R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Mieszkanie czy dom ? - ceny działek, mieszkań w wieluniu
Autor Wiadomość
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-15, 17:27   

Niestety Wikipedia każdy może edytować i czasem są tam bzdury.

Formalnymi podstawami umożliwiającymi opisanie rozmiarów budynku są:

* Polska Norma PN-ISO 9836 pt. "Właściwości użytkowe w budownictwie". Norma dotyczy określania i obliczania wskaźników powierzchniowych i kubaturowych.

* Niezwykle istotną nowość, wprowadziło Rozporządzenie Rady Ministrów z dn. 30 grudnia 1999 r. w sprawie Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych (PKOB) Dz. U. z 1999 r. Nr 112, poz. 1316).

* Rozporządzenie ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dn. 14 grudnia 1994 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz.140).

Cytat:
Powierzchnia użytkowa [m2] - powierzchnię użytkową liczy się jako powierzchnię podłóg pomieszczeń z funkcją mieszkalną. Przy obliczeniach bierze się pod uwagę te powierzchnię gdzie wysokość miedzy podłogą a sufitem wynosi nie mniej niż 1,9 metra. Przy liczeniu powierzchni użytkowej nie uwzględnia się pomieszczeń technicznych i gospodarczych oraz komunikacji wewnętrznej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
KasiaM 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 5 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 27 Sty 2008
Posty: 124
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-15, 17:32   

On ma poddasze mieszkalne, to znaczy tylko jedno pomieszczenie (łazienka) ma mały skos. Reszta pokoi jest normalna.
To czyli to też mu się wlicza w tę powierzchnię użytkową?

I znalazłam jeszcze całkiem ciekawy artykuł http://www.msrm.pl/?st=art&art=17

Ehh to polskie prawo :roll: :grin:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-15, 17:40   

Tak jak pisze w tekście cześć powierzchni pokoju gdzie sufit ma 2,20 m lub więcej należy zaliczać do pow. użytkowej w 100%, powierzchnia gdzie sufit jest od 1,40 do 2,20 m - zalicza się do powierzchni użytkowej budynku w 50%, a jeżeli wysokość jest mniejsza niż 1,40 - powierzchnię tą pomija się. (każda firma liczy to trochę inaczej w swoich projektach.)

Ale na pewno nie wchodzi w powierzchnię użytkową garaż, piwnica itd.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2008-10-15, 18:35   

Jesli chodzi o ceny desperatów nie brakuje,znajoma kupiła sobie 2 tyg temu śliczny domek na Grunwaldzkiej za 65 tys -piętrowy choc mały. My w tamtym roku daliśmy ogłoszenie ze chcemy sprzedać swój udział w kamienicy (do przejecia całej był mały kroczek ) za 30 tys.Dopiero jak rozdzwonił sie telefon zrozumielismy ze chyba za mało chcemy :D
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
KasiaM 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 5 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 27 Sty 2008
Posty: 124
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-15, 18:54   

Ja już Ci mówiłam - tylko to wyremontowac a możecie sporo na tym zarobic...
Co do sprzedawania części kamienicy to na pewno lepiej to sprzedac jednej osobie w całości, bo mało ludzi chce dzielic podwórko i obowiązki w zakresie takim jak prace remontowo-wykończeniowe, sprzątanie posiadłości itp itd
A poza tym można stracic na takim podziale, bo jeden kupi połowę i mu będzie wszystko pasowac a drugi będzie chciał kupic drugą połowę i mu nie będzie pasowac nic co temu drugiemu :P Toteż będzie marudził, żeby jak najbardziej zejśc z ceny :)
_________________
"Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, sam fakt, ze żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić."
Reinhold Schneide
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-15, 19:11   

Tak dom piętrowy w Wieluniu za 65,000 :lol: Zawsze mnie zastanawiało dlaczego w Polsce ludzi mają taką mentalność i lubią kłamać jak to tanio im się udało coś kupić. Zastanówcie się czy ktoś zdrowy psychicznie sprzedałby dom za 1/3 jego wartości.




Oto najtańsze oferty jakie znalazłem w okolicy (nie patrzyłem nawet w domy w Wieluniu bo nie ma niczego poniżej 200,000zł):

Osjaków 80m2 123,000zł :
http://dom.gratka.pl/tres...b5663f2a794&s=1

Czarnożyły 86m2 155 000 zł
http://dom.gratka.pl/tres...b5663f2a794&s=1

Domek letniskowy Wierzchlas 55m2 110,000zł:
http://dom.gratka.pl/tres...b5663f2a794&s=1

Kamion 74m2 250,000zł :
http://dom.gratka.pl/tres...b5663f2a794&s=1


Wieluń 90m2 220,000zł
http://dom.gratka.pl/tres...b5663f2a794&s=2

A tu stary bliźniak w Wieluniu 130m2 - 490,000zł
http://dom.gratka.pl/tres...b5663f2a794&s=1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
KasiaM 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 5 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 27 Sty 2008
Posty: 124
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-15, 19:30   

A ja znalazłam fajną uzbrojoną działeczkę, jakby ktoś chciał się budowac. Tanio i niedaleko. :)
gmina Wierzchlas 7,9 ara, 20 tys.
http://radiozw.com.pl/16072008/1.jpg
_________________
"Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, sam fakt, ze żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić."
Reinhold Schneide
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-15, 19:37   

Jaki to rodzaj działki? Czy działka jest uwzględniona w planie zagospodarowania gminy? W jakiej odległości są media (i jakie)? Pojęcie "uzbrojona działka" nic konkretnego nie oznacza. Bez takich informacji cena nie ma żadnego znaczenia. Bo np. podprowadzenie mediów może kosztować kilka razy więcej niż warta jest działka.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
KasiaM 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 5 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 27 Sty 2008
Posty: 124
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-15, 19:40   

Dałam link do ogłoszenia... O całą resztę można popytac w agencji.
_________________
"Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, sam fakt, ze żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić."
Reinhold Schneide
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-15, 19:41   

Dałaś tylko link do zdjęcia. Ale znalazłem:
Działka budowlana o powierzchni 7,9 arów na wsi 11 km od Wielunia
w gminie Wierzchlas. Kształt prostokąta. Media doprowadzone:
wodociąg, prąd, linia telefoniczna. Spokojna okolica

790 metrów i prostokąt - podejrzewam że bardzo wąska i stąd cena - nic tam nie zmieścisz sensownego. Gwarantuję że media są w pobliżu działki a nie na działce :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
KasiaM 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 5 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 27 Sty 2008
Posty: 124
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-15, 19:46   

sorki heh :PP
http://radiozw.com.pl/agencja.html
_________________
"Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, sam fakt, ze żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić."
Reinhold Schneide
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-15, 20:34   

Ceny 100-200 zł za metr działki w Wieluniu to ceny mocno życzeniowe. Bo po pierwsze w ścisłym centrum miasta to działek budowlanych raczej nie uświadczysz, a po drugie w okolicach granic miast można kupić działki w cenach około 100 zł za metr. To że ktoś za metr pola woła 200 zł to jest pobożne życzenie. Tak samo jak kamienica w centrum Wielunia za 4,5 mln zł, gdzie pewnie drugie tyle trzeba wpompować w remont... Cena wywoławcza a cena transakcyjna to dwie rózne rzeczy.
Co do wielkości - można postawić dom na działce 8-arowej i takie wielkości przewiduje często plan zagospodarowania przestrzennego. Ale poniżej 8 arów to już raczej nie.
Jeśli chodzi o koszty domu, to nie jestem na bieżąco, ale wydaje mi sie, że cena 5 tys jest mocno przesadzona. W ubiegłym roku koszt budowy metra domu w stanie developerskim szacowało się na 1900 zł. A ja myśle, że realna cena na dziś to max. 3 -3,5 tys zł - stan developerski.
A ceny mieszkań w Wieluniu podobno zaczynają spadać - 3500 zł za metr to już podobno złudne marzenie sprzedających... Orientuje sie ktoś jak to dziś wygląda?

Co do tego domku na Grunwaldzkiej za 65 tys - to może być realna cena bo chyba sie orientuje o który domek chodzi. Gdybyście go zobaczyli i działke na której stoi to zrozumielibyście skąd ta cena.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2008-10-15, 20:42   

Administrator napisał/a:
Tak dom piętrowy w Wieluniu za 65,000 Zawsze mnie zastanawiało dlaczego w Polsce ludzi mają taką mentalność i lubią kłamać jak to tanio im się udało coś kupić. Zastanówcie się czy ktoś zdrowy psychicznie sprzedałby dom za 1/3 jego wartości.
czemu od razu twierdzisz że kłamią ???Widziałkam dokumenty i byłam przy rozmowie,cena pierwsza była 70 tys ale troszke sie potargowali.Na dole 2 pokoje łazienka i kuchnia do góry pokój oraz miejsce gdzie można zrobic kolejny.Malutki ale bardzo fajny domek.Oczywiscie ze trzeba w niego włożyć ,już wymienili okna ,wymienia podłogi i odswieza ściany i narazie wystarczy,reszta już według uznania.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-16, 00:09   

red napisał/a:
Ceny 100-200 zł za metr działki w Wieluniu to ceny mocno życzeniowe. Bo po pierwsze w ścisłym centrum miasta to działek budowlanych raczej nie uświadczysz, a po drugie w okolicach granic miast można kupić działki w cenach około 100 zł za metr.


Czy 300-400 metrów w linii prostej od TR to jeszcze centrum? Jeśli tak to będzie wkrótce w takiej lokalizacji będzie kilka działek w cenie bliższej 200 niż 100 zł.

red napisał/a:

Co do wielkości - można postawić dom na działce 8-arowej i takie wielkości przewiduje często plan zagospodarowania przestrzennego. Ale poniżej 8 arów to już raczej nie.


Wszystko zależy od wymiarów działki. Niestety często te okazyjne działki okazują się niewypałem bo np. mają szerokość 20m i wtedy naprawdę ciężko jest tam wybudować cokolwiek, pomimo tego że działka ma 2000 metrów. Małych działek (poniżej 1000 metrów) będzie coraz mniej, bo tak jak pisałem, obecnie Gminy czy UM przeważnie nie wyrażają zgody na taki podział.

red napisał/a:

W ubiegłym roku koszt budowy metra domu w stanie developerskim szacowało się na 1900 zł. A ja myśle, że realna cena na dziś to max. 3 -3,5 tys zł - stan developerski.


Za 1900 metr w zeszłym roku owszem mogłeś wybudować dom w stanie developerskim, ale nie tradycyjny tylko o konstrukcji szkieletowej (kanadyjski) i to w najniższym standardzie.
Z ceną 3500 za metr jak najbardziej się zgadzam , tylko stan developerski wymaga jeszcze dużych pieniędzy aby móc się wprowadzić.

Edzia i odziu przepraszam - nie widziałem tego domu więc nie powinienem z góry osądzać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-16, 00:37   

Administrator napisał/a:
Czy 300-400 metrów w linii prostej od TR to jeszcze centrum? Jeśli tak to będzie wkrótce w takiej lokalizacji będzie kilka działek w cenie bliższej 200 niż 100 zł.

Tylko że cena wywoławcza 200 zł za metr do ceny transakcyjnej to dwie rózne rzeczy. Lokalizacja o której piszesz to bardzo blisko centrum, tylko że nie za bardzo widze w tych okolicach miejsce na fajne działki budowlane. Chociaż jakby sie przyjrzec to może by sie coś znalazło. Taka lokalizacja blisko centrum jest często rozpatrywana pod katem lokalu użykowego z częścią mieszkalną, czyli np na dole sklepy lub usługi a na górze mieszkania i stąd często zawyżone ceny. Często nie sa to działki pod budownictwo jednorodzinne w ścisłym tego słowa znaczeniu. W mojej okolicy - spokojne osiedle na granicy Wielunia i Dabrowy - działki były sprzedawane w cenie do góra 100 zł za metr, a jak sie dobrze zakręciło to i za 70 zł można było kupić (mówie o ostatnim roku, bo dwa lata temu to za 40 zł spokojnie szły).

Administrator napisał/a:
Wszystko zależy od wymiarów działki. Niestety często te okazyjne działki okazują się niewypałem bo np. mają szerokość 20m i wtedy naprawdę ciężko jest tam wybudować cokolwiek, pomimo tego że działka ma 2000 metrów. Małych działek (poniżej 1000 metrów) będzie coraz mniej, bo tak jak pisałem, obecnie Gminy czy UM przeważnie nie wyrażają zgody na taki podział.

To fakt - działka 8 arów najlepiej zbliżona do kwadratu to najlepsze rozwiązanie.

Administrator napisał/a:
Za 1900 metr w zeszłym roku owszem mogłeś wybudować dom w stanie developerskim, ale nie tradycyjny tylko o konstrukcji szkieletowej (kanadyjski) i to w najniższym standardzie.
Z ceną 3500 za metr jak najbardziej się zgadzam , tylko stan developerski wymaga jeszcze dużych pieniędzy aby móc się wprowadzić.

Wziąłem pierwszy z brzegu aktualny projekt z wyceną kosztów i wyszło mi około
2200 zł netto za metr budowy domu w stanie developerskim. To akurat był dom 140 metrowy więc przy mniejszym domu pewnie cena za metr pewnie będzie wyższa. Nawet jesli przyjąć średni vat na poziomie 15% (a na nie wszystko będą potrzebne faktury) to i tak wyjdzie 2500 zł. I to jest założenie, że całość buduje jedna firma. W tzw systemie gospodarczym wyjdzie 15-20% taniej. Oczywiście są to założenia czysto teoretyczne, które życie weryfikuje zawsze na niekorzyść, ale i tak uważam że w cenie 3000-3500 zł za metr można sie zmieścić.

Reasumując - działka w Wieluniu lub pod Wieluniem to około 80-120 zł za metr, w niewielkiej odległości od miasta można coś znależć za 50 zł. Czyli te 8-10 arów można mieć za 50-100 tys zł (ta góra granica jest mocno wyśrubowana), budowa 100 metrowego domu to 300-350 tys + wykończenie wewnętrzne (nowo kupione mieszkanie też najczęsciej sie gruntownie remontuje) + ewentualne koszty uzbrojenia (im dalej od cywilizacji tym zazwyczaj drożej).
Pozostaje sobie odpowiedzieć na pytanie, czy lepiej jest wybudować własny dom za 350-450 tys zł, czy też kupić o połowe mniejsze mieszkanie za 170 tys zł...

A co do domu o ktrórym pisze edzia i odziu to jest on faktycznie malutki, a i działka jest mizerna. No i dom do remontu. Wiem bo to moje okolice :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW