R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Mieszkanie czy dom ? - ceny działek, mieszkań w wieluniu
Autor Wiadomość
Nazhir 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 79
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 68
Piwa: 4/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-10, 14:32   

Administrator napisał/a:
Ale są jeszcze inne zaostrzenia jeśli obok jest już dom:
"Należy jednak pamiętać, że w pasie 3m od granicy nasz budynek nie może być wyższy ani dłuższy od części budynku sąsiedniego przylegającej do granicy działki."

Więc wybudowanie na takiej działce domu który spełnia nasze oczekiwania może być trudne.
jeśli ktoś ma oczekiwania typu 250mkw na działce o szerokości 15m to tak :D 150mkw z garażem i poddaszem użytkowym na takiej działce jest możliwe. W końcu masz do dyspozycji kwadrat 10x10m.

Administrator napisał/a:
Poza tym budowa domu to nie tylko ściany. Projekt uwzględnia też wszystkie media (woda, prąd, gaz, kanalizacja) i tam też jest bardzo dużo zależności/odległości. Przy wąskiej działce naprawdę nie będzie łatwo, a o sensownym ulokowaniu budynku względem kierunków geograficznych można zapomnieć.
nieprawda :) masz masę projektów zrobionych specjalnie na wąską działkę, do tego możesz zaadaptować jakiegoś bliźniaka plus oczywiście możliwość drobnych zmian przez projektanta. Instalacje to nie problem - zresztą i tak są robione indywidualnie pod dom i użytkownika (zwłaszcza instalacja grzewcza). Niczym się nie różnią, czy masz działkę szeroką, czy wąską.

Administrator napisał/a:
Myślę, że mało kto zdecyduje budować na tego typu działce, bo różnica w cenie w stosunku do pełnowartościowej działki nie jest wcale taka duża, uwzględniając całość kosztów budowy i wykończenia domu. Budując na takiej działce stajesz się zakładnikiem przepisów/rozporządzeń.
Nie jesteś żadnym zakładnikiem - inaczej - nie jesteś większym zakładnikiem, niż na "normalnej" działce. Nawet jeśli masz "normalną" działkę, to często masz linię zabudowy i MUSISZ na niej wybudować ścianę domu. Znajomy ma działkę o długości kilkuset metrów, a i tak musiał budować się 10 metrów od drogi, bo tam przebiegała namalowana przez pomyłkę urzędnika linia zabudowy.

Dostajesz zgodę na budowę (gdzie pokazano pole, gdzie możesz się budować) i tyle. Owszem, większość projektów jest na działkę o szerokości 18-24m, ale nie przesadzajmy - można bez zbędnych kompromisów zrobić dom na działce o szerokości 16m.

Ta działka, o której piszesz, ma świetną lokalizację - w pobliżu masz gaz i ciepło miejskie, las, cisza, spokój, a jednak wciąż miasto.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-10, 16:09   

Taka świetna lokalizacja, cena 66zł za metr i od września nie może się sprzedać? (takie ceny w WLN to były wiele, wiele lat temu). Dla mnie osobiście: lasek fajny, ale bezpośrednie sąsiedztwo Wojska Polskiego ją skreśla. W nocy słyszysz każdy samochód...

Ja szukałem swojej działki dość długi i wiem jedno, że działki o szerokości ok 15 metrów były zawsze dużo tańsze od działki o tej samej powierzchni tylko w rozsądnych kształtach.

Nie zrozumieliśmy się odnośnie mediów, ja mówię o fragmentach poza budynkiem. Zacznę od tego że masz tylko 15 metrów wzdłuż ogrodzenia na licznik gazu i licznik prądu (one nie mogą stać przy granicy z sąsiadem i muszą być w pewnej odległości od siebie), potem brama z furtką 5-6 metrów, jak chcesz przesuwaną to dochodzi przeciwwaga kolejne 3-4 metry. To nie Ty decydujesz gdzie Ci te liczniki postawią bo ten projekt robi energetyka i gazownia.

Ty robisz sobie projekt od licznika do ściany domu, ale znów jest masa zależności. Woda, prąd, gaz, ścieki muszą być w pewnej odległości od siebie, nie mogą iść na granicy, pod dziwnymi kątami, przecinać się dowolnie itd itd. Trzeba umiejscowić studzienkę na licznik wody (liczniki wewnątrz nie zawsze chcą teraz zakładać), skrzynkę na budynku z zaworem gazu ((a tu raczej odpadnie ta ściana bez okien postawiona na granicy) Gaz wypadałoby poprowadzić od razu w okolice kotłowni aby później nie mieć w domu zółtych rur na wierzchu. Gdzieś trzeba też poprowadzić dojazd do domu/garażu.

Wszystko się wydaje proste w teorii, praktyka jest zupełnie inna. Moja działka ma 30x40 i z mediami było trzeba trochę pokombinować aby wszystko miało ręce i nogi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
rakon 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 23
Skąd: PL
Wysłany: 2013-01-10, 17:57   

Mnie np. bardzo dziwi to - klik.
Dlaczego nie ma ofert?klik

Nawet z mniejszych powiatów coś znajduję, a w okolicy nic a nic. Wiadomo, że jakieś oferty w sieci się znajdą, ale mimo wszystko trochę ich mało, prawda?
Ostatnio zmieniony przez Administrator 2013-01-10, 18:50, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-10, 18:50   

Panu dziękujemy już za reklamę. Jeszcze jedna i skończy się to banem. Ofert gruntów szuka się w gratce, a nie na stronie jakiejś warszawskiej agencji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nazhir 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 79
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 68
Piwa: 4/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-10, 21:19   

Administrator napisał/a:
Wszystko się wydaje proste w teorii, praktyka jest zupełnie inna.
no bo taka już jest budowa domu - ludzie budują je od tysięcy lat, technologia w zasadzie znana na wylot, a jednak jak przychodzi co do czego, to zawsze znajdą się jakieś kłopoty. Akurat u mnie problemów z mediami żadnych nie było, więc 'twoich' kłopotów nie doświadczyłem na własnej skórze (za to miałem inne :) )

Odnośnie tej konkretnej działki - nie wiem, czemu stoi, nie interesuje mnie to czy się sprzeda, czy nie, po prostu zwróciłem uwagę na fakt, że jak najbardziej można wybudować dom na działce o szerokości 15m i wcale nie musi być to wagon o szerokości 7-8 metrów :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
rakon 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 23
Skąd: PL
Wysłany: 2013-01-11, 15:56   

Na litość boską... genialna reklama faktycznie. Ta cała agencja miliony by z niej miała. Panie admin pokazuje fakty. Inne miasta mają ogłoszenia, a ta okolica nie. Nie szuka się na gratce, patrzy się na allegro, gdzie również nie ma tego za wiele.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW