R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Mam pytanie do farmaceuty...
Autor Wiadomość
Magduś 
Przyjeżdża na zakupy
Miss Forum 2007


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 07 Mar 2006
Posty: 464
Skąd: prawie Wieluń
Wysłany: 2011-10-31, 16:24   Mam pytanie do farmaceuty...

Jestem mgr farmacji, obecnie odbywam staż w aptece.

Chętnie odpowiem na Wasze pytania dotyczące leków, suplementów diety i ich stosowania.

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się nad interakcjami, ważnością recepty, odpowiednikami, odpłatnością za lek, stosowaniem leków u dzieci i kobiet w ciąży, łączeniem leków z alkoholem, postępowaniem przy pominiętej pigułce antykoncepcyjnej i wieloma wieloma innymi rzeczami, to zapraszam do tematu. :smile:

Postaram się również udzielać porad przy problemach zdrowotnych.


Każde pytanie to dla mnie świetna forma nauki, stąd ten temat. :smile:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2011-10-31, 16:30   

Jak zrobić bombę z leków ogólnodostępnych?




;D a tak na poważnie, to interesuje mnie łączenie Ketonalu z alkoholem. Zdarzają się wypadki domowe typu urwany paznokieć w dniu planowanej imprezy. Czy można łączyć? Jeżeli nie, to czy można jakikolwiek środek przeciwbólowy mieszać z alkoholem? Opcji "sam alkohol" raczej nie przewiduję :)
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Magduś 
Przyjeżdża na zakupy
Miss Forum 2007


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 07 Mar 2006
Posty: 464
Skąd: prawie Wieluń
Wysłany: 2011-10-31, 16:49   

Jak zrobić bombę, to nie wiem, ale niektórzy przychodzą do apteki po Sudafed i nadmanganian potasu. ;P

Na pewno nie można mieszać Paracetamolu (Apap, Panadol) z alkoholem! Niestety taka mieszanka powoduje uszkodzenie komórek wątroby.

Jeśli chodzi o inne leki p/bólowe, p/zapalne to nie ma większych przeciwwskazań co do alkoholu, mogą powodować, a zwłaszcza Aspiryna, krwawienia przewodu pokarmowego, ale to się tyczy głównie osób z chorobą wrzodową.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-10-31, 19:55   

Posty nie na temat oraz o niskim poziomie intelektualnym będą usuwane.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2011-10-31, 22:42   

Polemizowałbym.
Alkohol jednorazowo w dużej dawce to inhibitor enzymatyczny. Inhibicja enzymu -> wolniejsze przekształcenie leku do nieczynnej formy -> większy udział aktywnej frakcji leku -> większe ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Działania niepożadane ketonalu -> ulotka jest wystarczająco długa. Dodatkowo nie u wszystkich są takie same enzymy, zakładając, że na forum nie są tylko młodzi, lecz także osoby starsze, które prawdopodobnie przyjmują inne leki przy zażyciu takiej kombinacji efekt może nie być zbyt ciekawy.
Jak leki to nie alkohol. Nikt nie prowadzi pełnych badań dotyczących interakcji danego leku z alkoholem, bo producent zakłada, że tylko na trzeźwo leki się zażywa.
Jedna impreza bez picia jeszcze nikogo nie zbawiła.
Edit:
Biorąc też pod uwagę możliwe skutki uboczne - wpływ ketoprofenu na sprawność psychofizyczną (senność, zawroty głowy) tym bardziej bym sie zastanowił nad takim połączeniem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Magduś 
Przyjeżdża na zakupy
Miss Forum 2007


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 07 Mar 2006
Posty: 464
Skąd: prawie Wieluń
Wysłany: 2011-10-31, 23:20   

No ja mam nadzieję, że hajen nie miał na myśli picia do upadłego. Uważam, że rozsądne ilości są dozwolone, niemniej jednak, dobrze, że zwróciłeś na to uwagę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2011-11-01, 01:18   

Dzięki za uwagę. Zapytałem z ciekawości, gdyż kolega z akademika (tak tak, ci durni studenci) po rozwaleniu dwóch palców razem z paznokciami zażył dwie (sic!) tabletki ketonalu zapijając każdą z nich kieliszkiem wódki, następnie pijąc nie odstawał tempem. Sytuacja miała miejsce 2 lata temu, kolega ma się dobrze. Jedynie nie ręczę za jego wątrobę - ta ponoć nie boli...
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Izabela 
Przyjeżdża na zakupy
Izabela



Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 08 Gru 2005
Posty: 403
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-03, 15:44   

To ja zapytam z innej beczki: pojawił się na rynku nowy środek antykoncepcyjny dopochwowy działa na podobnej zasadzie jak tabletka antykoncepcyjna ale nie uszkadza tak wątroby ponieważ wchłania się przez pochwę a pytanie moje jest takie czy można go stosować z lekami sterydowymi??
_________________
"Być gwiazdą,gwiazdą ludzi fantazją.."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2011-11-03, 18:32   

Izabela napisał/a:
To ja zapytam z innej beczki: pojawił się na rynku nowy środek antykoncepcyjny dopochwowy działa na podobnej zasadzie jak tabletka antykoncepcyjna ale nie uszkadza tak wątroby ponieważ wchłania się przez pochwę a pytanie moje jest takie czy można go stosować z lekami sterydowymi??

Jaki nowy środek z jakimi lekami, by dyskutować potrzeba konkretów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Magduś 
Przyjeżdża na zakupy
Miss Forum 2007


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 07 Mar 2006
Posty: 464
Skąd: prawie Wieluń
Wysłany: 2011-11-03, 19:08   

Pewnie chodzi o NuvaRing?

Ja wiem tyle, że środki antykoncepcyjne nasilają działanie leków sterydowych przyjmowanych doustnie, przez co mogą występować większe działania niepożądane z ich strony. No ale żeby powiedzieć na 100% to musisz podać nazwy preparatów. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Izabela 
Przyjeżdża na zakupy
Izabela



Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 08 Gru 2005
Posty: 403
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-03, 19:25   

Magduś, Właśnie chodziło o NuvaRing.
A sterydy to Metypred biorę go ponieważ leczę się przewlekle i ostatnio mój ginekolog polecił mi ten srodek antykoncepcyjny ale sam nie był pewien czy nie będzie mi kolidował ze sterydem.
_________________
"Być gwiazdą,gwiazdą ludzi fantazją.."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Magduś 
Przyjeżdża na zakupy
Miss Forum 2007


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 07 Mar 2006
Posty: 464
Skąd: prawie Wieluń
Wysłany: 2011-11-03, 20:47   

Przejrzałam dla pewności polskie i zagraniczne piśmiennictwo, no i tak jak myślałam - estrogeny zwiększają działanie metylprednizolonu, bez względu na drogę podania... :roll:
Musisz to skonsultować z lekarzem, albo trzeba się będzie wstrzymać z NuvaRingiem, albo zmniejszyć dawki Metypredu...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Acree 
Mieszka pod Wieluniem
Gendo Addict



Pomogła: 9 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 846
Skąd: z gabinetu Gendo
Wysłany: 2011-11-03, 21:13   

A wlasnie pani farmaceuto. Jaka antykoncepcja hormonalna przy klopotach z wątrobą?
Plastry?
_________________
http://myanimelist.net/signature/acree.png
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Magduś 
Przyjeżdża na zakupy
Miss Forum 2007


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 07 Mar 2006
Posty: 464
Skąd: prawie Wieluń
Wysłany: 2011-11-04, 16:13   

Ginekolog przed zapisaniem jakiegoś środka hormonalnego powinien wysłać na badania krwi, żeby sprawdzić, w jakiej kondycji jest wątroba. Niestety wielu tego nie robi. :roll:

A co do pytania, to transdermalne lub przezpochwowe (jak w NuvaRing) podanie leku na pewno jest korzystniejsze, bo składniki przenikają bezpośrednio do krwi, omijając wątrobę. Ale wiadomo, że wszystkie substancje dostające się do krwi muszą być później i tak zmetabolizowane w wątrobie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-04, 16:59   

Przede wszystkim przed zapisaniem jakiegokolwiek środka antykoncepcyjnego z hormonami ginekolog powinien zlecić badanie hormonalne. Niestety wielu tego nie robi. :roll:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW