R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: glizda
2007-11-04, 14:04
Giertych: szarpnięcie cugli w polskiej edukacji
Autor Wiadomość
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-09, 15:46   Giertych: szarpnięcie cugli w polskiej edukacji

Wicepremier i minister edukacji Roman Giertych podpisał w Warszawie rozporządzenie dotyczące realizacji programu "Zero tolerancji" w polskich szkołach.
Rozporządzenie ma umożliwić m.in. wprowadzenie od 1 września szkolnych mundurków i zakazu używania telefonów komórkowych podczas lekcji.

Giertych wyjaśnił podczas konferencji prasowej, że podpisane przez niego rozporządzenie dotyczy trzech spraw: obowiązku wprowadzenia do statutów szkół zasad związanych z zachowaniem uczniów wobec nauczycieli, reguł korzystania z telefonów komórkowych i urządzeń elektronicznych podczas lekcji oraz stosowania w szkołach jednolitych strojów. Jak dodał, rozporządzenie jest jednym z elementów uruchamiania programu naprawczego "Zero tolerancji dla przemocy w szkołach", który ma poprawić bezpieczeństwo w szkołach.

"Chciałbym, aby od 1 września tego roku we wszystkich szkołach obowiązywały stroje jednolite, a na lekcjach był zakaz korzystania z telefonów komórkowych" - powiedział Giertych. Zasady używania telefonów komórkowych oraz kwestie związane ze strojem uczniów mają uregulować szkoły.

Giertych zapowiedział, że dyrektorzy szkół, którzy nie dostosują statutów do programu naprawczego, mogą z tego powodu zostać odwołani. Dodał, że oznacza to "szarpnięcie cugli w polskiej edukacji".

Zdaniem ministra edukacji, uczniowie bezwzględnie nie powinni używać telefonów komórkowych podczas zajęć lekcyjnych. "Bez przerwy mamy informacje o sytuacjach, w których dochodzi do korzystania z telefonów komórkowych w sposób absolutnie nie związany z przeznaczeniem i z zadaniami szkoły" - zapewnił.

Odnosząc się do sprawy szkolnych ubrań Giertych zaznaczył, że "wszystkie badania opinii publicznej wskazują na to, iż zdecydowana większość rodziców w Polsce popiera wprowadzenie mundurków".

Minister jest zdania, że jednolite stroje uczniów wpłyną na zwiększenie bezpieczeństwa w szkołach i ułatwią ich identyfikację z placówką.

"Wprowadzenie stroju jednolitego oznacza też, że nie będzie przechwalania się własnym statusem materialnym wśród młodzieży" - ocenił Giertych.

Zdaniem Giertycha szkolne ubrania, chociaż jednakowe, nie powinny być smutne i brzydkie. "Chcę, aby szkoły różniły się, aby stroje jednolite były kolorowe i piękne" - dodał.

żródło:onet.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-10, 00:29   

Widziałam wypowiedź Giertycha na ten temat w TV.
Jak dla mnie dość ostro brzmią słowa "Zero tolerancji". Pewnie specjalnie, żeby trochę przy okazji wystraszyć uczniów. :P No zobaczymy, jak to wszystko się ułoży, bo gadać potrafi chyba każdy.
Ciekawa jestem, czy rodzice znajdą środki na zakup mundurka dla swojego dziecka, bo różnie z tym bywa.
Czasami już nie mam siły wypowiadać się na ten wszechobecny temat. Tak o tym głośno, że może już trochę mnie to zaczęło nudzić.
Ale kiedy zobaczyłam twarz naszego Ministra podczas wypowiadania słów -

glizda napisał/a:
"Chcę, aby szkoły różniły się, aby stroje jednolite były kolorowe i piękne"

trochę się pośmiałam. Jego mina była dość oryginalna. Jakby myślał - "Jeszcze będziecie mnie za to nosić na rękach i wieszać moje plakaty nad łóżkami". :D hehe
Pożyjemy, zobaczymy...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2007-02-10, 10:11   

Zero tolerancji dla Giertycha
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-02-12, 22:08   

panu G łatwo mówić ,ale chyba nie pomyślał ile dodatkowej pisaniny załatwił nauczycielom, którzy teraz musza tworzyć nowe papierki do statutów.


ciekawe czy pomyślał tez o biedniejszych członkach społeczeństwa, których ne stać na kanapkę dla dziecka do szkoły a na mundurek bedą musiei dać
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Novosilcow 
Czytał o Wieluniu



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 49
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-12, 22:36   

akirus napisał/a:
ciekawe czy pomyślał tez o biedniejszych członkach społeczeństwa, których ne stać na kanapkę dla dziecka do szkoły a na mundurek bedą musiei dać

dokładnie... sporo rodziców ma problem z kupieniem dziecku potrzebnych podręczników a co dopiero mówić o mundurkach :!:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-13, 01:59   

Ja to już sam nie wiem co pisać o tych wszystkich "wybitnych" pomysłach naszego "kochanego" ministra edukacji :roll: Jak to czytam to mózg mi się lasuje, ręce opadają :?
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW