R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Administrator
2009-04-26, 17:51
przedszkole prywatne
Autor Wiadomość
fanzie 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 8 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 420
Piwa: 5/8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-04-27, 02:35   

Odbiegając od tematu przystosowanie budynku byłej budowlanki na przedszkole uważam za fatalny pomysł,
zamiana przedszkola przy ul.Krakowskie Przedmieście (Częstochowska?;>) na lokale mieszkalne również uważam za niewypał.
Wybaczcie OT.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2009-04-27, 07:15   

Powinien byc załozony nowy temat,ale dołacze się ,bo pisałam o ty NIEWYPALE dawno.Jako przykład podałam szkołę podstawowa nr 4.Dzieciaki gnieżdza sie w klasach,na lekcje w-f muszą chodzic do budowlanki -to njest NIENORMALNE! Część klas ma w-f na holu to jest przecież 21 wiek.Mieli możliwość zrobic fajną szkołę a zrobili przedszkole-SZOK.Ja długo w to nie wierzyłam,póki przedszkole faktycznie nie zostało tam przeniesione.Teraz z tego co wiem ,jest tam tez referat do spraw zasiłków rodzinnych.Zrobili z tego budynku przechowalnie.A w ogóle jakoś mnie nerwy biorą jak o tym pomyśle pomyślę :twisted: :twisted: :twisted:
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-04-27, 14:37   

edzia, chodziłem do szkoły podstawowej nr 4 i naprawdę nie jest tak źle. Fakt, szkoła jest mała, ale wszyscy uczniowie jakoś się mieszczą bez większych problemów. Lekcje wf odbywają się na sali, która jest wspólna z II LO lub na dworze (są dwa boiska). Zimą, gdy nie można wyjść na boisko faktycznie lekcje wf odbywają się na holu, ale tam też jest całkiem znośnie. Wydaje mi się, że przeniesienie tej szkoły na POW byłoby zmianą na plus pod względem warunków lokalowych, ale minusem byłoby to, że osoby mieszkające w centrum nie miałyby w pobliżu szkoły. Więc moim zdaniem najlepiej jest tak, jak jest obecnie.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2009-04-27, 23:07   

jesssu kiedy ty tam chodziłeś :roll: Moja córka juz drugi czy 3 rok na wf chodzi do budowlanki.....
No ale oki ,na szczęście to juz ostatni rok,wiec niech jest jak inni chcą :D
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluniak20 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 686
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-04-28, 09:46   

Ja chciałbym wiedzieć : Jakie wymogi musi spełnić lokal, który jest placówką przedszkolną ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-04-28, 10:21   

Jeśli oficjalnie ma to być przedszkole to wymagania są bardzo wysokie. Przepisów jest mnóstwo począwszy od wyliczenia powierzchni przypadającej na 1 dziecko, łazienek, miejsc do spożywania posiłków, przechowywania, przygotowywania posiłków, przygotowania próbek pokarmów, mycie, wyparzanie, przechowywanie naczyń, przenoszenie posiłków do pomieszczeń w których będą spożywane itd..
Klatka schodowa musi mieć co najmniej 140 cm, sufit minimum 3 m wysokości, ...


Ale status przedszkola nie jest konieczny.....

Znajomy interesował się otworzeniem w stolicy więc co nie co wiem na ten temat. Tam większość takich miejsc nie posiada statusu przedszkola.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
malgosia.k 
Przyjeżdża na zakupy
MONTESSOREK



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Lis 2007
Posty: 267
Piwa: 2/20
Skąd: Pątnów
Wysłany: 2009-04-28, 20:16   

Zgadzam się z tymi wszystkimi informacjami, które zaprezentowaliście na forum.
dodam tylko, że na jedno dziecko według wymagań sanepidu należy przeznaczyć 2metry kwadratowe. Zanim postanowiłam założyć placówkę, wiele czasu poświęciłam na studiowaniu przepisów BHP, Sanepidu i straży, a także na bezpośrednich rozmowach z ich przedstawicielami. Nie ominęłam również wizyt u rzeczoznawców.
Reasumując przepisy są bardzo restrykcyjne do przedszkola, prowadzonego przez osobę prywatną, mniej, a czasami nawet omijając niektóre ma się to do placówek publicznych. Oczywiście ja nie piszę, że we wszystkich tak jest, zapewne Wieluń placówki w tym względzie ma wzorcowe. Jak dobrze pamiętam dwa lata temu zrobiono w niektórych przedszkolach remonty, aby dostosować je do unijnych norm.
Gorzej jest na wsiach powiatu wieluńskiego, chodzi mi raczej o wymóg metrażowy. Może ma także na to wpływ chęć objęcia wychowaniem przedszkolnym większej ilości dzieci.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fanzie 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 8 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 420
Piwa: 5/8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-04-29, 02:47   

Cytat:
Ale status przedszkola nie jest konieczny.....

malgosia.k, czy w takim razie Twoje przedszkole posiada taki status?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-04-29, 08:22   

fanzie napisał/a:
malgosia.k, czy w takim razie Twoje przedszkole posiada taki status?

A jakie to ma znaczenie? Czy to jest przedszkole, punkt przedszkolny itp. Warunki organizowania tych form określa Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 10 stycznia 2008r. w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania. Jeżeli jest to przedszkole (czy inna forma) niepubliczne powinno mieć wpis do ewidencji placówek niepublicznych, którą prowadzi gmina. Jeżeli taki wpis ma to znaczy, że niezależnie od tego czy jest przedszkole, punkt, oddział itd. nadzór pedagogiczny sprawuje nad nim właściwy Kurator Oświaty.

I chyba to jest najważniejsze. :)

Czepiacie się bardzo nie rozumiem czego. W miastach jest ogromna ilość prywatnych czy domowych przedszkoli i chyba logiczne jest, że muszą one same na siebie zarobić. Wieluń nie jest metropolią. Nie ma tu żadnych propozycji spędzania czasu dla dzieci przedszkolnych. Jeśli ktoś nie chce niech nie wysyła tam dziecka, ale nie rozumiem dlaczego podcinacie komuś skrzydła na dzień dobry.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-04-29, 10:59   

Usunęłam następny post użytkownika Rybak.

Powód: post znów nie na temat!
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2009-04-30, 07:43   

Cytat:
ale nie rozumiem dlaczego podcinacie komuś skrzydła na dzień dobry.

Wielu jest na tym świecie frustratów, którzy lubują się w tego typu działaniach ;)

Ja uważam, że to jest bardzo dobry pomysł z tym prywatnym przedszkolem (bez znaczenia jaki ma status prawny)
bo zawsze jest to jakaś alternatywa i konkurencja na wieluńskim rynku opieki nad dziećmi.
malgosia.k, nie poddawaj się i idź dalej wytyczoną drogą a być może po kilku latach do Twoich drzwi
zapukają Ci, którzy dzisiaj tak cię krytykują i będą za rękę trzymać swoje dziecko :)
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
malgosia.k 
Przyjeżdża na zakupy
MONTESSOREK



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Lis 2007
Posty: 267
Piwa: 2/20
Skąd: Pątnów
Wysłany: 2009-06-08, 01:50   

Witam Wszystkich!

Nasz Klub Przedszkolaka zmienił swój wygląd. Zapraszamy do zobaczenia zdjęć. :)


http://odkrywcy-wiedzy.pl...-przedszkolaka/




W WAKACJE też pracujemy!


pozdrawiam
Małgosia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-06-08, 09:38   

Jestem pod wrażeniem ;-) Fajnie zrobione wnętrze i strona www, również zachęcająca. Jakiś czas temu miałam zajęcia w żłobku w Łodzi... . I już na starcie widać różnice między państwowym a prywatnym. :roll: . Gratulacje i powodzenia! :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
malgosia.k 
Przyjeżdża na zakupy
MONTESSOREK



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Lis 2007
Posty: 267
Piwa: 2/20
Skąd: Pątnów
Wysłany: 2009-06-22, 20:24   

Ostatnio jedna z mam mówiła mi, że koszt pobytu dziecka w grupie żłobkowej w państwowym przedszkolu w Wieluniu to 500 zł. Jeżeli tak to jesteśmy konkurencyjny nawet do tej grupy, mamy niższe opłaty. :) :) :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
malgosia.k 
Przyjeżdża na zakupy
MONTESSOREK



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Lis 2007
Posty: 267
Piwa: 2/20
Skąd: Pątnów
Wysłany: 2009-06-26, 10:49   

Jeżeli masz problem z opieką nad dziećmi od 1,6 do 10 lat w okresie wakacji to służymy pomocą. Nie wiąże się to z koniecznością opieki w roku szkolnym.

Jeżeli Twoje małe dziecko nie jest samodzielne fizjologicznie to również znajdzie u nas fachową opiekę. Wystarczy przynieść Pampersy i nawilżone chusteczki.

Zapraszamy do nas.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW