R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-15, 04:48
Szpital WIELUŃSKI
Autor Wiadomość
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2013-02-05, 00:11   

ourson napisał/a:
wydaje mi się że przeceniasz wartości kontraktów poszczególnych oddziałów ;-) - kilkadziesiąt procent - może tak, ale kilkaset - trudno jednak to sobie wyobrazić.


ourson, gdyby "plan naprawczy" Pana Magiery został wdrożony, według mnie, rola kontraktów w kontekście wysokości zarobków pracowników, zmniejszyłaby się. Skoro aktualnie poszczególne oddziały generują straty, a na wypłaty dla pracowników przeznaczona byłaby suma środków pozostałych po odliczeniu kosztów utrzymania danego oddziału (w większości saldo byłoby ujemne), wówczas pracownicy zarabialiby najniższą krajową. Na oddziałach generujących straty. Na oddziałach przynoszących zysk płaca byłaby wyższa. Ciężko określić o ile. Dochodzimy do miejsca, gdzie dyskusja faktycznie staje się, jak to ująłeś, jałowa. Zapewne pomoże nam tutaj tomow, którego kolegą klubowym jest Pan Magiera. Mimo tego, że nie zawsze się może z nim zgadzać, to zapewne PiS, jako partia zagorzałych przeciwników prywatyzacji szpitala, ma swój plan naprawczy analizowała i podzieli się z nami swoimi swoimi przewidywaniami. Wierzę, że jednak ktoś pokusił się o jakieś obliczenia tomow, czy faktycznie Wasz plan na naprawę szpitala, opierał się na tej kartce A4 którą wkleiłeś ?

tomow napisał/a:
Hiszpan, w trakcie Komisji Zdrowia radny Magiera od początku kadencji zwracał uwagę na problemy szpitala. Niestety nikt tego nie słuchał.


We wcześniejszych kadencjach PiS nie miał swoich przedstawicieli w Radzie Powiatu, że dopiero teraz zauważyliście problem ? Dlaczego WASZE plany naprawcze nie powstawały 10 czy 15 lat temu ? Gdzie byli wówczas członkowie PiS ?

tomow napisał/a:
Niesprawiedliwie próbujesz tu zrzucać winę na Prawo i Sprawiedliwość za obecną kondycję szpitala.


Zła kondycja szpitala to nie wina PiS. Jesteście tylko współwinni.

tomow napisał/a:
Nasi przedstawiciele w Radzie Powiatu nigdy nie uczestniczyli w koalicji rządzącej


Skończcie z tymi swoimi śmiesznymi koalicjami na obszarach powiatów, to zakrawa o kpinę. Stwórzcie jedną koalicję i zacznijcie rządzić razem. Nie dla siebie, a dla ludzi.

tomow napisał/a:
Nie wiem skąd kwota 1600 zł brutto? Powinieneś wiedzieć, że w przypadku lekarzy nie ma możliwości znacznego obniżenia pensji, bo zapewnia je ustawa. Pielęgniarki zarabiają niewiele ponad 1600 zł brutto. Ja osobiście nie zgadzam się z warunkiem dra Magiery dotyczącym pielęgniarek. To jego osobisty plan.


:D Rozbawiłeś mnie. Ja o tym wiem, lub domyślam się, że nie byłoby możliwości przeprowadzenia obniżek płac, w sposób opisany przez Twojego kolegę z klubu. Widocznie nie wie o tym pomysłodawca planu uzdrowienia szpitala. Ty znasz chociaż tego Pana Magierę ? Bez urazy. GDZIE JEST W TAKIM RAZIE WASZ PLAN ? WASZ ! To znaczy PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI W WIELUNIU.

tomow napisał/a:
Ja też mam pytanie do Ciebie: ile zarabiają lekarze w Wieluniu?


Nie wiem, ale chętnie się zapoznam z jakąś listą płac. Będziemy mogli wówczas podejść rzeczowo do dyskusji. Może jesteś w posiadaniu jakiś sprawozdań finansowych szpitala ? Również miło byłoby poczytać. W końcu to podstawowe informacje do pisania planu naprawczego :)

tomow napisał/a:
Dlaczego jesteśmy za likwidacją większości oddziałów? To kłamstwo. Plan reform jest powyżej i nic o tym nie mówi... Chodzi o połączenie dwóch w jeden. I nawet powołanie dodatkowego, który mógłby być przychodowy dla szpitala.


Plan Pana Magiery doprowadziłby do takiego stanu rzeczy. Byłby większy chaos, niż jest aktualnie. Spójrz. Przedstawiliście plan naprawczy bez żadnych obliczeń, podstaw, charakterystyki dotychczasowych kontraktów z NFZ. To jest tak żałosne, że aż śmieszne :grin:

tomow napisał/a:
Omamieni wyborcy? Dziwne sformułowanie... Przypominam po raz kolejny, że na PiS głosowało tylko 13% wyborców w wyborach do Rady Powiatu.


Pomóżcie szpitalowi, a mam nadzieję, że w następnych wyborach dostaniecie "tych procent" dużo więcej. Piszę to szczerze. Pomóżcie, nie przeszkadzajcie w reorganizacji. Bo jak do tej pory, żaden z radnych PiS, nie zrobił nic pozytywnego w zakresie ZOZ-u. Głosowanie przeciw prywatyzacji szpitala w momencie, gdy nie macie żadnych innych pomysłów, naraża Was na śmieszność i kpiny.

tomow napisał/a:
Myślisz, że po przekształceniu nie zmienią się zasady zatrudnienia lekarzy? To coś ci wytłumaczę. SP ZOZ zostanie zlikwidowany, ustanie więc stosunek pracy lekarzy i pielęgniarek, którzy będą musieli podpisać nowe umowy ze spółką. Ciekawe czy wtedy też będziesz tak lamentował jak się okaże, że wiele z nich straci prace, a większości zostaną obniżone pensje?


Nie musisz mi tego tłumaczyć. Trudno. Na tym polega demokracja. Jeśli nie będzie zapotrzebowania na ich usługi, muszą się przebranżowić. Ale myślałem, że "my" próbujemy uzdrowić sytuację finansową szpitala i zwiększyć poczucie bezpieczeństwa pacjentów, a nie lekarzy ?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-05, 17:05   

hiszpan napisał/a:

tomow napisał/a:
Hiszpan, w trakcie Komisji Zdrowia radny Magiera od początku kadencji zwracał uwagę na problemy szpitala. Niestety nikt tego nie słuchał.


We wcześniejszych kadencjach PiS nie miał swoich przedstawicieli w Radzie Powiatu, że dopiero teraz zauważyliście problem ? Dlaczego WASZE plany naprawcze nie powstawały 10 czy 15 lat temu ? Gdzie byli wówczas członkowie PiS ?

tomow napisał/a:
Niesprawiedliwie próbujesz tu zrzucać winę na Prawo i Sprawiedliwość za obecną kondycję szpitala.


Zła kondycja szpitala to nie wina PiS. Jesteście tylko współwinni.

tomow napisał/a:
Nasi przedstawiciele w Radzie Powiatu nigdy nie uczestniczyli w koalicji rządzącej


Skończcie z tymi swoimi śmiesznymi koalicjami na obszarach powiatów, to zakrawa o kpinę. Stwórzcie jedną koalicję i zacznijcie rządzić razem. Nie dla siebie, a dla ludzi.


hiszpan, nie wiem jak dokładnie śledziłeś obrady Rad Powiatu wraz z obradami komisji w ostatnich 10-15 latach, ale tam były poruszane kwestie szpitala. Najgłośniej chyba o tym mówił Zygmunt Adamski w ostatniej kadencji. Nie wiem jak wyglądała aktywność członków PiS, ale trudno odmówić racji tomowowi, który słusznie zauważa że PiS nigdy w Powiecie w Wieluniu nie miał właściwie nic do powiedzenia. Charakterystyczne dla obrad Rady Powiatu (Gminy zresztą też) jest to co napisał w pewnym momencie zbigie (kolega "partyjny" przewodniczącego Rady Powiatu Krzysztofa Owczarka) "możesz szczekać bez opamiętania, a karawana jedzie dalej". I myślę że zbigie dokładnie wiedział o czym pisze. Nikt w Zarządzie Powiatu nie przejmował się żadnymi krytycznymi uwagami dotyczącymi szpitala - bo po prostu nikt nie był zainteresowany zmianą. Obecna nagła zmiana kursu w polityce wobec szpitala nie ma nic wspólnego z dobrem pacjenta czy też prawidłowym zarządzaniem tą jednostką. Jest tylko efektem strachu o własne stołki - niczym więcej...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2013-02-05, 17:35   

Obrad Rad Powiatu nie śledziłem dokładnie, czasami przeglądałem protokoły z posiedzeń. Liczą się czyny, nie słowa. Widocznie politycy nie byli wystarczająco zmotywowani do wprowadzenia zmian w szpitalu. Nie zgodzę się, że PiS nie miał w powiecie nic do powiedzenia. Dobry pomysł na zmianę funkcjonowania szpitala, poparłaby nawet koalicja rządząca. Lecz pomysłu nie mieli ani w PiS-ie, ani w koalicji. Winą za obecną sytuację obarczam wszystkich. Nie może być tak, że jeden politykier z drugim, będzie przychodził na sesje, głosował przeciw wszystkim projektom, następnie będzie się śmiał z ich niepowodzeń. Nie myli się tylko ten, kto nic nie robi.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-02-05, 19:20   

hiszpan napisał/a:
Dobry pomysł na zmianę funkcjonowania szpitala, poparłaby nawet koalicja rządząca.


Naprawdę w to wierzysz? :shock:

hiszpan napisał/a:
Nie myli się tylko ten, kto nic nie robi.


Problem polega na tym że w sprawie szpitala rzeczywiście nic nie robiono :twisted:

Ja nie chcę bronić PiSu - bo opór przeciwko przekształceniu mnie akurat nie przekonuje, ale chciałbym też, abyś zwrócił uwagę na to, że obecna koalicja nie przekształca szpitala dlatego że uważa to za dobre rozwiązanie dla szpitala (bo gdyby tak było to szpital od dawna byłby już przekształcony w spółkę). Motywacja jest zupełnie inna i nie ma ŻADNEGO związku ze szpitalem.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2013-02-05, 19:46   

ourson napisał/a:
hiszpan napisał/a:
Dobry pomysł na zmianę funkcjonowania szpitala, poparłaby nawet koalicja rządząca.


Naprawdę w to wierzysz? :shock:


Mam taką nadzieję. Zawsze staram się wpierw dostrzegać w ludziach te dobre cechy :grin:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2013-03-30, 00:02   

Cytat:
Mocne słowa podczas XXXII Sesji Rady Powiatu
„Nikt nie jest w stanie złożyć swojej kandydatury w przeciągu trzech tygodni, tym bardziej, że w tym terminie są święta” - mówił podczas dzisiejszej XXXII Sesji Rady Powiatu Wieluńskiego radny Franciszek Widera. Chodzi o ogłoszenie przez starostwo powiatowe w Wieluniu konkursu na członka bądź członków nowej spółki „Szpital Powiatowy im. Zygmunta Patryna w Wieluniu”. Konkurs został ogłoszony 21 marca, a termin składania kandydatur mija 15 kwietnia. Dyskusja przerodziła się w szermierkę słowną, po której radny Waldemar Kluska zażądał nagrania z sesji i opuścił salę obrad.

Posłuchaj fragmentu obrad:


http://www.radiozw.com.pl...ge=news&id=5898

Bezczelność starosty jest niewyobrażalna. Zachęcam do wysłuchania nagrania ;)
Prawie 51 mln złotych przyjdzie nam płacić do 2031 roku, ciekawe na co starczy pieniędzy przez najbliższe 18 lat skoro same odsetki to ok. 21 mln!! Powinniśmy chyba zapomnieć o takich rzeczach jak remont POW itp...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-30, 09:29   

Nie przesadzajmy - jak to nikt... z pewnością obecna Pani Dyrektor zdąży... :lol:
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
torrent2
torrent2 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 257
Piwa: 38/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-15, 18:24   

Dwóch chętnych do rządzenia szpitalem

Dziś o godz. 15:30 upłynął termin zgłaszania kandydatur do władz szpitalnej spółki w Wieluniu

O stanowisko prezesa ubiega się dwóch kandydatów, natomiast do zasiadania w radzie nadzorczej zgłosiło się osiem osób. Ocena ofert należy do komisji konkursowej, na czele której stoi wicestarosta Marek Kieler. Gdy skontaktowaliśmy się z nim, posiedzenie komisji wciąż trwało, dlatego nie mogliśmy poznać nazwisk. Podamy je w najbliższym czasie. (naszemiasto.pl - Zbyszek Rybczyński)

Info: http://wielun.naszemiasto...07a4e4dc3,1,3,8
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2013-04-15, 21:18   

Przestaliby się już wygłupiać, po co ten cały konkurs i zawracanie sobie głowy kandydatami. Po co to całe oburzanie się i strzelanie fochów starosty Stępnia. Przecież i tak wiadomo kto zostanie prezesem szpitala.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2013-04-16, 08:09   

Sylwester, kto?
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2013-04-16, 08:47   

Dwie panie ubiegają się stanowisko prezesa szpitalnej spółki w Wieluniu. Są to: Bożena Łaz, obecna dyrektorka SP ZOZ, oraz Ilona Mróz, która kieruje szpitalem w Olkuszu
Info: Dziennik Łódzki
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-16, 09:10   

bob_mistrz, jakieś wątpliwości masz ? :lol:
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2013-04-23, 15:34   

Pewnie nie 'poznamy' nowego-starego prezesa szpitala w tym tygodniu, a tuż przed majówką co by mało kto usłyszał o tej radosnej nowinie, a jak już to przynajmniej żeby nie zawracał sobie zbytnio głowy tym faktem. Może się mylę, ale czas pokaże.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
starywieluniak 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 44
Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-28, 21:15   Związki zawodowe nie godzą się na przekształcenie szpitala !

Na biurko starosty Andrzeja Stępnia trafił dzisiaj list protestacyjny podpisany przez wszystkie związki zawodowe działające przy SP ZOZ Wieluń. Nadal kategorycznie sprzeciwiają się przekształceniu szpitala w spółkę. Ich zdaniem nie gwarantuje to: należytej opieki nad pacjentami, dostępności do świadczeń medycznych, utrzymania wszystkich funkcjonujących oddziałów, etycznego traktowania pacjenta, bo w spółce priorytetem jest osiągnięcie zysku.

Związkowcy zdają sobie sprawę z tego, że radni podjęli już uchwałę o przekształceniu szpitala w spółkę. Ich zdaniem nie jest jednak za późno na wycofanie się z decyzji i przyznanie do tego, że była błędna.Grożą, że jeśli tego nie zrobią nie obejdzie się bez protestów, a nawet strajku.


- Spółka nie jest zarejestrowana, w związku z czym nie ma osobowości prawnej. My jesteśmy tak zdesperowani, że może zdarzyć wszystko. Będziemy do końca stać przy swoim i nie pozwolimy tego szpitala sprywatyzować, bo to czeka nas w przyszłości.


Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-28, 22:51   

starywieluniak napisał/a:
Ich zdaniem nie gwarantuje to: należytej opieki nad pacjentami, dostępności do świadczeń medycznych, utrzymania wszystkich funkcjonujących oddziałów, etycznego traktowania pacjenta, bo w spółce priorytetem jest osiągnięcie zysku.
Nie powiedziano o sprawie, która jest dla protestujących priorytetem. Mianowicie o tym, że przekształcenie nie gwarantuje utrzymania miejsc pracy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW