R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Mieszkanie czy dom ? - ceny działek, mieszkań w wieluniu
Autor Wiadomość
KasiaM 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 5 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 27 Sty 2008
Posty: 124
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-14, 14:53   Mieszkanie czy dom ? - ceny działek, mieszkań w wieluniu

Ja w wynajmowanym mieszkaniu, przy samych opłatach za to mieszkanie plus do tego media, telewizja intenet itd itp nie mieszcze się w 1000... Zamierzam wybudowac sobie dom, bo głupotą jest kupic miszkanie i opłacac hipoteke, gdzie miesięczne koszty wszystkiego w tymże mieszkaniu sięgną pewnie 2000zł. Opłaty po wybudowniu domu często zrównują się z tymi "blokowymi" a zawsze ma się już ten upragniony kącik :)

Co do tematu, znam ludzi z Wielunia, którzy pracują za 900 zł na rękę i sczerze mówiąc nie wiem jak przeżywają z miesiąca na miesiąc... Wiem, że mając dzieci, to przy samych kosztach ich utrzymania, łożąc na edukacje i inne potrzeby to naprawdę ciężko jest zamknąc się w 1500zł... A gdzie tu opłaty i potrzeby rodziców/opiekunów? Po części nie rozumiem takich ludzi, bo teraz naprawdę jest wiele możliwości na zmianę i znalezienie lepszej pracy. Często słyszę tłumaczenia, że się boją bo to już nie ten wiek itp itd.. Ale ostatnio się naprawdę dużo pozmieniało, teraz się opłaca przyjmowac starszych ludzi, szczególnie po 50. A poza tym mamy coraz większy rynek pracy i jak w jednym nie wyjdzie, to zawsze można spróbowac gdzie indziej :)


Ale tak ogólnie to jest jak jest i nie ma się co dziwic, że tyle osób wyjeżdża za chlebem...
Wszystko drastycznie idzie w górę a wypłaty no niestety... Ale jest to spowodowane wieloma czynnikami i na pewno z dnia na dzień nie da się tego naprawic, tak żeby przeciętny Kowalski zarabiał górną granicę zarobków, jakie podał Ferbik.

Trzeba czasu, czasu i jeszcze raz czasu...
_________________
"Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, sam fakt, ze żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić."
Reinhold Schneide
Ostatnio zmieniony przez Administrator 2013-01-08, 13:07, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-14, 20:26   

KasiaM napisał/a:
opłacac hipoteke

Chyba czynsz.

A jesli chodzi o zarobki to wydaje mi się, że rosną adekwatnie do kosztów życia a może nawet i szybciej. Jak napisał siwy_,
siwy_ napisał/a:
Jeśli popatrzymy na liczby: inflacja ~ 4,5% r/r, wzrost zarobków ~ 13-14% r/r.

Tylko że przy stawce 5 zł / godz. to podniesienie jej do 6 zł to jakby nie patrzeć wzrost o 20% :!:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
KasiaM 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 5 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 27 Sty 2008
Posty: 124
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-14, 20:39   

red napisał/a:
Chyba czynsz.

Hipoteke. Odróżniam jeszcze czynsz od hipoteki :) Niestety ale nie stac mnie, tak jak wiekszości zresztą, wypłacic komuś w gotówce np. 100 tys. Dlatego później trzeba spłacac hipotekę :twisted:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-14, 20:53   

KasiaM napisał/a:
Niestety ale nie stac mnie, tak jak wiekszości zresztą, wypłacic komuś w gotówce np. 100 tys. Dlatego później trzeba spłacac hipotekę

Gwoli ścisłości - trzeba spłacać kredyt wzięty na zakup lub budowę nieruchomości a nie "hipotekę". Hipoteka to ograniczone prawo własności ustanowione najczęściej na nieruchomości lub pewnych prawach, które stanowi niejako zabezpieczenie spłaty kredytu lub pożyczki, najczęsciej zaciągniętej pod zakup/budowę tej nieruchomości.

A co do spłaty - tak samo trzeba spłacać kredyt na zakup mieszkania jak i na budowę domu i zakup działki. Chociaż przyznam, że przy obecnych przeszacowanych cenach mieszkań w Wieluniu budowa domu jest dobrym pomysłem. Jak ktoś ma kupić 50-metrowe mieszkanie za 150 tys zł to lepiej dołożyć troche kasy i wybudować niewielki dom.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-15, 00:22   

Tyle że 150,000 to wystarczy na działkę, ogrodzenie, kilka papierków, podłączenie mediów no i może fundamenty(to zależy od lokalizacji działki).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
KasiaM 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 5 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 27 Sty 2008
Posty: 124
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-15, 10:13   

red ja tylko uogólniam kredyt hipoteczny stwierdzeniem "hipoteka". Myślę, że każdy dobrze wie o co mi chodzi i nie trzeba mu dokładnie przedstawiac teorii hipoteki i kredytu hipotecznego.

red napisał/a:
Jak ktoś ma kupić 50-metrowe mieszkanie za 150 tys zł to lepiej dołożyć troche kasy i wybudować niewielki dom.

Dokładnie, przynajmniej później nie trzeba się użerac z sąsiadami z klatki :wink:

Administrator napisał/a:
150,000 to wystarczy na działkę, ogrodzenie, kilka papierków, podłączenie mediów no i może fundamenty(to zależy od lokalizacji działki).


Nie trzeba od razu wykupywac działki nie wiadomo jakiej dużej, a na wioskach przy Wieluniu dzialkę 10 arową można kupic za grosze. Najlepiej, żeby stała jeszcze na niej jakaś rudera z mediami bo wtedy nie trzeba już wielu spraw załatwiac :D

No i trzeba szukac okazji - tak dla przykładu na cukrowni poszła kamienica (bardziej rozbudowany dom) z działką ogrodzoną za bez mała 50 tys.
_________________
"Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, sam fakt, ze żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić."
Reinhold Schneide
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-15, 11:49   

Cena działek w Wieluniu to 100-200zł za metr. Sensowne działki kilka/kilkanaście kilometrów od Wielunia to 40-60zł za metr, więc nie wiem gdzie są te działki za grosze. Owszem są działki w okolicach Wielunia po 10-20zł tylko że mają po 6-10 tysięcy metrów.

10 arów to minimum, bo pamiętaj że nie możesz postawić domu bliżej niż 4 metry od ogrodzenia (jeśli masz okna) więc przy nieregularnym kształcie wcale nie tak łatwo ustawić na niej dom (gwarantuję że kwadratu nie znajdziesz). Poza tym większość gmin nie zezwala na dzielenie gruntu na działki poniżej pewnej wielkości i 1000m2 to będzie minimum. Te mniejsze, o ile takie są, to działki wydzielone dawno temu.

A działkę z kamienicą za 50,000 można wsadzić między bajki - nawet jeśli takie coś było, to nikt przypadkowy tego nie kupił. Chyba że była z lokatorem w postaci grzyba lub inną wadą kwalifikującą do rozbiórki, tyle że wyburzenie tego razem z fundamentami kosztuje sporo pieniędzy.


Przykłady ofert:

Wieluń Rolno-budowlana, 1 400 m2 Cena: 120 000 zł
http://dom.gratka.pl/tres...3c2a325f5bd&s=1

Wieluń, Dąbrowa, budowlana 2 000 m2 160 000 zł (przy trasie na Wrocław więc fatalna lokalizacja)
http://dom.gratka.pl/tres...3c2a325f5bd&s=1

Wieluń, Wieluń, 3-go Maja 1 260 m2 Cena: 500 000 zł
na działce znajdują się dwa budynki usługowe
http://dom.gratka.pl/tres...3c2a325f5bd&s=1

Wieluń budowlana, 2 000 m2 Cena: 350 000 zł 175 za metr
http://dom.gratka.pl/tres...3c2a325f5bd&s=1

Okolice Mokrska 1 500 m2 85,000zł 57 za metr
http://dom.gratka.pl/tres...3c2a325f5bd&s=2
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
KasiaM 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 5 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 27 Sty 2008
Posty: 124
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-15, 14:22   

Zgiodzę się. :) Ale czasami naprawdę ludzie się wyzbywają i za bezcen oddają. Interesowaliśmy się kiedyś okolicami cukrowni także podam jeszcze jeden przykład.
Jakieś pół roku temu facet chciał sprzedac mojej teściowej pół domu bliźniaka, z podwórkiem i garażem za sześcdziesiąt parę tysięcy, lub chciał się wymienic na jej mieszkanie w bloku warte siedemdziesiąt parę tysięcy z dopłatą. Wymienione okna na p;lastiki, wymienione podłogi. Dom jest prawdopodobnie dalej na sprzedaż, za torami w lewo, w takim jakby parku (?).

Za torami, jadąc na Olewin jest duża działka na sprzedaż, nie pamiętam dokładnie ile tam jest, i za nią chcieli 70 tys.

A co do budowania domów, mój sąsiad wykupił w Praszce działkę 6 arową (ul. Mickiewicza-największe osiedle domków jednorodzinnych) od kobiety, która wyjeżdżała za granicę za 40 tys. (media + ogrodzenie z siatki) bo chciała się jej poprostu pozbyc. Postawił na niej naprawdę duży i piękny piętrowy dom (praktycznie własnymi siłami) o powierzchni użytkowej 350m2.
Całośc (jeszcze nie całkowicie wykończone poddasze) wyniosła go 350tys.
Wspomnę jeszcze, że na tych 6 arach ma miejsce na samochód i duży ogródek.

Ceny ogólne whają się w tych granicach jakie podałeś ale okzaje się zdarzają ;)

Zaraz nam się oberwie za odbijanie od tematu :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-15, 15:41   

1 metr kwadratowy domu za 1000 zł ?? Nie opowiadajcie bajek - jak ktoś takie rzeczy wypisuje - to albo prowokacja, albo w ogóle nie zna realiów

Tak jak napisał administrator działki po 100 - 200 zł, a realnie metr kwadratowy domu min. 3000zł.

A tak na marginesie - 350 metrowy dom na 600m działce musi fajnie wyglądać
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
KasiaM 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 5 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 27 Sty 2008
Posty: 124
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-15, 15:49   

Czytaj ze zrozumieniem - piętrowy dom, 350m2 powierzchni użytkowej
Ostatnio zmieniony przez KasiaM 2008-10-15, 17:10, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-15, 16:05   

a czy ja napisałem gdzieś, że parterowy ??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
KasiaM 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 5 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 27 Sty 2008
Posty: 124
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-15, 16:20   

Pytanie:
basteks napisał/a:
a czy ja napisałem gdzieś, że parterowy ??

odpowiedź:
basteks napisał/a:
A tak na marginesie - 350 metrowy dom na 600m działce musi fajnie wyglądać
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-15, 17:03   

KasiaM napisał/a:
Postawił na niej naprawdę duży i piękny piętrowy dom (praktycznie własnymi siłami) o powierzchni użytkowej 350m2.
Całośc (jeszcze nie całkowicie wykończone poddasze) wyniosła go 350tys.
Wspomnę jeszcze, że na tych 6 arach ma miejsce na samochód i duży ogródek.


Wydaje mi się że mylnie rozumiesz powierzchnię użytkową.
Dom o pow. użytkowej 350m2 to naprawdę kolos. Nie ma możliwości aby postawić taki dom na działce 6 arowej.

Tutaj 330 metrów:
http://projekty.dom.pl/dom_przy_cedrowej.htm
działka minimum 930metrów

Tutaj 326 metrów:
http://projekty.dom.pl/hg-i32.htm
działka minimum 840metrów

Tutaj 345 metrów:
http://projekty.dom.pl/mtm_atol.htm
działka minimum 800metrów


Chyba że wybudował taki blok:
http://projekty.dom.pl/mtm_lazur.htm
to wtedy działka 6,5 ara wystarczy


Ceny o których piszesz są realne ale jakieś 4 lata temu. Mój ojciec kupił działkę praktycznie w centrum Wielunia 3-4 lata temu za 30zł za metr. W tej chwili działki na tej samej ulicy są sprzedawane po 150-200 za metr. Jeśli chodzi o koszty budowy domu - tak jak Basteks napisał 3000 to absolutne minimum, a bardziej realne to około 5000 za metr.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
KasiaM 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 5 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 27 Sty 2008
Posty: 124
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-15, 17:18   

Administrator napisał/a:
Ceny o których piszesz są realne ale jakieś 4 lata temu.

Wiem :) On kupił tę działkę bodajże 5 lat temu, bo koło 3, może 4 buduje ten dom.

A co do domu to jest podpiwniczenie + parter + poddasze. Wszystko to razem się tak sumuje, że ma niewiele ponad 350m2. Tak mi to tłumaczył, że tyle jest powierzchni urzytkowej :P To czyli składa się na to, że piwnica, parter i poddasze muszą miec mniej więcej po tyle, żeby razem było koło 350. Też chcemy budowac dom, a on naprwadę ma doświadczenie, więc jak go pytałam to pewnie próbował mi najprościej wytłumaczyc ile ten dom ma w sumie. :D
Ostatnio zmieniony przez KasiaM 2008-10-15, 17:23, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
KasiaM 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 5 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 27 Sty 2008
Posty: 124
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-15, 17:21   

Cytat:
Wydaje mi się że mylnie rozumiesz powierzchnię użytkową.


http://pl.wikipedia.org/w...żytkowa_budynku
_________________
"Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, sam fakt, ze żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić."
Reinhold Schneide
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW