierki. Dlaczego, ponieważ bardzo blisko jest przejście dla pieszych ze światłami. Zdecydowanie polepszyłoby to bezpieczeństwo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-29, 22:34   

OgioN, tylko po co? Szczerze powiedziawszy, to pierwsze słyszę o wypadku na tym przejściu. Dodajmy do tego jeszcze kobietę pod wpływem alkoholu i post Zbyszka nie ma absolutnie racji bytu.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
OgioN 
Mieszka pod Wieluniem



Pomógł: 16 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 796
Piwa: 2/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-30, 08:53   

To tylko trzeba się cieszyć, że tak mało tam wypadków. Pytasz po co? Jeżeli bezpieczeństwo dla Ciebie nie jest nic warte ... to wybacz. A co do Zbyszka, to ma takie samo prawo tu pisać jak inni, no chyba, że się mylę. Co do PO to wolę się nie wypowiadać, bo po PiS to można jeździć do woli.
Wracając do tego przejścia dla pieszych. Jak ja w RZW słyszę kobietę wypowiadającą się, że "na chama trzeba wchodzić, bo inaczej się nie wejdzie" to gratuluję. Tylko zastanawiam się kto na tym lepiej wyjdzie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
DąbrownyZbyszek 
Przejeżdżał przez Wieluń
Śp. zm. 2011-10-03


Pomógł: 1 raz
Wiek: 80
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 70
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-30, 11:47   

Kolego Ferbik-masz rację.Poniosło mnie po meczu.Wszystkie dotychczasowe władze traktują nas jako część B województwa w zakresie infrastruktury drogowej.
Odnośnie przejścia dla pieszych na ul.Piłsudskiego-w/g mnie i nie tylko-nie masz racji.
Wycięcie ok5 m żywopłotu przed przejściem,pozostawiając istniejącą barierkę przyczyni się do lepszej widoczności małych dzieci.Ten chłopczyk miał 9 lat.Prawo jazdy mam od 1962 r.-teraz mam A,B,C,D,BE,CE,DE i kieruję pojazdami.Wyszkoliłem
ponad 5000 kierowców.Pozdrawiam
_________________
Śp.
Zm. 2011-10-03
Żył lat 67
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maxo 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 139
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-30, 12:41   

Znowu offopic się tutaj robi...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW