R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Mieszkanie czy dom ? - ceny działek, mieszkań w wieluniu
Autor Wiadomość
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-23, 08:49   

Cytat:
Ceny działek w Łódzkiem wzrosły nawet o sto procent


Łodzianie coraz częściej kręcą nosem na rodzinne miasto i bez żalu się z niego wyprowadzają.



Wykorzystują to włodarze mniejszych miast w regionie, którzy są w stanie wiele zaoferować przyjezdnym.

Sławomir Krawczyk w Łodzi mieszkał 35 lat i uznał, że wystarczy. W tym roku zamierza przeprowadzić się w pobliże Uniejowa. Kupił działkę niedaleko Ostrowska, rozpoczyna budowę domu. - Mam nadzieję, że wprowadzę się przed zimą - mówi łodzianin. - Byłem już zmęczony dużym miastem, a Uniejów poznałem podczas weekendowych wypadów doterm. Dużo się tutaj dzieje, dojazd jest w porządku, a otoczenie znacznie przyjemniejsze i spokojniejsze. Łódź zostawiam bez żalu.

Takich osób jest więcej. Józef Kaczmarek, burmistrz Uniejowa, cieszy się, gdyż wreszcie przestała spadać liczba mieszkańców gminy. - W niektórych miejscowościach, jak w Ostrowsku czy Spycimierzu Kolonii, pojawili się nowi mieszkańcy, a nie odnotowujemy urodzeń - mówi burmistrz. - Termy to tylko jeden z wabików, choć już myślimy o ich rozbudowie, a w mieście powstanie trzygwiazdkowy hotel z kompleksem spa. Dbamy o rozwój infrastruktury.

Łodzianie wybierają też inne rejony. - Popularne są okolice Konstantynowa, Aleksandrowa, czyli Rąbień, Florentynów, a także rejon Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich - tłumaczy Konrad Ziółkowski, dyrektor łódzkiego oddziału firmy doradczej Expander. - Na wyprowadzkę decydują się przeważnie młodzi ludzie.

Podłódzka gmina Aleksandrów w ciągu ostatnich pięciu lat zyskała 2 tys. mieszkańców. Dziś żyje tu już 27,5 tysiąca osób. Ogromny popyt na ziemię sprawił, że w ciągu ostatnich 5 lat ceny ziemi skoczyły w niektórych miejscach o tysiąc procent!

- Są takie miejscowości w gminie jak Rąbień, gdzie za ziemię płaciło się w ostatnim czasie nawet 500 zł za metr kwadratowy - mówi Jacek Lipiński, burmistrz Aleksandrowa. - Wcześniej, gdy były to obszary rolne, grunty kosztowały kilkadziesiąt złotych za metr. Mamy plan zagospodarowania przestrzennego. To pozwala na szybkie uzyskanie zezwolenia na budowę domu. A poza tym jest praca.

Regularnie nowych mieszkańców zyskuje podbełchatowski Kleszczów. Jeszcze w 2000 roku żyło tu zaledwie 3550 osób. Dziś Kleszczów ma 4736 mieszkańców. - Przyciąga przede wszystkim
praca. Firmy działające w gminie dają aż 17 tysięcy etatów. Dominuje oczywiście kopalnia i elektrownia Bełchatów, wokół nich wyrosło spore zaplecze techniczne - mówi Jerzy Strachocki, rzecznik gminy Kleszczów. I wymienia dalej: - Poza tym w Kleszczowie wygodnie się żyje. Mamy dobre drogi, ścieżki rowerowe, chodniki. Nasi mieszkańcy mają zapewnioną opiekę specjalistów z łódzkiego szpitala im. WAM. Boiska sportowe i domy kultury są w każdym sołectwie. Jest także otwarty w 2009 roku wielki kompleks sportowy Solpark - dodaje Strachocki.

Źródło: Dziennik Polska



Znacie jakieś przykłady cen działek w Wieluniu?

Rozmawiałem niedawno z kolegą który szuka właśnie działki.
Działka budowlana 1200 metrów okolice sieradzkiej, niestety leci nad nią jaką linia energetyczne - cena 120,000zł

Niewielka działka ok 1000m na nowym osiedlu (okolice ul. Prostej) - 180,000 :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-28, 13:04   

Cana ok. 100 zł/m kw wydaje sie realną cena za działkę budowlaną w granicach miasta. Z tego co słyszałem to takie a nawet niższe ceny obowiązują w Wieluniu.
Oczywiście działka dziełce nierówna, a co za tym idzie cena też może się róznić od podanych 100 zł.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-10-09, 13:04   

Odświeżam temat po 1,5 roku. Czy macie orientację o obecnych trendach na wieluńskim rynku nieruchomości? Interesują mnie głównie ceny transakcyjne mieszkań.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
truskawka84 
Przejeżdżał przez Wieluń



Wiek: 39
Dołączyła: 21 Lis 2010
Posty: 53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-10-09, 14:41   

Ja już jakiś czas interesuję się tym tematem, w przeciągu 2 lat nie zmieniło się za dużo.Ceny prawie te same, czyli około plus/minus 3 tysiące za metr2 i często się zdarza że te mieszkania są do konkretnego remontu (zwłaszcza łazienki).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
magda_21_21 
Przejeżdżał przez Wieluń
magda_21_21


Pomogła: 1 raz
Wiek: 41
Dołączyła: 05 Maj 2009
Posty: 66
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-10-11, 15:06   kupię działkę ...

Kupię grunt rolny do 1 ha Wieluń i okolice....

Oferty proszę kierować na:

E-mail magda_21_21@o2.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-04, 21:30   

Wydzielone z innego wątku.
red


Nie zrozum mnie źle, ale jak ja bym miał tyle kasy co chcą ludzie za kupno mieszkania gdzie po zakupieniu muszę i tak płacić kilka stów za czynsz, wybrał bym zakup normalnego domu. Nie byłby może wykwintny ale komfort o niebo lepszy. Z takiego by mnie nikt nie wyrzucił. Za sto kilkadziesiąt tysięcy zł. można już coś kupić.
Ostatnio zmieniony przez red 2012-11-06, 11:11, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-04, 21:38   

Za 150 tys domu nie kupisz. A koszty jego utrzymania i tak są większe niż czynsz, bo większą częścią czynszu są zaliczki na ogrzewanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-04, 21:59   

Wierz mi na słowo, że reszta Ci jeszcze zostanie. Sam znałem przypadki kiedy chata z kawałkiem działki na Dąbrowie była za 70.000 zł do sprzedania. Fakt, trzeba sobie pomalować, wymienić to i owo, ale dom zdrowy. Znaleźć znajdziesz. Ale wiadomo, że nie u pośrednika ani w necie. W tych miejscach Ciebie obskubią.

W każdym razie ja mając taką flotę tak bym zrobił, a nie pchał bym się na czynsz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-04, 22:16   

red napisał/a:
Za 150 tys domu nie kupisz. A koszty jego utrzymania i tak są większe niż czynsz, bo większą częścią czynszu są zaliczki na ogrzewanie.


Czynsz to czynsz, a zaliczka na ogrzewanie to zaliczka na ogrzewanie. U mnie zaliczka na ogrzewanie wynosi prawie tyle samo co wysokość czynszu. Ale wydaje mi się odbiegamy od tematu. :razz:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2012-11-04, 22:22   

Czynsz składa sie mniej więcej 60% ogrzewanie, ileś procent śmieci, ileś tam na remonty, światło na klatce schodowej,czy w piwnicy.

Majac własny dom, palic musisz sam, więc jak nie napalisz masz zimno.

Wychowałam się blokach, mieszkam w domu i chetnie bym do bloków wróciła.Ich jedynym minusem są bliscy sąsiedzi, co nieco ogranicza swobode, ale ogólnie wygoda, ciepło dzień i noc .
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-04, 22:52   

michal_saper napisał/a:
Wierz mi na słowo, że reszta Ci jeszcze zostanie. Sam znałem przypadki kiedy chata z kawałkiem działki na Dąbrowie była za 70.000 zł do sprzedania. Fakt, trzeba sobie pomalować, wymienić to i owo, ale dom zdrowy. Znaleźć znajdziesz. Ale wiadomo, że nie u pośrednika ani w necie. W tych miejscach Ciebie obskubią.
Nie pisz takich historii bo potem ludzie wierzą, że można dom kupić w cenie samej działki.
Znam dokładnie JEDEN podobny przypadek, kiedy kupowano zapuszczony dom od moich sąsiadów pijaków kilka lat temu. Dziś to już się nie zdarzy.
Policz sobie roczne koszty utrzymania domu to wtedy zobaczysz, że ten czynsz w SM wcale nie jest jakiś wysoki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-04, 23:17   

red napisał/a:
Nie pisz takich historii bo potem ludzie wierzą, że można dom kupić w cenie samej działki.


No ale taka jest prawda, że można. Trzeba oczywiście podkreślić, że takie domy wymagają większych czy mniejszych prac. Inną kwestią są własne oczekiwania. Jeden preferuje bloki drugi nie. Ja wyraziłem swój własny pogląd.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bocian110 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 116
Piwa: 1/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-05, 21:12   

Ja dostałem dom 85m2 za darmo i przebudowałem na 220 m2 i uwieście ze 200000zł jeszcze nie starczylo na remont juz mieszkam w nim troche czasu i opłaty są wyższe niż w blokach Płacisz czynsz i nic cie nie interesuje
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-05, 21:32   

bocian110 napisał/a:
uwieście ze 200000zł jeszcze nie starczylo na remont

Wieśymy.
bocian110 napisał/a:
opłaty są wyższe niż w blokach

Jakie opłaty? Za prąd w różnych taryfach, czy wodę? :) Mówię tutaj o cenach na wsi porównywanych do cen w blokach w Wieluniu.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-05, 21:58   

Ferbik napisał/a:
Jakie opłaty? Za prąd w różnych taryfach, czy wodę? :) Mówię tutaj o cenach na wsi porównywanych do cen w blokach w Wieluniu.
Np za ogrzewanie - tu jest największa różnica.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW